Eesti uudised

Tööandjate keskliit saatis Sanna Marinile palvekirja: lubage töölistel liikuda Eesti ja Soome vahet! 

Toimetas Merilyn Närep, 29. aprill 2020 21:04
Pilt on illustreerivFoto: Stanislav Moshkov
Eesti Tööandjate Keskliit saatis Soome peaminister Sanna Marinile kirja, kus palutakse, et tööliste vabaks liikumiseks Eesti ja Soome vahel piiranguid leevendataks. 

Soome kehtestas pendelrännukeelu 22. märtsist.

Samal teemal

Tööandjate keskliidu poolt kirjutasid Marinile tegevjuht Arto Aas ning volikogu esimees Kai Realo, kes tervitasid asjaolu, et vähemalt kauba transport Eesti ja Soome vahel on siiski lubatud. Oma kirjas paluvad nad  pöörata tähelepanu tööliste liikumisele, õigemini selle keelule, mis mõjutab kõige enam tööstus-, teenus- ja ehitussektorit. 

Kirjas tuuakse näiteks Läti - inimesed käivad seal tööl ja vastupidi. Need inimesed ei pea ka piiriületuse järel 14 päeva karantiinis olema. "Statistika näitab, et ettevaatusabinõude kasutamisel ei ole töötajate vaba liikumine suurendanud COVID-19 juhtumeid piirilinnades. Eesti on sarnaselt Soomega järginud kõiki piirangute mõõtmisi ja COVID-19 juhtude tase langeb," seisab kirjas.

"Selle positiivse näite pinnalt tegime Soomele ettepaneku kaaluda piiriületuse piirangute leevendamist ning töötajate vaba liikumise võimaldamist Eesti ja Soome vahel," toob tööandjate liit välja. 

Soome on Eesti jaoks üks olulisemaid majanduspartnereid. Lisaks kaupadele liiguvad spetsialistid ka Soome ja Eesti vahel ning turismisektor, mida COVID-19 viirus kõige enam mõjutab, sõltub suuresti Soome turistidest.

"Kuna riigid liiguvad väljumiskavade suunas, oleksime tänulikud, kui lubasite laevafirmadel võimalikult kiiresti uuesti tegutseda. Laevafirmad ja turismisektor on valmis järgima äärmiselt rangeid hügieeninõudeid ja piirama laevade hõivatust ning on riskide minimeerimiseks valmis pidama läbirääkimisi täiendavate nõuete osas reisijate ja turistide jaoks."

Täispikka pöördumist saab lugeda SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee