Õhtulehe blogid

Hugo Tipner | Y-generatsiooni sportlast on väga lihtne ära tunda

15:25, 27. august 2014
Viimane Sirp keskendub arvamusfestivalist tõukudes Y-generatsiooni mõtestamisele/kirjeldamisele eri perspektiivipunktidest. Loomulikult rõhutatakse, et kogu generatsiooni defineerimine mingi tunnustekobara põhjal ei saagi olla võimalik. Veelgi loomulikum tundub, et kehakultuuri kohta ei leidu käsitlustes ühtegi viidet, mõttefragmenti.
0

VANA KULD: Urmas Ott ja Edgar Savisaar

12:43, 27. august 2014
See oli näitleja Henrik Normann, kes soovitas mul ajakirjanikuna vaadata vanu Urmas Oti intervjuusid, et oma töös paremaks saada. Ott oli lihtsalt sedavõrd tegija, et tema saated mõjuvad õpetlikumalt kui ajakirjandusosakonna loengud. 
3

Avasta Eestimaad: kollastest akendest paistab Lõuna-Eesti

10:54, 27. august 2014
Ajakiri National Geographic püstitas koostöös kohalike omavalitsustega Lõuna-Eestisse 21 säravkollast värvi "akent". Akendest näeb Lõuna-Eesti olulisemaid vaatamisväärsusi ning pilk läbi iga akna avab vaatajaile uusi teadmisi või kauneid loodusvaateid. 
0

Mida teha, et suvine jume meigi varju ei jääks?

10:07, 27. august 2014
Praeguseks on kindlasti enamik meist saanud suuremal või vähemal määral nautida päikest ja sooja suve Eestimaal. Et suvel saadud kuldset jumet ja puhanud palet mitte jumestuse varju peita, siis tulevad siit mõned soovitused, kuidas saada loomulik, aga samas praeguste ilmadega sobiv meik.
7

Kuidas Tallinna Tõnismäelt luid ja põlevkivi leiti

07:00, 27. august 2014
"Kui heita pilk järsule kaevamisjärjele, siis paistab, et maapind on mõne jala sügavuselt surnuluid nagu täis kiilutud," kirjutab Päevaleht 27. augustil 1937. aastal sensatsioonist, mis avanes Tõnismäel Kodumajanduse instituudi vundamendi tarvis mäenõlva maha kaevanud ehitajatele.
0

Väike moeajakiri: ood hallile pluusile

19:34, 26. august 2014
On üks riideese mu kapis, mida ma võiksin kanda igal päeval nädalas, unes ja ilmsi, kodus, koolis ja kus iganes. See maagiline asi on lihtne ja tavaline hall T-särk.
0

Valdo Jahilo: vihmaga või ilma?

18:58, 26. august 2014
Ma olen alati vihmase ilmaga kahevahel olnud: kas minna välja trenni tegema või mitte? Tean nii ühe kui teise eelistuse pooldajaid. Tavaliselt lõppeb minu sisemine dialoog teise variandi kasuks. Harrastussportlasena pole mul juuksekarva vaja lõhki ajada – seda enam, et tervise hoidmise seisukohast ei tahaks kuidagi võimaliku külmetuse ees riski võtta.
4

Malluka beebiblogi: kes on kasvatamatud lapsed?

17:56, 26. august 2014
Eks see ole vist nii, et nagu minus ärkab emalõvi selle peale, kui minu lapsele füüsiliselt haiget tehakse, ärkab see vanemate laste emadel ka siis, kui neile öelda, et nende lapsed on kasvatamatud või halvasti kasvatatud.
13

Kuidas korteriskandaalid peaministreid rüvetasid

07:00, 26. august 2014
Läinud sajandi üheksakümnendail aastail kõmisesid äikesena üle Eesti juhtivpoliitikute korteriskandaalid.
0

ZIGGY BLOGI: Ziggy Wild tuuritab Hollandis!

00:27, 26. august 2014
Kuidas elada üle 38 järjestikkust tundi autosõitu? Ega sellele vist ainuõiget vastust polegi. Täna kirjutan, kuidas Eesti rokkbänd Ziggy Wild jõudis ühe jutiga Tallinnast Hollandisse ja mida me siin õigupoolest teeme.
0

Mis ülesandeid täidavad meie riigis 20aastased nõunikud?

21:43, 25. august 2014
Teen juba mõnda aega TV3 "Seitsmestele uudistele" seeriat teisikutest. Kogu suve olen erinevates Eestimaa paikades filminud tuntud inimestele sarnaseid kodanikke. Mulle see projekt meeldib, sest see viib iseenesest kohtadesse, kuhu ma tavaliselt ei satu.
74

Kuidas hargnes rublamüügi suur vale

07:00, 25. august 2014
Ajakirjandus sai rublamüügist haisu ninna alles aasta-poolteist pärast seda, kui tegu oli tehtud. Kohkunud Mart Laar ei osanud midagi paremat välja mõelda, kui augusti lõpul 1994 ajakirjanike turmtule all kinnitada: rahareformi ajal kokku korjatud rublad on ikka veel kusagil keldris või valitsuse olematus varakambris alles.
4

ÕHTULEHT HISPAANIAS | Kahe korvpallimängu kokkuvõte: eesliin üllatab

11:11, 24. august 2014
Eesti korvpallikoondisel on Hispaania-turnee neljast mängust pooled seljataga ning on paras aeg teha väike vahekokkuvõte. Esimene järeldus: meie eesliin on püüdlik ja veidi üllatanudki.
0

Internet on meie uus jumal

14:55, 23. august 2014
Kolmapäeva õhtul olin sõpradega väljas. Kell oli juba päris palju õhtul, kui vaatasin puhtjuhuslikult oma meiliboksi ja avastasin sealt välismaalasest tuttava poolt saadetud video. Klikkisin hoolimata peomelust lingile.
12

Malluka beebiblogi: kauaks tohiks last jätta vanemateta?

11:19, 23. august 2014
Teinekord on nii, et vanemad peavad kuskile minema ja jätma oma lapsed hoidu. Kuna mul muud hoidu pole, kui ainult lapse vanavanemad, siis minu jutt kehtib ainult just vanavanemate kohta, mitte suvalised lapsehoiud, kuhu saab lapsi ööseks jätta.
16

Valdo Jahilo: kuidas valida jooksujalatsit?

10:17, 23. august 2014
Vaadates spordipoodide allahindluskampaaniaid ning teades, kui suur kiusatus on neile järgi anda ning sügisestele rahvajooksudele uutes sussides lipata, võtan sel korral tähelepanu alla jooksujalatsite valiku. Kogenud jooksja teab neid soovitusi ilmselt niikuinii ning valib suure tõenäosusega uuteks jalatsiteks need, mis kõige enam meenutavad varasemaid sissekantuid. Kes on aga alles jooksutee alguses, peaks üht-teist tähele panema.
5

Kuidas Eesti varakult teadis "Moskva üllatusest"

08:00, 23. august 2014
Välisminister Ribbentropi lennuk maandus Königsbergist tulles Moskvas kell 11 hommikul 23. augustil 1939. Sama päeva hilisõhtul sai allkirja Nõukogude Venemaa ja Saksamaa mittekallaletungileping koos oma salaprotokolliga. "Kiiresti sündis see leping," märkis kindral Laidoner pealdiskirjas talle esitatud dokumendile.
0

Psühholoogia blogi: andestamine ja teisega arvestamine on kooselus vajalik oskus

13:39, 22. august 2014
Jätke eelarvamused oma kaaslase suhtes, ükski inimene pole alati täpselt selline, nagu arvate.
5

Hugo Tipner | Kergejõustiku EMil pakkus Vikerraadio kvaliteetsemat reportaaži kui ETV

12:17, 22. august 2014
Tundub, et spordi üle arutlemiseks on mul võrreldes enamiku professionaalsete ajakirjanikega hindamatu eelis – võimalus mõelda ja osutada vabana klannikuuluvusega ühes käivaist pärssivaist ahelaist. Üks selline habras tsoon, kuhu spordiajakirjanduses niisama naljalt ei astuta, on kaasvõitlejate töö kritiseerimine.
12

Kuidas Ilves ajakirjandusseadust materdas

07:00, 22. august 2014
Ajal kui ajakirjandus seisis võitluses iseseisvuse eest eesliinil, kibeles ülemnõukogu juba meediat suukorvistama. Eelnõu oli valmis. Trahvide ja poliitilise järeltsensuuriga. Ülemnõukogu poolt ametisse pandud ametkond võis ajakirjanikule oma suva järgi kuni aastase avaldamiskeelu kehtestada.
1

Eestile

22:51, 21. august 2014
Lakewoodi Eesti Ühing palus mul esineda nende pidulikul üritusel, aga kuna olen ise samal ajal Californias, siis panin oma mälestused Eesti taasiseseisvumise kohta kirja ja neevad tulevad seal siis ettelugemisele. Ehk huvitab koduseidki. Kui ei, siis palun ärge oma aega raisake ja edasi lugegege. Muuseas, juurde lisatud foto on meie oma aias kasvavatest rukkililledest.
20

Avasta Eestimaad: mida pakub Pärnumaa lisaks rannapuhkusele?

12:54, 21. august 2014
Suvi, päike, meri - need kolm märksõna iseloomustavad enim Pärnumaad. Kuid ei maksa unustada, et sel maakonnal on lisaks suvisele rannapuhkusele palju põnevat pakkuda.
4

Kuidas eesti keelde tuli sõna "seltsimees"

07:00, 21. august 2014
"Edasi seltsimehed!" kärgatas Ants Lauter eile hommikul, kui ETV näitas taas Sulev Nõmmiku filmi "Mehed ei nuta". Tänapäeval ülipopulaarne linateos ei toonud omal ajal Nõmmikule muud kui halle juukseid – nii palju on parteibossidel etteheiteid.
9

Malluka beebiblogi: kuidas üle elada pikad autosõidud?

14:11, 20. august 2014
Käisin esimest korda Mariga pikemal autosõidul, mille käigus avastasin esiteks, et ma pean lapsele kiiremas korras turvatooli ostma, ja teiseks, et mul pole õrna aimugi, kuidas pikemas perspektiivis lõbustada last, kes peab tunde olema autosse kinni traksitud.
8

Pulmablogi: kui midagi saab untsu minna, siis see ka läheb

11:03, 20. august 2014
Vana hea Murphy seadus, mis ikka ja jälle paika peab. Loomulikult olin ma juba arvestanud, et hulk asju nagunii läheb nii või naa omasoodu, sellest kirjutasin juba kuid tagasi siin. Aga lõpus, vaid paar nädalat enne pulmi võiks ju asjad enamvähem kombes olla? Kas seda on siis tõesti palju tahetud?
18

Teeme ühe asja selgeks – metsareiv ei ole joomapidu!

15:32, 19. august 2014
Ka seekord on mul lugejate ees teha üks parandus. Üleeile avastasin Facebooki sõnumites varem märkamatuks jäänud kirja.
12

Valdo Jahilo: mille järgi hinnata harrastaja taset?

13:12, 19. august 2014
Kui paljud spordiharrastajad oleksid nõus päevase etteteatamisajaga nõus võistlema 180-kilomeetrisel rattarajal? Või jooksma pahenädalase varuga maratoni? Selguse saamiseks sai korraldatud avantüüri korras väike inimkatse.
0

Avasta Eestimaad: millisel Eesti menubändil on Hiiumaaga sama nimi?

11:49, 19. august 2014
Päevasaar ehk Dagö - nii kutsusid sajandite eest läänepoolsed naabrid Hiiumaad.
2

Kuidas paljasjalgne Tõnisson rahvajuttude aineks sai

07:00, 19. august 2014
Eesti laevamehed said esimese vabariigi ajal Riia peal kokku buda munga paljasjalgse Tõnissoniga, kes nad külla kutsus. Näinud väliselt vaese munga läbi mitme korruse ulatuvat kesklinnakorterit, kirjeldasid laevamehed hiljem ajalehtedes oma hämmastust. Tõnisson öelnud, et harjutas end talvelgi paljajalu käima ja magama kirstus, jalad külma käes väljas.
2

Deivil Tserp | Hinnang Eesti EM-koondisele – sehr gut*

07:00, 19. august 2014
Praegu peaks isegi need spordisõbrad, kellel on haugi mälu, mõistma, et pühapäeval Šveitsis Zürichis kergejõustiku EMil etteaste lõpetanud Eesti koondisele võib hindeks panna sehr gut ehk väga hea.
9

Pulmablogi: kleidist vol 3 ehk kleidiproovides käimine

11:31, 18. august 2014
Kleiditegu algas veel enne, kui ma ise Eestisse jõudsin. Nimelt pidin esimese asjana veel Hollandis olles oma peamised mõõdud õmblejale saatma. Ikka kleidi üldpikkus ja rinna-, vöö- ja puusaümbermõõt ning rinnakõrgus.
0

Malluka beebiblogi: kus pidada lapse esimest sünnipäeva?

10:24, 18. august 2014
Lapse esimene sünnipäev tundub tähtis hetk. Siiski millegi algus, mis saadab teda terve elu - sünnipäevad. Ühtlasi tähistab see lapsevanemale ka seda, et tema beebi on nüüdsest väikelaps. Tundub ju nagu päris uhke põhjus peo pidamiseks, või mis?
11

Nädala pluss ja miinus | Zürichis võidetud medalid ja töötu maestro

10:14, 18. august 2014
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 18. augusti valik:
2

Kuidas Tartus ameerikalikku tulevahetust peeti

07:00, 18. august 2014
"Kaks tundi kestnud inimesejaht Tartus. Lahing revolvritega, vintpüssiga ja automaatrelvaga," võtab Uudisleht pühapäeval 18. augustil 1935. aastal kokku eelmisel päeval puhkenud ehtameerikaliku tulevahetuse Tartu Lodja tänava elamus.
1

Mina ise olengi naiivne sinisilmne eurooplane

19:43, 17. august 2014
Paar nädalat tagasi tegin kriitilise sissekande sellest, kuidas eestlased näitasid Seagali boikotiga Augustibluusil end väikese ignorantse rahvana.
57

Kuidas kuumus vanasti Eestimaal võimutses

08:00, 16. august 2014
Kõigis 16. augusti 1939. aasta ajalehtedes oli üks teema: tohutu kuumus, mis on jätnud kaevud kuivaks (kohati tuli vett vedada kilomeetrite tagant) ja jõed-järved veeta.
3

Ott Järvela | Premier League'i ülemvõimul on mitu põhjust

10:58, 15. august 2014
Saksamaa Bundesliga võib hoobelda Euroopa parima staadionitel valitseva atmosfääriga (õlu, bratwurst, täis tribüünid ja odavad piletid) ning Hispaania La Liga maailma parimate jalgpalluritega (Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, James Rodriguez jt), ent üleilmses populaarsuses jäävad nad Inglismaa Premier League'ist kaugele maha. Miks? Põhjuseid on mitu.
4

Kuidas august Eestis poliitiliselt kuumaks muutus

07:00, 15. august 2014
Kompartei ajaloo instituut, Rahva Hääl ja ajakiri Aja Pulss said kuu esimesel päeval kätte nelja allkirjaga läkituse, milles nõuti Molotovi-Ribbentropi pakti salaprotokollide avalikustamist. Järgnes vaikus. Kuid nelik ja hulk teisigi inimesi jätkasid survet: 15. augustil teatasid nad Molotovi-Ribbentropi pakti Avalikustamise Eesti Grupi (MRP-AEG) moodustamisest.
0

Märt Roosna | Palju-palju õnne, Gerd Kanter! Aga äkki vajad siiski treenerit?

16:01, 14. august 2014
Kettaheitja Gerd Kanteri karjääri kümnes medal tekitab kahetisi tundeid – ühest küljest on iga uus esikolmikukoht täiesti fantastiline, teisalt meenub vägisi jutt, mida räägiti siis, kui vägeva kettamehe tee treener Vesteinn Hafsteinssoniga kahe aasta eest lahku läks.
11

Avasta Eestimaad: Põlvamaal leiab tegevust nii metsade rüpes kui ka kiviseinte vahel

15:28, 14. august 2014
Kagu-Eesti maakonna Põlvamaa külastajad saavad kogeda omapärast segu erinevate kultuuride kokkupuutest, imekaunist ja erakordsest loodusest ning aktiivsetest ajaveetmisvõimalustest metsade rüpes kui kiviseinte vahel. 
7

Kuidas Berliinist tulnud olümpiamehi austati

07:00, 14. august 2014
"Veel eales varem pole Tallinnas nii suured rahvamurrud olnud kedagi külalist võtmas vastu, olgugi et meil on nähtud siin inimpõlve kestes keisreid, kuningaid ja presidente," kirjutas Päevaleht.
0

Deivil Tserp | Zürichi EMil kirume rohkem kui Sotši olümpial

15:44, 13. august 2014
Ligi pool aastat tagasi töötasime kolleeg Stanislav Moškoviga kolm nädalat Sotši olümpial ning kirusime hotelli, kus pidime magama nagu samasooiharad mehed ühes voodis ning pahatihti ei tulnud kraanist sooja vett. Ega Zürichis lood ausalt öeldes palju paremad ole.
6

Avasta Eestimaad: Lääne-Virumaa romantilised rannakülad on alles algus...

15:16, 13. august 2014
Põhjaranniku romantilised rannakülad lähevad seal sujuvalt üle laiadeks pangapealseteks heinamaadeks, edasi lõuna poole liikudes asenduvad lagedad metsade ja künklike maastikega.
1

Hugo Tipner | Becherovkast Bernatskini

10:00, 13. august 2014
Reede õhtul soovisin ühes Vanalinna lokaalis tellida neli pitsi Becherovkat. Teate ilmselt küll seda tšehhi piparkoogimaitselist 38protsendist sotsialiseerumise dopingut. Endalegi üllatusena lipsas huulte vahelt hoopis tellimus: "Paluks neli Bernatskit!". Mis veelgi kurioossem, nägus teenijanna vaid naeratas meelalt ja tõi soovitud Becherovkad lauda.
2

Kuidas veerand sajandit tagasi Eestis streigiti

07:00, 13. august 2014
«Rohkem me kohalikega ei räägi. Tahame, et kohale sõidaksid Moskva esindajad,» ütles mulle täna 25 aastat tagasi bussikoondise Lasnamäe filiaali streigikomitee juht ja ulatas paberi, millel nõudmised kirjas. Sooviti keeleseaduse peatamist, Eesti kodanike komiteede hukkamõistmist, Interliikumise viivitamatut registreerimist jms. Küsisin, millal streik lõpeb.
0

Deivil Tserp | Šokiseisundis EMile

16:43, 12. august 2014
Olen lugenud näitlejate verd tarretavaid memuaare, et vahel on nad pidanud minema lavale ka siis, kui lähedane inimene on kodus raskelt tõbine või hoopis haiglas.
0

Pühapäeval oleksin ma surma saanud

15:56, 12. august 2014
Oli mingi hetk, kus inimesed hakkasid üksteise järel postitama sotsiaalvõrgustiku lehele pilte täiskuust. Pühapäeva õhtul ilmus neid ühel hetkel arvutiekraanile nii palju, et ma mõtlesin vaataks õige aknast välja. Pealegi õhtu oli veel noor ja taevas paistis tõepoolest seesama kuu, mis Facebookiski. Suur särav pall, mis naeratas nagu mõnes kauges muinasjutus.
53

Malluka beebiblogi: miks osta kalleid mänguasju?

15:56, 12. august 2014
Kõik lapsevanemad kinnitavad alati, et osta sa lapsele nii kalleid mänguasju kui soovid, kõige armastatuimad lelud on alati need, mis ei olegi tegelikult mänguasjad. Nõnda ongi Mari kõige kallim vara ja põnevaim asi üks vana kotitükk, mille peal kuldne pannal.
9

Valdo Jahilo: kuidas saada kiiremaks?

15:53, 12. august 2014
Kolmapäeval, 13. augustil on viimane  võimalus sel suvel osa saada temposõidu kiirusest. Eraldistardist tuleb Pirital läbida sarja lühim, 10-kilomeetrine ots. Kõik ratturid, kes siiamaani Filter Temposõidu Karikasarjast kõrvale on jäänud, on oodatud. Ükskord on ikka esimene kord. 
10

Pulmablogi: pruudikimp - kas valida traditsiooniline või midagi erilist?

15:49, 12. august 2014
Räägiks siis lilledest ka. Väga lühidalt oma esimesest kogemusest. Minu esimene pruudikimp oli selline, mille sai käe külge siduda. Teate küll, nagu Ameerikas poisid toovad tüdrukutele enne balli. Ja see idee meeldis mulle nii siis, kui ka praegu.
3

Avasta Eestimaad: kas oled Piusa koobastest näinud kõige magedamat osa?

15:16, 12. august 2014
Piusa koopaid teab enamik meist. Sama palju aga ei teata seda, et külastajatele näidatakse vaid kõige magedamat osa koobastikest, sellal kui põnevamad maa-alused kohad hoopis lähinaabruses varjatult peituvad.
31

Ville Arike | Kanguri naasmine Varesesse – positiivne uudis

11:30, 12. august 2014
Itaalia meistriliiga klubi Varese Cimberio teatas eile ametlikult, et Eesti korvpallikoondise kapten Kristjan Kangur mängib eeloleval hooajal nende ridades. Kuidas siinmail uudisesse suhtuda?
3

Kuidas staadionitäis rahvast Miss Estoniat ahistas

07:00, 12. august 2014
Ärge öelge, et Eestis sarnast rahvatormlemist pole olnud nagu popsuuruste kohta teame – alates biitlitest ja lõpetades Bieberiga.
0

Märt Roosna | Eesti fenomen – nutune taliolümpia paelub vaatajaid põnevast vuti MMist rohkem

15:39, 11. august 2014
Maailmas võib jalgpall olla spordiala number üks, kuid eestlasi see ei kõiguta. Meie jaoks äärmiselt nigelaks osutunud Sotši taliolümpiat vaadati rohkem kui aegade üht põnevamat jalgpalli MMi. Nuta või naera, kuid eestlane oli, on (ja jääb?) jäärapäiselt olümpiausku.
8

Päevatoimetaja

Telefon 614 4072
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis