Eesti uudised

Õiguskantsler Ülle Madise: paljud inimesed on valmis nii kergelt vabaduse ja vastutuse ära andma (3)

Viljar Voog, 30. aprill 2020 12:29
TEEB TÖÖD: Ülle Madise sõnul tõi ta pensionireformi võimaliku põhiseadusvastasuse välja seoses ametivande, mitte enda isikliku arvamusega. „Ma ei mõista, miks see nii kurjaks läks,“ ütleb ta kaasnenud vaidluste kohta.Foto: Robin Roots

Kuigi enamik õiguskantsleri ligi 50pealisest ametnikkonnast on praegu kaugtööl, üritab Ülle Madise ise vähemalt osa päevast ikka Toompeal veeta, et hoida kätt eriolukorra pulsil. Madise võõrustas Õhtulehte oma kabinetis ning rääkis pikemas usutluses nii Eestis valitsevatest piirangutest, Saaremaast ja Hiiumaast, pensionireformist kui ka koostööst valitsusega.

Kas see olukord, viks ja viisakas tööl käimine, on praegu intervjuu jaoks lavastatud ehk kas õiguskantslergi saab tegelikult eriolukorra ajal teha tööd kodukontoris pidžaama väel, kohvikruus käes?

Olengi kontoris. Kodutöö võimalus on, ent kasvõi valitsuse istungitel osalemiseks tulen Toompeale. Enamik töötab meil praegu kodus, muuhulgas seetõttu, et kui väiksemad kooli- ja lasteaialapsed on kaugõppes, peab keegi vanematest ju lisaks muule tööle ka õpetaja olema.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.04.2020
VIDEO | President Kersti Kaljulaid jättis seaduse välja kuulutamata: terviseandmete saamine on selles põhiseadusega vastuolus
21.04.2020
NAKKUSOHT: justiitsminister ei pea vangide jalutuskäike võimalikuks
15.04.2020
Eesmärk täidetud: rannaküladesse viivatele teedele keelumärke ei tule
09.04.2020
ERIOLUKORD TRELLIDE TAGA: õiguskantsler noomib vanglaid üleliia karmide piirangute pärast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee