Maailm

Rootsi ravimiamet: Euroopa Liit võib varsti anda loa remdesiviiri kasutamiseks koroonaviiruse vastu 

Toimetas Mihkel Talivee, 3. mai 2020 12:43
Remdesiviirivarud Gilead Sciencesi asutuses Californias.Foto: Reuters/Scanpix
Rootsi ravimiameti sõnul on Euroopa Liit lähedal otsustamisele, kas anda luba ravimi remdesiviir kasutamiseks, et kiirendada patsientidel koroonaviirusest paranemist.

Eile pälvis remdesiviiri kasutamine raskelt haigete koroonapatsintide raviks heakskiidu USA Toidu- ja Raviametilt (FDA). Ameerika Ühendriikides korraldatud uuringus, kus osales üle 1000 vaatlusaluse, tõestati, et ravim kiirendab viirusest tervenemist. Tõsi, suremuse tõenäosuse vähenemist ei täheldatud.

Samal teemal

Rootsi ravimiameti nakkusosakonna juhataja Charlotta Bergquisti rääkis kohalikule telekanalile TV4, et hetkel uuritakse remdesiviiri kasutuselevõtu võimalusi. Tähtsal kohal on see, et ravimi kasulik toime kaaluks üles selle tarvitamisega kaasnevad riskid. Otsuseni võidakse jõuda lähipäevil, tõsi, teises intervjuus Rootsi raadiole ütles Bergquist, et sellega võib ka kauem aega minna.

"Saan ainult kinnitada, et töötame nii kiiresti kui võimalik," lausus Bergquist.

Remdesiviir loodi 2015. aastal Ebola ravimiseks USAs. Vaatamata hiljutisele uuringule on ravimi toime koroonaviiruse vastu siiski kahtluse alla seatud. Hiinas toimunud uuringus, kus osales 200 inimest, ei leitud tõendeid, et see paranemist kiirendaks või suremust vähendaks.

Samal teemal

02.04.2020
USAs anti luba kasutada remdesiviiri koroonaviiruse ravimiseks
02.04.2020
Irja Lutsar uuest koroonaravimist: see pole imerohi