Õhtulehe blogid

Mõtteid loodusest: jänesed peavad pulmi

18:00, 2. oktoober 2014
Kord sattusin jäneste pulma. Viis jänest olid üheskoos puntis ja metsa äärsel aasal. See aprillikuine jänesepulm ei olnud esimene pulm kuhu sattusin. Pulmitavaid jäneseid olin ennegi elus kohanud ja nüüd siis jälle nagu anekdoodis.
0

Kuidas riigikogu suu kähku kinni pandi

07:00, 2. oktoober 2014
Päev oli juba õhtusse kaldumas, kui peaministri asetäitja Karl Einbund (hiljem eestistatult Eenpalu) ulatas riigikogu esimehele Rudolf Pennole kirja. Einbund oli päev läbi teraselt jälginud riigikogu erakorralist istungjärku ja leidis, et aeg on käes: kirjas nõudis riigivanema kohusetäitja Konstantin Päts istungjärgu lõpetamist.
1

ARVUSTUS: ilma Batmanita "Gotham" pakub ikkagi pingelisi lugusid

20:52, 1. oktoober 2014
Foxi uhiuus sari "Gotham" näitab meile linna, mille tõi meie teadvusesse Batman, ajal enne Batmani, ilma Batmanita, mil linna korra ja heaolu eest vastutas kohalik politseijaoskond.
0

ARVUSTUS: "Masters of Sex'i" teine hooaeg tungis seriaalide koorekihti

20:14, 1. oktoober 2014
"Masters of Sex´i" teine hooaeg tõstis Showtime´is jooksva sarja selle kümnendi ühe parimate sekka.
0

ARVUSTUS: sari "The Knick" jõuab USAs kulminatsioonini

20:12, 1. oktoober 2014
Rassismitemaatikast ei saa selle meditsiinisarja puhul üle ega ümber, aga ega 1900ndate New Yorki kujutavas draama puhul teistmoodi ei loodakski.
0

Mõtteid loodusest: tagurpidi Ants

18:00, 1. oktoober 2014
Leidmine on kindlasti ühe otsija suurim rõõm, nii arvab minus üks tuntud otsija. See otsiv vaim, kes toona lahedal maal lõikuskuud tundma õppis, oli õigelt rajalt kõrvale sattunud ehk eksinud.
0

Avasta Eestimaad: omapäraseid muuseume jagub Järvamaale ohtralt

17:16, 1. oktoober 2014
Eestimaa süda tuksub Järvamaal. Seda nii geograafiliselt kui kultuuriliselt - järvedevaene Järvamaa on rikas oma panuse poolest Eestimaa kultuuriellu.  
0

Chaneli moesõu lõppes protestiga

14:58, 1. oktoober 2014
"Suurejooneline" ei ole Chaneli ega Karl Lagerfeldi puhul enam ammu omadussõna, mida oleks paslik kasutada. Sel nädalal toimuval Pariisi moenädalal saavutas Lagerfeld taas uue taseme. 
0

Hugo Tipner | Kes on Tänaku ja Kruuda suurim vaenlane?

11:25, 1. oktoober 2014
Inimene on kõrgeim olend, peab sport lakkamatult tõestama. Mõned imiteerivad karjakasvatust või loomade tapmist (odavise, otsesemalt härjavõitlus); teised suutlikkust ületada looduslikud takistused (teivashüpe, ujumine); siis jällegi sõda iseenesest ja seeläbi rahvuslikke väärtuseid (pallimängud, male). Elujõuline spordiala sisaldab nähtamatut vaenlast, loodust, mille inimene enesele allutab (ka pallimängudes on vaenlane umbisikuline, kuigi konkretiseeritud). Sportlane ei võitle mitte teiste sportlaste, aga asjadega hoopis.
8

ARVUSTUS: mahlakas "Viimane võmm" kuivas seekord kokku

09:26, 1. oktoober 2014
Kui eelmisel teisipäeval jättis "Viimane võmm" igati sümpaatse mulje, siis sel teisipäeval pean tunnistama, et olen veidi pettunud. Või, mis veidi – tegelikult ikka päris palju pettunud.
10

Kuidas kirikuõpetaja ütles end eesliinil olevat

07:00, 1. oktoober 2014
«Õpetaja Harri Mõtsnik kirjeldas oma teed kui ristisõdijana eesliinil olemist. Nüüd sai see tee lõpuks käidud,» kirjutab Eesti Kirik möödunud aastal lahkunud hingekarjasest oma järelehüüde algul.
3

Mõtteid loodusest: hobuse vaatajad

18:00, 30. september 2014
Mees ja hobune said hästi läbi. Nende läbisaamises oli palju teineteisemõistmist. Päevad ja aastad möödusid ja ikka ja jälle leidsid vanad sõbrad , et on teineteist veel paremini tundma õppinud.
0

TELESÕLTLASE ÜLEVAADE! Sügishooaeg (välis)teles: vanad lemmikud koguvad hoogu

17:12, 30. september 2014
Ma olen teiega täiesti aus: mina olen Daki ja ma olen telesarjasõltlane. (Ma eeldan, et nüüd te vastate mulle kõik kooris: “Tere, Daki!”) Ja ikka tõsine sõltlane juba aastaid ja aastaid, nii et ma jälgin igal kevadel küüsi närides, millised sarjad lõpetatakse, millised jäävad ning igal sügisel võtan ma ette uued sarjad, et leida sealt uusi lemmikuid.
4

ARVUSTUS: "Köögi" terav peakokk ja veelgi teravam suudlus

10:48, 30. september 2014
Nädal on läinud justkui märkamatult – alles see oli, kui oli esmaspäev ning vaatasin komöödiasarja „Köök“ ja nüüd taaskord. Esmaspäeva õhtu ja on "Köögi" aeg. 
5

Kuidas Raadio Tartu tuli, oli ja suri

07:00, 30. september 2014
Kes ei ole juhtunud kuulma Simply Redi laulu "Something Got Me Started", leiab selle Youtube’ist kergesti kätte. Laul on tähtis selle poolest, et selle palaga alustas uue Eesti esimene kohalik ringhäälingujaam Raadio Tartu täna 1991. aastal. Ja ühtlasi lõpetas sellega.
1

Avasta Eestimaad: Läänemaal laulavad nii rändlinnud kui rannaliivad

18:15, 29. september 2014
Iga-aastaselt külastavad sealseid alasid miljonid rändlinnud, ent ruumi jagub piisavalt ka looduspuhkust ihalevatele inimestele.
0

Mõtteid loodusest: rebase tulek

18:00, 29. september 2014
Üks mõtlik ja endassetõmbunud mees läheb üle Rauasoo. See Palmse ja Viitna metsade vahele jääv uudismaa on suur ja lai ning kui üksildaste mõtete jaoks loodud. Lageda servas on väike kraav ja see on kui loodud üksildase mehe puhkepaigaks.
0

Pulmablogi: pulmapäev, 4.osa

16:20, 29. september 2014
Esimene osa pulmapäevast oli möödas. Ega erilist tunnet küll ei olnud, et "issand, issand, nüüd olemegi abielus". Oli lihtsalt hea meel, et see osa nüüd möödas on, see osa, mis vist kõik mehed hirmsasti pabinasse ajab ja vähemalt ei vedanud Hollandlase närvid teda alt. Kuidas tseremoonia ajal nutma hakatakse, ma küll aru ei saa. NII ilus ja liigutav see nüüd ka ei ole. Aga see selleks.
5

Kui kaua sina duši all oled?

15:54, 29. september 2014
Käisin eile Tartus ujumas ja istusin parasjagu sauna lava peal, kui pilk peatus koolilastel, kes möllasid duširuumis.
41

Märt Roosna | Hans-Christian Hausenberg pole kellegi aasta nullimees, vaid hoopis ere päikesekiir!

12:33, 29. september 2014
Hiljuti 16aastaseks saanud mitmevõistleja Hans-Christian Hausenberg teenis Õhtulehe kergejõustiku hooaja kokkuvõtteloos tiitli aasta nullimees, kuna jäi noorte olümpial kaugushüppe finaalvõistlusel tulemuseta. Aasta nullimees?! Kas tõesti? Noore sportlase puhul on tähtsad eelkõige töötahe ja areng, mitte üks võistlus.
14

ARVUSTUS JA KOKKUVÕTE: "ENSV" algas jälle mõnusa huumoriga

10:20, 29. september 2014
Nii nagu arvata võis, algas ETV komöödiasarja "ENSV" uus hooaeg hoogsalt ja mõnusa huumoriga, sest "ENSV" on kindlasti viimase paari aasta üks humoorikamaid sarju Eesti telemaastikul.
20

Ville Arike | Kuhu lähed, Eesti sport?

10:00, 29. september 2014
Reformierakonna ja sotside valitsus kiitis eelmisel nädalal heaks riigieelarve eelnõu, kus teatatakse trummipõrina saatel, et noortetreenerid saavad sotsiaalsed garantiid. Kõik on hea, tore ja põhimõtteliselt õige, kuid paraku jääb alati ka midagi ridade vahele, seekord suisa varju, millest avalikkusele midagi ei teatatud.
5

Kes tangib, see kestab

08:53, 29. september 2014
Saabuval nädalavahetusel ootavad ees kaks korralikku sportlikku väljakutset: ratturid saavad kannatada legendaarsel Haanja 100 MTB rajal, kus ühel mägisel ringil sõidetakse maastikul 100 kilomeetrit. Jooksjatel avaneb võimalus taldu kulutada Tartu Linnamaratoni täispikal või poolpikal distantsil.
0

Kuidas maailma kuulsaim lendur Tallinnas käis

07:00, 29. september 2014
Pealkirjas olen ma tsiteerinud Päevalehe tolleaegse ülevaate algust: "Reedel (s.o. 29. septembril 1933) saabus Tallinna esimene Atlandi ookeani ületaja, maailma kuulsaim lendur Charles Lindbergh ühes abikaasaga. Kuulus ookeanilendur peatus ühe päeva Tallinnas."
0

Mõtteid loodusest: kolmekesi

18:00, 28. september 2014
Üks kahe mehe nägemata kevad kutsus meid enda poole. See sõber Aini räägitud maanurk Kõverjärve kandis metsas oligi nagu meie sõber. Sinna tahtsime jõuda, et kevadega sõbraks saada sel aastal.
1

Mõtteid loodusest: hundihambad

18:00, 27. september 2014
Metsavaht Toomase jutus oli mitu päikest. Üks oli neist tema ise, kelle poole vaatasin ja keda kuulasin.
0

Kuidas venelased eestlasi laevahukuga šantažeerisid

07:00, 27. september 2014
Kui Eesti delegatsioon 27. septembri õhtul, päev enne baasidelepingu allkirjastamist, Kremlisse läks, võttis neid vastu Molotovi salakaval naeratus. «Veidi aja eest sai NLi valitsus sõnumi, mis ilmub ka homses pressis, nimelt, et Narva lahe piirkonnas on tundmata allveelaev torpedeerinud Nõukogude auriku Metallist ja on hukkunuid,» on Eesti pool kirja pannud.
6

Anvar Samost Eestis ja hambaarst Soomes

20:41, 26. september 2014
Lugesin Anvar Samosti seiklustest EMT klienditeenindusega ja sellega seoses meenus ühe tuttava räägitud lugu, mis juhtus Soomes.
9

Mõtteid loodusest: rebane ja naer

18:00, 26. september 2014
Suurel Kõrvemaal kõnnivad kolm suurt meest - Toomas, Ants ja mina. Neist üks tahtis näha hundijälgi, teine kuulata tedremängu ja kolmas neid mõlemat.
0

Kuidas president vagunis märgilise kõne pidas

07:00, 26. september 2014
Selleks puhuks tehtud valge pastapliiats oli uhke. Ühel pool Eesti, teisel pool Venemaa lipp. Keskel tekst "26.09.1995. Paldiski tuumaobjekt".
1

Eesti Arhiiv 50!

19:46, 25. september 2014
Eesti Arhiivis Ühendriikides (EAÜ) on selle aasta september olnud erakordselt töörohke. Tagasihoidlik hoone Lakewoodis, New Jersey’s, on maast laeni täis karpe, kaste ja kilekotte tuhandete annetatud raamatutega, nii eesti kui ingliskeelsetega.
1

Mõtteid loodusest: kassikaku päike

18:00, 25. september 2014
See märtsipäike oli kui minu oma. Tema tõusmised ajasid mind hommikuti üles ja õhtused loojangud panid unele. Kindlasti oli ta ka teiste oma, kuid sellest ei teadnud ma sel kevadel eriti midagi, sest ka kevad tundus minu oma olevat.
0

Psühholoogia blogi: mis mõjutab sinu karjääri?

16:02, 25. september 2014
Käesolev kirjutis kõneleb tulevikust  - sinu tulevikust.  Meie elus on palju faktoreid, mis meid karjääri valikus mõjutavad, nendeks on sisemised tegurid (iseenda tundmine ja isiksuseomadused) ja välimised tegurid (vanemad, sõbrad, kool jne).
0

Kuidas peastaap allilmale relvi parseldas

07:00, 25. september 2014
«Soomest voolas Eestisse relvi. Kaitsejõudude peastaabi osakonnajuhatajaks tõusnud traktorist ja Kaitseliidu rühmaülem tõid Eestisse ligi poolteist tuhat salarelva. Relvi müüdi poolavalikult kaitsejõudude peastaabi töötajatele ja allilmale. Illegaalne äri sai jätkuda rohkem kui aasta. Käive oli umbkaudu 2,5 miljonit krooni,» kirjutas Õhtuleht 25. septembril 1995.
2

Mõtteid loodusest: ulguvad prantslased

18:00, 24. september 2014
Bialowiežasse kohalejõudmise auks poetan pisaraid. Nendes mõnedes pisarates on 90 kilomeetrit pikk nädalane matk ja õnn ja rõõm, et olen kohale jõudnud.
0

Kuidas eksiilvalitsus algul loomata jäi

07:00, 24. september 2014
 "Läbiarutanud uue olukorra, mis tekkinud Saksa–Vene sõja puhkemise tagajärjel, siinkirjutajad jõudsid järgmistele seisukohtadele: soveti-Vene võimude väljatõrjumisega on Eesti sattunud ühe võõra okupatsiooni alt teise alla. Eesti Vabariigi juriidilises staatuses see asjaolu ei too mingisuguseid muudatusi. Tekkinud uue olukorra puhul on välisdelegatsiooni liikmetel olnud mõttevahetusi Briti ja USA saatkondade esindajatega, kes on korduvalt rõhutanud, et kätte on jõudnud aeg, kus Eesti Vabariigi tahe peaks leidma väljenduse keskorgani, s.o. Vabariigi Valitsuse kujundamise läbi väljaspool okupatsioonivõimu ulatuspiirkonda," protokollib Eesti välisdelegatsioon septembris 1941. aastal ja seab ülesandeks kõigepealt välja selgitada, kas Saksa poliitiliste eesmärkide hulka kuulub Eesti iseseisvuse restaureerimine.
0

Londonlase mured

19:15, 23. september 2014
Paar nädalat tagasi käis mul Tallinnas külas vana tuttav Londonist. Istusime oma viis tundi Radissoni katusel ja rääkisime juttu.
23

Rootsi poptrio NONONO annab Eestis kontserdi!

18:17, 23. september 2014
Positivus festivalilgi esinenud publikuhullutaja NONONO kulutab esimest korda Eesti lavalaudu juba 6. novembril.
0

Mõtteid loodusest: uus ja vana

18:00, 23. september 2014
Kevad on ühes aiias. Sellist tuntud kaunist juttu võiks jätkata kaua. Kui seal aiias veidi ringi kõndida omapead ja midagi otsida, siis leiab paljutki. Leiab ka kaks lehteminevat kirsipuud, kes peagi õide tahavad puhkeda.
0

Avasta Eestimaad: sada ja seened Lääne-Eesti rabades

17:01, 23. september 2014
Loodus on mattumas sügisvärvidesse ning iga vähegi korilase verd eestimaalane on juba vähemalt korra jõudnud metsaande korjama. Lääne-Eesti rabade rüpest leidsime rikkalikud seene- ja marjamaardlad koos mõnusate laagripaikadega puhkamiseks.
0

Lemmik Milano moenädalalt: Ermanno Scervino

13:00, 23. september 2014
Milano moenädal paistab alati silma oma kahe poolusega. Üheltpoolt on Itaalia mood tohutult glamuurne, puanse vaiba vääriline ja seksikas. Teine äärmus on lihtsus, mugavus ja rahulik puhkusetunne. 
0

Märt Roosna | Võrkpalli MM – magus suutäis Poolale ja… Eestile!

12:00, 23. september 2014
Õnnitlused Poola võrkpallimeeskonnale, kes tuli hiljuti koduplatsil 40aastase vaheaja järel taas maailmameistriks! Aga lubage esitada üks väike viktoriiniküsimus: mida tegi MMi parimaks mängijaks nimetatud Marius Wlazly 5. mail aastal 2008 hetk enne seda, kui Vilja Savisaar pidurdamatult huilgama hakkas?
2

Kuidas "Reaali poiss" punavõimu kiusu üle elas

07:00, 23. september 2014
Mõni pilkas: poiss ütleb, palun klassist välja! Skulptor Ferdi Sannamees selgitas: monumendi põhiidee on tung vabaduse, valguse poole.
0

Estune - Eesti bändide akustiliste videote sari!

20:08, 22. september 2014
Kaks Eesti hakkajat filmimeest, Rasmus ja Johan, on juba mõnda aega videokeskkonnas YouTube maad väristanud, kuid nende inglisekeelsel meelelahutuslikul videokanalil näeb ka Eesti bändide akustilisi ülesastumisi! 
2

Mõtteid loodusest: talvine päevakoer

18:00, 22. september 2014
Laukasoo vaikuses leian end esimest korda talvel. Varem olid tema kaaslasteks erinevad rabahääled, kuid sõnatud olime esmakordselt talvekülmas.
1

Pulmablogi: pulmapäev, 3.osa

17:09, 22. september 2014
Olin korduvalt osadele külalistele rääkinud, kuidas ma ei taha, et keegi tseremoonia ajal pilte teeb ja neid veel Facebooki üles paneb. Osadele tähendas neid, kelle puhul ma juba tean ette - nemad postitavad Facebookis kõike.
6

Psühholoogia blogi: kuidas tulla toime laste agressiivse käitumisega

17:03, 22. september 2014
80% meestest on uuringute järgi enne 40. eluaastat vähemalt korra teinud midagi kriminaalselt, kuid kõik ei ole karistust saanud. Naistel on see näitaja 40–60 %. Mida nooremalt inimene kriminaalsema teoga hakkama saab, seda halvem, sest seda suurem tõenäosus on, et ta seda tegu kordab ka tulevikus.
8

Valdo Jahilo: 15 kilomeetrit kustumist ehk muljed rattamaratonilt

13:54, 22. september 2014
Imeilus ilm. Kiire rada. Tohutupalju tuttavaid. Hea emotsioon ning väsinud jalad. Umbes sellise emotsioonikirjeldusega võiks kokku võtta pühapäevase Tartu Rattamaratoni. 89-kilomeetrise distantsi läbisin mina esimest korda, ja küllap seepärast tundus ka kõik üle pika aja uudne ning teistmoodi. 
3

Nädala pluss | Eesti inimesed armastavad sporti teha!

12:12, 22. september 2014
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 22. septembri valik:
0

Deivil Tserp | Eesti tippsport kui meie idapiir

11:00, 22. september 2014
Kaitsepolitseinik Eston Kohveri juhtumi valguses olen üha rohkem mõelnud mulle natuke hingelähedasemale teemale ehk siis Eesti spordile, mis mõnikord meenutab takus kana.
4

Kuidas elu enne baasidelepingut ärevaks läks

07:00, 22. september 2014
«Mei tuleb minu kabinetti ja küsib, mis käimas, sest Vab. Val(itsus) olevat nõu pidanud kuni öösi kella 3–4. Ei tea talle midagi öelda,» kirjutab riigikontrolör Karl Soonpää päevikusse 20. septembril 1939.
1

Moschino saatis lavale elusuuruses Barbie'd!

18:01, 21. september 2014
Milano moenädalal veel kestab, kuid skandaalseima kollektsiooni auhinna viib ilmselt koju Moschino. 
3

Mõtteid loodusest: 43 põdrakärbest

18:00, 21. september 2014
Lahe august ühel lahedal maal on esimene omataoline. See mereäärsete männimetsade maa on sooja päikese all, kus läks lendu elu esimene metsis ja kus ma päris üksi metsas ei olegi, sest on marjade ja esimeste kukeseente aeg.
0

Mõtteid loodusest: häälemurre

18:00, 20. september 2014
Sügiseses päevas on üllatused ja täna pole see mina ise. Mõned suvega armsaks saanud linnuhääled on kusagile kadunud. Üks üllatusi täis mina otsib neid taga pea, et igalt poolt. Ja nende seas olid ka varese ja rongahääled.
0

Mõtteid loodusest: veeseina taha

18:00, 19. september 2014
Tüdruk Marial on oma kevad ja lilled. Minul on ainult kevad ja leidmata lillede otsinguil matkasin ühel suurel mereäärsel maal suure seljakotiga ringi.
0

Päevatoimetaja

Liina Metsküla
Telefon 614 4166
Liina.Metskula@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis