Eesti uudised

Riigieksamitest loobujad peavad endast teada andma 11. maiks 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 6. mai 2020 07:55
Foto: ARNO SAAR
Riigieksamite sooritamine on sel kevadel vabatahtlik, loobujatel tuleb Innovele sellest teada anda 11. maiks. Soovi korral on kõigil võimalik osaleda sügisel toimuvatel lisaeksamitel.

Riigieksamite sooritamine ei ole sel kevadel gümnaasiumi lõpetamise tingimus ja riigieksamite tegemine on vabatahtlik. Eksaminandid, kes olid ennast 20. jaanuariks eksamitele registreerinud, võivad sooritada matemaatika ja eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksami.  Riigieksamid tuleks õpilasel teha kindlasti juhul, kui on plaanis edasi õppida erialal, kus nõutakse sisseastumisel riigieksamite tulemusi.


Riigieksamite toimumise ajad:  

·       eesti keel – 29. mai 2020. a;  

·       eesti keel teise keelena – 1.–3. juuni 2020. a;   

·       matemaatika – 5. juuni 2020. a. 

Inglise keele riigieksamit 2020. a kevadel ei toimu.   

Kui õpilane soovib riigieksamit sooritada, siis pole vaja midagi teha, sest tema andmed on juba Eksamite Infosüsteemis olemas. Innove edastab õpilasele eksami toimumise aja ja koha e-posti teel hiljemalt 7 päeva enne eksami toimumist. 

Kui õpilane ei soovi kevadel ühte või mitut riigieksamit sooritada, siis tuleb tal saata oma riigieksami tühistamise soov aadressile: innove@innove.ee 11. maiks 2020.  E-kirjas tuleb õpilasel märkida oma täisnimi, isikukood ja eksamiaine(d), millest ta soovib loobuda.  

Rahvusvahelistele võõrkeele eksamitele registreerunutega võetakse Innove poolt ühendust ja antakse täiendav eksamikorraldust puudutav info.

Goethe-Zertifikat B1- ja B2-taseme eksam toimub 8.-11. juunil 2020 (kirjalik ja suuline).

Prantsuse  ja vene keele rahvusvahelised eksamid juunis ei toimu. Innove saadab  täiendava teabe eksamite aegade kohta juunikuu jooksul.

Täpsem info rahvusvaheliste võõrkeele eksamite kohta on leitav Innove kodulehelt.

Riigieksamite tulemused on teada hiljemalt 30. juunil ja õpilastele väljastatakse elektroonilised riigieksamitunnistused hiljemalt 1. juulil 2020. a.   

2020. aasta kevadel läbi viidavate riigieksamite lisaeksamid korraldatakse käesoleva aasta sügisel. Täpsem info avaldatakse Innove kodulehel.

Samal teemal

05.05.2020
VALITSUSE KORRALDUS | Piiranguid leevendatakse hariduse, kultuuri ja spordi valdkonnas
05.05.2020
Haridusasutused võivad alustada osalist kontaktõpet alates 15. maist
04.05.2020
Eriolukord kahandas lasteaias käivate laste arvu. Mis saab suvisest puhkuseperioodist?
04.05.2020
OTSUSTATUD! Abituriendid ei pea kooli lõpetamiseks eksameid sooritama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee