Maailm

KOROONAMÕRV: ameeriklane tappis kaupluses maskikandmist nõudnud turvamehe 

Toimetas Juhan Mellik, 5. mai 2020 14:54
Foto: GoFundMe/Kuvatõmmis
Ameerika Ühendriikides esitati süüdistus naisele, tema abikaasale ja lapsele selle eest, et nad lasid maha turvamehe – põhjusega, et mees polnud nõus laskma peretütart poodi ilma, et ta kannaks näokatet.

Calvin Munerylni nimelist 43aastast turvameest tulistati pähe reedel Michigani osariigis Flinti linnas – ühes koroonaviiruse käes enim kannatada saanud piirkonnas Ameerikas. Rünnaku kutsus esile turvatöötaja karm hinnang: 45aastase Sharmel Teague`i tütar ei pääse üle poeläve, kuni ta ei kanna osariigi poolt kohustuslikuks muudetud näomaski.

Ema-tütar pöörasid seepeale tagasi, kuid pereemand naasis juba peagi koos 44aastase abikaasa ning 23aastase pojaga. Väidetavalt oli just viimane see, kes vajutas päästikule. Süüdistustega esimese astme ettekavatsetud tapmises seisavad silmitsi aga kõik kolm, kuigi hetkel on vahi all vaid Sharmel ning otsingud mehe ja poja tabamiseks käivad. Tüli valla päästnud tütar ise kohtu ette astuma ei pea.

Turvamehe tapmise eest arreteeritud Sharmel Teague. Foto: AP/Scanpix

„Calvin Munerlyni surm oli mõttetu ja traagiline, ning vastutavad isikud võetakse seaduse kogu karmuses vastutusele,“ tsiteerib BBC Gennessee maakonna prokuröri David Leytoni.
„Minu lapsuke tegi kõigest oma tööd,“ leinas poega Munerlyni ema Bernadett.

Mehe matuste jaoks rajatud ühisrahastusprojekt on praeguseks kogunud pea 100 000 dollarit. Selle andmeil jättis Munerlyn endast maha kaheksa last.

Eilse seisuga oli Michiganis tuvastatud 43 950 koroonaviirusesse nakatumist, surmasid oli nende seas 4135.

Samal teemal

05.05.2020
KOROONAVIIRUS MAAILMAS: üle 3,6 miljoni diagnoositud nakatunu, 252 000 surnut ja 1,2 miljonit tervenenut. Prantsusmaal võis viirus levida juba detsembris

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee