Maailm

Boris Johnsonit põetanud medõde: ta oli minu jaoks nagu iga teine patsient 

Toimetas Greete Kõrvits, 28. aprill 2020 18:56
Foto: TV-NZ via AP / Scanpix
Suurbritannia peaminister Boris Johnson naasis sel nädalal viimaks tööpostile, olles kuu aja eest saanud koroonadiagnoosi ning nädal aega isegi haiglaravil viibinud. Johnsoni eest hoolitsenud meditsiiniõde räägib, et ehkki palatis lebas tähtis isik, ei suhtunud tema peaministrisse kuidagi teisiti kui igasse teise patsienti.

Johnson tänas Uus-Meremaalt pärit Jenny McGeed (pildil) isiklikult. Naine seisis ja valvas tema voodiveerel tervelt 48 tundi.

Samal teemal

Seda, et peaminister võib tema hoole alla sattuda, aimas õde Johnsoni tervisliku seisundi halvenemise uudist kuuldes. Meedia juba kuulutas, et Johnson viibib intensiivravil tema töökohas, St Thomase haiglas. Öiseks vahetuseks valmistuv Jenny eeldas, et küllap kohtub ta peaministriga õige pea.„Ta oli lihtsalt üks patsient, kelle heaks üritasime kõik oma parima anda,“ kirjeldab Jenny telekanalile TVNZ. „Kui pärast tööpäeva autosse istusin ja kuulsin Boris Johnsoni kohta uudiseid, oli see täiega sürr. Mõtlesin, et vau, ma just hoolitsesin ju selle inimese eest. Aga päris ausalt, pabistama see mind ei ajanud.“

Mõlemad hooldajad, kes Johnsoniga enim tegelesid ning temalt nimelise kiituse pälvisid, on pärit välismaalt. Portugallasest medvend Luis Pitarma rääkis AP-le, et läks väga sabinasse, kui kuulis, kelle juurde arstid teda valvesse saadavad. Luisi sõnul oli peaminister väga jutukas ja sõbralik. Johnsoni sõnaohtrust haigusele vaatamata on maininud ka teised St Thomase haigla töötajad.

Samal teemal

27.03.2020
VARUGE KANNATUST! Tervenenud Boris Johnsoni hinnangul on veel liiga ohtlik piiranguid lõdvendada
26.03.2020
Koroonaviirusest tervenenud Boris Johnson asub homsest taas tööle
12.03.2020
HEAD UUDISED! Suurbritannia peaminister Boris Johnson lasti haiglast välja