Eesti uudised

Martin Kadai: peame olema valmis selleks, et viirusega tuleb edasi elada 

Toimetas Merilyn Närep, 6. mai 2020 20:10
Martin KadaiFoto: Teet Malsroos
Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai rääkis "Ringvaate" saates, et on võimalik, et saabub ka koroonaviiruse teine laine, mis on väga agressiivne.

Kadai on jätkuvalt seisukohal, et COVID-19 ei ole superviirus ning usub, et lõpuks see ikkagi taandub. "Me läheme täna edasi sellise tõenduspõhisusega, et see pandeemia jätkub lähema kahe aasta jooksul, aga kuidas ta kulgeb, selleks on erinevad stsenaariumid. Väga suur tõenäosus on see, et haigus lihtsalt ära ei kao. On tõenäoline, et ta suveks taandub, aga võib sügisel tagasi tulla."

Samal teemal

"Üks võimalik stsenaarium, mida on mudeldatud ja vaadatud eelnevate gripipandeemiate puhul ennekõike, on see, et tõepoolest see nn teine laine on nagu tsunami, nagu suurlaine ja võib olla üsna agressiivne ja tõsine. See on üks nendest stsenaariumitest, mis võib iseenesest realiseeruda, mis tähendab, et mingeid meetmeid peab uuesti rakendama," tunnistas ta.

Kadai sõnul peame mõistma, et me ei näe viiruse loomulikku kulgu, me näeme viiruse mahasurutud kulgu. See ei tähenda võitu viiruse üle. Ta hõõgub kuskil edasi, see viirus on olemas, ta ringleb ja nii kui kuskil tekib viirusel võimalus tagasi tulla, ta tuleb tagasi.

"Täna meil ei ole ikkagi mingit eeldust selleks, et inimkonnal oleks piisav immuunsus, et see viirus ei saaks enam ringelda. Väga väike osa inimestest on seda põdenud ja nad uuesti ei nakata, aga ülejäänud on kõik vastuvõtlikud," lisas Kadai, et peame olema valmis selleks, et viirusega tuleb edasi elada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee