Maailm

Vladimir Putin kinkis venelastele tavalisest pikemad pühad 

Toimetas Aare Kartau, 29. aprill 2020, 13:32
Vladimir Putin pikendas töövaba perioodi 11. maini.Foto: Zuma Press/Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin pikendas teisipäeval riiklikku tasustatud töövaba perioodi, mis peaks praeguse seisuga kestma 11. maini. Riigipea hoiatas, et Venemaa pole veel viirusepuhangu kõrgpunkti näinud, vahendab The Moscow Times.

„Olukord on endiselt väga keeruline. Venemaal on õnnestunud epideemia levikut pidurdada, ent me pole veel tippu ületanud,“ ütles Putin regionaalkuberneridega peetud konverentskõnes. Laiendatud karantiinimeetmed mõjutavad Venemaal mai alguses toimuvaid pühasid – vahemikku 1. maist 11. maini jääb tavaliselt vaid kolm tööpäeva. 

Samal teemal

„Ma arvan, et on õige kuulutada need kolm päeva töövabaks. Seega pikeneb töövaba periood 11. maini,“ kinnitas Putin, kelle sõnul jääb viiruse surmav oht püsima ning see võib mõjutada kõiki. Samuti käskis Putin koostada ametnikel plaani, kuidas piiranguid järk-järgult eemaldama hakata. Ta loodab, et sellega saadakse alustada juba 12. mail. 

Putini teadaanne saabus kaks päeva pärast seda, kui Venemaa kõrge terviseametnik hoiatas Covid-19 juhtumite uue kasvu eest, kui inimesed mai alguses toimuvate riiklike pühade tõttu karantiinimeetmeid eiravad. Turuandmed näitasid, et nõudlus grillitoodete vastu kasvas viimasel nädalavahetusel hüppeliselt. See viitab tõenäoliselt ka sellele, et venelased valmistuvad tähistama pikki pühi maakodudes ja datšades.

Venemaa koroonaviiruse epitsentris Moskvas pikendati karantiini 13. maini. Selleks andis korralduse linnapea Sergei Sobjanin. Moskvalased peavad taotlema digitaalseid liikumislubasid, kui nad soovivad kodust enam kui 100 meetri kaugusele liikuda. Praegu tohivad nad eriloata külastada vaid poode ja apteeke. 

Praeguse seisuga on Venemaal tuvastatud 99 399 diagnoositud nakatunut ning 972 surmajuhtumit. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee