3
fotot
Valgamaal Õrus libises rekka kraavi. 21. veebruar 2012. (Lõuna prefektuur)

Valgamaal on mõne päeva jooksul mitu veokit kraavi libisenud.  

21. veebruaril juhtus Valgamaal Õru vallas liiklusõnnetus, kus haagisega veok oli kraavi sõitnud. Kella 13 paiku teatati politseile, et Õru ristis vallamaja ees on puidukoormat vedanud haagisega veok külili, juht kabiinis kinni ja masinast lekib kütet.

Sündmuskohale läksid päästjad ja politsei, mees aidati masinast välja ja viga ta ei olnud saanud, küll said sõiduk ja haagis tehnilisi vigastusi.

Valga politseinikud selgitasid välja, et veokijuht ei valinud tee- ja ilmastikuoludele vastavat sõidukiirust, kaotas sõiduki üle juhitavuse, kaldus vastassuunavööndisesse ning paiskus teelt välja vastu valgustusposti, kus veok ja selle haagis vajusid kõigelõpuks paremale küljele.

Eile, 22. veebruaril tõmmati veok kraavist välja. Kohapeal reguleeris sel ajal liiklust politsei.

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Peiteli teatel juhtusid rekkatega õnnetused ka täna hommikul. Veidi enne kella kuut sõitis Õru vallas Killinge külas rekka kraavi. Päästjade kontrollisid lekke- ja tuleohutust.

Täna hommikul kella 10.24 ajal juhtus aga sarnane õnnetus Puka vallas, kus haagisega veok oli taas kraavi sõitnud, rääkis Peitel. "Juht õnneks viga ei saanud," lisas ta.

Politsei sõnul on sellised õnnetused valdavalt tingitud asjaolust, et juhid ei oska muutuvaid olusid adekvaatselt ja piisavalt kiiresti hinnata. Nii istuvad nad näiteks ühes kohas sõidukirooli, päike sirab ja temperatuur on plussis, edasi sõites aga olud muutuvad - tee võib olla täis tuisanud, libe, temperatuur miinuskraadides. Kui üksnes Eestis liigeldes tee- ja ilmaolud nii drastiliselt eri kohtades erinevad, peaksid juhid rohkem tähelepanu pöörama sellele, et ka sõidukiirus vastaks muutuvatele oludele.

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis