Eesti uudised

TERVISEAMET: gripi tõttu hospitaliseeritud inimeste arv on kolme viimase hooaja madalaim  (3)

Toimetas Merilyn Närep, 1. mai 2020 15:32
Pilt on illustreerivFoto: Martin Ahven
Aprilli eelviimasel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu arstide poole 2073 inimest,  haigestunutest 18,7 protsenti olid lapsed. 

Terviseameti gripikeskuse peaspetsialist Olga Sadikova sõnul on haigestumine ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse langustrendis, võrreldes eelnenud nädalaga vähenes haigestumus 40 protsendi võrra. Grippi haigestumus püsis stabiilsena. 

„Gripi ja gripilaadsete nakkuste sihipärase uuringu ehk sentinel-seire kaudu registreeritud andmete põhjal võib hinnata grippi haigestumuse intensiivsust madalaks,“ ütles Sadikova.

Tervise- ja heaolu infosüsteemide keskuse andmetel hospitaliseeriti eelmisel nädalal gripi tõttu 2 inimest.

Hooaja algusest on gripi tõttu hospitaliseerimist vajanud 577 patsienti. 2018/2019 gripihooaja võrreldaval perioodil oli hospitaliseerimist vajanud 1597 ja 2017/2018 gripihooajal 1837 inimest.

Kuue haigla andmete põhjal on hooajal on intensiivraviosakonda sattunud 21 inimest, neist on gripi tõttu surnud 12 inimest. Noorim gripiohver oli vanuses 9 kuud ja vanim 85 eluaastat. Kõik lahkunud kuulusid riskirühmadesse.

Gripi puhul tuleb haigena kodus püsida

Paljudel juhtudel põetakse gripp läbi kergelt, väikese palaviku ja eriliste sümptomiteta. Nii-öelda „püstijalu“ grippi põdev inimene võib aga levitada viirust riskirühmadele, kelle jaoks grippi haigestumine võib kujuneda eluohtlikuks. Samuti on sellisel juhul suurem risk saada tõsiseid tüsistusi.

Isegi kergete haigustunnuste ilmnemisel tuleks vältida rahvarohkeid kohti ja hoida tervetega vähemalt 1,5 meetrist distantsi, samuti tuleb gripihooajal regulaarselt käsi vee ja seebiga pesta.

Aevastades või köhides tuleb suu katta taskuräti või selle puudumisel varrukaga. Haigena tuleb püsida kodus. Kindlasti ei tohi haigustunnuste ilmnemisel külastada haiglaravil olevaid lähedasi ega peresid, kus kasvavad väikesed lapsed või elavad kroonilisi haigusi põdevad ja vanemaealised inimesed. Haigeid lapsi ei tohi jätta vaktsineerimata vanavanemate hoolde – tihti saavad vanemaealised nakkuse just lastelastelt.

Samal teemal

30.04.2020
Nahkhiirtelt inimese kopsudesse: koroonaviiruse evolutsioon
24.04.2020
KOPSUARST COVID-19 OMAPÄRAST: 6–8 päeva pärast võib tekkida paranemistunne ja siis korraga on palavik, õhupuudus ja jõuetus
22.04.2020
Koroonaeitaja Jaya Shivani Kracht: pole kedagi suremas näinud, pole kellegi voodi kõrval seisnud. Inimesed põevad lihtsalt mürgitust!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee