Avaliku teenistuse seadus lubab maksta nn muutuvpalka ehk preemiaid, lisatasusid ja tulemustasusid kuni 20% ametniku aastasest põhipalgast. Mõni ametnik sai aga 2019. aastal üle 30% muutuvpalka.Foto: Vida Press
Eesti uudised
8. mai 2020, 14:17

TOHUVABOHU: riik rikub seadust, poputades ametnikke kopsakate lisatasudega

Õhtuleht analüüsis riigiasutuste ja kohalike omavalitsuste ametnike palganumbreid ja leidis 55 ametnikku, kellele oli justkui makstud ebaseaduslikult liiga suuri preemiaid. Ehkki seadusega lubatud lisatasude suuruse ületamised leidisid kinnitust, osutusid neist veelgi suuremaks üllatuseks hoopis anomaaliad palkade kajastamisel ja kontrollimisel.

Avaliku teenistuse seadus lubab maksta nn. muutuvpalka ehk preemiaid, lisatasusid ja tulemustasusid kuni 20% ametniku aastasest põhipalgast. Õhtuleht analüüsis riigiasutuste ja kohalike omavalitsuste ametnike palganumbreid ja leidis 55 ametnikku, kellele oli justkui makstud ebaseaduslikult liiga suuri preemiaid. Ehkki seadusega lubatud lisatasude suuruse ületamised leidisid kinnitust, osutus neist suuremaks üllatuseks hoopis anomaaliad palkade kajastamisel ja kontrollimisel.

 

Edasi lugemiseks:

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
3.99