Kodurestorani MerMer pidavale Merrit Kiho tuli keskkonnaameti märkus karulaugu korjamise ja müümise kohta üllatusena.Foto: Kollaaž (Sven Arbet / Ekspress Meedia, Tiit Blaat / Ekspress Meedia)
Marvel Riik 3. mai 2020 13:31
Keskkonnaameti ametnik keelustas teleloo peale kodurestorani pidajal karulaugu korje ja toodete müügi, sest taimi nopiti silmanähtavalt looduskaitselisest Lahemaa rahvuspargist. Restoranipidaja sõnul tehti seda vaid telesaate jaoks, botaaniku hinnangul võiks karulaugu aga sootuks kaitse alt ära võtta.

Kolmapäeval potsatas Juminda poolsaarel kodurestorani MerMer pidavale Merrit Kihole e-postkasti kiri keskkonnaametilt, millega tal paluti lõpetada karulaugu korje loodusest ja sellest tehtud toodete müük. Kirjas viidatakse 25. aprilli ETV saatele „Maahommik“, kus Kiho korjas metsa alt karulauku ning tegi sellest pestot, mis oli müügiks mõeldud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (6)

Jajah 3. mai 2020 23:45
Ei tahaks uskuda, et sellise hinnaga, nagu turul, müügiks mineva pesto jaoks karulauku keegi ostab. Siis ei tasuks see tegemine ära või oleks hind pestol väga kõrge. Pealegi kui kasvukohad lähedal, siis loomulikult korjatakse loodusest.
no nüüd imes press pastakast uudise välja?!?! 3. mai 2020 21:16
kas keskkonnaamet ei peaks hoopis RMK-ga piike murdma,et lõppeks ükskord metsade röövraie????? kas keskkonnaamet läheb ja kaevab mu surnud onu Metsakalmistrult välja ja paneb vangi ? ,sest kunagi ta kinkis mulle mõned karulaugutaimed ja need kasvavad mul nüüd lillepeenras?!?!?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS