Urmas ViilmaaFoto: Stanislav Moškov
Toimetas Katrin Rohtla 2. mai 2020 14:07
Luteri kirikud alustavad kirikukellade helistamisega meeleavaldust, millega soovivad protestida eriolukorras kehtestatud keelu vastu, mis ei luba inimestel kirikusse jumalateenistusele minna.

"Juba viiskümmend päeva on kestnud koroonaviiruse haiguse COVID-19 tõttu Eesti Vabariigis välja kuulutatud eriolukorra tingimustes meie kirikutes jumalateenistuste ja armulauasakramendi paast," kirjutab peapiiskop Urmas Viilma sotsiaalmeedias.

Viilma kirjutab, et on otsustanud helistada algava nädala esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel kell 12 ja kell 15 kirikukelli.

"Kirikukellade meelavaldusega anname märku, et kogudused üle Eestimaa on valmis inimeste jumalateenistustele kutsumiseks ja selleks helisevad kirikute kellad – Jumalale tänu ja ülistusest lauldes või otsustajatele oma meelsusest häälekalt märku andes," täpsustab ta, et mitmetes eluvaldkondades on hakatud eriolukorra tarvis kehtestatud rangeid reegleid ametlikult leevendama, kuid endiselt pole vastust küsimusele, millal leevendused jõuavad kirikuni.