Poliitika

VANGERDUSED VALLAJUHTIMISES: Viimsi sotsid liituvad Keskerakonnaga, ka Urve Palo asub keskparteid toetama (2)

Helen Mihelson, Marvel Riik, 5. mai 2020 12:10
Urve Palo.Foto: Stanislav Moškov
Viimsi valla kaks kõrget sotsiaaldemokraati, abivallavanem Annika Vaikla ja volikogu liige Raimo Tann astuvad erakonnast välja ja liituvad Keskerakonnaga. Ka endine minister Urve Palo lahkub sotside fraktsioonist ja asub parteituna toetama Keskerakonda.

See tähendab, et Keskerakond pääseb Viimsis koalitsiooni, sotsiaaldemokraatide fraktsioon aga lagunes täielikult. Kui Õhtuleht uuris Palolt, kas teda siis ei kutsutud Keskerakonda, vastas endine minister poliitikule omaselt, et teda on kutsutud erinevatesse erakondadesse. 

Samal teemal

„Olen alati andnud ühesuguse vastuse: otsustasin kaks aastat tagasi aktiivsest suurest poliitikast lahkuda ja mul ei ole plaanis sinna naasta. Olen oma tööga erasektoris rahul ja soovin siin jätkata,“ ütles Palo, kes lahkus Sotsiaaldemokraatlikust Erakonnast 2018. aasta juuli lõpus. Ühes sellega astus ta tagasi ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri ametikohalt.

Palo selgituste kohaselt ei jäänud tal praeguses olukorras muud üle, sest sisuliselt lakkas sotside fraktsioon Viimsi vallas olemast. „Loomulikult ei kuulu ka mina enam sotsiaaldemokraatide fraktsiooni, sest seda pole enam olemas. Pole ühtegi inimest. Ja nüüd on suur tõenäosus, et Keskerakond kaasatakse koalitsiooni. Mina toetan seda ja minu häälega võivad nad arvestada,“ rääkis Palo.

Aga mida siis ikkagi Keskerakond toetamise eest vastu lubas? Kõrget kohta Keskerakonna nimekirjas 2021. aasta kohalikel valimistel? Poliitilistes ringkondades spekuleeritakse, et just kõrge koht Harju- ja Raplamaa nimekirjas võis olla üks motivaator. 

„Mulle ei olnud ju vaja midagi vastu lubada. Töötan volikogus edasi ja loodan, et mind toetatakse edasi,“ ütles Palo. „Minu silmis ei muutu koalitsioonis suurt midagi, inimesed jäävad ju samaks. Ja mina toetan neid inimesi edasi, ükskõik mis erakonnas nad on. Kui nad on Keskerakonnas, siis toetangi neid Keskerakonnas edasi.“

Mis aga puudutab kohalikke valimisi, siis Palo sõnul ei ole ta veel otsustanud, kas üldse kandideerida ja kui jah, siis kus või kelle nimekirjas seda teha.

„Kindlasti ei ole mul ambitsiooni riigikogu valimistel osaleda, ka kohalikus poliitikas pigem mitte. Aga sinna on veel poolteist aastat aega ja kindlasti ei taha ma seda (kandideerimist – toim.) täna lõplikult otsustada,“ lausus Palo.

„Sotside roll Eestis on marginaliseerumas ja liitutakse Keskerakonnaga, kuna siis on võimalik midagi reaalset ära teha,“ ütles Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.

„Lisaks on Urve Palol väärt koostöökogemus eelmisest Keskerakonna valitsusest. Kõik head asjad põhinevad usaldusel. Mingeid diile kõrgete kohtade nimel ei ole,“ lisas Karilaid.

Jaanus Karilaid. Foto: Alar Truu

„Ma usun, et see on ainult aja küsimus, mil Urve liitub Keskerakonnaga,“ kommenteeris aga sotside peasekretär Rannar Vassiljev, kelle sõnul tulid vangerdused Viimsi vallas erakonnale üllatusena.

„Me saime eile hilisõhtul teada, et Annika ja Raimo erakonnast lahkuvad. Palo otsusest saime teada täna hommikul,“ ütles Vassiljev. Tema kinnitusel sotside Viimsi osakonda päris hingusele ei saadeta.

„Eks me peame nüüd andma olukorrale uue hinnangu. Kindlasti tegutseb meie osakond Viimsis edasi. Veebruaris valiti sinna ka uus juht,“ sõnas peasekretär.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee