Poliitika

VIDEO | Jürgen Ligi riigikogus: majanduse toetamine käivitus loodetust aeglasemalt 

Johanna-Kadri Kuusk, 4. mai 2020 13:15
Foto: Kuvatõmmis (facebook.com/riigikogu)
Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon arutab täna avalikul istungil rahandusminister Martin Helme ning väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Raul Siemiga majanduse ja riigirahanduse olukorda.  

Samal teemal

Komisjoni esimehe Jürgen Ligi sõnul on majanduse toetamine käivitunud loodetust aeglasemalt, kuigi kriisi alguses valitses konsensus, et tarvis on kiireid ja täpseid abinõusid.

“Töötukassa ja haigekassa puhul on probleem peamiselt selles, kui kaua saab praegustel tingimustel rahastamist jätkata. Ettevõtluse krediteerimisel, vastupidi, kas see soovitud moel käivitub,“ ütles Ligi.

Ligi sõnul võiks arvata, et majanduse elavdamisel langevad valitsuse, krediidi andjate ja ettevõtete vahel huvid kokku ning raha on majandusse jõudmas. „Seda pole juhtunud ja meetmed reedavad pigem tahet tingimusi poliitiliselt dikteerida, kui teha koostööd turuosaliste ja ekspertidega,“ nentis Ligi, kelle sõnul komisjon küsib ministritelt selgitusi ja värskeimaid fakte.

Lisaks ministritele on istungile kutsutud Riigikontrolli esindajad.

Rahandusministeeriumi andmetel on märtsi seisu järgi riigikassasse laekumata 120 miljonit eurot ja viimase kolme kuu peale kokku võib see puudujääk olla 200 miljonit eurot.

Samal teemal

04.04.2020
Taavi Aas: Rail Balticu peatumisest pole märke, järgmine peatus on täiemahuline ehitus
29.03.2020
SEB Panga analüütik Peeter Koppel: majandus on elus, kuid tilgutite all