Eestlased on Saranskis võimuesindajate huvi pälvinud (1)
Pressi huvi Eesti ja eestlaste vastu on Saranskis toimuval soome-ugri festivalil üle ootuste suur ning ka kohalikud räägivad Eestist soojade sõnadega.
"Üldiselt on kohalike soome-ugri ja vene lihtinimeste suhtumine ääretult soe ja sõbralik," ütles Saranskis viibiv MTÜ Fenno-Ugria Asutuse direktor Kersti Sepper eesti Päevalehele. Sepperi sõnul suhtuvad inimesed üksteisesse kui lihtsalt kaasinimestesse, olgu poliitiline olukord milline tahes.
Pärast Eestist pärit filmigrupi kinnipidamist 15. juulil ei ole eestlastel Vene võimuesindajatega probleeme esinenud. Tunda on vaid tavapäraselt suurt tähelepanu - ilma saatjata ei saa Eestist hõimupäevadele reisinu liikuda kaugemale hotellitoa uksest.
Sepperi sõnul näitab huvi eestlaste vastu fakt, et pelgalt kolme tunni jooksul kadus tohutu kogus kaasa võetud infomaterjale.
Hoolimata kontrollivast pilgust ülaltpoolt, on suhtlus kohalikega vaba ja inimesed on Sepperi sõnul rahvusest sõltumata väga sõbralikud.
Samal teemal
| 20.07.2007 | President Putin sõi Eesti leiba (2) |



























