Kommentaar

Seisukoht | Kalevipoeg Soome asemel Eesti põllule! (4)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 5. mai 2020, 19:06
Foto: Aldo Luud
Kui Eesti võimuliit suhtub vaenulikult välistööjõudu ega taha ukrainlaste töökäsi siin enam näha, siis millise loogika järgi peaks riik soodustama meie enda kalevipoegade pendeldamist Soome vahet?

Pendelrände võimaldamise nimel on meie ministrid niutsunud ja kraapinud Soome „müüjatüdruku“ juhitud „huulepulgavalitsuse“ ukse taga, aga kasutanud ka nõudlikumaid noote. Tööjõu vaba liikumine on küll ELi üks aluspõhimõtteist, aga ikkagi on kummaline, et välistööjõud Eestisse tulla ei tohi, meie omad aga mitte üksnes ei tohi, vaid suisa peavad saama Soome vahet sõita. Olukord on skisofreeniline, et riik on tööjõuliikumisele samaaegselt nii avatud kui suletud. 

Põllumajanduses on ukrainlaste tõrjumise tõttu tööjõupuudus sedavõrd suur, et maaeluministril pole lahenduseks midagi targemat välja pakkuda, kui nõukaaega meelde tuletades kupatada õpilased ja tudengid koolipinkidest põllule. Miks aga peaks meie oma tööjõud Soomes töötama, kui nende töökäsi on ka Eestis vaja? Liiati kui suur osa Soome minejatest on lihtsa füüsilise töö tegijad, seega pole ka nende jaoks vahet, kas nad küürutavad Eesti põllul või Soome omaniku heaks. 

Ukrainlaste keelustajad on näinud lahendust palkade kergitamises, et ka eestlane põllule tööle soostuks minema. Kalevipoeg võib küll Soomes rohkem teenida, kui aga maha arvestada ka pendeldamise ja Soomes elamise toidu- ja korteriraha, siis ei pruugigi Soome ja Eesti teenistuse erinevus enam nii suur olla. Seega peaks EKRE pendeldamise eest seismise asemel suunama need töökäed hoopis Eesti hüvanguks rakkesse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee