Õhtulehe blogid

Kuidas Inglise–Prantsuse–NSVL pakt läbi kukkus

07:00, 2. august 2014
Prantsusmaa parempoolne väljaanne Petit Journal kirjutas Inglismaa ja Prantsusmaa sõjaväedelegatsiooni saatmisest Moskva: Nõukogude Liit ei loobu endale jätmast abinõusid, et Balti riigid enda kontrolli alla saada.
0

Kuidas Eesti Komitee isikutunnistusi jagas

07:00, 1. august 2014
1991. aasta suvel jõudis Eesti Komitee mõtteni, et eestlasil peaks olema mõni kopsakam dokument, kui varem jagatud kodanikuks registreerimise pappleht. Pärnus tegigi 1. augustil 1991 uksed lahti Eesti Komitee kodakondsusamet jagamaks isikutunnistusi. Neid trükiti 100 000 Kanadas, tasudes selle eest (Eesti rahasse arvutatult) 122 709 krooni ja koguni pool miljonit Soomes – see laar maksis 346 339 krooni. Võlgu ei jäädud, väitis hiljem parlamendienamuse juhtpartei Isamaa. Väliseestlased olevat kogunud selle poole miljoni kokku.
3

Avasta Eestimaad: Mulgimaa oli aastasadu üheks rikkaimaks piirkonnaks Eestis

15:25, 31. juuli 2014
Viljandimaalaste varanduslik seis tekitanud lätlastes suisa niipalju kadedust, et hüüdnimi "mulk" tulenevat lätikeelsest sõnast "mulkis", mis omakorda lolli tähendavat. See väide kuulub küll legendide valda, ent kadestamisväärselt rikas on Viljandimaa nii looduse kui vaimuvara poolest.
3

Üksikvanema blogi: hirmudest tuleb üle olla

11:46, 31. juuli 2014
Mõte ei tööta kohe üldse. Tahan kirja panna vähe tõsisemat postitust hirmudest, mis kaasnevad üksikvanemaks jäädes, üksikvanem olles või siis, kui leitakse uus kaaslane.
1

Pulmablogi: pulmatraditsioonid, kas ajast ja arust?

11:15, 31. juuli 2014
Kõndisime ämmaga Laulupeo rongkäigu ajal mööda ühest pruudisalongist ja vaateaknal oli just selline kleit, nagu minagi omale tahtsin.
4

Kuidas Bandera portree Kautlasse jõudis

07:00, 31. juuli 2014
Dramaatilise ja koletu Kautla lahingu mälestusmärkide loost on kirjutanud Jüri Liim pikemalt ajakirjas Kultuur ja Elu. Ta räägib, kuidas ka uuemal ajal mälestusmärke hävitati.
3

Munadega mehed

08:17, 30. juuli 2014
Seekord inspireerisid mind taas mehed. Eriti munadega mehed nagu Augustibluusi korraldajad, kes omaarust kõval tegijal nagu Steven Seagal, festivalil osalemise ära keelasid. Oleks Eestis selliseid julgeid mehi rohkem! Ega enne Eestis midagi eriti ei muutu, kui plats puhtaks lüüakse. Siis ehk viimaks tunneks munadega mehed nagu Mart Niklus ja tema aatekaaslased (keda praegu moes mõnitada), et nende julgus, põhimõttekindlus ja eneseohverdus ka midagi väärt olid.
24

Kuidas eestlane tahtis luua Euroopa Liitu

07:00, 30. juuli 2014
«Euroopa riikide vastustest ilmneb soov asutada Euroopa riikide liitu. Seda mitte ühendriikide kujul, vaid võrdlemisi lahtise liiduna, mille aluseks huvide ühtsus ja ühised esindavad organid,» tsiteerib Päevaleht 30. juulil 1930. aastal Eesti saadiku Prantsusmaal Kaarel Robert Pusta kõnet Pariisi diplomaatilises akadeemias.
0

Õhtuleht loosib välja kaks pääset kontserdile ja kohtumise James Arthuriga!

16:33, 29. juuli 2014
Briti talendisaate X-Factor võitja James Arthur esineb juba 5. augustil Tallinnas, klubis Factory. Õhtuleht loosib sel puhul välja kutse kahele. Loosi võitja saab kontserdile sõbra kaasa võtta ja pärast kohtuda ka Jamesiga isiklikult! 
1

Kaotusvalus

15:24, 29. juuli 2014
Kui Portugalis läks kaduma briti perekonna noorim võsuke Madeleine McCann, oli tema vanemate kustumatu soov oma laps taas leida mingil hetkel minu jaoks isegi mõneti mõistmatu. Loomulikult ma mõistan alguse paanikat, aga Madeleine'i otsingud kestavad tänaseni ehk siis üle seitsme aasta. Siiani figureerivad vanemad briti ajalehtede esikaanel. Ilmutatakse pilte, milline võiks Madeleine olla täna. Nad on suutnud kogu maailma oma tütre otsingutele kaasa elama panna. Otsida, otsida, otsida...hoolimata sellest, et vanemaid on süüdistatud lapse valveta jätmises, tahtlikus röövimises ja selle organiseerimises jne.
23

Avasta Eestimaad: Saaremaa omas juba antiikmaailmas olulist tähtsust

15:03, 29. juuli 2014
Saaremaa ei ole märkimisväärne mitte vaid eestimaalaste populaarseima puhkusesihtkohana. See väike maalapike Läänemeres oli oluline juba aastatuhandeid tagasi ning omas antiikmaailmas tähtsust, millest tänapäeva Eesti vaid unistada võib.
0

"Kortermaja" kui lukuauk

12:17, 29. juuli 2014
Ma olen oma elu jooksul üksjagu kolinud ning alati olen ma mõelnud, kes on mu naabrid, mis elu nad elavad, millest mõtlevad või unistavad.
0

Valdo Jahilo blogi: kümme tundi uneta

10:44, 29. juuli 2014
Õöd on meil suviti valged ja pimedust jagub vaid näpuotsaga. Sel nädalavahetusel võeti see vähenegi pime ning muudeti valgeks lugematute taskulampide valgusvihkude ning muude vilkuvate ja plinkivate tulukestega. Toimus seiklusspordisarja XDream öine etapp Jõelähtmel.
1

Pulmablogi: kes on pulmas tunnistajad ja kuidas käib nimevahetus Hollandi moodi?

10:41, 29. juuli 2014
Meenub, et ma pole üldse kahest huvitavast asjast kirjutanud. Ehk siis need kuulsad ja kummalised "tunnistajad" Hollandi pulmades ning kõigi jaoks meelierutav nimevahetuse teema. Alustan siis algusest ehk tunnistajatest.
3

VILLE ARIKE | Kas mängida Venemaaga või mitte?

10:30, 29. juuli 2014
Eesti korvpallikoondise tänane treeningmäng Venemaaga ning jalgpalliliidu püüdlused leppida kokku sõpruskohtumise pidamine idanaabriga on mõistetavalt saanud Eesti ühiskonnas palju vastukaja. Vaatleksin järgnevalt asju traditsioonilisest veidi teistsuguse nurga alt.
12

Geneetiliselt muundatud tooraine kosmeetikas - kas kiita heaks või hoiduda?

10:18, 29. juuli 2014
Esmakordselt 90´ndate lõpus üldsusele kättesaadavaks muutunud geneetiliselt muundatud toiduained on maailmas levinud siiani. Seda õnneks küll enamjaolt USA´s, kus erinevalt Euroopale ei ole kohustuslik GMO sisaldusega toodetele vastavat märgist lisada. GMO (genetically modified organisms) või GEO (genetically engineered organisms) on õitsev trend ka kosmeetikas, mille puhul leiab nii vastaseid kui ka poolehoidjaid.
1

Kuidas kuningriiklased printsist patroonita jäid

07:00, 29. juuli 2014
Reede on õnnetu päev. Ka siis, kui see parajasti 13. kuupäev ei ole. Just reedel, 29. juulil 20 aastat tagasi sai Eesti rojalistide maamarssal Kalle Kulbok kirja Buckinghami paleest. Prints Edwardi erasekretär teatas, et prints on parajasti asunud tööle oma eratelevisioonifirmas ega pea võimalikuks võtta endale sellist vastutust, nagu temalt soovitakse.
0

Nädala ennustus | Kui suur on võimalus, et eestlased naasevad Soome rallilt klassivõiduga?

14:00, 28. juuli 2014
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 28. juuli valik:
0

Märt Roosna | Kergejõustik vajab elektrišokki

13:30, 28. juuli 2014
Uudis, et maailma kiireimad mehed Usain Bolt ja Justin Gatlin tänavu üksteiselt mõõtu ei võta, tekitas vägisi suhu sapise küsimuse: mille kuradiga kergejõustiku arendajad õigupoolest tegelevad?
5

Deivil Tserp: keskkonnavahetus - spordis hädavajalik

10:49, 28. juuli 2014
Pärast kümnete tuhandete eestimaalaste lahkumist välismaale nii-öelda parematele jahimaadele on isegi Eesti poliitikud mõistnud, et niisugune tööjõu äravool võib pikemas perspektiivis tähendada katastroofi.
3

Kuidas Konstantin Pätsile savikorsett kingiti

07:00, 28. juuli 2014
«Suhkrumäe ranna saladus. «Savikorsett» riigivanemale kingiks,» pealkirjastas Rahvaleht teisipäeval, 28. juulil 1931 kirjutise tallinlasest V. Reimanist, «kes on juba mõnda aega pommitanud kohalikke arstide-organisatsioone oma ettepanekutega saviga arstimisest».
0

Iirimaal teatakse Eestit läbi töölisklassi

20:13, 26. juuli 2014
Neljapäeval olin päeva Iirimaal. Kilkenny nimelises linnas. Tööasjus. Ometi leidus ka hetk ümbritsevat vaadata.
34

Märt Roosna | Kas Venemaa sportlastega semutseda ihkavad Aivar Pohlak ja korvpalliliidu juhid on tõesti munadeta mehed?

14:00, 26. juuli 2014
Eesti riik ja, julgen öelda, ka suurem osa ühiskonnast mõistab Venemaa tegutsemise Ukrainas hukka, kuid nii jalgpalli- kui ka korvpallikoondised kavandavad idanaabriga sõpruskohtumisi ega näe selles probleemi.
25

Kuidas 20 aastat tagasi juulilepped sõlmiti

08:00, 26. juuli 2014
Toonane Eesti saadik Moskvas Mart Helme on raamatupidajaliku täpsusega öelnud, kui palju napse pruugiti lõunasöögil Kremlis 26. juulil 1994: ligi pudel viina, pool konjakit ja tervitusšampanjat. Kohvi kõrvale pakuti Amarettot.
0

Valdo Jahilo spordiblogi: millised on alternatiivid?

15:36, 25. juuli 2014
Tunnistan ausalt, et suvel pea 30-kraadise palavusega ei sunni mind miski jõud mäkkejooksu tegema. Niigi on palav leitsak. Miks seda siis veel juurde tekitada? Õnneks on olemas hea alternatiiv. 
0

Pulmablogi: kuidas ma oma pulma fotograafi leidsin

15:32, 25. juuli 2014
Mina olen suur piltide fänn. Filme meeldib ka vaadata, aga kodukootud videod jätavad mu üldiselt külmaks. Ja kuigi ma armastan end igal võimalusel piltidelt ja filmiklippidelt vaadata, siis videote puhul häirib mind see, et mu hääl kõlab nii imelikult. Noh, minu arvates siis vähemalt. Seega ei tulnud üldse mõttessegi, et meie pulmas ka keegi filmiks.
2

Kuidas Eestis kõlblusega hädas oldi

07:00, 25. juuli 2014
Rahvaleht oli hädas rahva moraaliga eriti 1930. aastal. Juuli lõpul räägib leht, kuidas Kadrioru rannas avastas politsei paarikese "keelatud olukorras supelusmaja sillal".
0

Merili Luuk | Hõbemedaliga lõppenud päev vehklemisel ehk hingestatud emotsioonide sadu Kaasanis

21:38, 24. juuli 2014
Eesti vehklemiskoondis on väike, eriti võrreldes teiste riikidega. Kui seitse medalit võitnud Itaalial on esindatud nii florett, espadron kui epee ning neil on kaasas terve tiim, alustades massööridest, lõpetades isikliku kaameramehega, on Eestil ainult epeevehklejad ning üks sõbralik massöör.
2

Hommikuse riietumise retsept

20:11, 24. juuli 2014
Teate küll seda vana head klišeed, et naistel läheb hommikuti kordades kauem aega, kui meestel? Tavaline ju, et naised valivad riideid nii, et terve tuba näeb välja nagu mõni väiksem pomm oleks plahvatanud. 
0

VAATA! Filmi "50 halli varjundit" treiler on väljas, seksikam, kui sa arvatagi oskad.

17:06, 24. juuli 2014
Raamatu "50 halli varjundit" põhjal vändatakse film, mis esilinastub 13. veebruaril 2015.
37

Avasta Eestimaad: Peressaare asundusküla toob meelde vanad vangilaagrid

15:03, 24. juuli 2014
Peressaare asundusküla Ida-Virumaal meenutab külatanumail hulkujale pigem mahajäetud Siberi vangilaagrit kui kunagist Pätsuaegset esindusküla.
2

Kuidas Inglise konsul teatas Eesti riigi lõpust

07:00, 24. juuli 2014
Inglise konsul Tallinnas W. H. Gallienne 24. juulil 1940: «See võib väga hästi olla ka minu viimane depešš Tallinnast, sest Eesti vabariigi päevad on loetud. Tehnika, mida NSV Liit Balti riikide hõivamisel kasutas, oli meisterlik.
1

Fakte loomkatsetest

22:41, 23. juuli 2014
Üle saja aasta tagasi sai loodud esimene ühing, mis hakkas võitlema loomkatsete vastu. Üle neljakümne aasta tagasi tuli esimest korda avalikkuse ette idee lõpetamaks loomkatsed kosmeetika tootmisel. Selle aja vältel on toimunud palju arvestatava mastaabiga meeleavaldusi, kogutud allkirju, et saavutada üldsuse ja valitsuste silmis tõsiseltvõetavus.
0

Argentina hobuseid päästmas

17:22, 23. juuli 2014
Möödunud aasta oktoobris kirjutasin Eesti Ekspressi artikli, milles kirjeldasin Argentina tapamajasid, mis toodavad hobuseliha Euroopa turu jaoks.
14

Amy Winehouse'i surmast möödub kolm aastat

13:56, 23. juuli 2014
Briti jazzi- ja soulilaulja Amy Winehouse'i surmast möödub täna kolm aastat. Amy leiti oma Londoni kodust surnuna 23. juuli hommikul ning surma põhjuseks saadi lahangu tulemusena alkoholimürgitus.
4

Rival Sons annab Tallinnas kontserdi!

11:50, 23. juuli 2014
Kriitikute ja publiku jäägitu poolehoiu võitnud USA rockgrupp Rival Sons jõuab taaskord Eestisse - energilise ja vahetu esinemisega bänd astub üles 26. novembril kontsertklubis Rock Cafe. 
0

Kuidas Raskolnikov Saaremaal puhkamas käis

07:00, 23. juuli 2014
Suvi Kuressaares oli peaaegu patisaksteta, vaikne ja rahulik 1932. aastal, kui järsku virutas välgunool sakslaste jahtklubisse.
0

Pulmablogi: pruutkleidist vol 1 ehk miks ja milline?

16:48, 22. juuli 2014
Lõpuks siis kauaoodatud postitus pulmakleidi kohta. Kleit on ju üks peamisi asju, mis pulmadega üldse huvi pakub (lisaks kuupäevale ning faktile, kui suur pidu plaanis on). Ja vist kõikide üllatuseks olen ma enamuse planeerimise aja saanud vastata "ei, kleit ei ole veel valitud. Kleit pole isegi mitte veel õmmeldud. Kleidiga ju aega on".
0

Valdo Jahilo blogi: mis seis on?

15:56, 22. juuli 2014
Tänaseks on suvi jõudnud veidi enam kui poole peale ning peaks olema selge, millises sportlikus vormis ihu on. Sest kui midagi on väga valesti, jõuab veel enne suvehooaja lõppu midagi korrigeerida.
3

Avasta Eestimaad: Eesti suurimat ja nõiduslikku liivakut teavad vähesed

15:04, 22. juuli 2014
Eesti suurim liivik asub Hiiumaa südames. Kaibaldi nõmme teavad vähesed, veelgi vähesemad satuvad sinna jalutama ja loodust imetlema.
6

Kuidas Eesti Vene allilma relvastas

07:00, 22. juuli 2014
Üheksakümnendate aastate keskel tõi kaks seltskonda Poolast, kes müüs NATOsse astumise eel oma relvi, Eestisse 24 161 odavat püstolit TT, paar tuhat automaati ja miljoneid padruneid.
0

Välismaalase vaimustus

14:27, 21. juuli 2014
Istun just parasjagu Tallinna lennujaamas ja ootan sõitu, mis peaks varsti väljuma. Ostsin kohvikust saiakese ja kohvi ning surfan natuke netis. Samal ajal istub mu kõrvale keskealine härra ja proua, kelle aktsent annab selgelt märku, et tegu on jänkidega.
14

Nädala ennustus | Mis on šanss, et Nõmme Kalju eurosarjas kolmandasse ringi edeneb?

10:21, 21. juuli 2014
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 21. juuli valik:
2

Ott Järvela | Jalgpalli MM Venemaal olgu välistatud

10:15, 21. juuli 2014
Neljapäeval Venemaa süül taevast alla tulistatud reisilennuk ja seal hukkunud 298 inimest seadsid jalgpallimaailma olukorda, kus on üdini amoraalne ja võimatu pigistada silmad kinni fakti ees, et järgmine, 2018. aasta meeste MM-finaalturniir toimub praeguse seisuga just Venemaal.
27

Kuidas maeti iseseisev Eesti vabariik

07:00, 21. juuli 2014
Naasin just tseremoonialt, kus maeti iseseisev Eesti vabariik, kirjutas Soome saadik Tallinnas Paavo Hynninen oma salajases ettekandes põhjanaabrite välisministeeriumile 21. juulil 1940. ""Rahva tõelist tahet" esindav Riigivolikogu otsustas äsja lõppenud esimesel istungil heaks kiita deklaratsiooni, millega Eesti vabariik muudetaks Eesti Nõukogude Sotsialistlikuks Vabariigiks.
5

VIDEOD: vaata, mis toimus Lätis Positivuse festivalil!

23:35, 20. juuli 2014
Kogu Baltikumis eriti kõrgelt hinnatud muusikafestival Positivus, kuhu kogunesid peamiselt alternatiiv- ja indie-ringkonnad, toimus tänavu kaheksandat korda. Vaata Kanal 2 "Suvereporteri" videoreportaaže!
0

GALERII: AlunaGeorge Positivusel!

22:04, 20. juuli 2014
Positivus Festivali viimane päev toob külastajateni kõige kuumemad nimed. Inglise elektropopduo AlunaGeorge tõi festivala pealava ette tuhanded fännid. Vaata galeriid!
0

Märt Roosna | Ikka veel jalgpalli MMist: suurim võitja polnud Saksamaa ega suurim põruja Brasiilia

11:00, 20. juuli 2014
Kas tõesti on nii, et jalgpalli MMil on vaid üks võitja ja 31 kaotajat? Karikat saab pea kohale tõsta tõesti üksnes üks meeskond, kuid kuna stardikohad on niivõrd erinevad, siis relatiivselt lähenedes võib mõni teine tiim tehtuga enamgi rahule jääda.
7

FOTOD: võluv Ellie Goulding pani Positivuse publiku rõõmust rõkkama!

02:58, 20. juuli 2014
Suurbritanniast pärit mahehäälne laulik Ellie Goulding oli laupäeval Positivus Festivali üks peaesinejatest. 
0

GALERII: Kraftwerki vägev etteaste Positivusel!

02:33, 20. juuli 2014
Saksamaalt pärit, elektroonilise muusika lipulaev, Kraftwerk sai Positivus Festivali pealava l hakkama festivali seni ühe võimsaima visuaalshow'ga. 
1

GALERII: Wilhelm hullutas Positivuse publikut!

00:12, 20. juuli 2014
Tänavu Eesti Laulul laiemat kõlapinda leidnud ansambel Wilhelm pani rahva elama, esinedes Positivus Festivali Tallinn Music Weeki Palladium laval. 
0

Merili Luuk | Kas Kaasani varblane toob Eestile õnne?

19:45, 19. juuli 2014
Õhtuleht tuli Kaasanisse vehklemise MMile. Eestlaste varasemate esituste põhjal otsustasin torkamismeluga liituda alles päev enne lõppvõistlust, kuigi lennukiga sõita oli naaberriigis toimunud sündmuste tõttu veidi kõhe. Sportlikust poolest lähtudes oli koondisega hiljem liitumine õige tegu- vaid üks Eesti epeevehkleja ei pääsenud 64 parema hulka ja sedagi seetõttu, et teda kimbutas õlavigastus.
0

Kuidas Strobe Talbotti käsul kaitsekulutusi tõsteti

08:00, 19. juuli 2014
See oli toonane Ühendriikide abivälisminister Strobe Talbott, kes 15 aastat tagasi juulis USA–Balti harta partnerlusnõukogu istungil esimest korda ütles, et Eestil oleks tungivalt soovitav tõsta kaitsekulutused kahele protsendile sisemajanduse kogutoodangust.
0

GALERII: Positivus Festival on täies hoos!

00:23, 19. juuli 2014
Lätis, Salacgrivas toimuv muusika- ja kultuurifestival Positivus on tuure kogumas. Vaata esimese päeva esimest valikgaleriid siit, ehk leiad pidilt iseenda või mõne sõbra!
4

Päevatoimetaja

Telefon 614 4072
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis