Seisukoht

Seisukoht | Tagasi tavaellu! Aga kuidas? 

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 7. mai 2020, 16:59
Kas maski peaks kandma või mitte? Ja kui mõnes kohas rangelt soovituslikult, siis mida sellega öelda tahetakse?Foto: Andres Varustin
Hakkabki läbi saama see pikk aeg, kus rahvas istus ainult kodus, tellis e-poest nädala jagu süüa, töötas kodukontoris, oli oma lastele asendusõpetaja ja kui aega jäi, külastas virtuaalselt muuseume ja kontserte.

Nüüd võib vist justkui suuremate süümepiinadeta jälle kodust välja astuda, mõistagi 2 + 2 reeglit järgides. Juba nädala on olnud avatud vabaõhumuuseumid, jalgpallurid saavad trenni teha, kontaktivabalt. Uuel nädalal avatakse kaubanduskeskused.

Elu ja ka väikestviisi piirid hakkavad tasapisi avanema. Milline kergendust, aga samas ka segadust külvav aeg! Mida siis ikkagi tähendab see ilmselt meiega väga pikaks ajaks jääv 2 + 2 reegel? Et siis sõprade ja sugulastega koosviibimised tuleks suveks ikkagi ära unustada? Mida tähendab, et suurüritusi suvel ei toimu? Et siis festivale ei toimu, aga autodega välikinod ja välikontserdid ongi uus reaalsus? Kas maski peaks kandma või mitte? Ja kui mõnes kohas rangelt soovituslikult, siis mida sellega öelda tahetakse? Kas tööd tuleks jätkata siiski võimaluse korral kodus või tormata esimese rohelise tule peale kontorisse?

Tundub, et uues reaalsuses on meile, kodanikele, jäetud üksjagu vabadust ja sellega kaasnevat vastutust. Ise esitad küsimusi ja ise teed oma sisetunde järgi otsuseid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee