Näomask.Foto: Mari Luud
Toimetas Madleen Vapper 3. mai 2020 17:39
USA Oklahoma osariigi pealinna Oklahoma City linnapea muutis peale poemüüjate massilist ähvardamist seadust, mis nõudis kõigilt kaupluste külastajatelt näomaskide kandmist. Linnapea Will Joyce oli sunnitud seadust muutma vaid 24 tundi peale selle väljakuulutamist.

"Lühikese aja jooksul, mil näomaskide kandmine on poodide/restoranide külastajatele kohustuslik olnud, on poe töötajaid ähvardatud vägivallaga ja räigelt sõimatud," ütles linna juhtivametnik Norman McNickle. Ta lisas, et üks ähvardus oli toimunud ka tulirelva kasutades.

Linnapea Joyce kirjutas Twitteris, et kuigi ta eeldas, et leidub seaduse vastu mässajaid, ei osanud ta oodata, et rahvas poetöötajaid otse kohapeal ähvardama hakkab või linnahalli ähvardavaid kõnesid teeb. Ta vabandas poetöötajate ees, et nad pidid vägivaldset kohtlemist taluma, vahendas NBC.

"Ma ei ole sedatüüpi inimene, kes tülinorijate eest peitu poeb, kuid ma ei saada ka kedagi teist enda lahinguid võitlema," lisas linnapea. Näomaskid on jätkuvalt kohustuslikud kõigile poetöötajatele ja rangelt soovituslikult kõigile külastajatele.

"Kõik inimesed, kes tarvitasid verbaalset vägivalda ja ähvardasid poetöötajaid, kui teil paluti lihtsalt astuda väike samm oma kogukonna kaitsmiseks: häbi teile. Meie vabadus ameeriklastena tuleb ka oma kohustustega," kirjutas linnapea Joyce.