Õhtulehe blogid

Kas tõesti maa, mis kannab Maarjamaa nime, tahab maailmas kuulsaks saada Neitsi Maarja tapmise kaudu?

23:56, 30. september 2016
Jõudsin just koju ja lugesin peapiiskop Urmas Viilma postitust Facebookis ja seejärel Delfi uudist sellest, et ERMi on püstitatud säärane eksponaat, mis ei lase meie kirikuisal uinuda. Kui süvenesin sellesse, millega on tegu, siis tegelikult häiris see suhtumine ka mind kui usklikku inimest. 
88

Kuidas Vene saadiku mälestuseks lipud langetati

04:00, 30. september 2016
"Neli ratsapolitseinikku oli abistamas liikluse korraldamisel Nõukogude Vene saatkonna juures. Pikk tänav oli tulvil rahvast, kes jälgisid diplomaatide, välisminister Selteri ja välisministeeriumi ametnike saabumist. Pisut enne kella viit jõudis kohale valge surnuvanker nelja hobusega. Leinarong hakkas liikuma. Esimesena valitsuse pärg nelja ohvitseri kantuna. Jaamas võtsid kirstu õlgadele välisministeeriumi ametnikud. Aukompanii võtab valvelseisaku ja orkester mängib koraali. Kirst kantakse vagunisse, mis on seest rikkalikult dekoreeritud kuuskedega, väljast ehivad seda vanikud punasest siidist ja mustast krepist. Vahejaamades, kus rong peatus kauem, seisis surnuvaguni juures auvalve. Piiril lehvisid lipud pooles mastis," kirjutab Vaba Maa 30. septembril 1937, kuidas päev varem saadeti ära Nõukogude Liidu saadik Tallinnas Aleksei Ustinov.
3

"Maailm paksude mätta otsast": mõni kelner siiski märkab, et paks ei mahu tooli ära

10:11, 29. september 2016
Kairi Kuuri ja Fausto Gobbi raamat “Maailm paksude mätta otsast” ilmub 10. oktoobril. 
4

Deivil Tserp | Meldooniumivõnge ja muud dopinguhirmud

04:01, 29. september 2016
1. jaanuarist 2016 keelatud ainete nimekirja kuuluvast meldooniumist on Eesti meedias heietatud vaat et rohkemgi kui meie sportlaste meeliülendavatest kordaminekutest tiitlivõistlustel.
3

Kuidas süüa nii, et meel ja mõistus erksad püsiksid?

16:50, 28. september 2016
Viimasel ajal räägitakse palju kehakaalust ja sellega seonduvast toitumisest. Kuid – söödav ei pea vaid kaalu korras hoidma, see võiks hoolitseda ka aju eest, sest mäluhäired järjest levinum probleem nii vanemate kui nooremate seas.
1

VIDEO | Vaata katkendit Mart Kivastiku uuest mängufilmist "Õnn tuleb magades"

13:27, 28. september 2016
14. oktoobrist jõuab kinodesse Mart Kivastiku uus mängufilm "Õnn tuleb magades", peaosades Katariina Unt ja Ivo Uukkivi.
1

Kuidas Vanemuise väike maja põles

04:00, 28. september 2016
Üks Tartu kaunemaid juugendhooneid pääses oma praegusele platsile põlengu tõttu.
1

Kristallravi: pane maa iidne energia iseenda teenistusse

16:10, 27. september 2016
Kristallide populaarsus on viimasel ajal meeletult kasvanud. Küllap on põhjuseks tõik, et inimesed on kristallide väge enda heaks ära kasutanud iidsetest aegadest peale ning selle vastu on hakatud järjest enam huvi tundma ka tänapäevases materialistlikus maailmas.
1

"Maailm paksude mätta otsast": järsku oli ta mu kõrval ja tervitas mind meelalt

11:05, 27. september 2016
Kairi Kuuri ja Fausto Gobbi raamat “Maailm paksude mätta otsast” ilmub 10. oktoobril. 
2

ARVUSTUS: „Seneca päev“ – leedukad on sama kinnised kui eestlased

11:55, 26. september 2016
Kas peamine eestlasi, lätlasi ja leedukaid ühendav joon on tõesti tunnete allasurumisest tingitud melanhoolsus? Pärast kolme Baltimaa esimese täispika koostööfilmi vaatamist näib see nõnda.
0

Pluss, miinus, ennustus | Klavani nädal, TLÜ/Kalevi krahh ja Tänak Korsikal

04:00, 26. september 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 25. septembri valik.
0

Viljar Voog | Võrkpalli kingitud hobune?

04:00, 26. september 2016
Eesti võrkpallikoondis pääses EM-valiksarjas play-off’i. Üle noatera. Aga õnn soosivatki ju tugevamaid. Selle tulemusel on kõik Eesti rahvusmeeskonnad saanud sel sügisel vastavalt mõõdule, mida nad mängutasemelt väärinud.
1

Kuidas naine karu kaissu sattus

04:00, 24. september 2016
„Mesikäpp viis seeni korjanud Roela metsavahi ema oma koopasse,“ kirjutab Päevaleht laupäeval, 24. septembril 1927.
1

Hugo Tipner | Miks Pehrsson ei saanudki õnnestuda?

04:00, 23. september 2016
Tundub, et kolm aastat jalgpalli rahvuskoondist juhendanud Magnus Pehrssonil polnudki võimalust saavutada koondisega head tulemust. Ilmneb see nii vutiliidu kui ka Pehrssoni enda läbivast retoorikast, kirjeldades rootslase laiemat funktsiooni koondise eesotsas. Pean silmas koondise treeningmetoodika kaasajastamist ja meeskonna toimimise professionaalsemaks muutmist.
9

UUS SEADUS: raamatukogudesse läheb vähem säilituseksemplare, kogutakse ka digitaalset algmaterjali

12:25, 21. september 2016
Alates jaanuarist tuleb kirjastajatel raamatuid, ajakirjandusväljaandeid, heliplaate, DVDsid, maakaarte ja noote loovutada raamatukogudele säilitamiseks senise kaheksa eksemplari asemel neli. See-eest korjab Eesti rahvusraamatukogu kokku avaldamiseelsed digitaalsed failid.
5

ARVUSTUS: Maffiafilm „Suburra“ raputab naiivse vaataja maailmapilti

09:15, 21. september 2016
„Kas poliitika on tõesti nii käest ära?“ taban end mõtlemast, kui vaatan Itaalia krimipõnevikku „Suburra: valu, veri ja võimuvõitlus“, kus parlamendisaadikud painduvad nagu plastiliin – paku vaid, et ootamas on hea soe koht uue suurettevõtte juhatuses ja hääled pudenevad sellele ärile soodsas suunas. Ja mida rohkem lasub poliitikute hingel valgust kartvaid tegusid, seda lihtsamini saab allilm neid marionetina hüpitada.
2

Miks maksumaksja peab tasuma Ruhnu lolluste eest ehk miks vurab Ruhnul ringi elektriauto?

14:53, 19. september 2016
Juulis käisin "Kuuuurija" saadet tegemas Ruhnu saarel. Mõte oli vaataja viia kaunite rannaliivadega ääristatud paradiisisaarele, kus ei peaks kartma pommivöödega terroriste. Kui aus olla, siis võtsimegi suuna Ruhnu poole kohe pärast Nizza sündmusi Prantsusmaal. 
43

Pluss, miinus, ennustus | Hunt, jalgpall, võrkpall, Jaanimaa Meistrite liigas

04:00, 19. september 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 19. septembri valik.
0

Ville Arike | Koondis: koht, kuhu ei saa tulla vastu tahtmist

04:00, 19. september 2016
Euroopa 2017. aasta korvpallimeistrivõistluste valikturniir on saanud ajalooks. Tulemust teame, Eesti ei pääsenud finaalturniirile, kuid siinkohal vaatlen mitte ainult tulemust, vaid korvpallisuve tervikuna.
5

Mis oleks, kui paneks TS Laevad juhi Kaido Padari valedetektori alla? 

20:05, 18. september 2016
Reedel kirjutas hea kolleeg Kadri Paas Delfi Ärilehes artikli sellest, kuidas Tallinna Sadamale kuuluv TS Laevad (mis hakkab opereerima Leedo asemel meie saarte liine) korraldas väikese iluduskonkursi kütuse hankimiseks laevadele, mis on seotatud Türgis ja Poolas altkäemaksude eest.
29

ARVUSTUS: "Sully" – Clint Eastwood jooksis selle kangelasfilmiga lati alt läbi

12:59, 18. september 2016
Ei liha ega kala! Nii võiks öelda ka lavastaja Clint Eastwoodi värske draamafilmi „Sully“ kohta, mis kajastab õnnelikult lõppenud lennukiõnnetust. Hädamaandumist ennast kujutatakse üpris efektselt, ent tegelasi paraku liigagi pealiskaudselt. 
10

ÕHTULEHE VIDEO | Gert Kullamäe: ei tasu laita eestlasi, vaid kiidan Poolat

22:27, 17. september 2016
Kauaaegne Eesti koondise mängija, praegune Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna peatreener Gert Kullamäe ütles Õhtulehele antud ekspertkommentaaris, et Poola mängis väga hästi ning Eesti tegutsemist ei tasu 31-punkilisele nähvakale vaatamata tumedates toonides vaadata.
2

Mart Treial | Vutikoondise uuel peatreeneril on kaks pakilist ülesannet

18:34, 14. september 2016
Eesti jalgpalliliit kinnitas täna meestekoondise peatreeneriks rekordinternatsionaali Martin Reimi, keda hakkavad abistama Andres Oper, Janno Kivisild ning Mart Poom. Tööd, pole kahtlustki, on meestel nii, et tapab, sest koondis on pealtnäha üsna sügavas mülkas. Aga millest alustada?
1

Ott Järvela | Magnus Pehrssoni pärand, järeldused ja õppetunnid

10:49, 14. september 2016
Rootsi aeg Eesti jalgpallikoondises sai läbi. Nukker 2016. aasta sai Magnus Pehrssonile saatuslikuks ja rootslane vabastati ametist. Millised on järeldused ja õppetunnid ligi kolmest aastast, mis Pehrsson Sinisärke juhendas?
1

KOSSURETRO | Oh, see Portugal…

04:00, 14. september 2016
Eesti korvpallikoondis pole Portugali pinnal peetud mängudes sealsele koondisele veel kaotanud. Kuid Tallinnas…
0

Mis eristab tõlk Omari kvoodipõgenikest?

12:08, 12. september 2016
Mul on siiralt hea meel, et Eesti Vabariik andis Omarile võimaluse Eestisse õppima tulla. Seda tunnet sisendas mulle veelgi enam täna hommikune Facebooki meenutus minu ajajoone sündmustest täpselt aasta aega tagasi. 
48

Kuidas esimene lennupäev päädis õnnetusega

04:00, 12. september 2016
Esimene lennupäev peeti Eestis tuhandete inimeste silme all 12. septembril 90 aastat tagasi Lasnamäe sõjaväelennuväljal. Üks tippsündmusi oli esitlus, kuidas hävitajad vastaste õhuväega võitlevad ja alt lennuväljalt mürtsuvad õhutõrjekahurid.
0

Ville Arike | Absurd! Eestile võib mängus Portugaliga kaotus kasulikumaks osutuda!

04:00, 12. september 2016
Järgmise aasta Euroopa korvpallimeistrivõistlustele kvalifitseerumise süsteem on keeruline. Täiendavat õli valab tulle asjaolu, et endiselt püsib õhus FIBA ähvardus riikide, kelle klubid hakkavad mängima EuroCupil, koondistele.
3

Pluss, miinus, ennustus | Tallinna maraton, vutikoondis, korvpallurid EMile?

04:00, 12. september 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 12. septembri valik.
0

ARVUSTUS: "Koorekiht" – mida teha, kui armastad kahte meest? Nagunii langetad vale valiku!

17:43, 11. september 2016
Woody Alleni komöödialik draama "Koorekiht" õpetab, et kui oled kohanud inimest, kes sind poolelt sõnalt mõistab, kellega sul on sarnane maailma- ja huumoritaju ning kes sind jumaldab, siis tuleb temast iga hinna eest kinni hoida, sest lahus olles ei suuda kumbki lõpuni õnnelik olla ja asenduspartneriks võetud kaasa võib mõttetult haiget saada.
1

ARVUSTUS: "Harry Potter ja neetud laps" – kulunud ajas rändamise motiiv, aga haaravalt põnev lugu

15:32, 11. september 2016
Rowlingu Harry Potteri lugudega üles kasvanud põlvkond ja muudki fännid hoidsid mitmel põhjusel hinge kinni, kui kaheksas Potteri-raamat poelettidele jõudis. Ühelt poolt küll nostalgiast ja rõõmust, kuid teisalt hirmust, et ega teise autori, Jack Thorne’i kirja pandud ja veel näidendi vormis teos neile armsaks saanud romaanisarjale kuidagi varju heida.
0

ARVUSTUS: "Kuningas Kristiina" – valitseja elu on karm ohverdus

09:00, 11. september 2016
Kogenud soome režissööri Mika Kaurismäki ajalooline draama, mis räägib Rootsi kuninga Gustav II Adolfi tütrest Kristiinast, jätab hinge kergendustunde: jumal tänatud, et ma ei sündinud sajandeid tagasi mõne kuningriigi troonipärijaks!
1

Indrek Schwede | Kas Flora sõnum jõuab kohale?

09:53, 10. september 2016
Õhtuleht avaldab täismahus Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ajakirja "Jalka" septembrikuu numbris ilmunud Indrek Schwede arvamusartikli.
5

KOSSURETRO | Kuidas Rauno Pehka Minski mängusaali kõik kohad läbi põrgatas

04:00, 10. september 2016
Eesti korvpallikoondise Valgevenega peetud kodumänge meenutasin kümne päeva eest, kui nemad meile külla tulid. Nüüd oleme ise Minskis külas ning ka siinmail on aegade jooksul juhtunud mõndagi põnevat.
0

Seriaal "Sõda ja rahu" – intsest, paljad rinnad ja ei mingit targutamist

04:00, 10. september 2016
Oot-oot, kas Lev Tolstoi "Sõjas ja rahus" oli ikka stseen, kus õde-venda isekeskis kirglikult amelevad? Oma seksikusega palju kära põhjustanud BBC uue draamasarja "Sõda ja rahu" stsenarist Andrew Davies tunnistab: ta pani veidi vürtsi juurde. "Aga venna ja õe suhtele on raamatus vihjatud küll," kinnitab ta.
5

Ville Arike | Kossuretro: Poolaga pole võõrsil kerge ja mis juhtus 16 aastat tagasi Wroclawis

04:00, 7. september 2016
Ongi käes aeg tutvustada eelnevaid kohtumisi kolmanda Eesti korvpallurite käesoleva Euroopa meistrivõistluste valiktsükli vastase, Poolaga. Huvitava kokkusattumusena on loos meid "korralistes" EM-mängudes viinud ka poolakatega kokku kolmel korral – täpselt nii nagu ka Valgevene ja Portugaliga.
0

Ott Järvela | Ennustus Eesti alg11 kohta MM-valikmängus Bosnia ja Hertsegoviinaga

06:52, 6. september 2016
Eesti meeste jalgpallikoondis alustab MM-valiksarja teisipäeval Zenicas samal staadionil, kus 2008. aastal Bosnia ja Hertsegoviina käest 0:7 kolakas saadi. Millise koosseisuga minnakse lahingusse seekord?
3

LOE: katkend uuest Hercule Poirot’ romaanist "Suletud kirst"

11:42, 5. september 2016
Sel sügisel möödub 100 aastat krimikuninganna Agatha Christie kuulsaima kangelase Hercule Poirot’ sünnist. Homme ilmub selle tähistamiseks üheaegselt maailma eri paigus uus Poirot’-romaan „Suletud kirst“, mille on Agatha Christie Fondi tellimusel kirjutanud Briti kirjanik Sophie Hannah.
3

Ville Arike | Miks Eesti koondis on hästi mänginud?

04:00, 5. september 2016
Optimistidest Eesti korvpallisõbrad lootsid, et meie uue näoga meeste koondis suudab Valgevenele ja Portugalile tuule alla teha. Ootusi samas liiga kõrgele ei aetud ning kindlaid uskujaid oli ilmselt päris vähe.
3

Pluss, miinus, ennustus | Korvpallikoondise sopsud, õnnetu Kontaveit ja jalgpallikoondise šanss Bosnia vastu

04:00, 5. september 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 5. septembri valik.
2

KOSSURETRO | Korvpallurite eelmine reis Portugali kulges väga kummaliselt

06:00, 3. september 2016
Nii nagu Valgevenega, on Eesti korvpallikoondis ka Portugaliga sattunud varasemate aastate jooksul EM-sarjas kolmel korral vastamisi. Võõrsil peetud mängudest kõige erilisem toimus kahtlemata kolm suve tagasi.
0

Ott Järvela | 5 järeldust Eesti – Gruusia U21 EM-valikmängust (0:1)

13:46, 2. september 2016
Eesti U21 noormeeste jalgpallikoondis võõrustas neljapäeval EM-valikmängus Gruusiat ja kaotas 0:1 (39. Nika Katcharava). Milliseid järeldusi eilsest kohtumisest teha?
3

Kuidas Eesti (taas)iseseisvumist tunnustati

04:00, 2. september 2016
Ameerika Ühendriigid tegid seda täna 25 aastat tagasi. Alles 48. riigina. "Mitmed kaalutlused takistasid Washingtoni aktiivselt toetamast Baltikumi iseseisvuspüüdlusi. Seevastu väidavad nad, et õhutasid Islandi valitsust käituma nii, nagu see käitus ja kinnitavad nüüd tagantjärele, et Island oli Baltikumi iseseisvustaotluse toetamisel Ameerika varjatud käsilane.
0

Presidendiralli muutub iga hetkega rohkem farsiks ja rahva käest ei küsita midagi. Kas Ene Ergma on presidendivalimiste IRLi must hobune ja ratsukäik?

12:44, 31. august 2016
Täna hommikul saime siis teada, et Reformierakond ei toeta siiski Marina Kaljuranda presidendiks saamisel. Ehk kogu see lõputu kampaania ja saated, kuhu Marina Kaljurand kutsuti külalisena (ja muide ka Mart Helme), oli täielik näitemäng. Nüüd tekib küsimus, kas ETV oli Reformierakonna mõtteviisist teadlik, sest Kaljurand ja Helme olid ju ainsad, keda nende saatesse ei kutsutud. Kõik teised kandidaadid olid kohal.
35

Ott Järvela | Ennustus Eesti alg11 kohta mängus Maltaga

10:25, 31. august 2016
Eesti jalgpallikoondise koosseisu osas on enne tänast mängu Maltaga mitu küsimärki, sest puudu on Liverpoolis väikesest põlvetraumast taastuv kapten Ragnar Klavan ning vangerdamisruumi pakub peatreener Magnus Pehrssonile ka edurivi. Õhtuleht ennustab Eesti algkoosseisu.
3

KOSSURETRO | "Martin Müürsepp, Martin Müürsepp, tule koju tagasi!“

04:00, 31. august 2016
Kui Eesti korvpallikoondis viimati Valgevenega mängis, võttis fännisektor lõpu eel üles laulu: "Martin Müürsepp, Martin Müürsepp, tule koju tagasi!" Jah, Müürsepp oli siis Valgevene koondise abitreener, aasta 2013, ja käes samuti augustikuu lõpp.
1

"Kõige tumedam tund" hoiab lugeja köidikuis viimase leheküljeni

19:30, 29. august 2016
Varraku ajaviitesarjas on taas ilmunud romaan, mis ei ole mõeldud pretensioonitule naislugejale – tugevalt ajaloolistest sündmustest mõjutatud "Kõige tumedam tund" annab võimaluse mõtiskleda ajalooliste sündmuste üle ning paneb teadmishimulisi ajalooraamatutest lisagi otsima.
0

Ott Järvela | Tippsport ei tohi olla riiklik prioriteet

04:00, 29. august 2016
Rio de Janeiro olümpiamängude järel on mitmest suunast kõlanud nõudmine, et Eesti riik peab hakkama tippspordile rohkem raha andma. Igati loogiline, sest millal siis veel nutsu nõuda, kui mitte edukate olümpiamängude järel.
10

Pluss, miinus, ennustus | Põnev tiitlilahing jalgpallis, vutikoondise mured ja kossukoondise šansid täiseduks

04:00, 29. august 2016
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 29. augusti valik.
2

Katrin Lust: Lõpuks ometi ka üks hea kogemus!

14:06, 27. august 2016
Hiljuti ostsin Bauhofist koju asja, mis läks juba järgmisel hommikul katki. Vihastasin nii mis kole. Kuidas ma nüüd selle tagasi viin, kust ma selle aja võtan, kas pood tagastab mulle raha või vahetab selle välja, kust ma uue asja leian jne. olid mu esimesed muremõtted. Alles ma kemplesin Teliaga valearvete osas, mis võttis suure osa mu vabast ajast ja heast tujust. (Loe eelmist blogi) 
49

Kuidas keskvanglas Monte Cristot tehti

04:00, 27. august 2016
Täna 20 aastat tagasi vabastas tollane justiitsminister Paul Varul ametist täitevameti juhi Heiki Sikka. Eesti vanglate ülem oli lahkumisavalduse esitanud, aga mis tal teha jäi – skandaal oli suur.
2

Toiduporno "Vorstipidu" – alla 16aastastele keelatud "Lelulugu"

04:00, 27. august 2016
Esimene vanusepiiranguga arvutianimatsioon "Vorstipidu" pilab ontlikke pereanimatsioone: siin kibelevad vorstipoisid inimeste ostukorvi, et kuklitega seksida. Kuid idee autor, peategelasele hääle andnud Hollywoodi tippkoomik Seth Rogen, pidi rahastajat kaheksa aastat otsima. "Liiga ropp!" tõrjus enamik filmistuudioid teda pika puuga eemale.
0

Kirjastaja Krista Kaer: eesti rahvas on asunud väga innukalt kirjutama

04:00, 27. august 2016
„Mitte päris iga päev, aga raamatuid pakutakse ikka üsna palju. Eesti rahvas on asunud väga innukalt kirjutama. Öeldakse, et inimesed loevad vähem, kuid kirjutatakse küll väga palju,“ kinnitab Varraku pikaaegne peatoimetaja Krista Kaer. Tekste laekub tema sõnul rohkem kui näiteks viis aastat tagasi.
2

Rimi korjab müügilt eluohtlikke tervisenõuandeid jagava raamatu

14:08, 25. august 2016
Rimi korjab müügilt Gennadi Malahhovi raamatu, milles antakse eluohtlikke tervisenõuandeid vähihaigetele. Raamatut müüdi Mustakivi ja Ülemiste Rimides.
7

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis