AMETIS: Kahe ja poole terviseameti juhina veedetud aastaga on Merike Jürilo rääkinud pidevalt, et kriisiettevalmistust tuleb paremaks teha. „Ma loodan, et nüüd kuulatakse meid rohkem.“Foto: Martin Ahven
Viljar Voog 11. mai 2020 07:26
Koroonakriisi algul kiidetud, ent seejärel ka valju kriitikat saanud terviseameti peadirektor Merike Jürilo tagasiastumismõtteid ei mõlguta. „Kriisis karastunud meeskond on tegelikult oluliselt paremini valmis järgmiseks kriisiks ja seda ei tohiks raisku lasta,“ nendib ta.

Jürilo nurgakabinetist avaneb vaade üle tee paiknevale Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliinikule, kuhu 26. veebruaril toodi Eesti esimene koroonapatsient. Päev hiljem saatis terviseamet kõigile tähtsamatele riigiasutustele välja esmase prognoosi võimaliku Covid-19 haigestumise osas, et hinnata tervishoiusüsteemi võimekust haigusega hakkama saada. Märkimisväärne on, et kui selle halvima prognoosi kõik muud numbrid, nakatunutest intensiivravi vajavate patsientideni, on jäänud Eestis kordi, kohati isegi üle kümne korra, madalamaks, siis surnute arvu oleme praeguseks juba ületanud. Miks?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (12)

Kalju Pärn 18. juuni 2020 13:46
https://www.postimees.ee/6950815/merike-jurilo-saarlaste-vorkpallimangust-see-viirus-oleks-tulnud-nii-voi-teisiti Saatejuht: "kas võrkpallimängu lubamine oli peadirektori meelest ränk eksimus, vastas Jürilo, et viirus oleks siia jõudnud niisamagi.«Hetkel ma ütlen nii, et viirus Eestisse oleks tulnud nii või teisiti. Seda on kogu Euroopa pilt näidanud. Kui me vaatame lähikontaksetega tehtud tööd, siis tegelikult Saaremaal on mitu erinevat sisse toodud liini, seega seal on võimalusi mitmeid. Võrkpall on üks näide, aga kindlasti on teisi,» vastas ta. -- ei mingit kaastunnet surnute omastele!!!
ainult rumal tunnistaks süüd 11. mai 2020 10:37
ikka puhas, kes tahaks siis praegu tööta jääda, kuigi partei otsiks kiiresti uue koha
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS