Seisukoht

Seisukoht | Teistmoodi emadepäev 

Katrin Helend-Aaviku, reporter, 8. mai 2020, 17:05
Foto: Pixabay
„Rõõmusta oma ema pidupäeva puhul Philipsiga!“, „Telli emale tort!“, „Emale lilled kulleriga koju!“, „TOP 5 lahedat ideed emadepäeva kingituseks!“ – kaubanduslik emadepäev annab igal aastal endast märku juba nädal-paar varem. Ka sel aastal. Ostetud emadepäeva kingituses pole iseenesest midagi halba, eriti kui ema on juba ammu soovinud võileivagrilli või lopsakat lilleamplit. Pealegi kutsutakse üles praeguses majanduskriisis toetama oma ostuga väikeettevõtjaid. Kui Philips välja arvata, siis tellitud kook või tort oma kodukoha väiksest pagariärist või tulbikimp kohalikust lillepoekesest täidab korraga kahte head eesmärki – annab tööd väiketootjale ja aitab tal ellu jääda ning kindlasti rõõmustab ema.

Samas on eriolukorraaegne emadepäev teistmoodi kui varasemad. See on meelde tuletanud elu põhiväärtusi. Seda, mis on tähtis, mis loeb.

Paljud pole saanud nädalaid oma emal külas käia ja on näinud teda vaid kas arvutiekraanil veebikõnet tehes või kuulnud tema häält telefonis. Ei oska ettegi kujutada, mida on tundnud need, kelle ema või vanaema elab lukku pandud Saaremaal. Ja kui suur võib olla nende igatsus näha ja kallistada oma lapsi ja lapselapsi. Silmast silma kohtumine, puudutused ja koosveedetud aeg on sel emadepäeval kullahinnas. 

Võileivagrill või kulleriga saadetud lillekimp väljendavad samuti hoolimist, teevad saajal südame soojaks ja aitavad leevendada aega, mis jäänud jällekohtumisrõõmu, ühise kohvilaua ja kallistusteni. Aga võileibu koos grillida on alati toredam ja ka lilleilu ihkaks ju armsatega koos imetleda. Õnneks on piirangud tasapisi leebemaks muutumas. Turvalises kauguses olles saab koos emaga kas või aias kohvi juua. Kellel see siiski võimalik pole, tasub sõit ema juurde aga ette võtta kas või selleks, et talle värava tagant lehvitada, telefoni või arvuti asemel üle aia või läbi lahtise akna juttu ajada. Silmast silma kohtumine, olgugi vaid pilgupiiril ja kallistusulatusest väljas, on emale praegu suurim rõõm. Kingitus on tal juba olemas. See oled sina. Nagu kirjutab Leelo Tungal oma luuletuses: „Midagi lastelt saab ikka ka ema lasteta ema ju polekski tema!“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee