Eesti uudised

Merike Jürilo sõnul näitab koroonakriis, et tervishoiusektoris on juurde vaja kümneid miljoneid eurosid

Terviseameti juht Merike Jürilo: „Minu südametunnistus on puhas!“ (12)

Viljar Voog, 11. mai 2020 07:26
AMETIS: Kahe ja poole terviseameti juhina veedetud aastaga on Merike Jürilo rääkinud pidevalt, et kriisiettevalmistust tuleb paremaks teha. „Ma loodan, et nüüd kuulatakse meid rohkem.“Foto: Martin Ahven
Koroonakriisi algul kiidetud, ent seejärel ka valju kriitikat saanud terviseameti peadirektor Merike Jürilo tagasiastumismõtteid ei mõlguta. „Kriisis karastunud meeskond on tegelikult oluliselt paremini valmis järgmiseks kriisiks ja seda ei tohiks raisku lasta,“ nendib ta.

Jürilo nurgakabinetist avaneb vaade üle tee paiknevale Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliinikule, kuhu 26. veebruaril toodi Eesti esimene koroonapatsient. Päev hiljem saatis terviseamet kõigile tähtsamatele riigiasutustele välja esmase prognoosi võimaliku Covid-19 haigestumise osas, et hinnata tervishoiusüsteemi võimekust haigusega hakkama saada. Märkimisväärne on, et kui selle halvima prognoosi kõik muud numbrid, nakatunutest intensiivravi vajavate patsientideni, on jäänud Eestis kordi, kohati isegi üle kümne korra, madalamaks, siis surnute arvu oleme praeguseks juba ületanud. Miks?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.05.2020
Terviseamet: ööpäevaga lisandus kuus Covid-19 positiivset testi
09.05.2020
Terviseameti peadirektor: Saaremaa arstide pöördumist tuleb võtta väga tõsiselt.
08.05.2020
Kalle Muuli: usun, et terviseametis tulevad suured ümberkorraldused
08.05.2020
RANGE KOROONAKONTROLL SEAB PIIRID! Suurhaigla hoiatab: EMOst saab abi vaid kindlatel tingimustel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee