Õhtulehe blogid

Kuidas matkajad jääd ei leidnud ja hätta jäid

07:00, 18. detsember 2014
Kümme aastat tagasi oli detsember vahest kõige kummalisemate matkaõnnetuste aeg Eesti ajaloos. Laupäeval, 18. detsembril sõitsid Varnja kordonist piirivalvurid hõljukiga Emajõe Suursoolt Kalli järve äärest ära tooma 27 matkajat. Tehti kaks tretti, et inimesed kordoni kuuma sauna tuua. Üks naine oli nii alajahtunud, et kutsuti kiirabi.
0

KINGISPIKKER: Mida kinkida naisele?

16:23, 17. detsember 2014
Seekordne kingispikker tuleb appi meestele, kes aasta-aastalt murravad enne jõulupühi pead selle üle, mida naistele kinkida. Küll ei sobi üks asi, siis teine, kolmas vahetatakse lihtsalt poes välja. 
0

Psühholoogia blogi: näost näkku kohtumise tähtsus

12:09, 17. detsember 2014
Väga oluline on mulje, mille inimene jätab. Muljet saab teadlikult kujundada positiivsemaks. Üks nipp on korraldada nii palju näost näkku kohtumisi kui võimalik.
0

Kuidas Eestis agaralt luiki kütiti

07:00, 17. detsember 2014
Just äsja puhkes Eestis ärevus, kui Pranglil käinud inglane kirjutas, et saarel kütitakse luiki. Keskkonnainspektsioon tõttas asja kiiresti kontrollima.
1

Avasta Eestimaad: Sookuninga on neelanud mitmeid varandusekoormaid

11:00, 16. detsember 2014
Sookuninga kaitseala Läti piiri ääres pakub loodusmatkajaile võimaluse pikalt tsivilisatsioonist eemal olla. Kaugele naaberriigi territooriumile ulatuv rabade ja metsade massiiv pakub kümneid ja kümneid kilomeetreid ehedaid looduselamusi.
0

Üksikvanema blogi: laste kasvatamine lahkumineku ajal

10:51, 16. detsember 2014
Uuesti on tulnud päevakorda teema, et laps võiks elada isa juures. See teema on käinud läbi mitme mitteavaliku Facebooki grupi, kuhu kuulun, ja samuti ka minu blogis. Üks inimene kirjutas mulle lausa isiklikult oma arvamuse. Ta on arvatavasti siiani veendunud, et minuga ei ole kõik korras.
3

Kuidas KGB soomlaste joomist analüüsis

07:00, 16. detsember 2014
Gorbatšovi kuiv seadus kehtis, aga Tallinnas Soome turistid sellest ei hoolinud. See tegi KGB kohapealsed asjamehed murelikuks ja nad saatsid 1986. aastal Karl Vainole kaebuse negatiivsetest tendentsidest.
0

Indoneesia blogi: kaks kuud Indias ja Nepaalis

12:12, 15. detsember 2014
Kell on 4:40 hommikul kui äratuskell mind hostelitoas äratab. Aega on 20 minutit, et end valmis sättida ja kokku saada Suryaga – kohaliku noormehega, kes lubas mind budistlikku templisse pujale (palvusele) viia. Üllatuseks tervitasid mind hosteli uksel Surya + kolm värskelt teismelise east välja kasvand poissi.
0

Arvustus: "Kaardimaja" pahaendeliselt madalad noodid

12:09, 15. detsember 2014
Järjekorras kuuendast "Kaardimajast" jääb kõlama mõte: "Sometimes the only way to gain your superior's respect is to defy him", mis eesti keeles võiks kõlada siis järgmiselt: "Vahel on vastuhakk ainus viis, kuidas võita oma ülemuse austus." Ning tõesti, kuigi turvalisem on tegutseda lubatud raamide piires, on teinekord ainus variant end kuuldavaks teha just neidsamu  reegleid rikkudes.
0

Viljar Voog | Neinar Seli peab võtma vastutuse

11:45, 15. detsember 2014
Meie spordimaailma tiik on nõnda pisike, et iga visatud kivi paneb liikuma lainetuse, mis ulatub selle kõikidesse otstesse. Ja sel nädalal heideti sinna päris lahmakas rahn.
10

ARVUSTUS: "Just nii, härra seersant!"

09:41, 15. detsember 2014
Timo Porval, Tarvi Tiits, kirjastus Lifedive OÜ
3

Kuidas ma metsas puuga pähe sain

09:29, 15. detsember 2014
Et kõik algusest ära rääkida, pean alustama sellest, et juba eelmise nädala alguses hoiatas ilmajaam saabuvate tormituulte eest. Reedel manitseti inimesi mõjuva põhjuseta õue üldse mitte minema - ikka kindluse ja ettevaatlikuse pärast.
0

Kuidas paadipõgenemine pärast sõdagi jätkus

07:00, 15. detsember 2014
"Ega meid ometi tagasi saadeta?" oli esimene küsimus, millega Stockholms Tidningen Eestlastele ajakirjanik Fakt (Voldemar Kures) vastu võeti põgenike karantiinibarakis Gotlandil.
1

ENSV, 14. detsember 2014 ETV, "Nelikümmend"

22:45, 14. detsember 2014
Atsil seisab ees juubel, mis teeb teda närviliseks. Jüril on tegu, et uut pruuti ema eest varjata. Illar annab Atsile otsekohest nõu. Pille aitab ülejäänud pere hädast välja. Küsimusi on rohkem kui vastuseid.
4

KINGISPIKKER: Mida kinkida mehele?

12:00, 14. detsember 2014
Jõuludeni on vähem kui kaks nädalat aega, kuid siiani on sinu jõuluostlemine piirdunud sellega, et ostsid endale jõulupeoks uue kleidi?
0

Kuidas Tartus püssirohi õhku lendas

07:00, 13. detsember 2014
Teisipäev, 13. detsember polnud pealtnäha ebatavaline midagi. Järgmise päeva ajalehtede esiküljedki rääkisid eelmise päeva sündmusist rohkem kuulsuste keeles: film «rahata miljonäri seiklustest džunglis ja kabareedes».
2

Kuidas Inglise laevastik Tallinna jõudis

07:00, 12. detsember 2014
"Nad tulevad, inglased tulevad! Nagu kulu tuli käis eile lõuna paiku see teade läbi linna, nagu oleks keegi nägemata elektrinupu peale vajutanud ja terve linna aparadi liikuma pannud. Üksteise õhinal tõtati kõige pealt muidugi Toompeale. Väljas rõdul, kõleda külma tuule käes, vaatas tihe inimestekogu merele: tõepoolest nad tulevad, see kord ei peta oma silm mitte. Nad tulid, paaristikku liugledes, vägeva maailma isanda eesväed. Vaata – sealt tuleb ju veel. Ja kui suured!" raporteeris Päevaleht 12. detsembril 1918. juhtunut.
2

Moeblogijad tühjendasid Sinilinnus riidekappe

16:57, 11. detsember 2014
Möödunud pühapäevahommik oli kohvikus Sinilind tavapärasest erilisem. Kella 12ks oli kohvikupool alles ootamas brunchitajaid, kui kinosaalis käis juba elav melu. Oma müügileti olid püsti seadnud 15 tuntud moeblogijat.
3

Kuidas leiti salapärane rist Lembitu kalmult

07:00, 11. detsember 2014
«Vastsemõisa vallas Vanamõisa külas, kus arvatakse olevat Lembitu kalm, avastati kivide maast väljakaalumisel ristiga märgitud kivi,» kirjutab Rahvaleht esmaspäeval, 11. detsembril 1939.
6

Psühholoogia blogi: mida saab lapsevanem teha, kui tema laps on konfliktis?

12:05, 10. detsember 2014
Elus tuleb ikka ette konflikte ja seda ka laste puhul. Lapsed ei oska sageli veel väga hästi konflikte lahendada ja lapsevanema töö on oma lapsele konflikti juhtimise tehnikaid õpetada.
2

Toomas Vara | Lionel Messi on nagu Mart Müürisepp ja Zlatan Ibrahimovic nagu Kristel Aaslaid

10:18, 10. detsember 2014
Viasat Sport Balticu kanalil Meistrite liiga kohtumisi kommenteeriv Toomas Vara hoiab oma jalgpalliblogis Euroopa tähtsaimal vutivõistlusel silma peal. Erilise tähelepanu all on Eesti televaatajani jõudvad kohtumised.
2

Hugo Tipner | Klavan ongi Eesti parim sportlane, aga sellepärast ei pea teda parimaks valima!

07:50, 10. detsember 2014
Valimised jagunevad vektoriaalse suunatuse põhjal kaheks – tulevikusuunalised (riigikogu valimised, elukaaslase valik) ja minevikusuunalised (kirjandusuhinnad, aasta sportlase valimine). Esimest iseloomustab minevikust johtuv hinnang, mille alusel antakse mandaat. Teise puhul on mineviku hindamine nihkunud protsessi keskmesse, kujundatakse kaanonit, süstematiseeritakse muidu häguseks jäävat ruumi.
14

Kuidas diplomaat eestlast kõrgiks hindas

07:00, 10. detsember 2014
1939. aastal avas Jaapan Eestis esimest korda oma diplomaatilise esinduse. Selle sekretäriks sai Shigeru Shimada, kelle silmade läbi siis sealne välisministeerium eestlasi nägi.
1

"Viimane võmm" - hooaja viimane!

23:56, 9. detsember 2014
Mõrva ohver on otse koduses tugitoolis maha lastud. Kotkasel ja Prikil tekib kahtlus, et mees võis olla segatud oma endise bossi inimröövi. Kuna rööviga olid väidetavalt seotud kaks inimest, siis tekib uurijatel teooria, et see salapärane teine võiski selle mõrva sooritada...
2

Moekeeris: Jean Paul Gaultier' Lindexi kollektsioon õhkab meretemaatikast

12:52, 9. detsember 2014
Mitmed moesõbrad ootasid pikisilmi, et Lindexisse ja lindex.ee e-poodi tuleks müügile Jean Paul Gaultier' disainitud kollektsioon "Ole jõuline“.  
1

Avasta Eestimaad: kuidas minna Venemaale ilma viisata?

12:21, 9. detsember 2014
Soovid minna Venemaale? Kasvõi korraks, ilma et peaks viisat soetama? Seda võimaldab Saatse saabas Kagu-Eestis, kus on täiesti legaalselt lubatud ilma viisata Venemaal viibida.
13

Toomas Vara | Mis ühendab Liverpooli, kapten Klossi, nelja tankisti ja nende koera?

10:17, 9. detsember 2014
Viasat Sport Balticu kanalil Meistrite liiga kohtumisi kommenteeriv Toomas Vara hoiab oma jalgpalliblogis Euroopa tähtsaimal vutivõistlusel silma peal. Erilise tähelepanu all on Eesti televaatajani jõudvad kohtumised.
2

Ujumine kui tehnikasport

09:50, 9. detsember 2014
Kui vahel on paar nädalat basseinis vahele jäänud, on esimene vetteminek alati pisut hirmutav. Teed omast arust justkui neidsamu kätteõpitud liigutusi, kuid edasi eriti ei liigu. Vesi lihtsalt ei kanna. Tunned, kuidas midagi on mäda. Pole midagi parata – ujumine ON tehnikasport ning enne kui ei see ole lugematute ujumistundidega igaveseks lihasmällu kinnistatud, tuleb iga pausi järel justkui uuesti otsast alustada.
0

Kuidas korpusemehed talvel rindele paisati

07:00, 9. detsember 2014
"Üle 500 kilomeetri läksime jalgsi Luki alla lumetormis. Kui kohale jõudsime, ei tahtnud enam elada. Nii väsinud, kurat," meenutas endine korpusemees Pärnu Postimehes aastaid tagasi, kuidas tööpataljonid viletsusest toodud korraliku väljaõppeta Eesti rahvuskorpusesse mobiliseeritud sõdurid 9. detsembril 1942. aastal
1

Lootsite vanaduses toetuda pelgalt kahele pensionisambale? Unustage ära!

15:18, 8. detsember 2014
Mäletate aastate taguseid pensionisambareklaame, mis lubasid meie seenioridele nautlevat elu soojamere saartel? Reaalsus on paraku selline, et isegi kahele pensisonisambale toetumine tagab vanuigi meile üsna kesise sissetuleku.
14

Ats Kuldkepp | Korvpallikoondises on otsad täiesti lahtised

10:30, 8. detsember 2014
Täna Pariisis toimuva korvpalli EM-finaalturniiri alagruppide loosimise eel valdavad Eesti korvpallisõpru vastakad tunded. Ühelt poolt on selge, et kui kaptenit Kristjan Kangurit vaevav seljahäda kimbutab teda ka septembris, pole õigupoolest suurt vahet, kas Eestile satub surma- või unelmate grupp.
2

Kuidas rootslased õigusega meie pärast muretsesid

07:00, 8. detsember 2014
Detsembris 1939 saatis Eesti saadik Stockholmis (Heinrich Laretei) Tallinna välisministeeriumile ettekande: «Balti riikide üle seltskonnas rääkides kuuldub isegi inimeste käest, kes neid riike hästi tunnevad, küsimust: «Mispärast teie vähimatki vastupanu üles ei näidanud?»
2

ARVUSTUS: ENSV "Kindluse mõttes"

23:46, 7. detsember 2014
Ats kohtub huvitava müügimehega. Majja ilmub veel üks miilits. Kaire räägib isaga suud puhtaks. Jüri seatakse raske valiku ette.
3

Ott Järvela | Põhjalik ja ammendav õpetus võhikule saalihoki MMi jälgimiseks

13:31, 7. detsember 2014
Rootsis, Göteborgi linnas algasid laupäeval mängud 10. saalihoki MMil. Nagu alati, mängib kaasa ka Eesti meeskond, kes on täna õhtul 19.30 vastamisi MMidelt ühe hõbeda ja viis pronksi võitnud Šveitsiga.
0

Kuidas Liia Hänni silitanuks Indrek Toome pead

08:00, 6. detsember 2014
Viru erastamine oli üks 1994. aasta suuremaid skandaale: kavalad soomlased ostsid hotelli ära Eesti varifirma kaudu ja said niimoodi erastamisel ainult eestlastele ette nähtud maksegraafiku soodustusi.
2

Arvustus: "Kaardimaja" kõikvõimas Frank

23:55, 5. detsember 2014
Kas on olemas olukorda, mida Frank Underwood ei suudaks lahendada? Tahaks küsida pärast sellenädalast episoodi, mil kongresmen näitas taaskord, kuidas ta on suuteline lootusetu ning oma ja Claire'i karjäärile potentsiaalselt ohtliku olukorra pöörama absoluutselt nende kasuks, kõiksugused raskused üle mängides ning algselt loodetud tulemusi isegi ületades.
1

Psühholoogia blogi: mõtlus ehk meditatsioon

12:19, 5. detsember 2014
Eesti keeles võiks kasutada sõna meditatsioon asemel sõna mõtlus. Mõtluse tegemisest on palju meedias räägitud, kuid paljud ei kujuta ette, kuidas seda ikkagi peaks tegema.
1

Kuidas marssal Jazov mälestusmärkidega võitles

07:00, 5. detsember 2014
10. juuli 1941. aasta varahommikul poole kolme paiku kahlas rannale esimene osa Erna grupist, 42 meest. Ülesanne oli jälgida liikumist Tallinna ja Tartu vahel, milleks peeti sobivaks Anna ümbrust. Kuid kohalikud elanikud soovitasid pigem Kautla rabasaart Järvamaal Kõrvenurga külas, kus oli juba metsavendi ja rühm Tapalt pagenud Eesti ratsaväelasi.
0

Märt Roosna | Kaks kossumatši päevas on lapsemäng

13:01, 4. detsember 2014
Kusjuures lapsemäng sõna otseses mõttes: noorteklassi turniiridel mängitakse ju tihti päevas mitu kohtumist ja keegi ei kurda. Jah, profisport on teistsugune, kiirus ja intensiivsus ei kannata laste mänguga võrrelda, kuid mina ei tahaks alahinnata 20. detsembril kaks matši pidava BC Kalev/Cramo korvpallurite füüsist.
11

Avasta Eestimaad: nelja Eestimaa kuninga jälgedes

12:46, 4. detsember 2014
1343. aasta 4. mail - vaid loetud päevad pärast Jüriöö ülestõusu algust - matkasid Paidesse neli eestlaste kuningat. Nad olid valitud esindama maarahvast läbirääkimistel ristirüütlitega. 
8

Kuidas kuulus Rummu Jüri filmi pandi

07:00, 4. detsember 2014
"Filmimise juures on tegelased ihu ja hingega, nii et võib loota enam-vähem kordaläinud teost, mille eest mitte ei pruugi punastuda," kirjutab Uudisleht 4. detsembril 1929 ja lubab, et "Jüri Rumm" 10. detsembril ühtaegu Rekordis ja Grand Marinas ekraanile tuleb. Esialgu vaid esimene seeria.
1

Arvustus: "Padjaklubis" tõmmati otsad kokku

16:28, 3. detsember 2014
"Padjaklubis" jõudis kätte teise hooaja finale grande, mis iseenesest polnudki nii grande, kuivõrd Kristina oodatud pulma ei toimunudki. Teisalt vaidleks siin iseendale kohe hoopis vastu, sest tegelikult peitus kogu see grande just nimelt pulmade ärajäämises ning kas on olemas paremat lõppu hooajale, kui selline, kus Kristina oma väsimatu türannia ja isekuse eest lõpuks väärilise tasu saab.
14

Kuidas meile mõjus Gorbatšovi viimane ähvardus

07:00, 3. detsember 2014
Mihhail Gorbatšovil oli (sedagi nominaalselt) jäänud vaid mõni nädal istuda Nõukogude Liidu presidendi toolil, kui ta 3. detsembril 1991 kuulutas, et vast taasiseseisvunud Balti riikides rikutakse venelaste õigusi ja nad on juba Moskvalt kaitset palunud.
3

"VIIMANE VÕMM": tants pargis, tundmatu naise surnukeha ja reisibüroo, mille teenused on erakordselt eklsklusiivsed...

00:10, 3. detsember 2014
Märkamatult on kätte jõudnud detsember ja kodumaine krimisari "Viimane võmm" jätkub ka jõulukuul, mille üle võib olla hea meel, sest sari areneb iga osaga edasi. Juurde on tulnud põnevust. Huvitavad on ka inimsuhted ning nende keerdkäigud.
2

AVALDA ARVAMUST: kuidas meeldis "Padjaklubi" hooaja lõpp?

22:34, 2. detsember 2014
Tänases osas tuli näitsikutel taas kohvrid pakkida, kuid ootamatult pakkus neile uue elukoha Maria austaja Kalle.
36

"Elavad surnud" – anti-kangelastest

15:58, 2. detsember 2014
"Elavate surnute" viies hooaeg on pärast jõulist kvaliteediskaalal ülesrühkimist jõudnud murdepunktini, et naasta 9. veebruaril. Pausile mindi aga äärmiselt traagiliste sündmustega, mis nii mõnegi vaataja jätsid eneseotsingutele emotsionaalsetest rusudest – "Elavad surnud" on endiselt teleseriaal, kus ükskõik kes võib surra ükskõik millal ning see lööb vaatajale, aga ka tegelastele, alati täie jõuga makku.
3

Malluka beebiblogi: unekool ja beebigrupid

15:33, 2. detsember 2014
Ma juba ammuilma pidin kirjutama postituse sellest, kuidas ma jälle pean oma sõnu sööma. Kunagi kiitsin siin taevani beebigruppe, nüüd on mind enda omast ammu välja heidetud (:D) ja ma ei saaks rohkem rahul olla.
5

Ats Kuldkepp | NBA BLOGI: Jason Kiddi kummaline käekiri on Milwaukee Bucksi mängima saanud

15:00, 2. detsember 2014
Eelmisel hooajal korvpalliliigas NBA üllatuslikult punase laterna rolli jäänud Milwaukee Bucks on sellel korral mitme teguri kokkulangemisel teinud üle ootuste hea alguse. Praeguse seisuga on nad idakonverentsis 10 võidu ning 8 kaotusega koguni viiendal kohal. Kummaline ei näi ainult võitude arv, vaid ka peatreener Jason Kiddi meetod, kus suurem osa tema hoolealuseid ei kujuta Bradley Centerisse sõites ette, palju nad seekord mängida saavad.
0

Pulmablogi: mida toob abiellumine kaasa Hollandis?

13:08, 2. detsember 2014
Nüüdseks olen ma abielus olnud juba 3 kuud ja mõned tähelepanekud, mida siis uus abielustaatus siin Hollandis endaga kaasa toob.
2

Korvpalli Euroliiga: kuidas läheb Milanol Kangurita? Kuidas saab hakkama Moldoveanu?

11:30, 2. detsember 2014
Korvpalli Euroliiga alagrupiturniiril on läbi seitse ja pidada veel kolm vooru. Suured terad on sõkaldest eraldunud, väiksemad veel mitte. Ehk viis meeskonda on pääsu 16 parema sekka juba kindlustanud, veel mõni sellele väga lähedal, suur osa jätkab aga halastamatut võitlust.
0

Kuidas Kaplinski piirikõnelusi paigast nihutas

07:00, 2. detsember 2014
"Ettenähtavalt on see minu viimane ametisõit Pariisi riigikogu liikmena," ütleb Jaan Kaplinski, et lend Euroopa Nõukogu parlamendiassamblee mitteliikmesriikide komitee koosolekule 2. detsembril 20 aastat tagasi oli ka seetõttu tähtis.
2

Avasta Eestimaad: tõe ja õiguse otsinguil, kuid mitte tavapäraselt

15:34, 1. detsember 2014
"Tõe ja õiguse" ning A. H. Tammsaare jälgedes käimine ei tähenda vaid Järva-Madise lähistel Tammsaare muuseumi külastamist või sotsiaaldemokraatide poolt algatatud ebaeetilist valimiskampaaniat.
0

Moekeeris: meigišvamm vs jumestuskreemi pintsel - kes keda?

14:13, 1. detsember 2014
Ajakirju lehitsedes või telesaadetes staare vaadates, tekkib soov sama ilusa ja sileda jume järele. Täna otsustasin katsetada kurikuulsat Beauty Blender meigišvammi ja võrrelda seda jumestuskreemi meigipintsliga.
2

Sportimise võlud ja valud

14:10, 1. detsember 2014
Nädalavahetusel maha sadanud lumekirme on pannud mitmed juba suuski välja otsima ning neid libisemiskorda sättima. Korralikke suusaradasid ja paremat lumekorda peab veel veidi ootama, kuigi – sõita juba tõesti saab.
0

Päevatoimetaja

Marge Sillaots
Telefon 614 4029
Marge.Sillaots@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis