Repliik

Vastukaja | Milleks Rail Baltic, kui maal pole internettigi? 

Heiki Lill, Vabaerakonna esimees, 5. mai 2020, 11:16
Foto: Tiina Kõrtsini
Kummastav on käesoleva kriisi raames vaadata võimuerakondade kraaklemist Rail Balticu üle. Kas, kes ja kui palju rahastab ning kas ehitusega minnakse edasi või mitte. Säärane käitumine EKRE poolt on üsna tavapärane.

Selleks, et majale katus peale laduda, tuleb ikka alustada vundamendist. Kui võtta riik siia võrdlusse, siis selleks, et tagada inimestele baasvõimalused eluks, nagu seda hetkel tarvis on, siis ei ole üks raudtee Tallinnast Varssavisse, Berliini ja kasvõi Pariisi hetkel eluks mitte just väga vajalik. Eriti, kui see on mõeldud inimeste veoks, nagu Rail Balticat reklaamitakse. Saab ka ilma hakkama.

Riigi esmafunktsioon on siiski võimaluste tagamine üle kogu oma territooriumi. Käesolev kriis on välja toonud meie paljukiidetud digiriigi puuduse – kiire internetiühenduse puudus maapiirkondades. On ju paljud pered kolinud oma maakodudesse karantiini, et olla eemal teistest ning säästa end viiruse ohvriks langemisest.

Ent selleks, et maapiirkonnas paiknevas kodukontoris ja laste e-õppega hakkama saada on tarvis paljuräägitud viimase miili ühendust. Kahjuks tundub, et kiirest internetiühendusest jäädaksegi unistama. Riik peab antud hetkel mõtlema, kuidas tagada üle Eesti kiire interneti jõudmise majapidamistesse. Kui see on tagatud, siis saame jätkata oma digitiigri edulugu. Peame võtma kasutusele 21. sajandi majandusvedurid, mitte 19. sajandi omad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee