Seisukoht

Seisukoht | Mõtted, mis annavad jõudu 

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 29. aprill 2020, 16:57
Avasin neil päevil üsna juhuslikust kohast Valdur Mikita „Lindvistika“ ja lugesin, et vaba ja metsiku ruumi mõttes elavad eestlased võrreldes muu maailmaga haruldaselt luksuslikku elu.Foto: Aldo Luud
Nagu asjatundjad on ennustanud, nii on ka läinud: koroonaviiruse puhangust tekkinud kriis ei piirdu enam üksnes tervishoiuga, vaid on kõvasti raputanud ka majandust.

Ja hullem on alles ees. Palgakärped, koondamised, võimalik, et peagi ka kodude kaotamised on miski, mis ei ei pruugi ka kõige tugevamaid vaimselt tugevaks jätta... Selle kõrval ei tundugi praegune nelja seina vahel kodus istumine enam nii hirmuäratav. Rääkimata kontsertide või teatrietenduste ärajäämisest.

Hea sõna vajab igaüks. Psühholoogid puistavad meedia vahendusel kui varrukast asjalikke soovitusi, kuidas toredate tegevustega tuju reibas hoida. Abi on kindlasti ka lähedaste soojadest sõnadest või kui neist puudus, siis miks mitte kas või üleriigilisest kriisitelefonist.

Õnneks on meie seas ka tarku, neid, kelle mõtted aitavad teha olemise keerulisel ajal klaarimaks. Mõistagi ei käi siinkohal jutt poliitikutest, vaid armastatud filosoofidest, nagu loodusmehed Fred Jüssi või Valdur Mikita ... või miks mitte ka viimase aja superstaarist, tervishoiuspets Arkadi Popovist.

Avasin neil päevil üsna juhuslikust kohast Mikita „Lindvistika“ ja lugesin, et vaba ja metsiku ruumi mõttes elavad eestlased võrreldes muu maailmaga haruldaselt luksuslikku elu. Bingo! Just praegu, 2+2 reegli kehtimise ajal, kulub selline vaba ruum marjaks ära. Aitäh, Valdur, selle tõsiasja meeldetuletamise eest!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee