Eesti uudised

VABA LIIKUMINE: 15. mail taasavatakse Baltimaade sisepiirid 

Toimetas Aare Kartau, 6. mai 2020 13:33
Läti piir.Foto: Aldo Luud
Eesti, Läti ja Leedu kavatsevad Balti riikide kodanikele 15. mail sisepiirid avada. 

Kolmapäeval teatasid kolme Balti riigi peaministrid otsusest luua „Balti reisimull“, mis tähendab vaba liikumist Eesti, Läti ja Leedu vahel. Baltikumi reisipiirkond oleks Euroopa Liidus esimene omataoline. 

„Oleme kokku leppinud, et kõik kolm Balti riiki on koroonaviiruse levikut õigesti ohjeldanud ning me usaldame teineteise tervishoiusüsteeme,“ kirjutas Leedu peaminister Saulius Skvernelis Facebookis. Tema sõnul kaotatakse alates 15. maist kõik Eesti, Läti ja Leedu kodanike piirangud reisimiseks Balti riikide vahel.

Kokkuleppest teatas sotsiaalmeedia vahendusel ka Jüri Ratas, kelle sõnul täpsustab lähipäevil piiride avamise detaile välisministritest koosnev töörühm. „On oluline, et piiride avamine toimuks Balti riikide ja ka kolmandate riikide elanike jaoks turvaliselt ning sujuvalt,“ kirjutas Ratas.

Euroopa Komisjon on varem soovitanud, et kõik liikmesriikide vahelised piirikontrollid tuleks kooskõlastatult kaotada. Valikulise piiride avamiseni on tehtud samme ka mujal maailmas (näiteks Austraalia ja Uus-Meremaa vahel), ent ühise reisipiirkonna loomine võib võtta aega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee