Pilt on illustreerivFoto: Aldo Luud
Toimetas Merilyn Närep 30. aprill 2020 18:02
Reedele langev maipüha tähendab pikka nädalavahetust, mil inimesed liiguvad rohkem ringi ja võivad tarvitada ka alkoholi. Narva politseijaoskond jälgib avalikus ruumis ja liikluses toimuvat suurendatud jõududega, kuid politsei loodab, et inimesed peavad alkoholiga piiri ja joobes peaga sõitu ei alusta.

Narva politseijaoskonna juhtivuurija Dmitri Narolin rääkis, et kolm vaba päeva ja varem saabunud palgapäev tähendavad mõningatele inimestele alkoholi tarvitamist, mis lõpeb tihti vägivalla, avaliku korra rikkumise või joobes juhtimisega. „Valdav enamus Narva elanikest mõistab sellist käitumist hukka, inimesed soovivad elada turvalises keskkonnas ning kõikvõimalikest rikkumistest antakse politseile aktiivselt teada. Samuti on nädalavahetusel väljas rohkem patrulle, kes hoiavad silma peal 2 + 2 reegli järgimisel ja ka liiklusel,“ selgitas Narolin.

Alates eriolukorra kehtestamist kuni praeguseni on Narva politseijaoskonna korrakaitsjad roolist kõrvaldanud 63 joobes sõidukijuhti, mis on kaks korda rohkem kui eelmisel aastal sama perioodi jooksul. 36 tabatud juhti olid kriminaalkorras karistatavas joobes.

Näiteks pidasid politseinikud 27. aprilli hommikul Narvas Grafovi tänaval kinni sõiduki Nissan, mida juhtis 52aastane mees, kes oli eelnevalt tarvitanud alkoholi. „Mees sõitis ametiautoga ja pidi auto peale võtma ka teisi töökaaslasi, et koos tööle suunduda. Kuna ta oli varem joobes juhtimise eest kriminaalkorras karistatud ning tingimisi karistused ei ole talle mõju avaldanud, taotlesime kohtult väärteo eest talle karistuseks arestipäevi ja ka juhtimisõiguse äravõtmist, kohus nii otsustaski,“ rääkis juhtivuurija.

Mees peab ära kandma 15 päeva aresti ja jäi pooleks aastaks juhtimisõigusest ilma, mis tähendab, et ta peab minema uuesti eksamile.

„Kahjuks on kõige tüüpilisem näide joobes juhist keskealine mees, kellel on olemas nii perekond kui ka töökoht, kuid rooli istumise hetkel ei mõtle ta sellele, mis tagajärgi võib selline tegu tema ja tema perekonna ellu tuua. Õnneks on viimaste nädalate jooksul politseinikud hetkel jõudnud joobes juhte kinni pidada enne, kui oleks liiklusõnnetus juhtunud. Loodan väga, et pereliikmed ei lase oma joobes lähedasi purjuspäi rooli,“ sõnas Narolin.

Juhtivuurija tuletab meelde, et joobes juhti nähes palume helistada kohe numbrile 112, et politsei saaks võimalikult kiiresti sekkuda.