Õhtulehe blogid

Avasta Eestimaad: kuidas Emajõe suursoos ägedalt matkata?

10:44, 6. märts 2015
Matk Emajõe Suursoo radadel võib pakkuda erakordseid elamusi nii loodusvaadete, metsloomadega kohtumiste kui eramaaomanikega kemplemise näol. Varakevadine Emajõe Suursoo on aga seda kõike väärt.
0

Kuidas Tartu ülikooli vara Voronežis seisab

07:00, 6. märts 2015
"Kallis Vladimir Iljitš! Eestiga sõlmitud lepingu kohaselt peame eestlastele andma Jurjevi ülikooli tohutu varanduse (55 vagunitäit igasugu kraami, sealhulgas 400 000 köidet, kusjuures Eesti raamatuid pole seal pooltsadatki, Vene kirjanike käsikirjade tohutud kogud jne). Teeme ettepaneku rakendada süstemaatilist üleandmist nimestiku järgi ühes õigusega võtta enda jaoks ära (võib olla mingi kompensatsiooni eest) need esemed, mis on meie jaoks eriti väärtuslikud, esmajoones sellised, mis on seotud vene kultuuriga," kirjutas Lunatšarski Leninile 1920. aasta juunis.
1

Lemmikud Milano moenädalalt!

11:00, 5. märts 2015
Kui olete eelnevaid Õhtulehe moeblogi ülevaateid maailma moenädalatest jälginud, siis võite otse galeriid vaadata ja artikli kinni panna, sest ka Milanos võidutsesid seitsmekümnendate mustrid ja lõiked, julge pealehakkamine ja värvide pillerkaar. 
0

Mingi kummaline jõud veab mind vägisi USAsse tagasi ehk Lugu sellest, kuidas ma 200 euroga vastu pükse sain

09:18, 5. märts 2015
USA pole kunagi olnud mu unistuste riik. Aga viimasel ajal tundub mulle, et elu tahab midagi öelda sellega, et ma kogu aeg planeerimata Ameerika Ühendriikidesse tagasi satun.
7

Valdo Jahilo: kolme alaga sees

09:17, 5. märts 2015
Esmaspäeva õhtul kuulutati välja esimese Eesti sisetriatloni parimad. Kui klassikaline triatlon koosneb kolmest välialast: ujumisest, rattasõidust ja jooksmisest, olid sisetriatlonis need alad asendatud samaväärsete sisetingimustes harrastatavate alternatiividega.
0

Kuidas katkutõbilast sai kerglaste naiste maja

07:00, 5. märts 2015
Vanas Tallinnas oli teadagi Kalamaja agul paik, kuhu mehed kõrtse ja kerglasi naisi otsima ruttasid. See muidugi ei tähenda, et ka linnamüüride vahel tüdrukuid saada polnud. Raele kanti ette, et isegi (tol ajal kõigi põlatud) timukas käis ühes sellises rahuldust otsimas.
1

Malluka beebiblogi: maga, maga lapsuke!

12:56, 4. märts 2015
Ei tea mina, kas Maril tuleb hambaid juurde, või siis on tal nohuga jube ebamugav olla, aga olukord on selline, et umbes nädalakese keeldub Mari magama jäämast varem kui kell 12 ja siis ärkab täitsa lambist kell 3 öösel üles.
1

Avasta Eestimaad: jäisel südamel liugu laskmas

11:57, 4. märts 2015
Peagi saabuva naistepäeva eel on Kesk-Eestis võimalik jäisel südamel liugu lasta või suisa üritada seda sulatada.
0

Kuidas Interrinne oma I kongressi pidas

07:00, 4. märts 2015
"Kongressi delegaatidele! Ärge laske end lollitada osava demagoogiaga, pseudorevolutsiooniliste fraasidega ning kõlblusetu mänguga," manitsesid kaks venelast Õhtulehes (tol ajal oli ajalehel venekeelne paralleelväljaanne) rahvuskaaslasi, kes valmistusid
1

Sa võid Jamaical ka vihaseks saada – aga ma ütlen sulle, et jamaicalasel on sellest täiesti savi!

16:30, 3. märts 2015
Kui ma Jamaica pealinnas Kingstonis hostelisse saabusin, polnud seal mitte kedagi mind vastu võtmas. Ma ei olnud selle üle üllatunud.
1

ARVUSTUS: "Elavad surnud" – kohanemisraskused

16:09, 3. märts 2015
Rick & Co. on jõudnud uues episoodis ("Remember") järjekordse tõotatud maa väravateni ning neist astutakse sisse. Kuid kadunud ei ole endiselt eelmises peatükis postuleeritud skepsis, millele lisanduvad nüüd ka uue keskkonnaga kohanemisraskused.
3

Teateid Tammalt: lapsevanem ja treener, ära tänita ning õpeta

10:54, 3. märts 2015
Järgnev jutt on kaasamõtlemiseks spordiklubide juhtidele, treeneritele ja lapsevanematele, eesmärgiga aidata kaasa vaimselt tervete laste ja tublide sportlaste arengule. Ma ei ole psühholoog, aga parandage mind kui järgnevad kolm fakti pole loogilised:
4

Valdo Jahilo: kuidas Chuck Norris mulle kere peale andis

09:40, 3. märts 2015
Kui Chuck Norris vaatab peeglisse, siis peegel pudeneb kildudeks, sest miski ei taha jääda kahe Chuck Norrise vahele. Chuck Norris on legend. Ta on nii vinge mees, et andis mulle kere peale ilma, et oleks kohalgi olnud ja mind sõrmeotsaga puutunud.
0

Ville Arike | Euroliiga korvpall: Žalgiris alalisel selg-vastu-seina režiimil

09:00, 3. märts 2015
Korvpalli Euroliigas on peetud vahegrupiturniiri teise ringi esimesed mängud ning mõnelegi meeskonnale on praktiliselt kõik järgmised mängud kulla hinnaga, kui soovitakse veel püsida play-off'i konkurentsis.
1

"KÖÖK": Salajane kriitik tõmbas elu käima

08:08, 3. märts 2015
Restorani tuleb toidukriitik, aga keegi ei tea, kuidas ta välja näeb. Algab meeleheitlik ja samavõrra koomiline kassi- ja hiiremäng kõige "kahtlasemate" restoranikülalistega. Hea kriitika on kasvanud konkurentsiolukorras eluliselt oluline. Samal ajal satub aga Kaspar Natali ees häbisse ja üritab oma au taastada, kuid see keerab asja totaalselt pea peale. Kuidas mõjutab see kõik toidukriitiku hinnangut restoranile?
2

Kuidas lahkunud valija on Eestile kadunud

07:00, 3. märts 2015
1251 ei ole number ega midagi. Nii palju oli valimiskomisjoni andmeil välismaal elavaid eestlasi, kes käis (tõenäoliselt saatkonnas) valimiskasti juures. Nagu valimiskomisjoni esimees Alo Heinsalu, julgen samuti olla pisut skeptiline ja arvata, et seal elavaist ümmarguselt 77 000 hääleõiguslikust kodanikust ei viitsinud suur osa e-häältki anda.
3

Pluss, miinus ja ennustus | Jalgpallurid, suusatajad ja Marek Niidu finaališansid

11:22, 2. märts 2015
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 2. märtsi valik:
0

Deivil Tserp | Mati Alaveri sünnipäevad on aina nukramad

07:01, 2. märts 2015
Suusatreener Mati Alaver sai 21. veebruaril 61aastaseks. Puhtinimlikust seisukohast võis ta rahulolevalt naeratada, sest päris paljud Eesti mehed sellise vanuseni välja ei venita. Kuid Alaver on kadestamisväärselt heas vormis – tema jaoks on 61 vaid number passis.
21

Kuidas revolutsioon Paksu Margareeta hävitas

07:00, 2. märts 2015
Veebruarirevolutsioon 1917. aastal jõudis Eestisse märtsis. Tallinna Teataja kirjutab: «2. märtsil kella 11 ajaks oli Vene turule mitmetuhande pealine rahvasalk kokku kogunud, suuremalt osalt töölised Kopli tehastest. Lippusid lehvitades sammusid meeleavaldajad ja laevavägi Rannavärava mäe poole, kus tuntud vangikoja Paksu Margareeta ees peatuti... Katsuti jõudu vanaaegsete kivimüüride kallal, ja need ei suutnud madruste kangihoopidele vastu panna. Kivi langes kivi järel, trellid murdusid trellide järel. Uks murdus ja värske õhk tungis sumbunud piinakambritesse. Vangid vabastati suure vaevaga raudadest.»
0

100 dollarit – kui ei taha, et riigist välja saadetaks, tuleb ikka maksta!

16:37, 28. veebruar 2015
Lendasin neljapäeval Puerto Ricolt Jamaicale teadmisega, et saan 20 dollari eest viisa lennujaamast. Asjad kujunesid aga veidi teistmoodi.
12

Kuidas arutati neitsilikkuse hinna üle

07:00, 28. veebruar 2015
«Eestist kaovad vallaslapsed!» hõiskas mõni Eesti ajaleht 1939. aasta veebruaris-märtsis. Teised, näiteks Rahvaleht, arutlesid: kuidas kohus teeb selgeks neitsilikkuse täpse hinna.
0

Imeline raamat imepärasest Eesti loodusest

20:02, 27. veebruar 2015
Eesti looduse ürgne ilu oma suursugususes ja detailides on andnud ainest arvukateks raamatuteks ja loodusfilmideks. Iga uue imelise teose ilmumise järel on selge, et neid ei ole kunagi küllalt.
1

Avasta Eestimaad: kus näeb Eestis imetabaseid sõiduvahendeid?

13:55, 27. veebruar 2015
28. veebruaril täitub Kallaste linn Peipsi ääres imetabaste sõiduvahenditega. Toimub festival "Karakatitsa 2015".
0

Malluka beebiblogi: kas minna lapsega juuksurisse?

11:55, 27. veebruar 2015
Mari näeb pidevalt välja, nagu oleks keegi talle elektrit andnud (ausalt ei ole). Mõned teadjamad on kommenteerinud, et see on väikeste laste puhul tavaline, et juuksed just tagantpoolt sassi ja varesepesasse lähevad.
10

Arvustus: kas te arvasite, et Frank Underwood on teid unustanud?

11:51, 27. veebruar 2015
"Kaardimaja" teise hooaja avaepisoodis pikka sättimist ei ole ning kuigi mängumuutvaid sündmusi lootsime näha pigem eelmisel nädalal, siis tegelikult leidsid meie ootused täitmist hoopis käesoleval nädalal, kui Frank Underwoodil sai tema selja taga sahkerdamistest villand ning ta sellele kiirelt ja diskreetselt lõpu tegi.
2

Psühholoogia blogi: kõigile on vaja privaatsust

11:13, 27. veebruar 2015
Meile kõigile on vaja privaatsust, olenemata kas, oled abielus, vallaline, laps või vanur. Kui mõelda lapse peale, siis oleks hea, kui lapsel on oma tuba, mille ta saaks ise kujundada vastavalt oma maitsele ja kuhu ka lapsevanem siseneks uksele koputades.
5

Kuidas maarahvast said eestlased

07:00, 27. veebruar 2015
Pean siinkohal kibedusega nentima, et meil kipub nii olema, et asjade nimed tulevad võõramaalaste abiga. Nii jõudis tänu sakslastele kirjakeelde ka sõna "Eesti" – Heinrich Stahli kodu- ja käsiraamatu III köites, kirjutab professor Huno Rätsep.
1

Kus see minu kodu siis õigupoolest on?

06:33, 27. veebruar 2015
Ma armastan Eestit, see on alati mu kodu. Aga praegu.. ma tunnen, et minu praegune kodu on hoopis Puerto Ricol.
2

Moeblogi: Lemmikud Londoni moenädalalt

12:09, 26. veebruar 2015
Moegurmaanid on jätnud Londoni seljataha ning siirdunud veel uuema moe otsinguil Milanosse. Siin on aeg Londoni moenädalast kokkuvõtteid teha ja tutvuda minu välja valitud lemmikutega - Erdem, Simone Rocha ja Roksanda. 
0

Kuidas karm talv teatrirahvast kohutas ja rõõmustas

07:00, 26. veebruar 2015
1940. aasta pakaseline talv, kui jõedki põhjani jäätusid, tegi näitlejatele meelehärmi, kui Endla näiteseltskond jäi veebruari lõpus Sindis hätta. Etendus nõudis suviseid rõivaid, seltsimajja suudeti hädaga vaid kuus kraadi sooja sisse saada.
0

Ühistransport!? Kas see üldse eksisteerib?

04:17, 26. veebruar 2015
Enne Puerto Ricole tulemist sain kokku ühe tuttavaga, kes on siin elanud. Üks asi, mida ta mulle rääkis ja mida ma eriti uskuda ei tahtnud, oli see, et ühistransport praktiliselt puudub. No kuidas nii – Puerto Rico on ju USA osa ja seega peaksid asjad toimima.
1

Draakonid asusid Ameerikat vallutama

23:49, 25. veebruar 2015
Paar viimast päeva säutsus sotsiaalmeedia Draakonite ootuses nii intensiivselt, nagu oleks Biitlid Ameerika poole teele asunud.
5

Külmetavad koolilapsed ja Putini ümbrik. Head Vabariigi aastapäeva!

21:47, 25. veebruar 2015
Koduvabariigi sünnipäev on teema, mida tuleb käsitleda tundlikkusega. Ometi võtan ma julguse seda analüüsida. See on ikka minu riik ju ka.
32

Uus juhataja tuli meie järele luurama.. hullumeelsel õhtul, mis lõppes kiirabi kutsumisega

17:48, 25. veebruar 2015
Seda olen juba kirjutanud, et meile tuleb Palace'i hosteli uus juhataja. Kui varem arvasin, et Diego tunneb teda, siis siiski mitte.
6

Toomas Vara | Mitmekülgne spordipoiss Ipu tõestab, et jalgpall on väga raske mäng

10:53, 25. veebruar 2015
Jalgpalli Meistrite liigas peetakse täna avamängud kahes viimases 1/8-finaalpaaris, kui Leverkuseni Bayer võõrustab mullust finalisti Madridi Atleticot ja Londoni Arsenali külaliseks on AS Monaco. Jalgpallikommentaator Toomas Vara jagad kohtumiste eel mõtteid ja ennustab tulemusi.
1

Kivist vee välja pigistamine

08:24, 25. veebruar 2015
Selle talve ainus suusavõistlus on peetud ning vesi kivist välja pigistatud. Rohkem ei oleks sealt tulnud enam piiskagi. Aitab. Nüüd võiks hakata juba vaikselt jalgratast sõidukorda sättima. "Talv" on ära tüüdanud.
1

Kuidas kommunistid püüdsid iseseisvuspäeva rikkuda

07:00, 25. veebruar 2015
Kolmas kord tähistame iseseisvuspäeva ja kolmas kord säras soe kevadpäike taevas, kirjutasid aja­lehed 25. veebruaril 1921. aastal eelmisest päevast Tallinnas. Paraadi vaatama oli kogunenud ennenägematu hulk rahvast – Peetri plats ja Harju mägi mustasid inimmassist, sportlikumad neist olid roninud puude otsa ja isegi Jaani kiriku torni.
0

Ats Kuldkepp | Rocki mudel on hea, aga ebastabiilne

07:00, 25. veebruar 2015
Tartu Ülikool/Rocki korvpallimeeskonna eurohooaeg sai eile ametlikult lõpu, kui kodusaalis võideti Hollandi klubi Den Boschi Shoeters 71:64.
15

"Elavad surnud" – umbusk

12:48, 24. veebruar 2015
Oma postapokalüptilistel – helgelt öeldes – seiklustel erinevate prohvetitega, kes lubavad turvalisust ning inimväärset elu, kokku puutunud grupile on ennast taas esitanud võimalus olla osaks tsivilisatsiooni ülesehitamisel. Kuid kuidas reageerib sellele uues episoodis ("The Distance") Rick & Co., kes on varem rohkem kui korra vastu näppe saanud?
0

Psühholoogia blogi: lõputööks valmistumine

12:07, 24. veebruar 2015
Kindlasti on palju neid, kes kusagil õpivad ja peavad kevadel tegema kursusetöö või lõputöö. Järgnevalt annan mõned lihtsad soovitused, kuidas sellega valutult toime tulla.
0

Toomas Vara | Eurovisioni võitjaga on kõik selge, Meistrite liigaga lugu keerulisem

12:06, 24. veebruar 2015
Jalgpalli Meistrite liigas mängiti eelmisel nädalal avakohtumised neljas 1/8-finaalis. Ülejäänud paarid asuvad lahingusse täna ja homme. Nagu ikka, teeb Toomas Vara Õhtulehes matšidele eelvaate ja ennustab tulemusi.
5

Inglite linn paistab silma hoopis hullude inimeste poolest…

04:04, 24. veebruar 2015
Märkasin juba detsembris Los Angeleses olles, et siin on eriti palju selliseid inimesi, kellel on ilmselgelt psühhiaatrilisi probleeme. Teisisõnu, koledamalt öeldes, siin paistab olevat eriti palju hulle.
6

Nullpunkt, osa 6. ETV 22. veebruar 2015

13:28, 23. veebruar 2015
Bianka sünnipäeval läheb klassikaaslastega tülinorimiseks. Johannes kohtab Lasnamäe bussis Zaiidi, kelle elus on toimunud järsk muutus. Johannes kolib koju tagasi. Lasnamäe poes satub ta kokku Berdi ja Eskoga. Kooliaasta lõpus selgub, kes on poisi sõbrad ja kes mitte.
0

Avasta Eestimaad: vabariigi aastapäeval tasub avastada Ida-Viru nõiduslikke paiku

10:18, 23. veebruar 2015
Vabariigi Aastapäeva "pikal nädalavahetusel" tasuks lisaks kaitsejõudude paraadile Narvas ning Presidendi vastuvõtule Jõhvis külastada ka nõiduslikke Ida-Virumaa paikasid. 
2

Deivil Tserp | Spordikuninganna valmistub suveks

07:04, 23. veebruar 2015
Tänavune Eesti sisekergejõustikuhooaeg on olnud tulemuste poolest mage. Suure tõenäosusega saadab alaliit 5. märtsil Prahas algavale EMile mitu sportlast, kellele polnud isegi tavapärasest madalamate normide alistamine jõukohane.
7

Ott Järvela | Äkki polegi Norra suusaime taga doping, vaid tark töö ja reibas rahvas?

07:00, 23. veebruar 2015
Faluni MMi avanädala murdmaasuusatamise võistlusi valitses Norra. Kuuest kuldmedalist võideti viis ning kui alanud nädalal neile teist sama palju kuldasid lisandub, pole tegu üllatusega. Äkki tasuks norralaste dopingupattudes süüdistamise asemel imetleda põhjalikkust ja töökust, millel Viikingitemaa suusaime põhineb.
45

Pluss, miinus ja ennustus | Hokimehed, erakonnad ja Eesti võrkpalli ainuvõimu võimalikkusest

07:00, 23. veebruar 2015
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 23. veebruari valik:
2

Kuidas iseseisvus tegelikult välja kuulutati

07:00, 23. veebruar 2015
Päästekomitee oli tegelikult kavandanud iseseisvuse väljakuulutamise 21. veebruariks 1918. Konstantin Päts ja Jüri Vilms olid koos saatjatega juba Haapsalu poole sõitmas, et seal Eesti polgu kaitse all rahvas kokku koguda ja Eesti vabariigi loomist kuulutada, kuid tulid tagasi – Saksa üksused olid juba Haapsalus.
1

Kas on võimalik? Evelin Ilves lummas mind oma soojusega

14:19, 22. veebruar 2015
Millal see oli, kui kirjastus KUNST palus mul kirjutada raamatu presidendiprouast? Kolm aastat tagasi võtsin esimest korda ühendust Vabariigi Presidendi Kantseleiga ja palusin proua Evelin Ilvesel teha minuga koostööd.
63

Moeblogi: Mida mina Oscari-galal kannaksin?

12:00, 22. veebruar 2015
Mäletan, kuidas väikse tüdrukuna televiisorist ükskõik millist pidulikku vastuvõttu vaadates kujutlesin alati, millist kleiti mina tahaksin kanda. Tavaliselt sidusin endale ümber mõne pleedi või lina ja siis edvistasin teleka ees kuni lõpuks uni peale tuli või vanematel villand sai. 
0

Ootamatu pakkumine: Kas sa Oscaritele Los Angelesse tahad minna?

08:58, 22. veebruar 2015
Ühel hommikul jaanuari keskpaigas, kui ma avasin oma Facebooki postkasti, vaatas vastu kiri endiselt ülemuselt. Kirjas seisis, et neil tekkis pöörane idee mind saata Los Angelesse Oscarite jagamisele ja et mida ma sellest arvaks.
1

Kuidas tegutses Eesti ägedaim pealekaebaja

07:00, 21. veebruar 2015
Tõenäoliselt oli üks suuremaid pealekaebajaid nõukogude ajal kompartei Tallinna linnakomitee koolide osakonna juhataja kohalt juba 45aastaselt invaliidsuspensionile saadetud, end sageli närvihaiglas turgutanud Anna Brandt.
14

Moeblogi: Lemmikud New Yorgi moenädalalt

18:48, 20. veebruar 2015
New York on taas käima lükanud kevadise moenädalate hooaja, kus traditsiooniliselt näidatakse tuleva sügise trende. Lappasin läbi kogu style.com'i kajastuse ja toon teieni enda lemmikud! 
1

Psühholoogia blogi: võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju

12:11, 20. veebruar 2015
Kaasajal on ostuhulluse tekitamine kaupmeestele kasulik, kus nad kasutavad  väga oskuslikult ära  moeõnu "öko" või "mahe".
8

Arvustus: "Kaardimaja" – uued suured algused

11:09, 20. veebruar 2015
"Kaardimaja" on jõudnud märkamatult oma esimese hooaja finaalini ning kuna mingisugustest lõppudest on tegelikult vara rääkida, siis on korrektsem rääkida uutest suurtest algustest, sest just need ootavad peatset asepresidenti Frank Underwoodi ning tema abikaasat Claire'i ees sarja teisel hooajal.
2

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 614 4029
Marge.Sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis