Õhtulehe blogid

Kuidas "Reaali poiss" punavõimu kiusu üle elas

07:00, 23. september 2014
Mõni pilkas: poiss ütleb, palun klassist välja! Skulptor Ferdi Sannamees selgitas: monumendi põhiidee on tung vabaduse, valguse poole.
0

Estune - Eesti bändide akustiliste videode sari!

20:08, 22. september 2014
Kaks Eesti hakkajat filmimeest, Rasmus ja Johan, on juba mõnda aega videokeskkonnas YouTube maad väristanud, kuid nende inglisekeelsel meelelahutuslikul videokanalil näeb ka Eesti bändide akustilisi ülesastumisi! 
2

Mõtteid loodusest: talvine päevakoer

18:00, 22. september 2014
Laukasoo vaikuses leian end esimest korda talvel. Varem olid tema kaaslasteks erinevad rabahääled, kuid sõnatud olime esmakordselt talvekülmas.
1

Pulmablogi: pulmapäev, 3.osa

17:09, 22. september 2014
Olin korduvalt osadele külalistele rääkinud, kuidas ma ei taha, et keegi tseremoonia ajal pilte teeb ja neid veel Facebooki üles paneb. Osadele tähendas neid, kelle puhul ma juba tean ette - nemad postitavad Facebookis kõike.
3

Psühholoogia blogi: kuidas tulla toime laste agressiivse käitumisega

17:03, 22. september 2014
80% meestest on uuringute järgi enne 40. eluaastat vähemalt korra teinud midagi kriminaalselt, kuid kõik ei ole karistust saanud. Naistel on see näitaja 40–60 %. Mida nooremalt inimene kriminaalsema teoga hakkama saab, seda halvem, sest seda suurem tõenäosus on, et ta seda tegu kordab ka tulevikus.
4

Valdo Jahilo: 15 kilomeetrit kustumist ehk muljed rattamaratonilt

13:54, 22. september 2014
Imeilus ilm. Kiire rada. Tohutupalju tuttavaid. Hea emotsioon ning väsinud jalad. Umbes sellise emotsioonikirjeldusega võiks kokku võtta pühapäevase Tartu Rattamaratoni. 89-kilomeetrise distantsi läbisin mina esimest korda, ja küllap seepärast tundus ka kõik üle pika aja uudne ning teistmoodi. 
0

Nädala pluss | Eesti inimesed armastavad sporti teha!

12:12, 22. september 2014
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 22. septembri valik:
0

Deivil Tserp | Eesti tippsport kui meie idapiir

11:00, 22. september 2014
Kaitsepolitseinik Eston Kohveri juhtumi valguses olen üha rohkem mõelnud mulle natuke hingelähedasemale teemale ehk siis Eesti spordile, mis mõnikord meenutab takus kana.
1

Kuidas elu enne baasidelepingut ärevaks läks

07:00, 22. september 2014
«Mei tuleb minu kabinetti ja küsib, mis käimas, sest Vab. Val(itsus) olevat nõu pidanud kuni öösi kella 3–4. Ei tea talle midagi öelda,» kirjutab riigikontrolör Karl Soonpää päevikusse 20. septembril 1939.
0

Moschino saatis lavale elusuuruses Barbie'd!

18:01, 21. september 2014
Milano moenädalal veel kestab, kuid skandaalseima kollektsiooni auhinna viib ilmselt koju Moschino. 
3

Mõtteid loodusest: 43 põdrakärbest

18:00, 21. september 2014
Lahe august ühel lahedal maal on esimene omataoline. See mereäärsete männimetsade maa on sooja päikese all, kus läks lendu elu esimene metsis ja kus ma päris üksi metsas ei olegi, sest on marjade ja esimeste kukeseente aeg.
0

Mõtteid loodusest: häälemurre

18:00, 20. september 2014
Sügiseses päevas on üllatused ja täna pole see mina ise. Mõned suvega armsaks saanud linnuhääled on kusagile kadunud. Üks üllatusi täis mina otsib neid taga pea, et igalt poolt. Ja nende seas olid ka varese ja rongahääled.
0

Mõtteid loodusest: veeseina taha

18:00, 19. september 2014
Tüdruk Marial on oma kevad ja lilled. Minul on ainult kevad ja leidmata lillede otsinguil matkasin ühel suurel mereäärsel maal suure seljakotiga ringi.
0

Lemmik Londoni moenädalalt: Mary Katrantzou!

12:00, 19. september 2014
Seekordsel Londoni moenädalal näitasid briti disainerid end parimast küljest. Tom Ford tõi lavale mickjaggerlikud rokibeibed, minu alatine lemmik Burberry taasavastas teksajakki ja Marchesa vaimustas kogu moemaailma lilleliste printessikleitidega. 
0

Moodne bussijaam küll, aga teenindajate sõbralikkus on null

10:21, 19. september 2014
Ostsin eile Tallinna bussijaamast endale pileti Tartusse väljumisajaga 14.15. Istusin ise ilusasti juba viisteist minutit enne õues oranzile pingile...sinna, kust buss tavaliselt väljub. Kogu selle kaheteistkümne aasta jooksul, mis ma Tallinn-Tartu bussiga sõitnud olen, on buss väljunud alati platvormilt number 9
75

Hugo Tipner | Eesti tippsportlane ehk intellektuaal

10:00, 19. september 2014
Nii mõnigi kesisevõitu kontseptuaalse kunsti arusaamatu teos jookseb oma lõpmatus tähendusrikkuses tähendusest sootuks tühjaks. Võime seda kutsuda mõttetuseks.
4

Kuidas Eesti Diogenes Sompas tünnis elas

07:00, 19. september 2014
Sompale annab müstikat ja romantikat ning tõmbab turiste ligi eksootiline ja väga omapärane mees, kes jätkab siin geniaalse mõttetarga Diogenese söötijäänud traditsiooni, kirjutab Päevaleht 19. septembril 1937. aastal.
3

Mõtteid loodusest: orava hüpe

18:00, 18. september 2014
See oli minu esimene talvest leitud lugu. Loo leidjaks oli kaheksa aastane pargipoiss, kes olin mina ise. Elu esimene park oli külmast vaikne nagu elutu olend. Minu poisisilmad leidsid seal siiski üksikuid elumärke.
1

Vahetusraha on tisside vahel

15:20, 18. september 2014
London nimetati hiljuti mingi järjekordse uuringu järgi üheks ohtlikumaks linnaks maailmas. Ma täiesti usun seda, sest olles ise seal pikalt elanud, võin kinnitada, et on kohti, kuhu ma valge inimesena sattuda ei tahaks.
24

Avasta Eestimaad: Raplamaalt leiab müstilise UFO-raba

14:35, 18. september 2014
Raplamaad võib julgelt kutsuda Eesti muinasmaakonnaks. Kui kusagil üldse saab ülevaate muinasaja vabadusvõitlusest, siis just seal.
6

Kuidas eestimaalane vaimude hääli lindistas

07:00, 18. september 2014
"Friedrich Jürgenson, Eestist pärinev baltisaksa kunstnik, on Rootsis end läbi löönud vaimudele häälte helilindistamisega. Neid on teatavasti palju, kes vaimudesse usuvad, isegi neid on, kes arvavad end nende hääli kuulvat, kuid Jürgenson oli esimene, kes neid lindile võttis. Sellest sai sensatsioon," kirjutab Stockholmi Eesti Päevaleht täna pool sajandit tagasi.
0

Mõtteid loodusest: lauluaeg

18:00, 17. september 2014
Üks matkapäev on sündimas. Homme peab talle sündima kõrvale õde või vend ja lõikuskuu on niimoodi ära saadetud. Jõudehetkel püüan kaardilt leida koha, kus ma olen ja nõjutan seljaga vastu kuusetüve ja varajased tänased läbitud kilomeetrid voolavad justkui läbi keha.
0

Avasta Eestimaad: kus asub Eesti külmapealinn?

10:33, 17. september 2014
Kalevipoja legendid ning vanausuliste traditsioonid - kaks ajaloolist teemat põimuvad Jõgevamaal omavahel, moodustades huvitava kultuurisegu.
5

Kuidas selgus Eesti kommunistide juhi saatus

07:00, 17. september 2014
Pärast riigipööret kompartei I sekretäriks olnud Karl Säre jäi 1941. aastal Eestisse partisanivõitlust juhtima. Algul oli ta korteris Linda Kilvitsa juures. Seal värviti Säre juuksed punaseks, et meest ära ei tuntaks. Järgmine salakorter oli Mäekalda tänavas. Säre oli nii kindel konspiratsioonis, et jalutas ringi. Ta tunti ära ja anti üles. "Võtsin 12–13 meest kaasa ja läksime Mäekalda tänavale majja number 35. Korter oli number üks. Kujutage ette, ta istus laua taga ja sõi. Käratasin: "Käed üles!" Säre ehmus. Selle asemel, et relv taskust välja tõmmata, tõstis ta käed üles. Otsisin Säre taskud läbi. Seal oli peotäis aadresse," meenutab kinnivõtja.
1

Mõtteid loodusest: varese kraaksumine

18:00, 16. september 2014
Varajane tund toob varesed katuseharjale, pargipuudele ja mujalegi. Pärastlõuna viib nad sealt minema, aga peagi on nad jälle platsis. Nii mööduvad päevad mul ja varestel. Varese juurde kuulub varese hääl. Ja vares on tarkade inimeste lind. Selle tõeni jõudsin ise kui end kümneaastaselt targaks pidama hakkasin.
4

Avasta Eestimaad: kust alustada oma metsamatkaja karjääri?

13:29, 16. september 2014
Varasügisesed ehk vananaistesuve soojad ja suhteliselt kuivad ilmad sobivad ideaalselt metsamatkade läbi viimiseks. Üheks trassiks, mis ka algajatele kõlbab, on Sakala tee Pärnu-, Viljandi- ja Järvamaa piirialadel.
3

Valdo Jahilo: taastumine on tarkuse ema

13:03, 16. september 2014
SEB Tallinna Maraton on selleks korraks selja taga. Kes jooksis maratoni, kes poolikut, kes 10 kilomeetrit – kõik on ära teeninud lugupidamise. Sportimine on hakanud jõudma tõesti massidesse. Kuid samasuguse hoolikusega nagu enamik valmistus jooksusündmuseks, tuleb end poputada ka finišijärgselt.
3

Kuidas Tõnisson noore naise elu mõjutas

07:00, 16. september 2014
«On juhtunud, et tütarlapsed lõbusõitusid raudteel võõrsilt pärit olevate noormeestega õige iseäralises «vabaduses» tarvitanud. Hiljuti pidanud kooliealised tütarlapsed kuskil jaamas võõraste hulgas pillerkaari; korraga kustutatud tuled ära ja noored «elurõõmsad» inimesed tarvitanud pimeduse varju üsna vabalt,» kirjutas Jaan Tõnisson üheksas Postimehe numbris ilmunud juhtloos «Vaba armastus».
0

Mõtteid loodusest: mustade rottide aeg

18:00, 15. september 2014
Minu vana maja on varakult suvesaginat täis. Sest on mustade rottide liikumise aeg. Need minu sõbrad ja vaenlased on nagu maja pärisperemehed, kes siiski tahan olla mina ise. Kui rotipere on ärganud, pole veel saabunud minu ärkamise tund.
3

Ville Arike | USA esitas enesekindluse ja õigete harjumuste musterõppetunni

14:46, 15. september 2014
Korvpalli MMil oodati algusest peale finaali, sest Hispaanias nähti ainsat võimalikku USA-le vastu hakkajat. Kui võõrustajad enneaegu konkurentsist pudenesid, jäi lootus play-off'is samuti võimsat mängu näidanud Serbia peale, aga ei. Kullamäng sai sisuliselt läbi esimese veerandajaga.
2

Märt Roosna | Magus dilemma: kas valida parimaks Kanter või Mägi?

14:00, 15. september 2014
Kui tavapäraselt on Eesti parima meeskergejõustiklase väljakuulutamine igav ja rutiinne tegevus, milles puudub igasugune põnevus („Ja parim mees on... Gerd Kanter!"), siis sedapuhku on kõik täiesti lahtine. Keda eelistada – karjääri kümnenda medali võitnud kettaheitjat Gerd Kanterit või esimese poodiumikoha noppinud 400 meetri tõkkejooksjat Rasmus Mägi?
30

Läbimõeldud rööv Eestimaa metsade vahel

12:54, 15. september 2014
Kirjutava inimesena olen vahetevahel hämmingus, millised minu lood ja tegemised lugejale korda lähevad. On artikleid, mille kallal ma olen töötanud lausa mitu kuud. On olnud lugusid, mida ma olen uurinud ka ligi aasta enne kui nad ilmuvad.
46

Nädala miinus | Eesti jalgpallisõpru tümitab defitsiit!

12:00, 15. september 2014
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 15. septembri valik:
6

Kuidas Savisaar Meriga võitlusse astus

07:00, 15. september 2014
Taevas oli hall ja õhusooja kümne kraadi ringis, kui ma pühapäeval, 15. septembril 1996 panin kirja read, mis järgmisel päeval lehte jõudsid: «Keskerakonna liider Edgar Savisaar kulutas 42 000 krooni, et osta selle nädala Eesti Ekspressi esikülg. Ajalehe vastutav väljaandja Hans H. Luik ei öelnud Õhtulehele, kas ta ise on näinud, milleks erakond Eesti Ekspressi kasutada tahab. Eesti Ekspress ilmub 19. septembril, presidendivalimised on 20. septembril.»
5

Mõtteid loodusest: kopra peakas

18:00, 14. september 2014
"Mõtteid loodusest" on Õhtulehe uus blogi, kus oma rännakutest ja käikudest kirjutab bioloog ja kirjamees Marek Vahula.
0

Psühholoogia blogi: südamest rahul

17:14, 14. september 2014
Kas sa oled oma eluga rahul? Südamest rahul? Või ihkab sinu hing mingit muutust? Kui jah, siis järgnev jutt on kirjutatud sinu jaoks.
0

Pulmablogi: pulmapäev, 2.osa

11:35, 14. september 2014
Ma ei kannata, kui inimesed hilinevad. Eriti ei salli, kui inimesed teavad, et nad PEAVAD olema õigel ajal kohal, aga ei tee seda ja teada ka ei anna. Ja ma ei tea, võib-olla ma reageerin üle, aga kui su pulmapäeval ajagraafikut rahumeeli ignoreeritakse, siis ajab ikka vihale küll. Eriti, kui sa oled korduvalt ja korduvalt asju üle korranud.
7

James Harden – USA koondise kõige vastuolulisem vedur

10:22, 14. september 2014
Ta jääb kaitses passima palliga meest ja unustab vahel koomilisel  kombel enda mängija ära. Ta ei kavatsegi meeskonnakaaslastele sööta kiirrünnaku ajal. Talle meeldib jätkata peale viskamist ka siis, kui visked ei kuku sisse.
0

Mõtteid loodusest: orav rinna peal

18:00, 13. september 2014
"Mõtteid loodusest" on Õhtulehe uus blogi, kus oma rännakutest ja käikudest kirjutab bioloog ja kirjamees Marek Vahula.
1

Kuidas venelased Narva alla sõtta tulid

08:00, 13. september 2014
«Nad olid end selleks sõjakäiguks väga uhkesti varustanud ilusate telkide, hinnaliste lippude, toredate rõivaste, hea relvastuse ja üliohtra majakraamiga, et paistis, nagu ei tuleks nad mitte taplema, vaid ainult köidikuid siduma; mitte sõdima, vaid ainult triumfeerima; mitte piirama, vaid ainult toredat sissesõitu korraldama – nende hulk kattis maad kui vee-uputus,» kirjutab kroonik Christian Kelch.
10

Mõtteid loodusest: rabahaige

18:00, 12. september 2014
"Mõtteid loodusest" on Õhtulehe uus blogi, kus oma rännakutest ja käikudest kirjutab bioloog ja kirjamees Marek Vahula.
0

Lemmik New Yorgi moenädalalt: Michael Kors!

12:00, 12. september 2014
Koos septembri ja uue kooliaasta algusega on hoo sisse saanud ka rahvusvaheline moenädalate kuu. Traditsiooniliselt algab see New Yorgis ning jätkub siis Londonis, Milanos ja Pariisis. 
1

Märt Roosna | Peep Pahv, sõjas tuleb valida pool!

10:00, 12. september 2014
Eesti spordiajakirjanikud järgivad üldjuhul kirjutamata reeglit, et üksteise avalikust kritiseerimisest hoidutakse. Sedapuhku teen erandi, sest elame põneval ajal, mil massimeediasse paisatud sõnu tuleks tavapärasest veelgi hoolikamalt kaaluda. Niisiis, antud blogi ajendas mind kirjutama Postimehe sporditoimetuse juhataja Peep Pahvi Venemaa spordi boikoti teemaline arutluskäik.
31

Kuidas Saksamaale põgenemise eest raha maksti

07:00, 12. september 2014
September 70 aastat tagasi oli suure põgenemise kuu. Lahkus suurem osa neist umbes 80 000 Eesti elanikust, kes otsisid venelaste eest varju Rootsis ja Saksamaal.
0

Malluka beebiblogi: üksteist kuud armastust

18:59, 11. september 2014
Minu kallis tütrekene! Täna on sul viimast korda igakuine sünnipäev ja edaspidi pead sa leppima nende pidamisega vaid igaaastaselt. Ma loodan, et sellest suurt hullu pole, sest suure tõenäosusega sa isegi ei mäleta kunagi hiljem, et ammustel aegadel iga kuu sai sünnipäevatatud.
8

Mõtteid loodusest: tee vang

18:00, 11. september 2014
"Mõtteid loodusest" on Õhtulehe uus blogi, kus oma rännakutest ja käikudest kirjutab bioloog ja kirjamees Marek Vahula.
0

Pulmablogi: pulmapäev, 1.osa

17:35, 11. september 2014
Ja oligi siis lõpuks käes esmaspäev, 25. august. Ütlen ausalt, et ootasin seda päeva, sest siis saab lõpuks asjaga pihta hakata ja on asi tehtud. Mingit erilist pulmaelevust mul küll ei olnud, vaid stress, stress ja rohkem stressi.
1

Psühholoogia blogi: kuidas saada õnnelikuks?

17:13, 11. september 2014
Kes meist ei igatseks õnnelikuks saada? Mis see õnn õieti on? Sellel teemal püüangi järgnevalt arutleda.
1

Valdo Jahilo: ei tapa mitte distants, vaid tempo

16:32, 11. september 2014
SEB Tallinna Maratonini jäänud mõni päev on selleks, et võtta rahulikult. Korralikult puhata, süüa pastat ja juua mineraalvett, öösel rahulikult uneaega nautida ning hoiduda rumalatest külmetustest.
1

Ott Järvela | Hispaania põrumine tõi hingerahu ja -soojuse

15:51, 11. september 2014
Juba mitu nädalat enne korvpalli MMi esimest hüppepalli tõdesin, et maailmakord kipub käest ära olema. Korvpallisõprade õhinapõhine vadistamine, kuidas Hispaania meeskond seekord jänkidele koha kätte näitab, tekitas kummastust, et mitte öelda tülgastust.
11

Kuidas valmis Eesti esimene propagandafilm

07:00, 11. september 2014
«Kino Rekord 11. septembril 1924. Osaühisuse «Estonia-Filmi» esimese algupärase suurteose «Filmkaameraga läbi Eesti» esietendus,» kuulutasid täna 90 aastat tagasi ajalehtede esiküljed otse päise all.
0

Mõtteid loodusest: kähriku peakas

18:00, 10. september 2014
"Mõtteid loodusest" on Õhtulehe uus blogi, kus oma rännakutest ja käikudest kirjutab bioloog ja kirjamees Marek Vahula.
1

Avasta Eestimaad: Liivimaa iga tsässon on vaatamist väärt

17:25, 10. september 2014
Ringsõit mööda Liivimaa valdusi kulgeb valdavalt metsateedel, kus kaunis loodus ning lootus ulukeid näha. Tasapisi kulgedes kogeb seal nii kultuurielamusi kui puhkab hing ürgsete metsade rüpes.
2

Kuidas elas ja suri traagilise saatusega luuleneitsi

07:00, 10. september 2014
"Mina tunnen aga, et ma nii elada ei taha, ei või – kui ainult naesterahvas, kui ainult, et elada ega tea mispärast," kirjutas naine, kelle üksilduse, mure ja kurbusega täidetud ridu "mure musta hobusega sõitis üle mäe" või "kuula, vaikusest imelist juttu vestab sügav salalik öö" ning paljusid teisigi on tänapäevani tsiteeritud ja muusikasse valatud.
3

Mõtteid loodusest: mink koprapesa peal

18:00, 9. september 2014
"Mõtteid loodusest" on Õhtulehe uus blogi, kus oma rännakutest ja käikudest kirjutab bioloog ja kirjamees Marek Vahula.
0

Päevatoimetaja

Katrin Rohtla
Telefon 614 4051
Katrin.Rohtla@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis