Maailm

Briti suurärimees kaebab valitsuse kohtusse koroonaviirusega seotud liikumispiirangute kehtestamise eest (1)

Toimetas Madleen Vapper, 2. mai 2020 17:22
Simon Dolan poseerimas enda Ferrari ees.Foto: Vida Press
50aastane briti lennunduse suurärimees Simon Dolan kaebab valitsuse kohtusse COVID-19 liikumispiirangute kehtestamise eest. 141 miljonit naela (umbes 159 miljonit eurot) väärt oleva ärimehe sõnul hävitavad piirangud majanduse.

Dolani hinnangul piiravad liikumisreeglid inimõigusi ning tapavad lõpuks rohkem inimesi kui koroonaviirus ise, vahendab Daily Mail. Dolan lisas: "Liikumispiirangud ütlevad meile, et suremise vältimiseks peame me lõpetama elamise. Inimeste koju vangistamine on äärmiselt dramaatiline otsus. Liiga paljud inimesed kaotavad oma töö, paljud ei saa vähi vastu ravi, sooritatakse suitsiidide ja kasutatakse koduvägivalda."

Simon Dolanile kuuluv lennufirma on viimastel nädalatel teinud mitmeid lende, et toimetada vajalikke kaitseriietusesemeid Ühendriikide tervisesüsteemile ning samuti aidanud koju tuua välismaale jäänud britte.

Suurärimees kogub raha kohtuasja algatamiseks. Ta tahab selleks koguda 30 000 naela, kuid tegelikult kulub teema kohtusse viimiseks 125 000 naela. Praeguseks on tal kogutud 28 000 naela teistelt Dolani seisukohta pooldavatelt inimestelt. Dolan lubab kohtuteest loobuda vaid sel juhul, kui valitsus leevendab piiranguid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee