Maailm

Lõuna-Aafrika Vabariigi president annab pandeemia valguses armu 19 000 vangile 

Toimetas Aare Kartau, 8. mai 2020, 15:42
Isikukaitsevahendeid kandev valvur Johannesburgi kinnipidamisasutuse ees.Foto: AFP/Scanpix
Lõuna-Aafrika Vabariigi president Cyril Ramaphosa teatas reedel, et annab armu tuhandetele vangidele, lootes selle abil takistada koroonaviiruse levikut kinnipidamisasutustes.

Presidendi otsusega vabaneb umbes 19 000 madala riskitasemega kinnipeetavat, vahendab Reuters. Sellisele käigule oli ajendiks ÜRO ülemaailmne üleskutse vähendada vanglates hoitavate inimeste arvu, et kõigil oleks võimalik järgida distantseerumis- ja isolatsioonitingimusi. „Lõuna-Aafrikas, nagu paljudes teistes riikides, on parandusasutustes tekkinud koroonaviiruse puhangud  – nii personali kui kinnipeetavate seas,“ teatas president Ramaphosa.

Riigipea sõnul rakendatakse erakorralist armuandmist vaid madala riskiastmega vangide suhtes, kes on oma minimaalse kinnipidamisperioodi ületanud. Abikõlbulikud pole kindlasti kinnipeetavad, kes on süüdi mõistetud rasketes kuritegudes, sealhulgas mõrvas, mõrvakatses, laste väärkohtlemises või seksuaalkuritegudes. Vanglast välja pääsevad kurjategijad arreteeritakse uuesti, kui nad rikuvad vabastamistingimusi.

Lõuna-Aafrika Vabariik on pikalt võidelnud rohke kuritegevuse ning laste ja naiste vastu suunatud vägivallaga. Sealsetes vanglates viibib praeguse seisuga 155 000 kinnipeetavat. Riigis on hetkel tuvastatud 8232 koroonaviirusega nakatunut ning 161 surmajuhtumit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee