Eesti uudised

OTSUSTATUD! Tallink saab valitsuse nõusolekul 100 miljoni eurose laenu 

Toimetas Hindrek Pärg, 8. mai 2020 19:52
Tallinki laevad Tallinna sadamas reisijaid ootamas.Foto: Stanislav Moshkov
Valitsus teatas reede õhtul, et kiitis heaks Tallink Grupp käibekapitalilaenu põhitingimused, mis võimaldab ettevõttel katta selle aasta opereerimiskulu.

Laenu suurus on 100 miljonit eurot, tähtaeg kolm aastat ja laen tuleb tagastada ühes osas laenutähtaja lõpus. Intress on 12 kuu EURIBOR pluss kaks protsenti aastas. Lepingutasu moodustab 0,1 protsenti laenulimiidi summast.

Laenulimiit on lubatud kasutusse võtta osade kaupa, iga osa minimaalne suurus vähemalt 10 miljonit ja maksimaalne suurus 40 miljonit eurot.

Laenuintressi aluseks on Tallinki olemasolevate laenukohustuste keskmine hind. Laen peab olema tagatud laenusaaja ja tema konsolideerimisgruppi kuuluvatele ettevõtjatele kuuluvate varadega.

Samal teemal

Tallinkile väljastab laenu Kredex.

"Oleme omalt poolt riiki algusest peale informeerinud sellest, et tegeleme paralleelselt riigilt kiire likviidsuslaenu taotlemisele ka pikemaajalise stabiilsuse tagamisega finantsinstitutsioonide abil ning pole seega kunagi eeldanud, et meie mured lahendaks ainuüksi Eesti riik," tänas Tallinki juhatuse esimees Paavo Nõgene valitsust laenu heakskiidu puhul. 

"Antud likviidsuslaen võimaldab meil nüüd keskenduda kauba-ja reisijateveo teenuste taastamisele meile väga oluliste naaberriikidega ning Eesti turismisektori ja laiema majanduse taastumise toetamisele. Laenulepingu sõlmimisest ja ka teiste finantseerimislepingute sõlmimisest anname läbi börsiteadete teada esimesel võimalusel," lisas Nõgene.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee