Eesti uudised

Ülikoolid soovitavad abiturientidel teha riigieksamid 

Ohtuleht.ee, 7. mai 2020 21:10
Tallinna Tehnikaülikool.Foto: Tiina Kõrtsini
Tallinna tehnikaülikool ja Tartu ülikool soovitavad abiturientidel tuleviku avaramateks võimalusteks teha nii eesti keele kui ka matemaatika riigieksamid.

„Tallinna tehnikaülikoolis kehtib lävendipõhine vastuvõtt, mis tähendab, et vajalik on laia matemaatika ja eesti keele eksami tulemus,“ selgitas tehnikaülikooli õppeprorektor Hendrik Voll. „Riigieksamite tulemused ei aegu ja kehtivad paljudes ülikoolides nii Eestis kui välisriikides, mistõttu tasub juba täna oma tulevikku planeerida ja hoida enamiku ülikoolide uksed endale lahti nii sel kui järgnevatel aastatel,“ julgustas ta.

Tartu ülikooli õppeprorektor Aune Valktoob välja, et eksameid on mõistlik teha mitmel põhjusel. „Kindlasti on nende tegemine kohe gümnaasiumiõpingute lõppedes lihtsam kui aasta või mitu aastat hiljem ning kui midagi läheb viltu, siis saab eksameid alati uuesti teha. Kui ka sel aastal pole plaanis ülikooli astuda, siis aasta-paari pärast võib selline mõte tekkida. Ja muidugi on riigieksamite tegemine kindlasti sisukas punkt pikale õpiteele.“

Samal teemal

07.05.2020
Tartu koolijuhid: kui on riigieksamid, siis võiksid olla ka lõpuaktused

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee