Maailm

Venemaalased ei usu oma juhte viiruse, küll aga läänevastase propaganda osas 

Toimetas Greete Kõrvits, 30. aprill 2020 21:15
Noor naisterahvas teeb inimtühjal Punasel väljakul selfit. Eriloata ei tohi moskvalased kodunt kaugele minna.Foto: TASS/Scanpix
Ühest küljest ei meeldi Vene rahvale liikumispiirangud ja karantiin, lisaks näib majanduslik tulevik taas väga sünge. Teisest küljest on hirmuga lihtsam toime tulla, kui uskuda lihtsaid selgitusi, isegi kui neil faktidega vähe seost on. Sedasi tekib olukord, kus paljud venelased ei usalda valitsuse soovitusi koroonaviiruse leviku vältimiseks, küll aga valitsuse retoorikat Lääne kohta, mis propagandajuttude järgi suudab ühtaegu olla nii võimas ja kaval kui ka allakäinud.

80ndatel Washingtonis Nõukogude poliitpõgenike toetuseks loodud ning praegugi Aasia ja Venemaa teemasid uuriv mõttekoda Jamestown leidis oma uurimistöös, et venemaalaste usk oma liidritesse on tõsiselt kõikuma löönud. Isegi muidu kremlimeelsed väljaanded möönavad, et venelastele ei istu ülaltpoolt tulnud käsud ja suunitlused karantiini ja liikumispiirangute osas kohe kuidagi. Ligi pooled tööl käivad venemaalased kurdavad, et nende sissetulek on tuntavalt vähenenud. Paljud leiavad, et karantiinitingimused annavad mõnele isikule või ärile võimaluse raha kokku kraapida.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.04.2020
Vene peaminister nakatus koroonaviirusega
29.04.2020
Vladimir Putin kinkis venelastele tavalisest pikemad pühad

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee