Järgmine peatus | Õhtulehe raadio

ÕL VIDEO | „JÄRGMINE PEATUS“ | Eestlanna Hispaanias: mul oli raske tööle minna, sest lapsed on alla 12aastased 

Ohtuleht.ee, 6. mai 2020, 10:26
Tänase saate külaline Liis Raudmann on elanud juba aastaid Hispaanias, kuhu ta suundus koos kahe väikese lapse ja toonase elukaaslasega. 

Liis räägib oma üksikutest töökogemustest Hispaanias ning tõdeb: see kõik on kohutav. Veelgi enam, ilma kasulike tuttavateta on praktiliselt võimatu tööd saada.

Samas tunnistab saatekülaline, et pole sealmail väga palju töötanud, kuna tal on alla 12aastased lapsed. Nii mõnigi lugeja-kuulaja-vaataja võiks siin ehk kulmu kergitada ning küsida: ja siis? Asi on selles, et Hispaanias valitseb üks sellekohane keeld, mida Eestis pole... saates juba täpsemalt.

Loomulikult ei saa üle ega ümber koroonaviirusest, mis on Hispaaniat korralikult laastanud. Kui Eestis on olnud üsna leebed karantiinireeglid, siis ülisotsiaalsete hispaanlaste vaos hoidmiseks kehtestati karmid reeglid. Näiteks võib tänaval ilma põhjuseta uitamine tuua endaga kaasa trahvi (alates 300 eurot) või isegi  kuni ühe aasta pikkuse vangistuse.

Samal teemal

Liis on ka varem käinud „Järgmises peatuses" oma elust rääkimas – 2016. aasta saadet kuula SIIT ja 2018. aasta saadet SIIT.

Vestlust juhib Liina Metsküla. Video katteplaanid pärinevad Liis Raudmanni erakogust, video pani kokku Märt Niidassoo.

Tule ja jälgi meid Soundcloudis või Facebookis:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee