LASTEAIAS VÄHEM LAPSI: Eriolukorrast tingitult on lasteaias käivate laste arv kahanenud ning osaliselt on töötajad võtnud välja puhkuse või jäänud kokkuleppel tööandjaga kollektiivselt koju. Suvised plaanid tuleb mõnel juhul aga lükata tulevikku, sest aeg, mis oli mõeldud puhkamiseks, möödub hoopis töö tähe all.  Foto on illustratiivne. Foto: Stanislav Moškov
Kristiina Tilk 4. mai 2020 21:50
Tavapäraselt lähevad paljud lasteaiad pärast jaanipäeva pikale suvepuhkusele. Sealne personal on selle järgi sättinud ka oma plaanid – kuhu vabal ajal minna, mida teha. Kuna eriolukord mõjutas paljude lapsevanemate töötamist ning puhkust, jäid mitmed lasteaiad üsna tühjaks. Sellest tingitult võttis osa lasteaiapersonalist korralise puhkuse varem välja või jäädi kokkuleppel tööandjaga koju kollektiivselt.

„Meel on mõru, muidugi. Olin suveks planeerinud mitmeid väljasõite. Tahtsime perega mööda Eestit ringi sõita ja minna kaugemalegi. See on meil selline omamoodi traditsioon. Nüüd on aga nii, et mina juulis, mil muidu puhkasin, hoopis töötan,“ tõdeb aastaid väikeses alevikus lasteaiaõpetaja tööd teinud Mare. Teisalt mõistab ta ka tööandjat, sest üsna pea pärast eriolukorra väljakuulutamist jäi lasteaeda vaid kaks last. Kõigi teiste vanemad olid korraldanud endale kodukontori või jäid pisemad lapsed koju kooliealiste õdede-vendadega. 

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
1,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaVõida iPhone 12 nutitelefon