Õhtulehe blogid

Ville Arike | Kui usaldus on kaotatud

04:00, 17. jaanuar 2017
"Põhisponsor, kes meil oli, võttis sel hooajal päris kõvasti raha ära. Mis põhjustel, raske öelda. Läksime hooaega sisse lootuses, et saame uusi juurde. Kuna ei saanud, siis jäid summad veel väiksemaks ja maksuameti nõuded tulid ka juurde. Oli küllaltki keeruline seda meeskonda komplekteerida," vahendas ERRi portaal mõne päeva eest Rakvere Tarva korvpallitreeneri Andres Sõbra räägitut. Pärast ligi 50-punktilist kaotust Tartus.
10

ARVUSTUS: „Kus on kurja kodu?” toob lugeja ette sarimõrtsuka õõvastava sisemaailma

08:24, 16. jaanuar 2017
Robert Galbraithi (pseudonüüm, mida kasutab krimikirjanikuna J. K. Rowling) kolmas Cormoran Strike’i romaan algab nimetu mõrvari meenutusega eelmisel päeval korda saadetud tapatööst ja üksikasjaliku kirjeldusega sealjuures kogetud naudingust. Oma mõtteid ja tundeid jagab maniakk lugejaga raamatulehekülgedel korduvalt, kuid tema isik jääb peaaegu lõpuni tundmatuks.
1

Kuidas statistika hulga naisi meheta jättis

04:00, 16. jaanuar 2017
Tallinna Post uuris 1938. aasta jaanuaris statistikat, et teha kindlaks, kus on naiste valik nii suur, et kurameerimisrindel vähegi agaratel meestel on võimatu üksikuks jääda: "Vanapoistele kõige ihaldatumaks linnaks peaks olema Tallinn, kus arvud näitavad, et 64 740 mehe kohta elab 81 858 naist. Peaaegu sarnane olukord on Pärnus, kus statistiliste andmete järele tuleb 9246 mehe kohta 12 166 naist. Võrdlemisi suur naiste ülekaal on ka Tartus. Mehi elutseb seal 26 020 ja naisi 34 116," kirjutab ajaleht.
3

Kas riik on kaasosaline selles, kui riigihanke võitnud ettevõte jätab inimestele raha maksmata?

20:03, 15. jaanuar 2017
Eelmisel nädalal arutati, kuidas hakata saneerima sellist suurepärast ehitusettevõtet nagu Riito Ehituse AS.
39

Ott Järvela | Aplaus!

19:22, 15. jaanuar 2017
Eesti spordirahvas tähistas pühapäeval Lembitu Kuuses peitunud väge ja soojust. Päev pärast spordikommentaatori lahkumist kubises sotsiaalmeedia lugudest. Huvitavatest, südamlikest, lõbusatest ja inimlikest lugudest, milles sportlased ja spordisõbrad meenutasid seiku ja puutepunkte Kuusega.
1

Henry Rull | Üheksa sõrmega Läti korvpallipere ebaõnnesõduri imeline teekond NBAsse

04:00, 13. jaanuar 2017
Kaks põlveoperatsiooni ja sõrmest ilma jäämine – Davis Bertansi tee korvpalliliigasse NBA on olnud täis katsumusi ja piina, kuid juba neljaastasena oli lätlane kindel soovis jõuda ookeani taha.
1

Miks ei korralda ERR riigihankeid oma saadete tegemiseks? 

22:41, 12. jaanuar 2017
Täna on siis lahvatanud uus skandaal. TV3 "Seitsmesed uudised" teevad raha eest lugusid ja avastuse on teinud Eesti Rahvusringhääling, mis pühendas tänases AK-s sellele loole vähemalt viis minutit oma kallist aega. 
19

ARVUSTUS: On aeg islamiga kohaneda

21:37, 10. jaanuar 2017
Milline näeks välja Prantsusmaa, kui seda juhiks islamiusuline partei? Kas elu oleks halvem või parem? Ühe nägemuse sellest on kirja pannud islamivastaste sõnavõttudega tuntud Michel Houellebecq.
100

Henry Rull | Eesti korvpallurite põud

04:00, 9. jaanuar 2017
Peame ennast korvpallirahvaks, kuid peale Audentese on meistrivõistluste meeskondade komplekteeritust vaadates kristallselge: puudust tuntakse tasemel eestlastest.
1

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Edukad Eesti mehed Dakaril, naislaskesuusatajate hädine minek ja Klavan Liverpoolis

04:00, 9. jaanuar 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb ennustuse ühe alanud nädala võistluse kohta. Selline on meie 9. jaanuari valik:
1

Kuidas meri Pärnu ja Haapsalu uputas

04:00, 9. jaanuar 2017
Pealkiri on pooltõde – suur osa nii Pärnust kui ka Haapsalust jäi uputusest ja tuulest terveks, kui Eestit rünnanud kauni nimega jaanuaritorm Gudrun (Kihnu saarel oli tuule kiirus iiliti 38 m/sek) tõi 2005. aastal veetaseme järsu tõusu ööl vastu 9. jaanuari. Pärnus mõõdeti 295 cm üle Kroonlinna nulli või teisiti öeldes 274 sentimeetrit üle tavalise veetaseme.
0

Valu: kes kannatab, ei pruugi kauem elada

14:40, 6. jaanuar 2017
Valu on asi, mida iga inimene kogeb vähemalt korra elus. Lühiajalise ja mööduvana ei tekita ta suuremat kahju, kuid krooniline valu võib mõjutada tervet elu. 
2

Katrin Lust: ma poleks uskunud, et kallis ja kvaliteetne koeratoit teebki imet

15:15, 29. detsember 2016
Võib-olla ma olen täiesti rumal ja kõik koeraomanikud teavad alljärgnevat juba ammu, kuid otsustasin siiski oma kogemuse kirja panna ja seda teiega jagada. Ehk on kellegile selles jutus avastamisrõõmu.
39

Mart Kase | Mis on Eesti spordi mõte? Mõned mõtted neist, kes eile auhindu ei saanud

11:14, 28. detsember 2016
Eesti aasta sportlase valimine ja gala pani mind küsima seda põhiküsimust, et mis on Eesti spordi mõte? Kiirelt tuli pähe kolm sellist üldistavat teemat, et miks on Eesti tippsportlasi ja nende saavutusi vaja.
35

Kuidas piirivalvelaevalt napsi leiti

04:00, 28. detsember 2016
Esimese vabariigi ajal oli seaduses kirjas, et sõjalaevad ei kuulu tollirevisjoni alla. Tallinnas aga liikusid üha laiemalt jutud, et piirivalve vahipaat Kõu toob salapiiritust äridele ja eraisikutele.
0

Kuidas soomlased Eesti saart pommitasid

04:00, 27. detsember 2016
Lühike sõnum oli peidus teiste vahel, kui ajalehed pärast jõulupühi 1939. aastal taas ilmusid:
0

Ott Järvela | Jalgpall 2016, 10 tipphetke. Üdini isiklik ja erapoolik valik

12:16, 24. detsember 2016
Tahaks loota, et jalgpalliaasta 2016 ei olnud ülearu eriline, sest oleks neetult nukker, kui lähitulevikus ei kogeks vutisõbrad analoogseid hetki nagu Leicester City või Portugali koondise tiitlivõit.
2

Ville Arike | Minu 10 säravamat korvpallisündmust 2016

14:47, 23. detsember 2016
Aasta lõpp on kokkuvõtete ja meenutuste tegemise aeg. Nädalake ja veidi enam on seda 2016. aastat veel jäänud ning usun, et suuremad juhtumised korvpallis on tänaseks seljataga. Millised olid minu jaoks säravaimad sündmused? Reastan need kronoloogilises järjekorras.
1

Katrin Lust: Kusmitš lõksutab lõugu nagu teravate hammastega krokodill ja haugub karvamütsides venelaste peale

20:37, 22. detsember 2016
Olen juba mitu aastat mõelnud, et tahaksin väikesele varjupaiga koerale kodu pakkuda. Ometi on olnud nii kiire, et see kõik ongi jäänud vaid mõtteks. Kuni siiani!
38

Hindrek Pärg | Houston Rockets uhab hullumeelselt kolmeseid ja see töötab

04:00, 22. detsember 2016
Suvel Houston Rocketsi uueks peatreeneriks saanud Mike D’Antoni lubas, et tiim hakkab kaitset tõsisemalt võtma ning rünnakutempo muutub veel kiiremaks. Kuigi kumbagi lubadust pole täidetud, loobib meeskond hullumeelselt kolmeseid ja on senise hooaja meeldivamaid üllatusi. 
3

ARVUSTUS | "Sada põnevat lugu Tallinnast" pakub ka teadjamale üllatuspalukesi

09:24, 21. detsember 2016
Jaak Juske "Sada põnevat lugu Tallinnast" jääb silma juba Mart Kivisilla maitseka kaanekujundusega ja sisaldab ohtralt mustvalgeid fotosid kunagisest Tallinnast ning püstitamatagi jäänud ehitistest, ent sisuski ei pea pettuma. Kas teadsite näiteks, et Stockholm on aastasadade eest  lühikest aega Tallinnale kuulunud? 
0

Kuidas Tartu maletajad Capablancat võitsid

04:00, 19. detsember 2016
Veel mitte maailmameister, suurkuulsus ometi, saabus kuubalane Jose Raul Capablanca 19. detsembril 1913 Tartusse simultaani mängima. Nagu kinnitab Postimees: nägi küll veidi väsinud välja, ei olnud rongis öösel hästi maganud, aga veel samal õhtul kell pool kümme pidi ta Tartu maleseltsis kahele naisele ja 26 mehele vastu astuma.
0

Viljar Voog | Tänak on kõvem mees kui Klavan

04:00, 19. detsember 2016
Möödunud nädalal potsatas Eesti sporditoimetuste postkasti ühe kihlveoettevõtte pressiteade, kus seisis: "Aasta meessportlase kategoorias on põhisoosikuks Inglismaa jalgpalliklubi Liverpooli kaitsja Ragnar Klavan."
26

Ville Arike | Palju õnne Jaak Salumetsale, aga kas seda oli vaja niimoodi teha?

04:00, 19. detsember 2016
Jaak Salumets valiti eile suure häälteenamusega korvpalliliidu uueks presidendiks. Teenekale mängijale ja treenerile siirad õnnitlused ka Õhtulehe poolt! Jääb loota, et Salumetsa-periood kujuneb alaliidule heaks, samas ei jätnud kogu presidendivalimiste protsess meeldivat muljet.
2

ARVUSTUS: Mis oli sõjas, ei jää sõtta

21:29, 18. detsember 2016
Usun, et nii mõnigi sõdur on kätte võtnud tühja märkmiku ning hakanud kirjutama selleks, et jäädvustada teenistuse meeleolukaid seikasid, aga ka selleks, et hoida teravana vaim ja tulla toime üksindusega. Võrno ei ole selles mõttes enda päevikutega mingi erand. Mis algas muheda ajaviiteprojektina – panna kirja missiooni kuldhetked – lõppes eneseteraapiana.
43

Henry Rull | Dirk Nowitzki, on aeg ketsid varna riputada!

04:00, 16. detsember 2016
12. juuni 2011. Dallas Mavericks alistab korvpalliliiga NBA kuuendas finaalmängus eelmisel suvel LeBron Jamesi ja Chris Boshiga tugevdatud Miami Heati ning kroonitakse meistriks. Tšempionite edu nurgakivi Dirk Nowitzki kindlustas 32aastasena igaveseks legendistaatuse ja pärandi: sakslane on aegade parim NBAs pallinud eurooplane.
0

Võta pits ja pea aru! Kas Lennart Meri ja Boriss Jeltsini kohtumised olid legitiimsed? 

22:21, 15. detsember 2016
Sirvisin just Juku-Kalle Raidi raamatut "Eelarve", mille ta mulle täna kinkis, kui käisin temaga "Seitsmeste uudiste" tarvis intervjuud tegemas. Juku-Kalle andis mulle kommentaari seoses Madis Millingu napsitamisega ööistungi ajal. Riigikogu on tegelikult töökoht nagu iga teine. Võib-olla erineb see selle poolest, et avalikkuse tähelepanu ja kaameraid on rohkem (eriti ööistungitel), aga samasuguse tähelepanu all elavad tegelikult igapäevaselt ka näitlejad, lauljad ja loomulikult ka ajakirjanikud. Näiteks TV3s, taga Lasnamäel endises tööstushoones, on samuti allkorrusel söökla ja baar, kus pakutakse piiramatus koguses napsu. On ka täiesti tavaline, et enne saate salvestust võtavad mõned intervjueeritavad seal mõne pitsi konjakit, et rambivalguses n.ö. krampi peale ei tuleks.
44

Ville Arike | Kas on lootust saada malevõistlustel publik saali? Kuidas oleks matšiga Külaots - Ladva?

14:53, 15. detsember 2016
Paul Kerese maleaasta on lõppemas, meid on rõõmustanud tipud ja loodetavasti lisandunud lihtsalt huvilisi. Aga mis edasi, kas ühekordne hurraa saab läbi ja taas tuleb asemele hall argipäev?
6

ARVUSTUS: "Rogue One" – siiani kõige kurvem "Star Warsi" film

09:01, 15. detsember 2016
„Star Warsi“ saaga sõsarfilm „Rogue One: Tähesõdade lugu“ toob ükskord ammu kaugel, kaugel galaktikas hargnevad sündmused vaatajale lähemale ja süstib need sügavamale naha alla kui ükski senine tähesõjafilm. Linalugu, mille tegevustik paigutub põhifilmisarja III ja IV osa vahele, paneb Luke Skywalkeri, Leia Organa ja Han Solo kangelastegusid vaatama hoopis teise pilguga.
2

Viljar Voog | KUUS MEEST kes võivad saada Ogieri ja Tänaku kõrval M-Sporti kolmandaks piloodiks

23:00, 12. detsember 2016
Sebastien Ogier ja Ott Tänak löövad M-Sporti ridades 2017. aastal autoralli MM-sarjas kaasa täishooaja. Kas M-Sportil on võimekust saata starti ka kolmas auto nagu teevad konkurendid Hyundaist, Citroenist ning (ilmselt poole hooaja pealt) Toyotast?
1

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Vinge Kelly Sildaru, õnnetud suusatajad ja kindel favoriit Kalev/Cramo

10:14, 12. detsember 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb ennustuse ühe alanud nädala võistluse kohta. Selline on meie 12. detsembri valik:
2

Kuidas kompvekivabrikant hirmu külvas

04:00, 12. detsember 2016
"12. selle kuu päeval ilmus Rakveres Virulase toimetusse kompvekivabrikant Veike. Toimetaja jutule pääsenult võttis ta taskust rullikeeratud paberi ja ütles seda toimetajale andes, et see on ministeeriumi antud patent väljaheidete kasuliku kasutamise üle. Ta vajab tootmiseks raha, mille kogumisele peab toimetaja kaasa aitama. Veike olevat oma leiutise kallal 38 aastat töötanud. Kui toimetaja patenti tahtis lugema hakata, siis Veike ütles, et see on saladus ja kiskus ägedat meeleolu avaldades taskust revolvri ja vajutas kukele. Kõlas ainult klõks. Veike kiskus pideme välja, selles oli kuus padrunit. Tahtis pideme tagasi lükata, aga keegi koputas uksele, mispeale Veike põgenes," kirjutab Vaba Maa 1927. aasta detsembris.
1

Ville Arike | Milliseks kujuneb suvel Eesti korvpallikoondise löögijõud?

04:00, 12. detsember 2016
Eesti korvpallikoondis sai laupäeval Prahas toimunud loosimisel teada eeloleval suvel peetava MMi eelkvalifikatsiooni vastased. Kerget jalutuskäiku pole oodata, sest konkurentideks sattusid endise Jugoslaavia riigid Makedoonia ja Kosovo. Kindlasti on aga tegemist jõukohase ülesandega – jõuda kolmeliikmelises alagrupis kahe parema sekka.
0

Kuidas Tartu Kroonuaia silla ehitas

04:00, 5. detsember 2016
Olevat ära mõõdetud, et endise ja praeguse Vabadussilla ning Kroonuaia silla vahe on täpselt 184 meetrit. Eks see näis liiklemiseks pika vahemaana ja nii hankiski Tartu pärast sõda Kroonuaia tänava pikendusele pontoonsilla, mis tuli jõelaevade läbilaskmiseks ja kevadise jäämineku ajaks lahti võtta. Lõpuks lagunes see 1989. aastal ja jäeti taastamata. Kuna Teise maailmasõja ajal lasid Vabadussilla algul venelased ja taastatud silla sakslased õhku, siis polnud läheduses pikka aega paremat ületuskohta. Vabadussilla kohale pandi küll rauast jalakäijate sild, aga alles 3. juunil 1993. Uue silla ehitamist polnud siis veel silmapiirilgi.
0

Deivil Tserp | Ilveste perefirma nutikad otsused

04:00, 5. detsember 2016
Kui Eesti parim kahevõistleja Kristjan Ilves eelmisel talvel oma kolmanda juunioride MMi pronksmedali võitis, mõistis toona 19aastane sportlane, et ilus lapsepõlv on edukalt lõppenud.
0

Henry Rull | New Yorgis on alanud Porzingise ajastu?

04:00, 2. detsember 2016
Hurjutavad eksperdid ja karm vilekoor – Kristaps Porzingisele ei eeldatud maailma tugevaimas korvpalliliigas NBA kohest edu, kuid New York Knicksi korvialune jõud on teinud midagi ootamatut: lätlane jagab skooriässa Carmelo Anthonyga meeskonna liidristaatust.
0

Hugo Tipner | Suusatõbi

04:00, 2. detsember 2016
Iga kord, kui räägitakse Eesti suusatamisest, meenub mulle üks lause, mida mu armas tuttav sageli tsiteerib. Tema lemmikkommentaator Lembitu Kuuse: "Aga meie muidugi piilume silmanurgast vilksamisi sinna kaugele tahapoole, kus kusagil väga paksus udus võitleb Raido Ränkel seda võitlust, mida talle on võimaldatud võidelda."
3

Erinevalt Heleniusest, kes juhtis oma kontserni sametkingades MetroPlaza viimaselt korruselt, on Repinski endiselt kummikutes

11:17, 28. november 2016
Käisin eile (pühapäeval) Martin Repinski kitsefarmis Ida-Virumaal. Vastne maaeluminister lubas "Seitsmesed uudised" oma farmi ja rääkis kitseskandaalist natuke laiemalt. 
163

Kuidas ajaleht külarahva kõmu levitas

04:00, 28. november 2016
Läinud sajandi kolmekümnendate aastate esimesel poolel said Võhma, Türi ja Põltsamaa inimesed viie sendi eest kord nädalas kõik kõmulisemad uudised, mis naabrite juures sündinud. Selle eest hoolitses Võhma Külaleht.
6

Ott Järvela | Kui presidendiks kandideerijaid on ainult üks

04:00, 28. november 2016
Kolm Eesti juhtivat spordialaliitu valivad õige pea presidenti. Korvpall detsembris, jalgpall märtsis ja kergejõustik aprillis. Korvpalliliidu presidendiks kandideerib ainult Jaak Salumets ja jalgpalliliidus tõenäoliselt ainult Aivar Pohlak. Kergejõustikus on hetkel olukord selgusetum, aga pole üldse võimatu, et kui praegune president Erich Teigamägi kandideerida otsustab, talle vastast ei esitata.
3

Pluss, miinus ja ennustus | Suusamehed, doping ja saalihoki MM

04:00, 28. november 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 28. novembri valik.
0

Henry Rull | Kas Warriors on parem Durantiga või Durantita?

04:00, 25. november 2016
Korvpalliajaloo parim kaugviskaja Stephen Curry, tema ustav sopsuvend Klay Thompson, mitmekülgne kaitselõvi Draymond Green ning NBA üks paremaid skoorijaid Kevin Durant – Golden State Warriorsi algviisik on hirmuäratav, kuid Duranti palkamisega loobuti tähtsatest rollimängijatest.
0

Katrin Lust: Allan Martinson süüdistab mind lausvaletamises, aga mida teeb ta ise? 

17:40, 23. november 2016
Loen huviga Postimeest. Kaks tundi tagasi avaldas Allan Martinson minu esmaspäevasele saatele "Kuuuurija" vastulause
140

Ott Järvela | Kariibi mere karastus aitab jalgpallikoondisel tulevikus vältida piinlikke krahhe

13:22, 23. november 2016
Eesti meeste jalgpallikoondise Kariibi mere tuur andis tulemusteks 1:1 viigi Saint Kitts ja Nevisega ning 1:0 võidu Antigua ja Barbuda üle. Skooridest tähtsam on aga karastus, mille mängijad eksootilistest paikadest ühes võtavad.
2

Mine põhja nagu Cherry vol 2 ehk moodsa aja majandust ei kontrolli Eestis mitte keegi 

20:09, 21. november 2016
Eestlased armastavad rääkida oma uutest innovaatlistest ettevõtetest nagu näiteks Transferwise. Ometi, kas keegi on mõelnud sellele, mis saab näiteks siis, kui raha ülekande teenustega tegelev Transferwise otsustab ühel päeval oma asjad kokku pakkida - nii nagu juhtus kevadel põhja läinud Cherry.ee puhul. Internetiettevõtete tegevust ei kontrolli tänases Eestis sisuliselt mitte keegi ja kui ettevõttega peaks tõesti midagi nihu minema, jäävad kliendid ja kaupmehed tühjade pihkudega. 
68

Kuidas haridusminister kirjandust ei mõistnud

04:00, 21. november 2016
"Nüüd on aga lugu Loominguga nii, et ta on kujunenud väikese ringi kirjanike sisemiseks asjaks. Ise nad kirjutavad seal, ise saavad selle eest honorari ja ise loevad. Loomingu keel on niisugune, et sellest on raske aru saada. Olen keeleteadlane, aga Loomingut lugedes tuleb juhuseid ette, et ei saa aru mõne kirjutise pealkirjastki," kärkis haridusminister Nikolai Kann 21. novembril 1935. aastal valitsuse poolametlikus ajalehes Uus Eesti, kes oli oma ülevaate pealkirjastanud "Ajakiri Looming ümberkorraldamisele".
0

Deivil Tserp | Endel Kellapist ja Eesti kergejõustikust

04:00, 21. november 2016
Möödunud reedel ilmus Õhtulehes minu lugu "Eesti Kergejõustikuliidu väljakutse: kuidas toetada 43 olümpiapotentsiaaliga sportlast?". Juba samal päeval kutsus see spordikuninganna õukonnas esile sõnasõja, kus põhisüüdlaseks tembeldati alaliidu president Erich Teigamägi.
6

Pluss, miinus, ennustus | Võrkpall, suusatajad ja Kariibi mere seikluse teine vaatus

04:00, 21. november 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 21. novembri valik.
0

Henry Rull | Bryantist vabanenud Lakers on keeranud uue lehe

04:00, 18. november 2016
Eelmisel dekaadil Kobe Bryanti ja Shaquille O’Neali juhtimisel neli korvpalliliiga NBA tiitlit võitnud Los Angeles Lakersi viimaste aastate tulemused kuulsusrikkusest ei hiilga. Et karjääri loojangul vigastustega kimpus olnud Bryant on areenilt lahkunud, Lakersil on andekas peatreener ning noored tähehakatised, paistab tunneli lõpus valgus.
0

Ville Arike | Väga hea, et Reim läks jalgpalli mängima! Tulemusi 1:8 ja 55:84 tuleb võtta kui investeeringuid tulevikku

04:00, 18. november 2016
Läinud laupäeval ilmus Õhtulehes lugu pealkirjaga „Belgia jalgpalli renessansi algatas piinlik kaotus Eestile“. Nüüd, pärast äsjast omavahelist kohtumist tuleks ses lauses riikide nimed ära vahetada ja küsida, kas ka meil on millegi sarnase teostumine võimalik.
4

Ville Arike | Euroliiga: maailma kõige põnevam ja tasavägisem korvpallisari!

14:40, 17. november 2016
Euroliiga korvpallimaratoni esimene veerand on läbi saanud (kui tähti närida, siis päris mitte) ja võib teha esimesi kokkuvõtteid. Selge on üks: põnevust ja tasavägisust on rohkem kui rubla eest.
1

Jaanus Teppan | Sport on vabatahtlik, kedagi ei sunnita võistlustel riiki esindama

04:00, 15. november 2016
Olen Eesti murdmaasuusatajate peatreener olnud küll alles kolm kuud, kuid adun, et ilmselt oodatakse infot, kui kõrgele meie sportlased on suutelised lendama, millega sel talvel üllatama? Järgneb väike ülevaade olukorrast enne hooaja esimesi võistlusi.
20

ARVUSTUS: „Kuidas rikkalt surra?“ näitab, et rikaski võib muutuda kerjuseks

12:51, 14. november 2016
Kas leidub mõni jumal, kes andestaks meile ebaausal teel rikastumise, eriti kui sellest tulenev sündmusteahel on nõudnud meile armsa inimese elu? Allan Keiani rahatriloogia kolmandas osas jõuab peategelane Adrian Aus Tai kloostris mungaelu elades järeldusele, et sellist jumalat pole siia ilma veel loodud.
1

Kuidas Haapsallu sai raudruunaga

04:00, 14. november 2016
Keiser Aleksander II käis suviti Haapsalus puhkamas küll, kuid alati laevaga ja raudteeehitamisele ei mõelnud. Legendi järgi oli see linnapea Ewald Ungern-Sternberg, kes lasi uue keisri, Nikolai II lauale sokutada sedelikese nurinaga, et Haapsallu ikka veel rongiga ei pääse. Rahandusminister Witte hakkas aga keisrile vastu. Ütles, et raudtee ei tasu end eales ära. Vastupanu murdus, kui rõhk asetati raudtee strateegilisele tähtsusele. Rohukülla kavandati sõjasadamat.
1

Pluss, miinus, ennustus | Kulturismi ja fitnessi triumf, Tartu korvpall ja Ott Tänak

04:00, 14. november 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 14. novembri valik.
0

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis