Nädala TOP

Top | Istujad murdsid valitsuse 

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 1. mai 2020, 21:33
Foto: Martin Ahven
Kui Tartus ajas politsei laiali nelja osalejaga meeleavalduse, siis Saaremaal polnud korravalvureil pretensioone eriolukorra vastu meelt avaldanud istumisstreikijate suhtes. Enamgi veel – kriisist väljumise pingereas üsna tagapool seisund saarte avamine saab teoks juba nädala pärast. Piisab, kui nõrgalt valitsuselt midagi nõuda ja too taganebki oma seisukohtadest.

Diisel ikka kallim kui Lätis

Diiselkütuse hind tanklais langes alla maagilise ühe euro piiri. Valitsuse ühe kriisimeetmena kavandatud aktsiisilangetus pidanuks kaasa tooma 14,5 sendise languse. Et tanklad alandasid hinda tervelt 20 sendi võrra, siis millal langeb bensiinihind või käis diislihinna lisalangus bensiinitarbijate arvelt? Bensiin on Eestis jätkuvalt kolmandiku võrra kallim kui Lätis-Leedus, diisel aga kümnendiku võrra.

Suuorgan keeras Soome lukku

Eestist paluvad erinevad hääle, et Soome avaks oma piiri kalevipoegadele pendeldamiseks. Soome on palvetele kurdiks jäänud, ju pole neil Eesti ministri purtsatused müüjatüdrukust peaministri ja huulepulgavalitsuse kohta meelest läinud. Nii puudub Eestil põhja pool partner, kellega usalduslikult läbi rääkida. Ministri suuorgani tõttu kannatavad aga tolle ministri enda pendeldavad valijad.

Töökasvatus kolhoosis

Põllumajanduses välistööjõust ilmajäämine on pannud maaeluministri mõtted nõukaradadele perutama – õpilased, tudengid ja ka ajateenijad mingu maatöödele appi. Õppida jõudvat ka õhtuti ja nädalavahetustel pärast saagikoristust. Ministrile tõttasid appi nii nõukanostalgikud kui üllatuslikult ka nooremad inimesed, kiites head võimalust viljeleda noorsoo töökasvatust. Põldurid ise aga pole pakutavatest noortest töökätest vaimustuses.

Aasta kelle valitsust?

Valitsusel sai täis aasta ametis olemist, mis iseenesest pole ju üllatav. Pigem tekitab imestust, kuidas valitsuse juhtohjad on üsna algusest peale läinud peaministri käest perekond Helme kätte. Olulistes küsimustes seisukohtade teadasaamiseks pöörduvad pilgud esmalt rahandus- ja siseministri suunas, suuri jõupingutusi ükskõik mis teemaga pildile pääsemiseks teeb ka välisminister. Ratast nähakse vaid kaasa noogutamas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee