Poliitika

Peaminister Jüri Ratas: praegune seadusandlus ei võimalda eriolukorra lõppedes kehtestada üleriigilisi käitumisnorme 

Toimetas Marvel Riik, 29. aprill 2020 15:52
Peaminister Jüri Ratas.Foto: Erki Pärnaku
Vikerraadio saates „Stuudios on peaminister“ avaldas peaminister ja eriolukorra juht Jüri Ratas, et riigikogu vaatab üle praegused seadused-määrused. Viirusepuhangu tõttu on praegu võimalik panna karantiini üksikuid hooneid ja ära jätta üritusi, aga mitte kehtestada üleriigilisi kohustusi.

„Ulatuslike meetmete kehtestamine on keeruline,“ märkis Ratas saates, tuues illustreerivaks näiteks 2 + 2 reegli. Eriolukorra juht avaldas lootust, et enne eriolukorra lõppu võtab riigikogu asja vaagida.

Kui viirusepuhang taandub, paneb riik Ratase sõnul rõhu nn varajase märkamise süsteemile. Peaministri selgitusel tähendab see jätkuvat testimist (vähemalt maikuus) ja paremat isikukaitsevahendite varu. Kui tuleb vajadus kehtestada piiranguid, mõeldakse eelkõige lokaalselt, mitte üle-eestiliselt.

Kaubanduskeskused võiksid Ratase hinnangul avaneda järgneva kahe nädala jooksul. Selle eelduseks on, et nakatunute arv ei pöördu tõusuteele. Ratas ise suurt poodlemist ei toeta ning tunneb muret, kuidas viirus pealinnas võib toimetada. „Kui koroonaviirus näitab langustrendi, siis mina kutsun üles Eest siseturismi kasutama. Sellest on kasu. Nii aitame Eesti majandust,“ soovitas ta.

Eriolukorra juht ütles, et kui tuleb aeg loobuda valitsuse praegusest läbivast sõnumist „Püsi kodus“, jäävad domineerima sõnumid, mis kutsuvad üles vältima lähikontakti. Ratas selgitas, et viimased kaks kuud on olnud riigile keerulised ning selgeid ja üheseid vastuseid pole alati olnud võimalik ühiskonnale anda. „Kõik otsused on tehtud parimas usus ja teadmises, et kaitsta Eesti inimeste elu ja tervist, et majanduslangus oleks võimalikult madal ja me suudaks võimalikult kiiresti naasta tavapärasse ellu,“ rõhutas Ratas.

Samal teemal

29.04.2020
Terviseamet: Covid-19 leviku tempo on aeglustunud
29.04.2020
„HOMMIKUSÖÖK STAARIGA“ | Marina Kaljurand on juba nädalaid töötanud vabatahtlikuna häirekeskuses
29.04.2020
PANGE HOOLEGA TÄHELE: kultuuriministeerium selgitab, milliseid nõudeid tuleb täita, et korraldada spordi- ja liikumisüritusi
29.04.2020
VIDEO | President Kersti Kaljulaid jättis seaduse välja kuulutamata: terviseandmete saamine on selles põhiseadusega vastuolus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee