Maailm

Põhja-Korea meedia avaldas fotod väidetavalt taas avalikkuse ette ilmunud Kim Jong-unist (2)

Toimetas Mihkel Talivee, 2. mai 2020 10:17
Põhja-Korea uudisteagentuuri avaldatud foto Kim Jong-unist (keskel).Foto: AFP/Scanpix
Põhja-Korea uudisteagentuur (KCNA) väidab, et diktaator Kim Jong-un ilmus 20päevase vahe järel täna taas avalikkuse ette. 

Nende andmetel osales Kim väetisetehase avamisel Suchonis, kus talle usaldati lindilõikamise au. Samuti olevat inimesed tervitanud teda marulise aplausiga. Lisaks osales üritusel tema noorem õde Kim Yo Jong. 

Samal teemal

Enne tänast nähti Kimi kohaliku meedia andmetel viimati avalikkuse ees 12. aprillil, kui ta õhutõrjeüksuse hävituslennukeid inspekteeris. Kolm päeva hiljem puudus ta Põhja-Korea riigi rajaja, oma vanaisa Kim Il-sungi sünniaastapäeva pidustustest, mis on riigi tähtsaim püha.

Seetõttu tekkisid kahtlused, et hirmuvalitseja tervis võib olla oluliselt halvenenud. Lõuna-Korea meedia teatel oli Kim taastumas südameoperatsioonist. Seoulis baseeruv Põhja-Koreas toimuvat kajastav Daily NK andmetel olid tal südameprobleemid mullusest augustist, kuid olukord muutus halvemaks pärast seda, kui ta Paektu mäge külastas.

Aprilli lõpus levisid ka uudised Kimi surmast, kuid Lõuna-Korea valitsus kinnitas, et need väited ei vasta tõele.

2011. aastast Põhja-Korea liidrina tegutsenud Kim on varem pikemaks ajaks haihtunud. 2014. aasta septembris polnud Kimi avalikkuse ees näha olnud 40 päeva, kuid oktoobri keskpaigas ilmus ta taas välja, kasutades liikumiseks jalutuskepi abi. Väidetavalt opereeriti tal toona vasaku jala hüppeliigest.

USA president Donald Trump uudiseid Kimi taasilmumisest veel kommenteerida ei tahtnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee