Maailm

Euroopa riikide valitsusi süüdistav Ryanair kavatseb koondada 3000 töötajat 

Toimetas Mihkel Talivee, 2. mai 2020 12:53
Ryanairi lennukid Dublini lennujaamas.Foto: Reuters/Scanpix
Odavlennufirma Ryanair kavatseb koondada ligi 3000 töötajat ning ülejäänud töötajad peavad leppima 20% suuruse palgakärpega. Samuti suletakse mitmeid sihtkohti. Firma leiab, et Euroopa suurriikide valitsused käitusid nende suhtes ebaõiglaselt, kui aitasid konkureerivaid ettevõtteid hädast välja, kuid neid mitte.

Lisaks hüvitiseta koondamisele plaanib Ryanair ülejäänud töötajate palku kärpida 20% võrra. Iiri lennufirma teatas Euronewsile, et teema üle peetakse veel nõu, kuid tõenäoliselt võib töö kaotada kuni 3000 töötajast, kellest enamiku moodustavad piloodid ja ülejäänud meeskonnaliikmed. Lisaks suletakse Euroopas mitmeid sihtkohti kuniks normaalne lennuliiklus taastub.

Ryanair põhjendab otsuseid lennuliikluse märkimisväärse kahanemisega, kuid leiab, et neid oleks võinud raskes seisus aidata erinevad valitsused, kes suurematele lennufirmadele abikäe ulatasid. Firma tegevjuht Michael O'Leary, kes peab järgmise aasta märtsini leppima 50% suuruse palgakärpega, tõi välja Prantsusmaa valitsuse tegutsemise.

"Kahetseme neid koondamisi ja palgakärpeid. Kuid nii peavad hästijuhitavad lennufirmad nagu Ryanair toimima, et ellu jääda ja Lufthansa ning Air France'iga, kes valitsustelt kümnetes miljardites toetust saavad, konkureerida. Näiteks teatas Prantsuse valitsus, et nad kehtetsasid reegli, mille järgi makstakse kõik lennujaama maksud tagasi, kuid seda ainult Prantsusmaa firmadele. See on ebaaus. See rikub riiklike toetuste reegleid," lausus O'Leary.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee