Olen lugenud ka artikleid, kus on väidetud, et koroonatestid näitavad suures osas ka valepositiivseid tulemusi. Eriti neil, kes on Covid19-e juba läbi põdenud.
Seega - vähemalt praegused testid täielik udu. Ainuke, mis ilmselt on õige, on reaalselt haigestunute arv!!!
Kas mitte artikkel ei arvutanud valenegatiive valesti, ehk kas mitte valenegatiivseid inimesi ei peaks olema Eestis umbes 1700/0.7 - 1700 =~ 729, mitte siis (56000 - 1700) * 0,3 = 16 290? Kui jah, siis artikkel hindas valegatiive kusagil 22 korda üle. Selgituseks ka, et miks ma niimoodi arvutan:
Wikipedia ütleb, et “the false negative rate is” /…/ “i.e., the conditional probability of a negative test result given that the condition being looked for is present.”
https://en.wikipedia.org/wiki/False_positives_and_false_negatives#False_positive_and_false_negative_rates
Tegelt ei tea, niisama fantaseerin/ 5. mai 2020 13:04
Jaa, puhuda läbi toru, torul filter ees, pärast filtrile dna analüüs, kas viirusosakesi jäi selle külge. Teoreetiliselt sellega saaks mõõta, kui palju inimene nakkab ja kui palju viirust eritab. Kui ta enam viirust ei erita, siis ei saaks viirust testiga tuvastada, kuigi haigussümptomid äkki on veel. Ma ei tea, kas mingi maski peale köhides ja läkastades saaks sealt piiski testida. Ei tea ju, kas väljahingatavas õhus või piiskades seda rohkem on või alati leidub.
Milleks selline Võib olla artikkel. Kelle huvides on seda kirjutada, kui me hakkame juba kriisist väljuma. Kui Statistika näitas 2019a. Gripi haigestunute arvuks 55 000, siis tegelikult oli ju rohkem. Ja mis me sellle teadmisega oleks teinud?
tegelikult on selline info vägagi vajalik, et inimesed ei kaotaks valvsust, sest tegelikult võib meie seas ringi liikuda teadmata arv asümptomaatilisi kroonahaigeid kes on samas ikkagi nakkusohtlikud. Ainus, mis näitab nakatumist täpselt on kopsupilt, aga seda meil Eestis ei tehta. Riikides kus tehakse kopsupilti on olnud juhuseid, kus kopsupilkt näitab bakatumist, aga alles neljas-viies test tuleb positiivne.