AMETIS: Kahe ja poole terviseameti juhina veedetud aastaga on Merike Jürilo rääkinud pidevalt, et kriisiettevalmistust tuleb paremaks teha. „Ma loodan, et nüüd kuulatakse meid rohkem.“Foto: Martin Ahven
Viljar Voog 11. mai 2020 07:26
Koroonakriisi algul kiidetud, ent seejärel ka valju kriitikat saanud terviseameti peadirektor Merike Jürilo tagasiastumismõtteid ei mõlguta. „Kriisis karastunud meeskond on tegelikult oluliselt paremini valmis järgmiseks kriisiks ja seda ei tohiks raisku lasta,“ nendib ta.

Jürilo nurgakabinetist avaneb vaade üle tee paiknevale Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliinikule, kuhu 26. veebruaril toodi Eesti esimene koroonapatsient. Päev hiljem saatis terviseamet kõigile tähtsamatele riigiasutustele välja esmase prognoosi võimaliku Covid-19 haigestumise osas, et hinnata tervishoiusüsteemi võimekust haigusega hakkama saada. Märkimisväärne on, et kui selle halvima prognoosi kõik muud numbrid, nakatunutest intensiivravi vajavate patsientideni, on jäänud Eestis kordi, kohati isegi üle kümne korra, madalamaks, siis surnute arvu oleme praeguseks juba ületanud. Miks?

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad