Eesti uudised

Neinar Seli: naljakas küll, kuidas kolmandat korda satub suur projekt kriisiga samale ajale 

Johanna-Kadri Kuusk, 29. aprill 2020 07:53
Ettevõtja Neinar Seli oma automuuseumis.Foto: Aldo Luud
Tartu peal liigub nali, et kui linna mitteametlik kuningas Neinar Seli midagi suuremat ette võtab, siis tuleb kriis. Koroonakriisiga juhtus see tänavu juba kolmandat korda. Mida arvab sellest Seli ise?

Ettevõtjal on praegu Raadil valmimas suur päikesepaneelide projekt. „See on tõesti naljakas. Seda nalja on mulle ehitajad ka öelnud, et ehitus langes kriisiga kuidagi kokku. Alguses oli Plasku üheksakümnendatel, kui Venemaa kriis peale tuli. Siis Tasku, kus tuli masu peale. Kui praegu paralleeli võtta, siis on see Raadi ehitus samas faasis,“ tunnistas ta.

Samal teemal

Seli sõnul pole kriisi mõju projektile kõige suurem, kuna teatud asjad on juba möödunud aastast veninud. „Seal on see, et pehme talv ei lubanud RMK-l raadamist teha ja eelmisel suvel olid seal taimed, mis vajasid külma. Meie taga ei ole siin tegelikult midagi. Üks põhiprobleeme on keskkonnaministeeriumiga need rehvid ja selle õlitehase tegemine seal,“ seletas ta.

Kas pärast selliseid õnnetuid kokkusattumusi on üldse julgust midagi suuremat ette võtta? Seli ei näe probleemi. „Eks aastatega tuleb kogemus ja mida vanemaks jääd, seda ettevaatlikumaks muutume me kõik. Nooruse uljust jääb vähemaks. Eks ma mõtlen selliseid samme rohkem läbi, aga ma ei karda, et asjad ei saaks valmis. Võib-olla veidi viibivad,“ sõnas ta ja lisas, et Raadi puhul on viivitused tehnoloogilisest vaatepunktist isegi head. 

„See tehnoloogia areneb kuudega ja tegelikult on ka meil plaan läbi vesinikutehnoloogia energiat akumuleerida, et energiat rohkem tuleks. Siin on ajaline nihe projekti jaoks kasulik,“ seletas Seli.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee