Seisukoht

Seisukoht | Aeg luua ka Eestis roheliste erakond 

Rainer Kerge, ajakirjanik, 1. mai 2020 18:51
Eestis on puudu keskkonnateemadele pühendunud partei, mis võtaks ennast ise tõsiselt, mis suudaks sõnastada arusaadavad eesmärgid ja sooviks nende saavutamiseks pääseda volikogudesse ja riigikokku.

Kui nüüd keegi tahab väita, et meil on selline olemas, isegi mitu, võiks ta enne vaidlema hakkamist vaadata aastataguste valimiste tulemusi. Ei, meil ei ole nimetatud tingimustele vastavat parteid.

Roheliste erakonna sünniks on just praegu hea aeg, sest viimased kuud on meile meenutanud: ühine pingutus suure eesmärgi nimel on võimalik. Me oleme muutnud päevapealt õppimis-, töötamis-, tarbimis-, reisimis- ja suhtlemisharjumusi. Elu ümberkorraldamine on tehtav. Töötame sellelt stardijoonelt nüüd edasi.

Väike vihje uue erakonna loojatele veel. Kompromissitute kanepikimujate, veriste vaktsiinivastaste, veendunud kuse- ja torusiilijoojate, lamemaalaste, päikesetoitujate ning lihtsalt lõbusate eneseimetlejate seltskond ei peaks teistest erakonnakaaslastest üle kajama.

Proovige – ja te näete, kuidas valijad tulevad kampa. Sest kes eestlastest pole roheline? Minu hääl on igatahes saadaval.