Eesti uudised

Terviseameti peadirektor: Saaremaa arstide pöördumist tuleb võtta väga tõsiselt. (2)

Viljar Voog, 9. mai 2020 07:13
Foto: Kollaaž / Alar Truu, Martin Ahven
Kuressaare haigla 24 töötajat saatsid neljapäeval laiali pöördumise, milles nõuavad haigla juhatuse liikme ja ravijuhi Edward Lääne lahkumist. Laanele heidetakse ette juhtimisvigu ja temal nähakse süüd kümnete haigla töötajate koroonaviirusesse nakatumises.

Terviseameti peadirektor Merike Jürilo sõnul ei tulnud pöördumises välja toodud mured neile üllatusena: „Ma arvan, et sellist pöördumist tuleb võtta väga tõsiselt, sest tervisetöötajad päris niisama sellist sammu ei astu.

Samal teemal

Terviseamet on Kuressaare tegemisi toetanud ja ka korduvalt kõrvalt nõustanud, just nakkusohutu käitumise vaates. Meid on süüdistatud, et kui Kuressaare haigla hoovil alustati testimist, pani terviseamet selle kinni. Mitmed kodanikud on mulle kirjutanud, et seal taheti head, aga teie panite kinni.

Terviseamet ei katkestanud seal testimist mitte seetõttu, et meil oleks olnud midagi testimise vastu. Seda alustati lihtsalt valesti – pandi telk püsti ja kutsuti inimesed kokku. Sel hetkel oli inimeste kogunemine väga nakkusohtlik ja niipea, kui testimist hakati läbi viima eelregistreerimisega, andsime selleks loa.

Saaremaal on olnud väikseid süsteemseid kohti, kus on tulnud kogu aeg sekkuda: ühelt poolt toetada, aga teiselt ka paluda teha asju teistmoodi. Kui meie meditsiinijuht ja arstide konsiilium, mille koosseisus olid ka Kuressaare haigla arstid, käis seal patsientide teistesse haiglasse üle toomist planeerimas, kõneldi visiidi käigus nii ravijuhi kui ka teiste arstidega, ja tänaseks on Kuressaare haiglas käimas ka haigekassa audit. Sammhaaval tuleb sinna sisse vaadata.“

Samal teemal

11.04.2020
Terviseameti juht Merike Jürilo: „Minu südametunnistus on puhas!“
08.04.2020
NÄDALA KOKKUVÕTE | Ewert Sundjale ei meeldi maskisaade, Helmed ei salli jällegi Rail Balticut
08.04.2020
Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane: mida on minu juhtimisele ette heita arstidel, kes on Soomes, kodus või ei tööta Covid-19 patsientidega?
08.04.2020
VIDEO | ERIOLUKORRA UUDISED: koroonaviirus ei kao mitte kuhugi, pandeemia kestab ilmselt mitu aastat