Õhtulehe blogid

ARVUSTUS: "Raha" serveerib tasaselt keevat pinevust

17:31, 31. oktoober 2014
"Raha" on vaoshoitud kammerlik põnevusfilm, mille aitab keskpärasusest päästa peaosaliste Tom Hardy ja James Gandolfini tähelepanuväärsed rollilahendused .
0

Vaatamist nädalavahetuseks: 10 vähetuntud komöödiasarja

12:22, 31. oktoober 2014
Siin on tähestikulises järjekorras 10 vähemtuntud komöödiasarja, mida jõuab nädalavahetusega lõpuni vaadata.
0

Avasta Eestimaad: Muraka rabas asub onn, kus saab kärast puhata

11:53, 31. oktoober 2014
Eestis leidub veel neid kohtasid, kus saab puhata tsivilisatsioonist, liikuda ürgses looduses, metsloomade ja värske õhu keskel. Üks taolisi paikasid on ajalooline Varessaare matkaonn Ida-Virumaal Muraka rabas.
3

Liigutamise võimalikkusest kontoris

10:55, 31. oktoober 2014
Aega on kõigil inimestel täpselt ühtemoodi: 24 tundi ööpäevas. Ometigi jõuab mõni selle ajaga oluliselt rohkem ära teha kui teine. Ennast liigutada, ühildada töö väikese kehalise koormusega.
0

ARVUSTUS: "Padjaklubis" on meesterohked ajad

10:08, 31. oktoober 2014
Padjaklubi-tšikkide sellenädalane probleemide ampluaa on eriti lai, kuid vähemalt sama lai on ka valik headest asjadest, mis tüdrukuid  nende seekordsetes tegemistes saadab. Korteris on taastatud tavapärane müratase ja mikrofloora ning vähemalt praegu näib, et lähiajal ei ole seda miski veel rikkumas. 
0

Kuidas relvalaev Bordeaux’ asemel Paldiskisse jõudis

07:00, 31. oktoober 2014
„Relvalaeva Vena aresti all hoidmise küsimuses kuulutas Keila jaoskonnakohtunik otsuse. Selle kohtumääruse järele jääb relvalaev edasi aresti alla, mis tema peale pandud Tallinna ärimehe Boris Linde volinike poolt 153 000kroonise nõudmise eelkindlustusena,“ kirjutab 31. oktoobril 1937 Uus Eesti.
0

Mõtteid loodusest: muflon puu taga

20:00, 30. oktoober 2014
Selles talveloos polnud ühtegi teist lugu peidus. Sest mina olin maailma eest peidus Setumaa rajal, vana maja hoovi peal. Lugude jaht läks lahti paastukuus kui Ungarisse kuuks ajaks läksin.
0

Miks on Eestis nii palju ketikoeri?

18:56, 30. oktoober 2014
Käisin hiljuti Tartus loomade varjupaigas abiks. Seekord puhastasin kassipuure ja vaatasin varjupaika toodud koeri.
36

Avasta Eestimaad: Saaremaa vähetuntud "tuntuim" vaatamisväärsus

13:46, 30. oktoober 2014
Saaremaa üheks tuntumaks loodusrajaks tituleeritakse Koigi raba matkarada. Kuigi mujalt Saaremaale tulnud külalised harva sinna satuvad, tasub nüüd too rada läbi sammuda.
2

Arvustus: "Boardwalk Empire" lõppes püstolite paukudes

10:04, 30. oktoober 2014
Gangsterisarja viimane osa tõmbas joone alla viis hooaega kestnud ringvaatele keeluseaduse aegsetest lahingutest individualismi võidukäigu eest.
0

Arvustus: püüdlik, kuid keskpärane "Gotham"

10:02, 30. oktoober 2014
Järjekorras kuuenda episoodiga "Spirit of the Goat" on "Gothamis" esimene mõtteline tsükkel täis saamas ning Gordonil ja Bullockil on aeg oma tegude ja tegematajätmiste eest vastutada, mis tõotab korrakaitsjad endid hoopis kriminaalideks tembeldada.
0

Kuidas baltisaksa juut rahukõnelusi korraldas

07:00, 30. oktoober 2014
1942. aastal sõitis Berliinist Stockholmi Saksa idaministeeriumi töötaja Peter Kleist, Eesti välispoliitilises ajaloos oma rolli omanud mees, kes püüdis seal edutult kombata vaherahuvõimalusi lääneriikidega.
3

Mõtteid loodusest: rongad lõhuvad oma pesa

23:32, 29. oktoober 2014
Enne kevadet leidsin endale sõbra. See oli uus metsavaht, kes samuti enne kevadet endale sõpra otsis. Ta rääkis mulle palju lugusid, mis pea kõik olid kevadhõngulised. Nii nagu meie sõprus isegi.
2

Hugo Tipner | Olukord Eesti spordis - keegi ei vastuta

16:12, 29. oktoober 2014
Tegelikult mitte "keegi ei vastuta", vaid "k e e g i vastutab" oleks minu vastus Andres Vaheri esmaspäevases Eesti Päevalehes ilmunud kommentaari retoorilisele küsimusele "Kes vastutab?". Kui Vaher näitab üksikjuhtumite toel kaardimajakese üldist loksumist, siis tema mõttefragment ei põhine sugugi mitte (viimastelgi nädalatel ilmnenud) süvenenud ülihüperüldistamise praktikal. Pigem on tegemist korraliku deduktiivse meetodiga, mispuhul mõned hiljutised markantsemad näited on kaasatud tervikprobleemi kirjeldamisse.
7

Ville Arike | Kuidas edaspidi Suurt Pauku ära hoida ehk Spikker Kalevile vol 2*

10:00, 29. oktoober 2014
"See oleks olnud aegade üks õudsemaid pauke, kui me oleks võidu maha mänginud," ütles BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonna peatreener Alar Varrak pärast kohtumist Samaara Krasnõje Krõljaga ja tal oli tuline õigus. Sest mahamängimine oli lähedal.
6

"VIIMANE VÕMM": Kotkas käis uue kaunitariga vannis...

08:55, 29. oktoober 2014
Mõrva ohvriks langeb daam, keda tegutses ennustaja ja ravitsejana. Uurijad Kotkas ja Prikk saavad teada, et soolapuhujal oli olnud tüli ühe oma kliendi abikaasaga. Naine, kes ei saanud lapsi, oli maksnud ohvrile suure summa, et see tema "aura" korda teeks ja rasestuda aitaks. Naise mees oli sellest kuuldes aga raevu läinud...
2

Kuidas esimene talurahvaseadus maksma pandi

07:00, 29. oktoober 2014
«Kord heinaajal käsutatud vallarahvas, peamiselt peremehed ja saunakohapidajad Vana-Vigala mõisa. Mõisa avar õu olnud rahvast puupüsti täis. Mõisa palkon ja postid olnud krantsidega kaunistatud,» kirjutab Mihkel Aitsam 29. oktoobril 1939. aastal Päevalehes, kuidas Berend Johann von Üxküll (ilmselt) 14. juulil 1789. aastal Vigala talurahvaseaduse välja kuulutas.
1

Pulmablogi: pulmareis, 4.osa

16:45, 28. oktoober 2014
Sarajevo võttis meid vastu suviselt sooja päikesepaistega. Ilm oli kohe nii ilus, et Hollandlane oli nõus jala bussijaamast hotelli kõndima. Ja seda oli oma 3 kilomeetrit. Mina ise maadlesin küll peavaluga (ilmselt oli põhjuseks üsna saastatud õhk ning võibolla ka mägine asukoht, sest Tuzla on 245 meetrit üle merepinna ja Sarajevo lausa 518 meetrit), aga ei hakanud ka vastu vaidlema. Kui jala, siis jala, need paar kilomeetrit elan üle küll. Ja ei pea taksot võtma või trammiga seiklema.
1

Avasta Eestimaad: kust leida parim sügisene saunaelamus?

15:21, 28. oktoober 2014
Üks mõnusamaid hilissügisesi tegevusi on maalähedases saunas käimine. Seda kogemust suudab ületada vaid südatalvine saun. Eestis leidub arvukalt paikasid, kus just praeguste ilmade ning õhutemperatuuriga saunaelamusi nautida saab.
5

Märt Roosna | Mida sa tead Eesti spordist? "Suurt midagi… Te imete jalgpallis?"

14:30, 28. oktoober 2014
Millegipärast on eestlastele ikka ja alati ülioluline see, mida teised meist arvavad. Ja Austraalias veedetud aasta järel pean tõdema: Eesti sport vajaks visiitkaarti – vähemalt ühte tõelist superstaari või supertiimi.
15

Mõtteid loodusest: uni sipelgapesas

13:40, 28. oktoober 2014
Heinakuu vaikuses leian ennast ja teisi. See kadunud kevade suur melu on nüüd mälestus ja sügis pole veel oma suid avanud.
0

Arvustus: "Elavad surnud" – vastutus on koorem

11:20, 28. oktoober 2014
Uus nädal on toonud uue osa õudusdraamast "Elavad surnud" ning seitse päeva ootamist oli seda väärt. Viienda hooaja kolmas peatükk nimega "Four Walls and a Roof" leiab ülesse üleeelmise episoodiga paika pandud kvaliteedilati.
7

Ats Kuldkepp | Kolm suurt küsimust NBA hooaja eel

11:01, 28. oktoober 2014
Ööl vastu kolmapäeva algava järjekordse korvpalliliiga NBA hooaja eel on mustmiljon ettekäänet elevil olla. Toome välja kolm põletavat küsimust.
0

Kuidas Eesti superlennuk jäigi tegemata

07:00, 28. oktoober 2014
Läbi varase lumelörtsi rühkis Uudislehe reporter 1932. aasta oktoobri lõpul Hiiule Pargi tänavale. Kaasas ajalehekuulutus: "Töösturid ja rahamehed – võite teenida suure kapitali, kõrvaldades ka tööpuuduse, kui ostate leiutised või tulete leidurile osanikuks."
1

ARVUSTUS: "KÖÖK" (Kanal 2) osa 8, 27. Oktoober

21:35, 27. oktoober 2014
Tulise loomuga peakokk Viktor osaleb TV-kulinaariasaates ja sõlmib otse-eetris rivaalitseva restorani naisterahvast peakokaga kihlveo, et viimane prooviks kuidagimoodi üks päevgi nende köögis vastu pidada ning hakkama saada. Naispeakokk mõjub aga meie läbi vispeldatud köögirahvale ootamatult sooja ja veetlevana ning pöörasel peakokal Viktoril tekib hirm oma meeskonna pärast. Maks ja Vika peavad aga hoidma silma peal restorani omaniku sülekoeral ning satuvad paksu pudru sisse.
11

Jan Uuspõld tekitas punaste küüntega linnas segaduse

17:00, 27. oktoober 2014
Üks lähedane inimene ütles pärast minu kahe viimase sissekande lugemist, et ma võiksin nüüd vahelduseks kirjutada midagi positiivsemat.
25

Malluka beebiblogi: kuidas korraldada lapse esimene sünnipäev?

13:20, 27. oktoober 2014
Minu soovitus on see, et kui vähegi suuremat pidu korraldada tahad, siis tuleks mõelda mõne mängutoa peale. Kari aastaseid lapsi võib su kodu esiteks sekunditega pea peale pöörata ja teiseks ei ole see peojärgne koristamine seda mõndakümment eurot väärt.
4

Üksikvanema blogi: kui tulemas on teine laps…

12:14, 27. oktoober 2014
Minult on väga tihti küsitud, et kuidas kahe lapsega hakkama saada? See teema on ka mõnes Facebooki grupis üleval olnud, aga vastused panevad kergelt pettuma. Ikka öeldakse: "Aga mina ju sain hakkama! Küll saad sina ka."
18

Nädala pluss | Eks ikka vehklemine ja Katrina Lehis!

12:04, 27. oktoober 2014
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 27. oktoobri valik:
3

Deivil Tserp | Suusahooajast – ikka mõõduka optimismiga

11:05, 27. oktoober 2014
Mul on suur au, ei oskagi täpselt öelda, kas tõusta või langeda samale tasemele Kuuse-taadi suguste kuulsate ennustajatega. Sedapuhku pole küll teemaks sadu tuhandeid kaasmaalasi huvitav pirtsakas ilm, vaid pisut väiksemale seltskonnale pinget pakkuv meie endine kultusala murdmaasuusatamine.
0

Valimiskampaania avalöök Rattalaadal

09:56, 27. oktoober 2014
Igasügisene Rattalaat on justkui ratturite laulupidu: seal on kõik kohal. Rattapoed, müüjad, ostjad, huvilised, võistluste korraldajad... Et heade laadahindadega tulevaseks hooajaks võistlusi valida ning rattakama soetada, tuleb hakata järgmisel korral vist eraldi raha kõrvale panema.
0

Kuidas palgamõrv on 20 aastat lahenduseta

07:00, 27. oktoober 2014
Lasnamäel oli tavaline pime oktoobrilaupäev, kui ühest Liikuri tänava majast kõndis koera jalutama mees. Igaks juhuks otsustas ta ka maja ees seisva BMW valvega parklasse viia.
3

Ott Järvela | Viik Chelsea'ga oli Man Unitedile väga väärtuslik

23:18, 26. oktoober 2014
"See on tähtis värav Manchester Unitedi, Louis van Gaali ja terve Premier League'i jaoks," säutsus Twitteris Inglismaa koondise eksründaja Gary Lineker, kui Man Unitedi ründaja Robin van Persie 94. minutil Londoni Chelsea võrku 1:1 viigivärava lõi. Lahkame Linekeri öeldu kolme nüanssi.
1

ARVUSTUS: "ENSV", "Kirjasõber"

23:12, 26. oktoober 2014
Pillest üle saanud Jüri on leidnud uue ihalusobjekti. Kęstutis ja Aadu on teineteisele kasulikud. Pille tuleb ülikoolist koju käima. Illar kehastub dr Noormanniks. Paavo ja Kęstutis panevad käima uue äri. 
3

Mõtteid loodusest: hiired katusel

20:00, 26. oktoober 2014
Sügis tahab olla suur. Ja sügis teeb hämarust. Juba! Vana taluaseme lähedased rahutud Neeruti mäed ongi suured ja hämarad. Vanas heinaküünis harjuvad mu silmad ning saavad ka väheses valguses nägijaks.
0

Katrin Lust | Häbiväärsest teeninduskultuurist Eesti restoranides

19:00, 26. oktoober 2014
Lubasin täna meie riigi piinlikul tasemel klienditeenindusteemdel jätkata, ja kuna emotsioon on veel värske, siis saab lubadus ka täidetud. 
106

KOMMENTEERI SAADET "TÕUSE JA SÄRA": kuidas meeldis jooksev Aunaste, pere ja tööd ühildav Urve Palo ning kolme poega kasvatav Kender

11:47, 26. oktoober 2014
Pühapäevases saates "Tõuse ja sära" oli külas majandusminister Urve Palo koos oma tütre Laura Mariiga.
25

Mõtteid loodusest: järelnoppimine

20:00, 25. oktoober 2014
Sügises oli palju tulejaid. Tulid vihmad ja külmad ja udud ning oma Setumaa maja juurde tulin minagi, pikast giidihooajast pisut väsinud ja sügisootuses. Minu majake, mis kahe teise maja vahel asus nagu ootaski kõike uut.
0

Arvustus: "Raev" on täis ühekülgset sõjahälinat

16:18, 25. oktoober 2014
"Raev" (Fury) kujutab ühe tankibrigaadi juhtumisi Teise maailmasõja päevil, kuid ei tõuse oma ambitsioonikusest vaatamata kvaliteetse actionfilmi tasemelt kõrgemale.
10

Kuidas 1940. aasta sügis inimestele hirmu tõi

08:00, 25. oktoober 2014
"Üldiselt on praegu väga ärevad ajad," kirjutas oktoobris 1940. aastal oma päevikusse teatrikooli tudeng Voldemar Panso.
2

Eesti klienditeenindus on piinlik

20:17, 24. oktoober 2014
Viimase nädala jooksul olen kokku puutunud nii mitme halva kleinditeenindusjuhtumiga, et ma ei suuda neid kõiki ühte blogi sissekandesse kokku kirjutada, vaid teen seda ilmselt mitmes osas.
222

Mõtteid loodusest: hundi suutäis

20:00, 24. oktoober 2014
Vila küla poole läbi metsade suunduv tee oli sirge ja osutus oodatust pikemaks, sest väsimus lõi jalgadesse suurest kandamist-raamiga seljakotist. Kusagilt sealt Viitna kadaka juurest ta algab ja pidi mind sealse uue metsavahimaja juurde viima.
0

Kuidas Tallinnast hakkas käima rong Peterburi

07:00, 24. oktoober 2014
Perno Postimees ehk Näddalileht avaldas 1870. aastal teate: "Tänna, 19. Oktobril pärast lõunat kello 3,25 minudi aeal, otas Jõhwi rahwas esimest wori Tallinnast raudteed kaudu tullewad. Head õnne!", kuid ametlik sõiduplaanijärgne liiklemine algas mõnevõrra hiljem.
0

Mõtteid loodusest: hiirevaikus

20:00, 23. oktoober 2014
Vana maja ei olnud vaikse sõbra moodi. Ta tegi mitut moodi hääli ja sai nii veel suuremaks sõbraks kui varem. Sõprus, milles oli ka hiirtehääli siin ja seal sai alguse kohe esimestest päevadest.
0

Arvustus: "Gothami" mängud ulme ja reaalsuse vahepeal

15:07, 23. oktoober 2014
"Gotham" näib hakkavat ära otsustama, mis ta täpsemalt olla tahab, või vähemalt teadis seda sellenädalane "Viper", mis on sarja seni kõige haaravam ja tempokam episood ning millega viidi mitmed liiga pikaks paigale tammuma jäänud tegevusliinid oma oma arenduses olulisel määral edasi, andes lootust, et ehk on "Gothamis" veel siiski üht-teist peidus.
2

Arvustus: "Padjaklubi" on ilma naistekisata liiga vaikne

15:04, 23. oktoober 2014
"Padjaklubi" tegi oma seekordse episoodiga eriti madala ja vaikse lennu, sest tõenäoliselt on tegemist hooaja, ehk ka kogu sarja seni kõige staatilisema ja igavama osaga, mille kohta on keeruline midagi peale pika haigutuse ja suumaigutuse öelda.
6

Käivad dopingut panemas või?

11:22, 23. oktoober 2014
Kui mõni aeg tagasi Facebookis üht üritust jagasin, kus kutsuti rattureid ööpimeduses rattalampide valguses Saku terviseradadele sõitma, nägi üks mu tuttavatest selles vaid sügavat mõttetust, mis temas arusaamatust ning küsimusi tekitas. "Kas nad käivad seal pimedas dopingut panemas või?" küsis ta siiralt.
4

Kuidas punkmuusika vanasti Tallinnas möllas

07:00, 23. oktoober 2014
Muusikat kui sellist tol ajaloolisel pungipeol täna 30 aastat tagasi 49. keskkoolis muidugi kuulda eriti ei olnudki. Heli oli ikka haruldaselt nigel. Üle Tallinna tuntud Munk (nüüd teame teda kui Ivo Uukkivi) meenutab Velikije Luki esimest avalikku ülesastumist seal koolis:
2

Mõtteid loodusest: konnade vaikus

20:00, 22. oktoober 2014
Kevad tõi jälle suured silmad. Vana Setumaine maja nägi oma järjekordset kevadet ja me olime üksteise tunnistajad ja ikka suurte silmadega. Maja nurga taga olid vanad kinnikasvanud kunagised linaleotusaugud.
1

SUUR ÜLEVAADE: selle hooaja uued sarjad: mida võtta, mida jätta?

16:44, 22. oktoober 2014
Nüüdseks olen läbinud tõelise telemaratoni ja vaadanud üle vist peaaegu kõik uued sarjad, mis USAs on sel sügisel teleekraanidele toodud. Peab tunnistama, et suuri üllatusi ja ohhoo-momente ei tekkinud, samuti tuleb tõdeda, et turule toodud uued komöödiasarjad on kõik üsna ühetaolised ja hambutud.
13

Üksikvanema blogi: kust saab üksikvanem abi ja toetust?

12:59, 22. oktoober 2014
Alguses elasin koos emaga, kuid siis mõtlesin, et mis eeskuju ma niimoodi oma lastele annan. Hakkasin otsima võimalusi oma elamispinna leidmiseks. Pöördusin isegi kahe MTÜ poole, millest üks toetab puudust kannatavaid peresid ja teine üksikvanemaid. Minu soov oli lihtne – saada endale oma kodu.
16

Pulmablogi: pulmareis, 3.osa

11:43, 22. oktoober 2014
Kas hotellis olles tasub alati luksust ja mugavust oodata või tasub ka pisut vähem glamuurseteks asjadeks valmis olla? Mina üldiselt eriti hotellides-hostelites vinguja ei ole, sest noh... kohad on erinevad ja minu jaoks elementaarsed asjad polegi nii iseenesest mõistetavad teistes riikides.
3

Toomas Vara | Eurovisiooni lauluvõistluselt tuttavat Türgi-Saksa käehoidmist pole Galatasaray – Borussia mängult oodata

10:23, 22. oktoober 2014
Viasat Sport Balticu kanalil Meistrite liiga kohtumisi kommenteeriv Toomas Vara hoiab oma jalgpalliblogis Euroopa tähtsaimal vutivõistlusel silma peal. Erilise tähelepanu all on Eesti televaatajani jõudvad kohtumised.
3

Kuidas suur Hiina on meile sõnu kinkinud

07:00, 22. oktoober 2014
Raudteekeel oli nõukogude ajal teine väljend vene keele kohta – eriti algusaegadel, kui Eesti raudteele hulgaliselt sise-Venemaalt inimesi toodi.
0

"VIIMANE VÕMM": paljaste rindadega näitsik ja kontoris poolpaljalt lippav uurija Kotkas

00:13, 22. oktoober 2014
Juba seekordse "Viimase võmmi" pealkiri on väljakutsuv – "Alastitankijad". Kes või mis need on? Kohe alguses ütlen ära sedagi, et ärge võtke minu lookest kui arvustust, aga väikest kokkuvõtet tänasest osast. Pean tunnistama, et ma ei ole filmikriitik, kes peaks ja saaks mõnda telesarja arvustada. Võtke mind kui tavalist televaatajat, kes oma muljeid jagab ja lühikese kokkuvõtte teeb.
4

Päevatoimetaja

Katrin Rohtla
Telefon 614 4051
Katrin.Rohtla@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis