Maailm

SÕDA AAFRIKAS: islamistid notivad ühteviisi nii kohalikke kui eurooplasi 

Juhan Mellik, 30. aprill 2020 17:39
Prantsuse sõdur Burkina Fasos mortiiri üles sättimas. Tema riik on võidelnud kohalike äärmuslaste vastu juba aastaid. Foto: AFP/Scanpix
Kuuldes sõna „islamiterrorist“ või „džihadist“, mõtleb eurooplane tavaliselt automaatselt Lähis-Idale. Või Afganistanile või Pakistanile. Paljudele jääb samal ajal märkamatuks, et palju palavam konflikt – kuhu on segatud ka eestlased – köeb samal ajal Aafrikas otse Sahara kõrbe all.

Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad –  nn Saheli riigid, peategelased Lääne-Aafrika riikide sõjas piirkonnas pead tõstva islamiäärmuslusega. Kõik nad on üsna vaesed ja kõik nad pistmas rinda rühmitistega, mis kannavad kõlavaid nimesid nagu JNIM (Jama`at Nasr al-Islam wal-Muslimin ehk „rühmitis islami ja moslemite toetuseks“) või ISGS („Islamiriik Saharas“). Esimene neist hoiab sidemeid juba üldsusele tuttava al-Qaedaga, teine on vandunud truudust Islamiriigile (ISIS). Võitlejaid oma ridadesse meelitab ka kõrvalasuva Nigeeria rühmitis, tapmiste, inimröövide ja vägistamiste poolest tuntud Boko Haram.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.04.2020
TERRORISMI KÜLVIAEG?! Kriisiajal on noori lihtsam äärmuslaste ridadesse meelitada
01.08.2019
Malis haavata saanud Eesti kaitseväelane: plahvatus lõi kuulivesti seljas täitsa sassi!
24.07.2019
Malis sai terroristide rünnakus kuus Eesti sõdurit vigastada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee