Maailm

LENDAVAD KISKJAD! Rooma kajakad maiustavad rottide ja tuvide kallal 

Toimetas Juhan Mellik, 4. mai 2020 14:51
BOSS LIND: Colosseumi ees patseeriv kajakas tunneb ilmselt, et on Rooma valitseja.Foto: Zuma Press/Scanpix
Koroonaviirusest tingitud eriolukord avaldab mõju kõigile elusolenditele: kuna Rooma inimesed on end nelja seina vahele sulgenud, peavad kohalikud kajakad parema puudumisel oma toidulauda korrigeerima.

Kuna inimtegevus Itaalia pealinna Rooma tänavatel on pea lakanud, võtavad kajakad taas omaks oma loomulikud ehk kiskjalikud toitumisharjumused. Nad jahivad väiksemaid lindusid nagu tuvid ja varblased.

„Õnnekombel jahivad nad ka rotte,“ ütleb Independentile Rooma Ülikooli zooloog Bruno Cignini. „Nii nagu inimesedki, muudavad oma harjumusi ka loomad.“

Tavalistes oludes valivad kajakad toiduks väiksemad loomad, mis on juba jäänud auto alla või mõnel muul moel surma saanud. Ent rasked olud on sundinud neid oma tapjainstinkti taasavastama.

Roomas elab kümneid tuhandeid turistide nuhtlusena tuntud kajakaid. Harvad pole juhused, kus nad sööstavad otse taevast alla ning näppavad inimeste käest toidupoolist. Linde meelitavad ligi prügiveoprobleemiga pealinnas kuhjuvad rämpsuhunnikud, mis on magnetiks ka teistele kutsumata külalistele nagu metssead ja närilised.

Mullu lausus endine asepeaminister, parempopulistliku Põhjaliiga juht Matteo Renzi, et Rooma rammusad kajakad on oma suuruselt võrreldavad kunagiste lenddinosaurustega.

Samal teemal

03.05.2020
Itaallased pole leevendamismeetmetega üldse rahul

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee