Eesti uudised

VALITSUSE KORRALDUS | Saarte ja mandri vahel lõppevad homsest liikumispiirangud  

Toimetas Merilyn Närep, 7. mai 2020 20:08
Kuivastu sadamFoto: Alar Truu
Alates homsest, 8. maist avaneb saarte ja mandri vahel liikumine kõigile inimestele sõltumata elukohast.

Eriolukorra juht peaminister Jüri Ratas allkirjastas korralduse, millega tühistas alates homsest seni saarte ja mandri vahel liikumiseks kehtinud nõude rahvastikuregistrisse tehtud elukoha sissekande järele.

Alates 4. maist kehtinud korra järgi said Saaremaa, Muhumaa, Hiiumaa, Vormsi, Kihnu, Ruhnu ja Manija saarte ning mandri vahel liikuda inimesed, kellel on saarel rahvastikuregistri järgi alaline elukoht või sinna registreeritud lisa-aadress või püsiv viibimisaadress. Samuti said liikuda nende lähemad pereliikmed.

Homsest alates liikumisvabaduse piirang kaob ning saarte ja mandri, samuti saarte endi vahel saavad kõik inimesed vabalt liikuda elukohast sõltumata. Kuna saarte ja mandri vahelisest liikumisest põhjustatud koroonaviiruse leviku risk on oluliselt vähenenud, on proportsionaalne liikumispiirang tühistada.

Kehtima jääb üldine 2+2 reegel: avalikus ruumis tohib koos liikuda kuni kaks inimest ja teistest tuleb hoida 2 meetrit vahet.

Saarte ja mandri vaheline liikumine avati samm-sammult, et hoida ära uue viirusepuhangu tekkimine. COVID-19 viirusepuhangu halvenedes võib valitsus otsust muuta.

"Kuna Saaremaa, Muhu, Hiiumaa, Kihnu, Ruhnu ja Manija saarte ning mandri vahelise liikumise järk-järgult avamine ei ole toonud kaasa olukorra halvenemist, siis lubame kõigil nende vahel vabalt liikuda alates homsest, 8. maist. Seejuures jäävad kehtima reeglid, mis kaitsevad meid kõiki viiruse eest. See tähendab, et kui minna ilusaid ja kevadisi saari vaatama, siis ikka ainult tervena, 2+2 reeglile kohaselt ning järgides hügieeni," kirjutas Jüri Ratas.

Korraldus: https://www.valitsus.ee/sites/default/files/news-related-files/korraldus_80.pdf (PDF) (PDF)

Seletuskiri: https://www.valitsus.ee/sites/default/files/news-related-files/korraldus_80_sk.docx (DOCX) (DOCX)

Samal teemal

05.04.2020
Piirangute leevendamine tõi Hiiu- ja Saaremaale kiirkorras juurde sadu uusi elanikke
04.04.2020
TS Laevad plaanib osta uue parvlaeva
02.04.2020
Vaata, kes pääsevad Saaremaale alates esmaspäevast!