Õhtulehe blogid

Arvustus: "Padjaklubi" paranoiapapagoid

11:09, 26. november 2014
"Padjaklubis" töötavad paranoiamasinad vahetpidamata ning kuigi sellenädalane osa lahendas lõpuks naabrimutt Meeriga seotud kriminaalse müsteeriumi ja seda vähemalt osaliselt tekkinud kahtluste kasuks, siis sel korral julmalt luubi alla võetud Kalle tüdrukute õnneks ning paranoiamasinate kahjuks tekkinud kõhklustele kinnitusi ei andnud.
4

Toomas Vara | Miks näitame matši FC Basel – Madiridi Real? Kalev Kruusile meeldib Ronaldo...

10:29, 26. november 2014
Viasat Sport Balticu kanalil Meistrite liiga kohtumisi kommenteeriv Toomas Vara hoiab oma jalgpalliblogis Euroopa tähtsaimal vutivõistlusel silma peal. Erilise tähelepanu all on Eesti televaatajani jõudvad kohtumised.
2

Hugo Tipner | Ragnar Klavan on anomaalia

08:00, 26. november 2014
Ragnar Klavan on anomaalia. Taasiseseisvunud Eestis on esile kerkinud vähe selliseid jalgpallureid, kes esindaks nõnda hästi intellektuaalse jalgpalluri kuvandit. Lisaks Klavanile veel Mart Poom. Ja sellega loetelu ilmselt piirdubki. Mõlemad on karjääris jõudnud staadiumisse, kus saavutused ja nendega kokku kõlav erudeeritus lubavad käituda rahvuskoondise väärtustekandjana ja positiivsete impulsside ladestajana kogu eesti kultuuriruumi.
3

Kuidas riigikogus möirati ja rusikatega vehiti

07:00, 26. november 2014
"Vististi küll ühtki valitsust pole niisuguste mürglite saatel ametist vabastatud, kui nüüd J(üri) Jaaksoni kabinetti," võtavad ajalehed 26. novembril 1925. aastal kokku riigikogu pika istungi, mis päädis ministrite ühisavaldusega ametist lahkumisest.
0

ARVUSTUS: "Viimane võmm", Kanal 2, 25. november

23:36, 25. november 2014
Kui lasteaiakasvataja koduteel ootamatult jalgrattaga kukub ja surma saab, aimavad uurijad Prikk ja Kotkas, et midagi siin ei klapi. Pärasti hukkunu termosest suure koguse kangete valuvaigistite leidmist süveneb neis veendumus, et tegemist oli mõrvaga. Nad võtavad luubi alla ohvri kogu senise tegevuse ja suhted ning leiavad sealt mõndagi kummalist...
5

Kolm jõhvikat päevas aitab elada saja-aastaseks

16:23, 25. november 2014
Toidu ülekülluse ajastul pole jõhvikad eriti populaarsed. Seda enam on oluline igal sammul rääkida, et meie soode samblases põues peidab end mari, mille söömine tagab pika eluea.
7

Ats Kuldkepp | NBA BLOGI: DeMarcus Cousins on radioaktiivsest elemendist väärismetalliks muutunud

12:00, 25. november 2014
NBA esimese nelja nädala suurimaid üllatajaid valides on terve Sacramento Kingsi meeskond kindlasti väga kõrgel kohal. Kõik teadsid, et DeMarcus Cousins ja Rudy Gay hakkavad suuri numbreid koguma, aga et nendega kaasneb 8 võitu ja 5, kaotust, oli juba palju raskem ette ennustada.
5

"Elavad surnud" – eelmäng verevalamisele

10:00, 25. november 2014
On seitsmes nädal "Elavate surnute" viiendas hooajas ning episoodis "Crossed" saavad ekraaniaega kõik peategelased, kes puutuvad kokku nii ellujäämise omaduste, eluga edasi minemise kui ka jätkuvate transformatsioonidega.
2

Toomas Vara | Müncheni Bayerniga võrdset hirmu suudab vastastes hetkel tekitada vaid üks klubi...

10:00, 25. november 2014
Viasat Sport Balticu kanalil Meistrite liiga kohtumisi kommenteeriv Toomas Vara hoiab oma jalgpalliblogis Euroopa tähtsaimal vutivõistlusel silma peal. Erilise tähelepanu all on Eesti televaatajani jõudvad kohtumised.
13

Kuidas kurat ikkagi välja näeb

07:00, 25. november 2014
Maarahvale oli see väga oluline küsimus. Kuidas sa oskad end vanapaha eest kaitsta, kui teda ära ei tunne. Rahvausu kuradi-kujutelmi uurinud Ülo Valk võtab kokku, et pärimuses on teda kõige sagedamini iseloomustatud kui «võõrast», keda paikne talurahvas ei tundnud.
0

Ville Arike | CSKA mehed ei mängi enam püstolitoru ees

07:00, 25. november 2014
Euroliigas on kuus vooru peetud ja on paras aeg hakata vaatama, kes võivad mängida kevadel kõige kõrgemat mängu. Ja midagi pole öelda, suursoosikute ring on sama, mis eelmistelgi hooaegadel.
0

PÖFFi arvustus: põnevalt naljakas "Öö kutse" on kõhedust tekitav satiir

21:34, 24. november 2014
Musta huumoriga laetud thriller'is Los Angelesi öistel tänavatel teiste õnnetustest toituva psühhopaadist videoajakirjanikuna teeb Jake Gyllenhaal oma karjääri parima rolli.
0

Psühholoogia blogi: mis tekitab depressiooni?

11:24, 24. november 2014
Osadel inimestel on suurem tõenäosus depressiooni haigestuda kui teistel. Suuremad stressorid on näiteks naiste jaoks: abikaasa surm, lahutus, lähedase sugulase surm, abikaasast lahusolek, vanglakaristus, pensionile jäämine. Stressist võib halvemal juhul välja kasvada haigus, mille nimi on depressioon. Veel on suuremad stressorid: autoavariid, suguhaigused, vägivaldne abikaasa, lahkumine sõpradest, auto ärandamine, üksildus. Igal inimesel on elu jooksul paremaid ja halvemaid aegu ja kõigist stressoritest ei kujune veel depressioon.
0

Nädala pluss ja miinus | Frank Liivaku mäng A-koondises ja Andrus Värnik teel türmi

10:31, 24. november 2014
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 24. novembri valik:
1

Isad ja pojad koos ja hoos

09:48, 24. november 2014
Lapsevanemaid on erinevaid ning niisamuti on erinev nende suhtumine lapse harrastatavasse alasse.
1

Deivil Tserp | Tarkade klubi otsus, mis ei olegi nutikas

08:00, 24. november 2014
Järgmisel aastal Pekingis peetavate kergejõustiku maailmameistrivõistluste norme oodati ala siseringis suurema põnevuse ja hingevärinaga kui iial varem, sest esimest korda pani niinimetatud tarkade klubi igal alal paika ühe tulemuse senise A- ja B-normi asemel.
1

Kuidas reisilennuk Venemaalt Eestisse kaaperdati

07:00, 24. november 2014
Õppemanuaal läbirääkimistest lennukikaaperdajaga paneb kellaajaliselt paika 24. novembril 20 aastat tagasi juhtunu.
0

ENSV, 23. november 2014 ETV, "Aeg kaob, rõõmud jäävad!"

23:26, 23. november 2014
Ats kohtub ootamatult oma kunagise pruudiga. Illar on nagu takjas. Kiiu õpilasmalev saab uued juhid. Suvi paneb vere käima ja seda mitte ainult noortel. Külla tuleb vokaalinstrumentaalansambel.
0

Ott Järvela | Miks Klavan esimene, Ojamaa teine ja Lindpere kolmas?

18:28, 23. november 2014
Eesti aasta jalgpalluriks 2014 tunnistati Ragnar Klavan, kes oli esimesele kohale asetatud kõigi 40 hääletaja ankeedil. Põhjendan, miks oli minu esikolmikuks: 1. Ragnar Klavan, 2. Henrik Ojamaa, 3. Joel Lindpere.
2

Arvustus: "The Missing" on briti telesarjade lipulaev

15:27, 22. november 2014
8-osaline minisari ühe lapse kadumisest ja selle tagajärgedest pole oma sünguses küll kerge vaatamine, kuid siiski ülimalt tasustav uurimus kinnisideede hukutavast mõjust.
0

Kuidas USA oli kindel, et ei sõdi Balti riikide eest

07:00, 22. november 2014
Oma välisministrit Cordell Hulli 1943. aastal Moskvasse saates küsis president Roosevelt, kas Ameerika Ühendriigid on valmis minema sõtta Balti riikide iseseisvuse taastamiseks?
5

Kuidas Toolse mereröövikuulsuse sai

07:00, 21. november 2014
"Kui me 1696. aasta 11. novembri (praeguse kalendri järgi 21.) varahommikul Tallinnast välja purjetasime, jäime tormi ajal õhtul kella 9 ja 10 vahel madalikule kinni. Tunni jooksul tungis laeva 4–5 jalga vett, kui möödunud oli kaks tundi, oli laev enamikus veega täidetud ja pääsemislootus kadus sootuks," kirjeldas kipper Hans Scharpenberg Narva linnakohtus St. Johannese karilejooksmist Toolse all Lõuna-Uhtju saare juures.
0

Arvustus: "Kaardimaja" riskialtid mängijad

22:40, 20. november 2014
Frank Underwoodi sepitsetu ei lähe täiesti probleemivabalt, kui teda üritatakse halba valgusesse tõmmata laest võetud ettekäänetega. Takistustest sõltumata, tõestab Underwood taaskord oma väga head kohanemisvõimet ka pingelistes ja teda mittesoosivates situatsioonides.
4

PÖFFi arvustus: "Poisipõli" on kordumatu filmikogemus

15:30, 20. november 2014
"Poisipõli" on ainulaadne film ajaloos, mis uurib imetlusväärsete tulemustega ühe poisi kujunemise kaudu argipäeva poeesiat ning inimeseks olemise võlu ja valu.
1

Avasta Eestimaad: talvel kanuutama - kas hullus või parim plaan üldse?

12:37, 20. november 2014
Kanuumatkamine ei ole vaid suvise sooja perioodi tegevus. Ekstreemsemate elamuste ning närvikõdi otsijad käivad Eesti jõgedel aastaringselt, kuni vesi lahti ning kanuust jäämurdjat tegema ei pea. 
0

Psühholoogia blogi: kuidas vabaneda kahjulikust harjumusest?

11:24, 20. november 2014
Me kõik kipume olema harjumuste orjad ja suuri muutusi on väga raske oma elus teha. Sageli me teame, et muutus oleks väga vajalik, kuid lükkame selle ikka ja jälle edasi. Tuleb aga otsustada, et just täna on see päev, kui muutus tuleb minu ellu. Enam ei lükka edasi ja ei otsi vabandusi miks ei saa, tuleb hakata mõtlema teisiti, et kuidas saan oma elu muuta.
5

Kuidas Eesti tantsutäht Hispaanias tapeti

07:00, 20. november 2014
Novembris 1923 oli ajalehtedes esijoones juttu selle aasta enneolematu ikalduse ja üleujutuste arutamisest riigikogus ning Estonia ühe esitantsijanna Emmy Holtsi (Holz) tapmisest Hispaanias Santanderis.
4

Arvustus: "Padjaklubi" pseudomured

13:34, 19. november 2014
"Padjaklubi" on selleks nädalaks oma kriminaalsematest sugemetest lahti öelnud ning tüdrukud pöördunud nende probleemide juurde, mis nendesugustel noortel naistel kõige tõenäolisemalt tekkida võiks, kuid mille pärast ilmtingimata ükski neist muretsema ei peaks.
10

ARVUSTUS I "Viimane võmm" 18. novembril: põnevus on tagasi!

10:10, 19. november 2014
Mõrva ohvriks on langenud mahepõllumajandusega tegelenud talunik. Ainus tunnistaja on ohvri tüdruksõber, see väidab aga, et ei mäleta juhtunust midagi. Anders Prikk ei usu teda, aga uurija Kotkasele naine meeldib ja tagatipuks meenutab see mälukaotuse jutt talle tema enda saatust. Aga üks mis kindel - midagi on selle naisega valesti...
0

Hugo Tipner | Spordikongressist

08:00, 19. november 2014
Möödunud neljapäeval Paides spordiarvamuskongressil EOK presidendi Neinar Seli püüdliku koolipoisina deklameeritud esseed kuulates tekkis kange tahtmine esitada küsimus: „Neinar, kes on need filosoofid ja mõtlejad, keda sa kõige sagedamini oma sõnavõttudes kasutad?"
4

Kuidas Ansip oma partei hävingust päästis

07:00, 19. november 2014
Lõunasöök oli luksuslik. Reformierakonna esimees Siim Kallas oli riigikontrolör Juhan Partsi Toomkooli restorani kutsunud, et ta reformarite sekka meelitada. Kuid Parts oli juba käe andnud tõusuteel olevale Res Publicale. Tal oli endal ettepanek: Reformierakond ja Res Publica võiksid ühineda. Kallas jäi mõttesse.
0

Verine vaatemäng Eesti Kirikus USAs

19:40, 18. november 2014
Need, kes arvavad, et arhiivis on igav töötada, eksivad väga. Eile oli meil rohkem äksjonit, kui keegi oleks osanud ette kujutada.
1

PÖFFi arvustus: mitmekihiline "Lindmees" tõuseb kõrgustesse

16:37, 18. november 2014
"Lindmees" on tehnilises teostuses küll laitmatu, kuid tervikuna siiski mitte perfektne uurimus ühe vaimsete häiretega näitleja võitlusest eneseväärikuse eest.
1

"Elavad surnud" – uued rollid

14:50, 18. november 2014
Uus nädal ning uus episood "Elavatest surnutest". Osa nimega "Consumed" keskmes on üks märkimisväärseima arenguga tegelasi – Carol Peletier, kuid vähem tähelepanu ei saa ka müstiline fännide lemmik Daryl Dixon. Teemaks olid põhiliselt uued algused ning parema iseenda kasvatamine.
1

Mees nagu karikatuur

14:44, 18. november 2014
Lugesin uudistest, et Prantsuse ekspresident Nicolas Sarkozy võib 2017. aastal tõusta taas presidendiks, kui ajaloo madalaima reitinguga hädapätakas François Hollande oma ametiaja lõpetab. Ta on naljakas mees oma multifilmikangelase näo ja kurjakuulutavalt kõlava nimega. Sarkozy kehastab täiuslikult stereotüüpselt põhimõttelagedat ja kehkenpükslikku poliitikut nagu Hugo Hiibuse karikatuur.
21

Avasta Eestimaad: Põhjasõja lahingupaikades peetakse endiselt lahinguid

12:04, 18. november 2014
Põhjasõja üks olulisemaid lahinguid toimus Narva all, kus verises lahingus kohtusid Vene ning Rootsi väed. Iga-aasta novembrikuus etendatakse Narva linnuses ning teisteski Ida-Viru paikades Põhjasõja näidislahinguid. 
0

Ats Kuldkepp | NBA BLOGI: Kobe Bryanti isetsemine on endiselt vaatemänguline, aga muutub juba piinlikuks

12:00, 18. november 2014
Kauaaegne NBA lipulaev Los Angeles Lakers on olnud korvpallimaailma suurim kloun alates 2012. aasta sügisest, kui Kobe Bryanti, Dwight Howardi, Pau Gasoli ja Steve Nashiga varustatud supermeeskond võituderekordi püüdmise asemel järk-järgult kokku kukkuma hakkas. Järgmisel hooajal donkas Howard juba Houston Rocketsi eest, Bryant naasis Achilleuse kõõluse rebendist ainult selleks, et kuus mängu hiljem raskelt põlve vigastada, Nash invaliidistus nii koledal kombel, et praeguseks on ta võimeline ainult golfi mängima ja Gasol veetis Lakersis oma viimase aasta, mida keegi ei mäleta.
8

Ott Järvela | Ennustus Eesti alg11 kohta maavõistluses Jordaaniaga

11:04, 18. november 2014
Laupäeval võõrsil EM-valikmängus San Marinoga 0:0 viigi teinud Eesti jalgpallikoondis peab täna õhtul aasta viimase koduse kohtumise, kui 20.10 antakse Lillekülas avavile maavõistlusele Eesti – Jordaania.
1

Kes jõuab, see aitab!

10:00, 18. november 2014
Jõulude lähenedes hakatakse rohkem rääkima kristlikust ligimesearmastusest ning üksteise märkamisest. Aitamisest. Tunnustatakse neid, kes on teisi isetult aidanud.
1

Ville Arike | Kuidas Siim-Sander Vene saaks rohkem mänguaega?

08:30, 18. november 2014
Euroliiga korvpalliturniiril on alagruppides peetud esimene ring ehk viis mängu, Kaunase Žalgirise palgaline Siim-Sander Vene on aga väljakule pääsenud kahes kohtumises ja kokku vähem kui üheksaks minutiks. Selge see, et vähe. Milles põhjus?
1

Kuidas Joosep Toots tomahavkist teadis

07:00, 18. november 2014
Lööme "Kevade" lahti. Loeme, kuidas Toots käis Kiire järel kui uni ja pakkus oma tomahavki, et Jorh talle uiske laenaks. Ja palvetada tahtis Toots ilmtingimata Ameerika asunike moodi.
4

Märt Roosna | Kas jalgpallikoondisele tuleks appi kutsuda Mati Alaver?

13:49, 17. november 2014
Viik San Marinoga kütab kirgi, kuid kainelt analüüsides pole põhjust Eesti jalgpalli lihtsalt verbaalselt tümitada, peaksime hoopis üheskoos nuputama, miks ei ole vormi ajastamine õnnestunud.
10

GALERII: Helen Valk-Varavini glamuurne pesusõu

12:11, 17. november 2014
Neljapäeva õhtul seadsin sammud väiksesse disainipoodi Di5ain Tartu Kaubamajas, et vaadata üle ehte- ja pesudisaineri Helen Valk-Varavini uhiuus kollektsioon.
2

Pulmablogi: kas kogu see pulmatrall oli seda kõike väärt?

11:45, 17. november 2014
Nii küsis minult üks sõbranna, kel endalgi pulmad peetud on. Tema pulmapidu oli tunduvalt väiksem ja seegi oli temale üsna närvesööv ning kurnav.
18

Nädala pluss ja miinus | Mart Seimi 4. koht MMil ja vutikoondise piinlik viik

11:08, 17. november 2014
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 17. novembri valik:
3

Ott Järvela | Magnus Pehrsson pole ainuke vastutaja

10:13, 17. november 2014
Ligi paarisajale Eesti vutifännile on muutunu elustiiliks aastas tuhandete eurode kulutamine rahvusmeeskonnaga mööda Euroopat kaasa reisimisele, et omasid kohapeal toetada. Pole vahet, kas Gibraltar, Belgia või San Marino, teatud seltskond on ikka staadionil ja omasid toetamas.
12

Kuidas polügaamia arsti meelest Eesti päästaks

07:00, 17. november 2014
Doktor Juhan Luiga oli ilus, tark ja tüse mees. Naised tiirlesid ta ümber kui kärbsed meepoti man. Kuid doktor oli mures. Arvutas välja, et meil elab 200 000 vallalist naist. Vanatüdrukut.
7

ARVUSTUS: "ENSV", "Meeste peidupaik"

22:40, 16. november 2014
Aadu ja Aino jagavad maid. Õnnetus ei hüüa tulles. Sirje jätab maiparaadil käimata. Aadu on valmistunud kõige hullemaks. Meesperel on põhjust end varjata. Seekordne "ENSV" osa (järjekorras 61.) toimub aprillis-mais 1986. 
15

ARVUSTUS: "John Wick" on märulisõpradele ideaalne maiuspala

16:58, 15. november 2014
Keanu Reevesi tagasitulekuroll ja ökonoomne ent mõjuv loojutustus, millesse kuuluvad realistlikud action-stseenid, teevad "John Wickist" aasta parima märulifilmi.
0

Ott Järvela | Ennustus Eesti alg11 kohta mängus San Marinoga

12:05, 15. november 2014
Eesti jalgpallikoondis peab täna 2014. aasta viimase matši EM-valiksarjas, kui Serravalles ollakse vastamisi kääbusriigi San Marinoga. Avavile kõlab Eesti aja järgi kell 19. Õhtuleht üritab nuputada, milline on tol hetkel platsil viibiv Eesti algkoosseis.
7

ÜLEVAADE: kümme sarja, mis lõpetati liiga vara

10:16, 15. november 2014
Eelmistel nädalal peatati nii mõnegi sel sügisel debüteerinud USA telesarja tootmine. Selles valguses on paslik meenutada sarju, mille enneaegsest lõpetamisest on televaatajad vaesemaks jäänud ja mida igatsevad taga suured fännide armeed.
15

Kuidas Eesti tudeng seksijumalannaga kohtus

08:00, 15. november 2014
"Kohtumine kuulsusega tõi higi otsaette," pihib 1931. aastal ajalehtedes noor tenor Eduard K. Komme raporteerida eestlaste kas või põgusatest kohtumistest mõne välismaa kuulsusega oli ka tol ajal ajakirjanduses laialt levinud. Tõsi, Eduardi kohtumine oli pisut ebatavaline.
0

Malluka beebiblogi: kui kaua sobib lapsele lutti anda?

13:45, 14. november 2014
Kui ma veel õikal elasin, siis ausalt vaatasin väga viltu sellele, kuidas üle kahe aasta vana naabritüdruk ikka veel usinalt lutti nõudis, ise oskas juba rääkida ja oli nagu päris inimene, aga näed, imes lutti nagu väike beebi.
9

Toimivate inimsuhete kasutusjuhend: kohustuslik kõigile

13:05, 14. november 2014
Pole midagi uut siin päikese all ega ka inimestevahelistes suhetes – ajast aega on teada, et mehed ja naised on erinevad.
1

Arvustus: "Kaardimaja" näitab skeemitamise meistriklassi

11:48, 14. november 2014
Kongresmen Frank Underwood on oma võimupositsioonile pääsemiseks sepitsetud salaplaani praktikas käima lükanud ning praeguseks tundub kõik toimuvat ettenähtud stsenaariumi järgi ning eesmärgi saavutamine näib Underwoodi jaoks olevat peaaegu et liiga lihtne.
3

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 614 4029
Marge.Sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis