Õhtulehe blogid

Katrin Lust: sattusime Ruhnus tahtmatult otse sekelduste keskele

20:30, 29. juuli 2016
Läksime "Kuuuurija" saate tarvis tegema regionaalturismi turgutavat lugu Ruhnu saarest. Tahtsime teada, milline on selle avamerel asuva kaugeima Eesti saare eluolu. Sattusime aga enneolematute sekelduste keskele, mille käigus Ruhnu kauplusepidaja Kuressaarde kainenema viidi.
6

Kuidas Katariina Suure kaev purskkaevuks sai

04:00, 29. juuli 2016
"Väliskülaliste poolt eriti imestatud (Tallinna) Tornide väljakule on tulnud väärtuslik lisa. Purskkaev Nunne tänava poolses osas on huvitav kombinatsioon vanavarast ja tänapäevasest kunstiloomingust. Juba paar aastat tagasi toodi keskvangla õuelt sinna ajaloolised kiviplokkidest raiutud kaevurakked. Kaevu kohta kinnitatakse, et see olevat ehitatud juba Katariina Suure ajal. Kesk kaevu püstitatud alusele on seatud naisfiguur, mis kannab pea kohal kilpi, mille äärtelt voolab proportsionaalselt jaotatud joakestena vesi, moodustades seega nagu märja liniku figuuri katteks. Lisaks sellele on asetatud kaevu kiviseinale neli pronksist kalapead, mille suust voolavad alaliselt peened veejoakesed kogu kaevu ümbritsevasse renni," kirjutab Rahvaleht 29. juulil 1936.
0

Kuidas 1938. aasta põhiseadus kehtima pandi

04:00, 28. juuli 2016
Eesti taasiseseisvudes mängiti mõnel pool mõttega, et kehtima tuleks ju panna viimane esimese vabariigi aegne põhiseadus, mille rahvuskogu täna 1937. aastal heaks kiitis ja mis 1. jaanuaril 1938. aastal jõustus.
0

Kuidas välk Oleviste torni lõõmama lõi

04:00, 27. juuli 2016
"Kaks päeva kestnud troopikapalavuse järel tabas esmaspäeval (27. juuli 1931) pärast lõunat kella 4 ja 5 vahel Tallinna tugev äike. Kõue kärgatused panid kogu kesklinna kõmama. Mõni minut enne kella 5 kostis kõrvulukustav pikseraksatus, millest võis järeldada, et välk on kuhugi lähedale sisse löönud. Inimesed nägid Oleviste torni tipus tulejuga. Väikest suitsuvinet nähti torni tipust välja tulevat alles kella poole kuue paiku. Suits suurenes kiirelt ja kell kolmveerand kuue ajal oli juba alarmeeritud tuletõrje," kirjutab Vaba Maa.
0

Kuidas Käbin ametist maha võeti

04:00, 26. juuli 2016
"Seitsmekümnendate keskel omandas natsionalistlike meeleolude kasv Eestis alarmeerivad mõõtmed," kirjutab NSV Liidu KGB aseülem Filipp Bobkov oma mälestustes, viidates ka intriigidele siinses keskkomitees. Õige on, et intriigitseti. Nii Artur Vader kui ka Moskva kohapealne silm Konstantin Lebedev püüdsid Käbinit kukutada. Moskvagi oli rahutu. Järjest uued komisjonid käisid siin olukorraga tutvumas. Ja kui Käbin varsti pärast oma 70. sünnipäeva ülemnõukogu erakorralisel istungjärgul kõnetoolis kokku varises, oli selge, et tema päevad on loetud.
2

Kuidas tuhanded olümpiakülalised tulemata jäid

04:00, 25. juuli 2016
"7300 olümpiakülalist päevas läbi Eesti. Üheksa erirongi, kümme laeva iga päev. Tallinn – Pärnu- Laatre maantee tolmuvabaks," lubab Uus Eesti 25. juulil 1939.
0

Pluss, miinus, ennustus | Klavan, korvpalli tume tulevik ja Nõmme Kalju

04:00, 25. juuli 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 25. juuli valik.
0

Viljar Voog | Munadeta ROK

04:00, 25. juuli 2016
Lugedes eilset Rahvusvahelise Olümpiakomitee avaldust Venemaa dopinguskandaali kohta meenus mulle CASi õigeksmõistev otsus Andrus Veerpalu kohtuasjas: suur osa tekstist valatakse vett kerisele, et kõik on valesti ja reeglite rikkumine ilmne, ent lõplik otsus tehakse siiski süüdistatava kasuks.
12

Kuidas ameeriklased rahutul suvel tulid

04:00, 23. juuli 2016
Sõjaootel suvel 1939. aastal tuli esimene ristluslaev Tallinna alles 21. juulil. Aurikul Kungsholm oli 450 USA huvireisijat. Laev hilines udu tõttu, jäi reidile seisma. Ameeriklased toodi maale mootorpaatidel.
0

FILMIBLOGI: Josephine – rase ja tavaline

12:14, 22. juuli 2016
Prantslanna Marilou Berry komöödia „Josephine – rase ja imeline“ kangelanna on tegelikult eestlastlike kompleksidega ja seega tavaline. Mis on tänuväärne, lihtne-ehtne meeldetuletus, et me oleme kõik sarnased.
0

Kuidas Eesti ajal puhkusele sõideti

04:00, 22. juuli 2016
"Kolm tundi õõtsuvat sõitu ja inimesepoeg ongi Haapsalus, suvitajate arvu poolest Eestis kolmandal kohal seisvas kuurordis. Haapsalu ja Tallinna vahel on käiku pandud ei tea kust kolikambrist välja toodud õige lühikesed vagunid ja kiire sõiduga hakkavad need vinka-vonka tegema. Kui juhtud aknast välja vaatama, siis terve rong nagu lainetab käes. Ega siis pole ka muud, kui suru küüned pingi sisse, muidu viskab sind teispoole vaguni ääre, ja kui oled raskema kaliibriga, virutab läbi vaguniseina välja kah," manab Uudisleht täna 1931. aastal.
0

Kuidas Vene turul mässulisi talupoegi peksti

04:00, 21. juuli 2016
Talurahvaseadused justkui olid välja kuulutatud, aga maarahva elus ei muutunud midagi, nende elujärg ei paranenud.
1

Kuidas hüpnotisöör inimesest silla tegi

04:00, 20. juuli 2016
"Algul suigutas hüpnotiseerija kolm isikut sügavasse hüpnootilisse unne, viskas hõberidiküli kinnisilmi kaugusesse ja saatis need inimesed seda üles otsima. Umbes 15 minuti pärast leidiski üks neist kadunud eseme põõsa alt. Edasi muutis hüpnotiseerija ühe uinutatu keha imeväärt kangeks ja asetas selle üle sügava kraavi. Sel kombel moodustatud elava silla üle läksid siis kaks suigutatut ja hüpnotiseerija ise, ilma et nende raskuse all hüpnotiseeritu kokku vajunud oleks," kirjutab Päevaleht 20. juulil 1927. aastal katseist, mida Kadriorus korraldas hüpnotisöör Johanson, kes püüdis kodu- ja välismaal oma trikkidega kuulsust koguda.
1

Kuidas loodi ja mida tahtis Interliikumine

04:00, 19. juuli 2016
Kui Rahvarinne oli loodud, ei jäänud Tallinna suurte liidutehaste juhid ootama, mis edasi saab. Kähku asutati Eesti NSV Töötajate Internatsionaalne Liikumine ehk lühendatult Interliikumine.
1

Katrin Lust: advokaat Jõks, palun peatage Nukuteatri ehitus!

07:38, 18. juuli 2016
Jalutasin pühapäeva hilisõhtul Balti jaamast läbi vanalinna koju. Oli ilus selge öö, pool tundi enne keskkööd, ja vanalinna tänavalaternad juhatasid koduteed.
37

Pluss, miinus, ennustus | Jalgpall, jalgpall ja veel kord jalgpall!

04:00, 18. juuli 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
0

Kuidas talumehed Prantsuse lendureid petsid

04:00, 18. juuli 2016
"Meil oli surm silme ees," püüdsid Läänemaal Sulu asunduses nisupõllul hädamaandunud Prantsuse lennuki piloodid käte ja jalgadega selgitada külarahvale.
0

Viljar Voog | Paljas sport pole enam meelelahutus

04:00, 18. juuli 2016
Kui neljapäeva pärastlõunal Tehvandi staadionil asuvasse Rally Estonia ralliparki jõudsin, puges keresse väike kõhedus. Kolm aastat tagasi, kui paralleelselt ERC etapiga kihutasid Otepää ümbruses ka Eesti meistrivõistlustel osalevad autod, ei hoomanud silm teenindusala piirigi. Mullu tundus kõik kompaktsem, aga siiski oli staadioniäär Eesti ja Euroopa parimaist pilootidest lookas. Tänavu oli aga ruumi kuidagi kahtlaselt lahedalt.
0

Miks ei julgenud maailm eile öösel Erdogani toetada?

13:51, 16. juuli 2016
Eile oli taas hetk, kus CNN tõi sündmuste kulu, mida hiljem loetakse ajalooraamatutest, koju kätte. Riigipööre Türgis algas Eesti aja järgi umbes kella üheksa ajal õhtul. CNN hakkas näitama reaalseid sündmusi sealsetel tänavatel kella üheteistkümne paiku, aga neist kõigist on juba juttu olnud… Mind huvitas Türgi sündmuste valguses laiem taust. Esiteks, kuidas reageerisid riigipöördele teised riigid. Huvitav oli vaadata, et näiteks alles täna hommikul toetas Venemaa Erdogani, keda nimetati seaduslikult valitud juhiks ja presidendiks. Putini pressiesindaja Peskov ironiseeris veel eile öösel, et kui Erdoganil on vaja poliitilist asüüli, siis võib ta seda just neilt paluda. Euroopa Liidu riigid reageerisid Türgi riigipöördele samuti alles täna hommikul ja veel eile õhtul kirjutas meie peaminister Taavi Rõivas Instagramis, kuidas ta jälgib huviga sealsete sündmuste arengut. Samuti ei andnud olukorrale kommentaare ei Saksa ega Suurbritannia juhid. Ka Türgi suurim liitlane regioonis
43

USAst ja Inglismaast Hispaania ja Dubaini: meie elektroonilise tantsumuusika tähed vallutavad maailma

04:00, 16. juuli 2016
Kui paluda tänaval suvalisel inimesel nimetada kaheksa Eesti pop- või rokkmuusikut, saaks tõenäoliselt igaüks sellega hakkama. Ent kui paljud oskaks nimetada kaheksat Eesti elektroonilise tantsumuusika artisti? Ometi on just see muusikastiil väga jõudsalt pead tõstnud ja mitu eestlast piiri taga tuntuks teinud. Staažikas DJ Kristjan Hirmo annab Õhtulehele ülevaate, kes on praegu Eesti elektroonilise muusika taeva eredaimad tähed.
1

Kuidas välk Tallinna tramme ründas

04:00, 16. juuli 2016
"Harukordne pikseõnnetus juhtus Tallinnas kesknädalal kell 2.40 päeval. Välk tabas Viruvärava mäel asuvat väikest paviljoni, kus parajasti kümme jalutajat oli otsinud vihmavarju. Samal ajal pikne tabas ka trammiliini, katkestades liikumise. Kolm inimest Viruvärava paviljonis paisati pikali, kusjuures raskemini sai põrutada Flora V., 32 aastat vana, kes kaotas meelemärkuse.
0

Kuidas esimene pärisori ülikooli pääses

04:00, 15. juuli 2016
Paju mõisa pärisorjana Valgamaal sündinud Karlist (perekonnanime Wiliams sai ta alles hiljem) teame ühe Tartu gümnaasiumiõpetaja memuaaridest, kes nimetab teda väga andekaks noormeheks, kelle edasirühkimist nii tema kui ka ülikooli professorid igati toetasid.
1

Kuidas eestlane suurele auhinnale võistles

04:00, 14. juuli 2016
Sakslased olid oma kuulsa Nürburgringi 1927. aasta sügisel valmis saanud ja esimesed võistlused maha pidanud, kui nad saatsid ka Eesti Autoklubile kutse osaleda neljandal Grand Prix’ sõidul 14. juulil 1929.
0

Viljar Voog | Rally Estonia võit Eestisse ei jää

12:08, 13. juuli 2016
Juba sel nädalavahetusel on kõigi Eesti ja paljude Euroopa rallisõprade pilgud suunatud Lõuna-Eesti kuppelmaastikule, kus peetaval Rally Estonial jagatakse kolmandat suve järjest ERC sarja punkte. Et üldarvestuses astuks poodiumi kõrgemale astmele keegi eestlastest, näib ebatõenäoline.
0

Kuidas lenduritest metsavennad said

04:00, 13. juuli 2016
Iseseisvuse kadudes koondati Eesti sõjaväelendurid üksikeskadrilli Jägalas. Osa lendureist vahistati, teiste seas ka eskadrilli ülem kolonelleitnant Hans Kitvel. Ta hukati 1942. aastal Kirovis.
0

Kellele on vaja, et Riigikogu komisjonide protokollid tuleb hävitada?

12:30, 12. juuli 2016
Paar nädalat tagasi tegin TV3 uudistele loo sellest, kuidas alkoholi ja kütuse aktsiisi tõstmise seaduseelnõu juures olid vigased protokollid ja seletuskirjad. Vigased selles mõttes, et seletuskirja juures ei olnud keegi märganud seda riski, et alkoholi ja kütust hakatakse hoopiski Lätist ostma ja meie riik jääb maksutuludest ilma.
38

Kuidas teedeehituses korruptsioon möllas

04:00, 12. juuli 2016
Maanteeametil ei maksa muretseda. See, millest räägin, juhtus õige ammu. Ajalehed tegid täna 85 aastat tagasi kõva häält. Häda oli selles, et Petserimaal jagati teed halvasti ära. Mõnes vallas aitas liitrist viinast, et küla endale teistest lühema jupi saaks.
3

Kuidas Krivasool ikooniga leekide vastu mindi

04:00, 11. juuli 2016
Vanadel piltidel on Krivasoo (Kriuša) maaliline küla Narva jõest idas endises Kose, hilisemas Piiri vallas. Täna 1936. aastal oli kõigi Eesti lehtede esiküljel aga teade: "Krivasoo küla leekides. Tuleroaks 32 ehitist, mis asusid vene kombe kohaselt kõrvuti".
0

Merili Luuk | EM, millesarnast varem pole nähtud!

04:00, 11. juuli 2016
Amsterdamis peetud kergejõustiku EMi loosungiks oli "Athletics like never before“ ning tõele au andes väga ei valetatudki – sellist EMi polnudki varem nähtud!
7

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Kanter, FC Flora ja eurosarja mängud

04:00, 11. juuli 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
0

Palju reisinu kogemus: 10 riiki maailmas, kuhu tasub kindla peale minna!

13:24, 10. juuli 2016
Üks töökaaslane saatis mulle paar päeva tagasi artikli, milles kõikides maailma riikides käinud reisisell andis nõu, millised on kümme riiki, kuhu igal juhul tasub minna. Kolleeg soovitas mul teha samasugune oma seisukohalt. Nii ma siis kirjutangi enda arvamuse, millised kümme riiki on olnud kõige erilisemad nendest 63, kus olen käinud.
7

Merili Luuk | Balta õnnetu neljanda koha valguses: Kas kaugushüppes võiks reegleid muuta?

11:55, 9. juuli 2016
Pärast eilset valusat kaugushüppefinaali, kus Ksenija Balta võitles teenitult medali eest, kuid jäi pronksinaisega sama tulemusega siiski napilt poodiumilt välja, tekkis mulgi küsimus: mille kuradi pärast on vaja neid paremuselt teisi ja kolmandaid katseid? Miks ei võiks medaleid jagada nii nagu tulemused ütlevad ning jagada välja kaks pronksi?
23

Kuidas Vabadussõja vangilaagrites vaeveldi

04:00, 9. juuli 2016
"Üks naine teatas, et teda Narvas uulitsal vangi on võetud, ilma et teda koju oleks lastud, kus tal kaks alaealist last. Nüüd on viis kuud möödas, aga mingisugust süüdistust pole esitatud," rääkis 8. juulil 1919 Asutavas Kogus üks komisjoni liikmetest, kelle toonane parlament oli saatnud Tallinna kolme vangilaagri olukorda uurima.
2

Mart Treial | Nõmme Kalju ei suuda Flora häbi maha pesta

14:55, 8. juuli 2016
Mis ühendab naisterahva löömist, purjuspäi autorooli istumist ja FC Flora kaotust Meistrite liiga 1. eelringis Gibraltari klubile Lincoln Red Imps? Neile tegudele puudub igasugune õigustus ja vabandus.
1

Kuidas Hillary esimest korda Tallinna tuli

04:00, 8. juuli 2016
Toonase esileedi Hillary Clintoni lennuk maandus Tallinnas punkt kell 15.25 täna 20 aastat tagasi. Esimesena surus Hillary kätt välisministeeriumi kantsler Indrek Tarand, siis istuti eraldi selleks siia toodud soomustatud autosse ja kihutati Kadriorgu president Lennart Meri juurde.
1

Kuidas koorilaulu tekst imestust äratas

04:00, 7. juuli 2016
"Jääb üle vaid imestada, kust saadi ladinakeelse teksti jälile, kuna see esineb ju sellises keelatud raamatus, nagu seda on Uus Testament? Tegemist on Pauluse esimese kirja korintlastele kolmanda peatüki 16. salmiga.
4

Kuidas esmaspäev siniseks sai ja jäi

04:00, 6. juuli 2016
Mõnel interneti naisteküljel loen, et sinine esmaspäev on a) eeskätt pärast nädalalõpu pidutsemist pohmelusega tööleminek ja b) seetõttu nime saanud – inglise keelest blue monday –, et kurb on end jälle hommikul üles ajada ja töönädalat alustada.
9

Kuidas vennastekogudus Tallinnas möllu äratas

04:00, 5. juuli 2016
Kui Herrnhutist teele asunud seitse usuvenda 1742. aastal Tallinnas Toompeale jõudsid, siis oli linn täis rahutust. "Pidime kohe lahkuma ja kui 30. juunil uuesti Tallinna tulime, siis viidi meid linnapea ette, kes ähvardas, et kui peaksime end linna peal näitama, siis pistab meid urgu, kuhu päike ega kuu ei paista. Kolmandal nädalal sündiski möll vend Bieferiga," kirjutab oma päevikus hernhuutlane Michael Petersen.
0

Kuidas Eesti ja Läti piiri said

04:00, 4. juuli 2016
Eesti ja Läti piiri määramisest sai tõsine käteväänamine. Kui Poska ja Läti välisminister Meierovics Valgas 1919. aasta hilissügisel oma salongvagunites asja arutasid, rõhusid lätlased tsaariaegsele minevikule, Poska aga värsketele andmetele, et Valgas, mis oli tõsiseim vaidluskoht, elab 1917. aastal töötanud erikomisjoni andmeil 7064 eestlast ja vaid 5469 lätlast. "Läti ei anna Valka kellegile. Ta on valmis selle linna eest maksma igat verehinda," kuulutas William Tominga andmeil Meierovicsiga kaasas olnud senaator Zamuels.
6

Viljar Voog | Tänak käib väärikalt Märtini rada

04:00, 4. juuli 2016
On kaks meest, kes võtavad kõige paremini kokku möödunud nädalavahetuse emotsioonid Eesti spordisõprade seas. Kert Toobal ja Ott Tänak on ühe maski kaks poolt, millest üks nutab ja teine naerab.
1

Kuidas alistati vastaline Narva volikogu

04:00, 2. juuli 2016
Valitsus tegi 26. juunil 1991. aastal otsuse avada Narvas tollipunkt. Juba mõne päeva pärast teatas linna volikogu esimees Vladimir Tšuikin, et kontroll inimeste ja eraautode üle on piiril liiga agaraks läinud ja ülepea pole majanduspiiri kehtestamine toonud Narvale mingit kasu. "Valitsus on liialt kergekäeliselt suhtunud ka Narva vabamajanduspiirkonna rajamisse," kuulutas Tšuikin ja tema eestvõttel otsustaski volikogu 2. juulil, et tollipunkt tuleb sulgeda.
4

Ott Järvela | Premium liiga jooksis eurosarjas lati alt läbi

11:49, 1. juuli 2016
Eesti jalgpalliklubide start eurosarjas andis ühe napi võidu, ühe kehva viigi, ühe nörritava ja ühe ilusa kaotuse. Oodatud tasemest jäädi siiski selgelt allapoole.
1

Henry Rull | Aitame Inglismaa fiasko järel Albioni vutijuhte: kellest peaks saama koondise järgmine peatreener?

14:06, 29. juuni 2016
Inglismaa jalgpallikoondise jaoks lõppes järjekordne suurturniir järjekordse pettumusega. 1:2 kaotus play-off'i avaringis Islandile vabastas ametist neli aastat Albionimaad juhendanud Roy Hodgsoni. Vutimaailma raskeim amet (nii ütles Steve McClaren, kes ei suutnud tüürida Inglismaad 2008. aasta EMile) on saadaval, kuid kelle peaksid alaliidu juhid palkama?
2

Deivil Tserp | EM-kullale järgnes torm veeklaasis

06:01, 27. juuni 2016
Eesti epeenaiskond koosseisus Irina Embrich, Erika Kirpu, Julia Beljajeva ja Kristina Kuusk võitis Poolas toimunud EMil kuldmedali, teisisõnu hoidsid nad latti sama kõrgel, kuhu olid selle juba mitu aastat tagasi tõstnud.
1

Nädala pluss, miinus ja ennustus: vehklemisnaiskond, Zopp ja jalgpall

06:00, 27. juuni 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
0

Kas meie poliitikud julgevad brittide eeskujul korraldada referendumeid? Ilmselt mitte

15:43, 24. juuni 2016
Ärkasin täna pisut hiljem kui tavaliselt. Avades oma arvuti ja kirjakasti olin üllatunud, et mu jänkist sõber oli saatnud kirja suurte küsimärkidega. “Mis toimub? Kas UK polegi enam EU osa? Uskumatu!” Niiet enne veel, kui olin uudised avanud, oli mu sõber mind Suurbritannia lahkumisest teavitanud. See on ilmselt üks suuremaid ja tähtsamaid uudiseid, mida ma olen Suurbritanna kohta üldse kuulnud. Ja nagu ma praegu BBC puhul näen, siis on see ka britte vapustanud. Vaatasin eile sotsiaalmeedias oma briti sõprade reaktsioone Euroopa Liidule. Enamus neist oli liidust lahkumise poolt. Räägiti sellest, et Suurbritannia on kaotanud oma identiteedi, London on eikellegi linn ja et Suurbritannia on piisavalt tugev, et üksi hakkama saada. Oluline on veel mainida, et puhastverd britid, olgu nad töölisklass või aristokraat, on ühes asjas üksmeelel: inglased on väga uhked oma rahvuse, riigi ja ajaloo üle ning tunnevad end ikka veel elamas Kuninganna Victoria impeeriumis, kus päike ei loojun
181

Henry Rull | Austria Martin Müürsepp, Sabonise poeg ja Prantsusmaa lendur ehk Euroopa dessant NBAsse

10:05, 23. juuni 2016
Ehkki NBA hooaeg on läbi ning Cleveland Cavaliers tähistab arvatavasti tänaseni tiitlit, alustatakse juba sel nädalal ettevalmistusega uueks hooajaks. Eesti aja järgi reede varahommikul toimub NBA draft, kus osutuvad valituks 60 pallurit üle maailma.
0

Ott Järvela | Suurem EM = tugevam Euroopa

06:01, 20. juuni 2016
Jalgpalli EM-finaalturniiri laiendamine 16 riigilt 24-le pole mitte üksnes sportlikult põhjendatud – esimese 24 mängu jooksul nägi ainult kahte enam kui kaheväravalist võitu –, vaid on ka Euroopa jalgpalli tuleviku nimel vajalik.
0

Kuidas eestlased protestisid San Franciscos

06:00, 20. juuni 2016
"20. kuni 25. juunini toimub San Franciscos ÜRO asutamise kümnenda aastapäeva erakorraline istungjärk. Põhja-Californias tegutsevate Eesti, Läti ja Leedu rahvuslike organisatsioonide esindajatest on moodustatud erikomitee, kes töötas välja kava baltlaste nimel toimuvate meeleavalduste läbiviimiseks. Esimene demonstratsioon leiab aset esmaspäeval, 20. juunil ja kujutab endast loosungitega varustatud autodel sõitu läbi linna," kirjutab Stockholms-Tidningen eestlastele 1955. aastal, märkides, et Valgevene ja Poola pagulased on üürinud äriruumi peatänaval ja panevad üles näituse, kus püütakse tabelite ja pildimaterjaliga selgitada kommunismi tõelist palet ja raudse esriide taguste maade olukorda.
0

Ka Eestis kohtab klassivahesid ehk mida teha kui korteriühistu nõuab purskkaevu?

14:18, 19. juuni 2016
Kõige paremaid lugusid kuuleb ikka alati niiöelda õllesaalis. Käisin nädalavahetusel Tartus ema juures. Sain vanade sõpradega kokku, sõitsin jalgrattaga ja tegin Küüni tänava põõsas salaja ühe väikese õlle. Mulle meeldib seal Barclay kuju juures pargis istuda ja lihtalt niisama Küüni tänava poole kõõluda ja omi mõtteid mõelda. Barclay kuju juures toimus eile ka väike kraaklus, aga pätttide omavahelisse sõnasõtta ma sekkuma ei hakanud. Ja ega nad mulle ka liiga ei teinud. Sulandusin oma dressidega suurepäraselt seltskonda ja rääkisin isegi Tartu kodututega paar sõna juttu. Neist ma tean päris palju, sest seoses oma möödunud sügise kodututest rääkiva dokfilmiga "Hüvastijätt miljonivaatega"  käisin koos nendega prügikastides sorimas ja õppisin tundma nende hingeelu. Päeval käisin ka ühes oma armastatud paigas ja selleks on Karlova linnaosas asuv Kuu pood. See on tõeline saurus, mis on elanud üle metsikud üheksakümnendad, börsikrahhid ja internetibuumi. Kes Tartut ei tunne,
60

Henry Rull | Cleveland Cavaliersi võimatuna näiv missioon põhitsentrita tiitlikaitsja vastu

14:30, 16. juuni 2016
Korvpalliliiga NBA finaalseeria võib-olla viimases kohtumises võõrustab Cleveland Cavaliers Eesti aja järgi reede varahommikul kell 4 algavas kohtumises tiitlikaitsjat Golden State Warriorsit. Nelja võiduni peetavat seeriat juhib viimane mängudega 3:2, ent Cavs pole oma viimast sõna öelnud.
0

Reisiblogist ja tunnustustest ja sellest, kuidas mul on vedanud...

21:08, 13. juuni 2016
Laupäeval jagati teist aastat blogiauhindu ning õnnestus minulgi väike preemia saada. Kuigi reisiblogi kategoorias ma ei võitnud, sain siiski kolmanda koha. Ausalt öelda ootamatult, sest ei pööranud üritusele eriti tähelepanu. Aga... superüllatus oli, et nii palju inimesi ikka hääletas minu poolt :)
5

Henry Rull | Taani, Kreeka ja X - kes šokeerib EMil jalgpallimaailma?

17:33, 13. juuni 2016
1992 võitis jalgpalli EMi üllatajana Taani. 12 aastat hiljem samuti šokktriumfi sepistanud Kreeka. Et hellenite võidust on möödas tosin aastat ja seaduspärasus selge, võib väita: ka tänavu võidab EMi üllatusmeeskond.
0

Mart Treial | Tänavakakluse EMilt tuleb koju saata kõik, mitte ainult inglased ja venelased

16:13, 13. juuni 2016
Jalgpalli EM on alanud õõvastavalt. (Sotsiaal)meedia upub veres. Marseille, kus toimus laupäeva õhtul Venemaa – Inglismaa (fänni)lahing, on ristitud Prantsusmaa peksupealinnaks. Aga rõvedaid vägivallavideoid laekub teistestki linnadest. Esimese kolme päeva tulemus on see, et Prantsusmaa valitsus keelas mängupaikade läheduses ja muudel kriitilistel aladel alkoholi ning UEFA hoiatas Inglismaa ja Venemaa alaliite, et kui nende „fännid“ veel huligaanitsevad, siis lendavad koondised koju kui varakevadised haned.
0

Viljar Voog | Peruulase käega löödud värav oli õige otsus, Brasiilia krahhis tuleb süüdistada kohtunikke

11:01, 13. juuni 2016
Uruguai kohtunikele, kes lubasid Peruul läbi ilmse käega loodud värava 1:0 alistada Brasiilia ja selle otsusega viiekordsed maailmameistrid Copa Americalt välja kukutasid, ei tohi enam kunagi ühtegi vilet müüa!
7

Päevatoimetaja

Geidi Raud
Telefon 51993733
geidi.raud@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis