Seisukoht

Seisukoht | Eakad, hoidke ennast! (4)

Eigo Kaljurand, spordireporter, 4. mai 2020, 19:03
Noored on viimastel kuudel kõvasti pingutanud, et vältida eakate võimalikku nakatamist koroonaviirusega. Kuid ka vanainimesed võiksid noortele vastu tulla. Liialt tihti jäävad silma olukorrad, kus riskigruppi kuuluvad inimesed vilistavad piirangutele ja palvetele.

Mitmed poed on palunud, et tavainimesed neid hommikul ei külastaks, sest need ajad on mõeldud riskigrupile. Aga ikkagi on need kauplused ka päeval täis eakaid. Pensionäride päevakava ei tohiks olla nii tihkelt planeeritud, et seal ei leiduks poolt tundi hommikuseks poekülastuseks.

Kuigi kauplustes on maha tõmmatud jooned, kuidas hoida järjekorras ohutut vahet, siis taas on just eakad need, kes kipuvad korviga selga sõitma ja kuklasse hingama. Sama saab täheldada ka ühissõidukites. See on kõigi huvides, et tühjavõitu bussis istuksid inimesed eraldi ja pole vaja võtta teisele kõige lähemat vaba istekohta. Seda rida võiks jätkata pikalt.

Eelnev jutt ei käi kõigi eakate kohta, sest kindlasti oli tuhandeid, kes piiranguid järgisid. Aga praegu pole veel teada, kas oleme lõplikult jõudmas tagasi normaalsusse või kas koroonaviiruse puhang võib naasta. Kuni pole selgust, panen kõigile riskigruppi kuuluvatele inimestele südamele – hoidke ennast! See on meie kõigi, aga eelkõige teie endi huvides.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee