Krimi

Politseinikud pidasid kinni Tapal sõiduauto ärandanud noormehed 

Toimetas Merilyn Närep, 30. aprill 2020 16:43
PolitseiFoto: Martin Ahven
Rakvere politseijaoskonna politseinikud pidasid täna öösel kinni kaks 17aastast ja ühe 18aastase noormehe, kes olid omavoliliselt võtnud Tapal asuva maja hoovist sõiduauto ning jõudnud sellega linna vahel ringi sõita.

Täna öösel kella 2.55 ajal sai politsei teate, et Tapal asuva maja hoovist on varastatud sõiduauto Ford Galaxy. Teatele reageerinud politseinikud asusid koostöös sõiduki omaniku ja tema tuttavaga juhtunu asjaolusid selgitama.

Samal teemal

Rakvere politseijaoskonna patrullitalituse juht Tauno Lempu ütles, et asjaolusid uurides selgus, et Ford Galaxy omanik oli sõidukile süütevõtme ööseks ette unustanud. „Sel ajal kui politseipatrull omanikuga suhtles, oli tema tuttav läinud linna vahele sõidukit otsima. Õnnekombel nägi ta autot Tapa-Lehtse-Jäneda maantee 1. kilomeetril, mil sõidukil purunes rehv ning seejärel põgenesid autost kolm noormeest. Tuttav andis kogu info poiste välimuse ja tegude kohta politseile edasi. Mõne aja pärast pidasid politseipatrullid Tapal tunnistaja kirjeldusele vastavad noormehed kinni ning viisid nad menetlustoimingute jaoks politseijaoskonda,“ selgitas Lempu.

„Noormehed käitusid äärmiselt vastutustundetult ning panid oma teoga ohtu nii enese kui ka kaasliiklejate elu ja tervise. Kõikidele autoomanikele on paslik meelde tuletada, et ka aiaga piiratud koduhoovis tuleb alati auto uksed sulgeda. Samuti aitab sõidukivargusi ennetada sellele paigutatud signalisatsioon või parklasse paigaldatud valvekaamera. Juhtumi kiirele lahendamisele aitas kindlasti kaasa kannatanu tuttav, kes varastatud sõidukit nägi ning sellega seonduvatest asjaoludest politseile teada andis,“ lisas patrullitalituse juht.

Viru Ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Elle Karmi sõnul on kaks 17aastast ning üks 18aastane noormees kahtlustatavana kinni peetud, kellele esitatakse lähiajal kahtlustus asja omavolilises kasutamises.

Samal teemal

30.03.2020
Politsei otsib Tallinnas kadunud 81aastast Vassilit
30.03.2020
Soome valmistub tugevdatud politseijõudude abil virtuaalseks Vappuks
30.03.2020
NAPSIST POLE ABI: kange alkoholi joomine ei ravi koroonahaigust