Eesti uudised

VALITSUSE KORRALDUS | Piiranguid leevendatakse hariduse, kultuuri ja spordi valdkonnas 

Ohtuleht.ee, 5. mai 2020 21:35
Foto: TAIRO LUTTER
Valitsus kiitis tänasel e-istungil heaks otsuse, millega lubatakse eritingimustel kontaktõpe, muuseumite ja näitusasutuste avamine ning tippsportlastel laienevad treenimisvõimalused. Samuti lubatakse taas pidama hakata jumalateenistusi.

Valitsus tugines leevenduste üle otsustamisel teadusnõukoja hinnangule COVID-19 nakkuse leviku languse kohta Eestis. Kõiki leevendusi saab rakendada üksnes juhul kui eritingimustega on maandatud haiguse leviku riskid.

TIPPSPORT

Samal teemal

Alates tänasest laienevad täiskasvanute koondistele treenimisvõimalused nii sise- kui välitingimustes. Tagatud peab olema desinfitseerimisvahendite olemasolu. Täpsustatud nõuded treeningute COVID-19 nakkuse ohutuks läbiviimiseks kehtestab kultuuriministeerium.

KULTUUR 

Alates 11. maist on lubatud muuseumide ja näitusasutuste siseruumide külastamine, kui seal järgitakse vastavaid eritingimusi. Samuti lubatakse sissepääs vabaõhumuuseumide eksponaathoonetesse ja muuseumi õuealadel asuvatesse eksponaatidesse. Selleks, et muuseumid ja näitusasutused saaksid siseruumid avada, lubatakse külastajaid asutusse maksimaalselt 10-liikmelistes rühmades. Peredele kehtivad erandid.

Järgida tuleb 2+2 reeglit, asutuses peavad olema tagatud käte desinfitseerimisvahendid ning märgpuhastada tuleb külastajate poolt sagedasti puudutatavaid pindu.Riskirühma kuulujatele on muuseumis või näitustesaalis liikudes soovituslik katta hingamisteed. Interaktiivsete eksponaatide puhul tuleb asutusel kasutusele võtta abinõud, et tagada eksponaatide  COVID-19 nakkuse ohuta kasutamine. Alternatiivina võib interaktiivsed eksponaadid hoida suletuna.

Kuna viirus võib levida ka saastunud pindadelt, pole lubatud külastajatele jagada näiteks reklaamvoldikuid. Samuti pole lubatud korralda ühiselt kasutatavate töövahenditega loovtöid ja töötubasid.

Kultuuriministeerium on koostöös valdkonna asutuste ja terviseametiga ette valmistanud käitumisjuhendi, kus on ära toodud nii kohustuslikud miinimumnõuded kui ka täiendavad soovitused.

HARIDUS

Sõiduõpe

Alates tänasest lubatakse autokoolidel korraldada mootorsõidukijuhi, autojuhi ja ohtlikku veost vedava autojuhi sõiduõpet, kui selle läbiviimisel järgitakse eritingimusi.Eritingimuste järgi tohivad õppesõidus osaleda üksnes COVID-19 haigusnähtudeta õpetaja ja õpilane. Masinas peab olema käte desinfitseerimise vahend. Pärast igat sõidutundi peab sõiduõppe korraldaja puhastama pinnad, mida õpilane on katsunud.Soovi korral saavad õpilane ja õpetaja kanda sõiduõppe ajal isikukaitsevahendit, näiteks kaitsemaski või visiiri.

USULISED ÜHENDUSED

Alates 10. maist on eritingimusi järgides lubatud avalike jumalateenistuste ja teiste avalike usuliste talituste läbiviimine. Tagatud peab olema 2+2 reegli järgimine ja desinfitseerimisvahendite olemasolu.

Samal teemal

06.04.2020
VIDEO | ERIOLUKORRA UUDISED: vaata, kus on mask soovitatav, kus kohustuslik
06.04.2020
Riigieksamitest loobujad peavad endast teada andma 11. maiks
06.04.2020
Autokoolid jätkavad sõidutundidega ja maanteeamet sõidueksamitega
05.04.2020
Arkadi Popov: kui koroonaviiruse teine laine peaks tulema, oleme paremini valmis