Foto: Teet Malsroos
Siim Randla 4. mai 2020 07:24
Tingituna liiniveo ajutisest vähenemisest seoses koroonaviirusega on ligikaudu 20 Elroni kaubamärki kasutava riigifirma Eesti Liinirongid rongijuhti ja 30 klienditeenindajat vähendatud töötasuga kodus.

Eesti Raudteelaste ametiühing pöördus majandus- ja taristuministri poole seoses koroonaviirusest tingitud keerulise olukorraga raudteesektoris ja tundis muret, et tulenevalt Eesti Liinirongide rongide arvu vähendamisest liinidel on oodata ka tööjõu vähenemist.

„Ministeeriumile teadaolevalt ei ole AS Eesti Liinirongid hetkel kedagi koondanud,“  teatas majandusminister Taavi Aas. „Liiniveo ajutisest vähenemisest tingitud tööjõuvajaduse vähenemise küsimus on lahendatud töötajatega läbirääkimiste teel. Ligikaudu 20 rongijuhti ja 30 klienditeenindajat on töötajate sooviavalduste alusel vähendatud töötasuga –  praegune tasu 70% põhipalgast – kodus.“

„Oleme teiega nõus, et koondamisel on peale kriisiolukorra lahenemist raske leida töötajaid raudteele, et tagada normaalne töörütm,“ teatas minister ametiühingule.