Õhtulehe blogid

Eesti klienditeenindus on piinlik

20:17, 24. oktoober 2014
Viimase nädala jooksul olen kokku puutunud nii mitme halva kleinditeenindusjuhtumiga, et ma ei suuda neid kõiki ühte blogi sissekandesse kokku kirjutada, vaid teen seda ilmselt mitmes osas.
42

Mõtteid loodusest: hundi suutäis

20:00, 24. oktoober 2014
Vila küla poole läbi metsade suunduv tee oli sirge ja osutus oodatust pikemaks, sest väsimus lõi jalgadesse suurest kandamist-raamiga seljakotist. Kusagilt sealt Viitna kadaka juurest ta algab ja pidi mind sealse uue metsavahimaja juurde viima.
0

Kuidas Tallinnast hakkas käima rong Peterburi

07:00, 24. oktoober 2014
Perno Postimees ehk Näddalileht avaldas 1870. aastal teate: "Tänna, 19. Oktobril pärast lõunat kello 3,25 minudi aeal, otas Jõhwi rahwas esimest wori Tallinnast raudteed kaudu tullewad. Head õnne!", kuid ametlik sõiduplaanijärgne liiklemine algas mõnevõrra hiljem.
0

Mõtteid loodusest: hiirevaikus

20:00, 23. oktoober 2014
Vana maja ei olnud vaikse sõbra moodi. Ta tegi mitut moodi hääli ja sai nii veel suuremaks sõbraks kui varem. Sõprus, milles oli ka hiirtehääli siin ja seal sai alguse kohe esimestest päevadest.
0

Arvustus: "Gothami" mängud ulme ja reaalsuse vahepeal

15:07, 23. oktoober 2014
"Gotham" näib hakkavat ära otsustama, mis ta täpsemalt olla tahab, või vähemalt teadis seda sellenädalane "Viper", mis on sarja seni kõige haaravam ja tempokam episood ning millega viidi mitmed liiga pikaks paigale tammuma jäänud tegevusliinid oma oma arenduses olulisel määral edasi, andes lootust, et ehk on "Gothamis" veel siiski üht-teist peidus.
1

Arvustus: "Padjaklubi" on ilma naistekisata liiga vaikne

15:04, 23. oktoober 2014
"Padjaklubi" tegi oma seekordse episoodiga eriti madala ja vaikse lennu, sest tõenäoliselt on tegemist hooaja, ehk ka kogu sarja seni kõige staatilisema ja igavama osaga, mille kohta on keeruline midagi peale pika haigutuse ja suumaigutuse öelda.
4

Käivad dopingut panemas või?

11:22, 23. oktoober 2014
Kui mõni aeg tagasi Facebookis üht üritust jagasin, kus kutsuti rattureid ööpimeduses rattalampide valguses Saku terviseradadele sõitma, nägi üks mu tuttavatest selles vaid sügavat mõttetust, mis temas arusaamatust ning küsimusi tekitas. "Kas nad käivad seal pimedas dopingut panemas või?" küsis ta siiralt.
4

Kuidas punkmuusika vanasti Tallinnas möllas

07:00, 23. oktoober 2014
Muusikat kui sellist tol ajaloolisel pungipeol täna 30 aastat tagasi 49. keskkoolis muidugi kuulda eriti ei olnudki. Heli oli ikka haruldaselt nigel. Üle Tallinna tuntud Munk (nüüd teame teda kui Ivo Uukkivi) meenutab Velikije Luki esimest avalikku ülesastumist seal koolis:
2

Mõtteid loodusest: konnade vaikus

20:00, 22. oktoober 2014
Kevad tõi jälle suured silmad. Vana Setumaine maja nägi oma järjekordset kevadet ja me olime üksteise tunnistajad ja ikka suurte silmadega. Maja nurga taga olid vanad kinnikasvanud kunagised linaleotusaugud.
1

SUUR ÜLEVAADE: selle hooaja uued sarjad: mida võtta, mida jätta?

16:44, 22. oktoober 2014
Nüüdseks olen läbinud tõelise telemaratoni ja vaadanud üle vist peaaegu kõik uued sarjad, mis USAs on sel sügisel teleekraanidele toodud. Peab tunnistama, et suuri üllatusi ja ohhoo-momente ei tekkinud, samuti tuleb tõdeda, et turule toodud uued komöödiasarjad on kõik üsna ühetaolised ja hambutud.
13

Üksikvanema blogi: kust saab üksikvanem abi ja toetust?

12:59, 22. oktoober 2014
Alguses elasin koos emaga, kuid siis mõtlesin, et mis eeskuju ma niimoodi oma lastele annan. Hakkasin otsima võimalusi oma elamispinna leidmiseks. Pöördusin isegi kahe MTÜ poole, millest üks toetab puudust kannatavaid peresid ja teine üksikvanemaid. Minu soov oli lihtne – saada endale oma kodu.
11

Pulmablogi: pulmareis, 3.osa

11:43, 22. oktoober 2014
Kas hotellis olles tasub alati luksust ja mugavust oodata või tasub ka pisut vähem glamuurseteks asjadeks valmis olla? Mina üldiselt eriti hotellides-hostelites vinguja ei ole, sest noh... kohad on erinevad ja minu jaoks elementaarsed asjad polegi nii iseenesest mõistetavad teistes riikides.
2

Toomas Vara | Eurovisiooni lauluvõistluselt tuttavat Türgi-Saksa käehoidmist pole Galatasaray – Borussia mängult oodata

10:23, 22. oktoober 2014
Viasat Sport Balticu kanalil Meistrite liiga kohtumisi kommenteeriv Toomas Vara hoiab oma jalgpalliblogis Euroopa tähtsaimal vutivõistlusel silma peal. Erilise tähelepanu all on Eesti televaatajani jõudvad kohtumised.
3

Kuidas suur Hiina on meile sõnu kinkinud

07:00, 22. oktoober 2014
Raudteekeel oli nõukogude ajal teine väljend vene keele kohta – eriti algusaegadel, kui Eesti raudteele hulgaliselt sise-Venemaalt inimesi toodi.
0

"VIIMANE VÕMM": paljaste rindadega näitsik ja kontoris poolpaljalt lippav uurija Kotkas

00:13, 22. oktoober 2014
Juba seekordse "Viimase võmmi" pealkiri on väljakutsuv – "Alastitankijad". Kes või mis need on? Kohe alguses ütlen ära sedagi, et ärge võtke minu lookest kui arvustust, aga väikest kokkuvõtet tänasest osast. Pean tunnistama, et ma ei ole filmikriitik, kes peaks ja saaks mõnda telesarja arvustada. Võtke mind kui tavalist televaatajat, kes oma muljeid jagab ja lühikese kokkuvõtte teeb.
4

Mõtteid loodusest: jõe sild

20:00, 21. oktoober 2014
Teid on mul alati palju, neist üks viib alati jõe manu. Alati kui ma piki mõne jõe kallast käin, siis on mul tunne, et vastaskallas on huvitavam ja seal oleks palju huvitavam astuda ning olla.
0

Märt Roosna | Ennustan, et Pärnu VK võidab vähemalt kaks karikat! Kes julgeb minuga kihla vedada?

15:00, 21. oktoober 2014
Olen nõus Eesti meedias üksmeelselt kõlanud arvamusega, et taas tõotab tulla põnev ja ettearvamatu võrkpalliaasta, kuid ometi julgen välja pakkuda ühe peasoosiku: Pärnu Võrkpalliklubi.
4

GALERII: Naiselik iluõhtu Ontic ilusalongis

13:19, 21. oktoober 2014
Eelmisel reedel pärast pikaleveninud koolipäeva lippasin üle sügisvärvides Toomemäe Vaksali tänavale Ontic ilusalongi. Ei, mul ei olnud kinni pandud juuksuriaeg või tunnike jumestamiseks, läksin hoopis koos disainipoe KutshiMutshi ja mineraalkosmeetika brändiga Ontic Minerals reede õhtut tähistama. 
0

Elu suurim trügimine

12:37, 21. oktoober 2014
Eestlased on sedasorti rahvas, kes eelistavad suuremale seltskonnale ja pidevale küünarnukitundele pigem privaatsemat olemist. Ka spordirajal. Selle sain ma möödunud nädalavahetusel enam kui selgeks. Jooksin Amsterdamis poolmaratoni, kus valdav osa kulgemisest möödus tegelikult teiste vahel trügides.
0

Avasta Eestimaad: Paunküla mäed - tervislik puhkehetk arutust liikluskeerisest

10:51, 21. oktoober 2014
Paunküla mäed jäävad Tallinn-Tartu põhimaantee äärde, kümmekond kilomeetrit Kose ristist Tartu poole. Nõndaviisi on need heaks paigaks, kus sel maanteel valitsevast hullumeelsest liiklusest hetkeks puhata - olgu siis enne või pärast pikema vahemaa sõitmist.
2

Arvustus: "Elavad surnud" - võõrastele ei pihita

09:42, 21. oktoober 2014
"Elavate surnute" viies hooaeg jätkus teise osaga: Kas suudetakse hoida hooaja avapaugu taset? Kes on müstiline uus tegelane? Mis tegevusplaani haub Carol? Kas grupp võtab suuna Washingtoni poole? Kellel veab kohe eriti viltu?
5

Kuidas Lennart Meri aususest ja usaldusest rääkis

07:00, 21. oktoober 2014
Teise vabariigi esimene valitsuskriis möllas sügisel 20 aastat tagasi täistuuridel. Rublamüük oli Mart Laari kukutanud. Uueks peaministriks pakutud Eesti Panga president Siim Kallas ei leidnud aga riigikogus toetust.
3

ARVUSTUS: "Köök" (Kanal 2) osa 7, 20. oktoober - igati vahva osa

21:55, 20. oktoober 2014
Pean tunnistama, et olen hakanud seriaali "Köök" juba ootama, sest tegelikult on sari iga korraga paremaks läinud, näitlejate mäng on vahva, Indrek Taalmma peakokk Viktor Paulusena on suurepärane ja ka Kristjan Kasearu Maksina läheb järjest paremaks. Varsti ei mäletagi seda, et Kristjan-poiss ju pigem laulja on.
6

Mõtteid loodusest: rabasaarel

20:00, 20. oktoober 2014
Ühe vanamehest metsavahi jutt ei lõppe kunagi otsa. Ja kord viis ta mind sõnade abil sinna, kuhu ma veel kordagi elus ei olnud ise jõudnud-rabasaarele. See ehtne Kõrvemaa rabasaar jäi mind aastapikkuseks ajaks ootama.
0

Toomas Vara | Televisioon on karm – eetrisse pääsevad klubid, kelle kvaliteedis saab 99% kindel olla

18:09, 20. oktoober 2014
Viasat Sport Balticu kanalil Meistrite liiga kohtumisi kommenteeriv Toomas Vara hoiab oma jalgpalliblogis Euroopa tähtsaimal vutivõistlusel silma peal. Erilise tähelepanu all on Eesti televaatajani jõudvad kohtumised.
4

Arvustus: "The Knick" lõpetas hooaja meeleheite noodil

13:12, 20. oktoober 2014
Hooaja finaal tõstis fookusesse meditsiinidraamat pidevalt läbinud teema teaduse arengust ja kõrgest hinnast, mida üksikisikud selle nimel on pidanud maksma.
0

Arvustus: "Gotham" ilmutab saabuva sõja märke

13:11, 20. oktoober 2014
Gotham näib vaikselt, kuid kindlalt liikuvat selle suure gängisõja poole, mille saabumist Oswald Cobblepot sarja esimese osa lõpus Gordonile ennustas. Tollal suhtus Gordon sellesse suure skepsisega, sest seda rääkis talle mees, keda ootas hetk hiljem tema oletatav hukkamine. Ometi on Copplepot just see, kellel näib praeguse seisuga käest olevat kõige paremad kaardid.
0

Deivil Tserp | Karm elu paneb (tipp)spordi paika

11:26, 20. oktoober 2014
Tippsportlase mõnus päeva algus, mis kangastub silme ette paljudele armsast Mihkel Tiksi "Korvpalliromaanist", kus autori kirjeldusel koosnes ühe andeka kossumehe hommikuvõimlemine kahest peeretusest ja kuselkäimisest, on saamas ilukirjanduslikuks minevikuks.
2

Nädala ennustus | Mati Alaveri peale võib 100% kindel olla!

11:18, 20. oktoober 2014
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 20. oktoobri valik:
6

Kuidas lõpetas Kuller, Tartu kollane nädalaleht

07:00, 20. oktoober 2014
«Pange ikka must ülikond selga,» ärgitas toonane Kulleri tegevtoimetaja Väino Koorberg peielisi 20. oktoobril 1998. Endal tal ülikonda ei olnud. Aga inimesed pidid ju nädalalehe peielaua taga süngete orkestrihelide saatel ehtsate matuselistena näima.
2

ARVUSTUS: mõnusat huumorit, irooniat ja põnevaid leide

22:01, 19. oktoober 2014
Eelmisel pühapäeval me "ENSV'd" ei näinudki, sest Eesti mängis Inglismaaga jalgpalli ja ETV kandis üle mängu.
2

Mõtteid loodusest: jala kuus kilomeetrit

20:00, 19. oktoober 2014
Vana metsavahi suu ei väsi jutustamast. Sest tema jalad ei väsi viimast teda sinna, kuhu ei lähe ükski tee ega rada ja kuhu ta alati kohale jõuab, mõne loo juurde. Nii ka sel korral kui valge maa oli ümberringi ja vananev mees oma retke tegi.
0

Mõtteid loodusest: tamme vanemad

20:00, 18. oktoober 2014
Sügisega saabus kätte tõrude kukkumise aeg. Neid kukkus igale poole, kuni lõpuks üks mind tabas. See äratas mind sügismõtetest.
0

Kuidas baltisakslased läksid ja Punaarmee tuli

08:00, 18. oktoober 2014
Vanu ajalehti tollest ajast on ärev vaadata. "Õhtul kell 9 (18. oktoobril 1939.) asus Tallinna sadamast teele esimene aurik sakslastega, kes järgivad Saksa riigi valitsuse korraldust asuda elama endise Poola koridori ossa praegusele Saksamaale.
5

Mõtteid loodusest: saarma vile

20:00, 17. oktoober 2014
Suvi on tavaliselt mul matkavile aeg. Et ma seda seekord üksi ei tee, seda ma kohe muidugi ei teadnud. Kahekesi vilega olin suurest Laukasoost risti üle minnes ja ka Loobu jõe äärde jõudes.
0

Avasta Eestimaad: Harjumaa pärliteks võib vaieldamatult lugeda arvukaid väikesaari

11:43, 17. oktoober 2014
Harjumaa meenutab yin-yang´i - sedavõrd vastandlik on see maakond külastajate jaoks.
0

Avasta Eestimaad: kas Munamägi on ikka Eesti kõrgeim mägi?

10:58, 17. oktoober 2014
Tõusmine Eesti kõrgeimale mäele võib korralikult võhmale võtta. Eriti veel siis, kui endaga ka matkavarustust kaasa tassida.
5

Pulmablogi: pulmareis, 2. osa

10:22, 17. oktoober 2014
Kas on võimalik pulmareisile vaid käsipagasiga minna? Selgus, et saab täitsa hakkama. Ega muidu need lennupiletid nii odavad oleks olnud, kui oleks kasvõi ühe suure kohvri veel lisaks võtnud. Ja Wizzairil on üldse oma teema käsipagasiga- selgub, et on olemas "väike käsipagas" ja "suur käsipagas". Mõlemad peavad ju lennukis kuidagi ära mahtuma, aga hind on neil erinev.
3

Kuidas eestlased mitut naist pidasid

07:00, 17. oktoober 2014
Esimese vihje saame Henriku Liivimaa kroonikast – mitut naist võisid pidada kui mitte lihtmehed, siis jõukamad maavanemad ja väepealikud ometi. Orjataride kaasnaistena pidamist ei pandud aga kellelegi pahaks. Henrik: "Neil on igal ajal olnud kombeks vangidega, nõtrade naiste ja neitsidega, korda saata palju hädasid ja kõlvatusi, naerdes neid ära ja võttes teisi endale naiseks, igaüks kolm või kaks või enam, ka oli neil kombeks müüa neid kurelastele ja teistele paganatele."
3

Mõtteid loodusest: kakkude päev

20:00, 16. oktoober 2014
Kakkudel ja minul on terane pilk. Me paneme üksteist tähele ja seda juba pikki aastaid. Kakk on pimeduse ja hämaruse lind, kes seal end hästi tunneb. Siis on tal ka jahiaeg ja parim hiirteaeg, seal kus neid on.
0

ARVUSTUS: kuidas "Padjaklubis" sünnipäeva asemel matuseid peeti

14:59, 16. oktoober 2014
Sellenädalane "Padjaklubi" keerleb Miša tädi Saša asemel Kristina sünnipäeva ümber, kuid seda kindlasti mitte viisil, nagu ta omale ette kujutanud oli, kuna tüdrukute head kavatsused tekitavad iroonilisel kombel hoopis suurema segaduse kui bravuurikas tädi Saša, kes eelmisel nädalal ajutiselt, kuid ettehoiatamata nende juurde elama asus. 
16

Malluka beebiblogi: kaksteist kuud armastust

13:02, 16. oktoober 2014
Kallis tütar,
5

Kuidas suur Hiina on meile sõnu kinkinud

07:00, 16. oktoober 2014
Raudteekeel oli nõukogude ajal teine väljend vene keele kohta – eriti algusaegadel, kui Eesti raudteele hulgaliselt sise-Venemaalt inimesi toodi.
3

Mõtteid loodusest: esimene armastus

20:00, 15. oktoober 2014
Terane suvine silm on suvelapse oma. Ta paneb kõike tähele ja nii ka suve viimases kuus ehk augustis. Suve esimesel kuul said noored varesed tuule tiibadese.
0

KATRIN LUST: kui bussijuht on kuri

13:53, 15. oktoober 2014
Kui bussijuhid, müüjatarid ja muud klienditeenindajad seda blogi juhtumisi loevad, siis ma tahaksin teile kõigile südamele panna, et teie tööst sõltub suurel osal inimeste tuju. Nii on vähemalt minul, aga eks ma ole ka pisut üle keskmise emotsionaalne inimene.
52

Hugo Tipner | Märkmeid jalgpallikoondisest - resultatiivsus, põud, staatika, kaitse, Rüütli, noored, fragmente

10:36, 15. oktoober 2014
Õhtulehe spordivaatleja Hugo Tipner lahkab oma seekordses kolumnis Eesti jalgpallikoondise esitusi möödunud nädalal.
1

Kuidas kirjamehe elu kuulsusetult lõppes

07:00, 15. oktoober 2014
Veel päris hiljaaegu oli internetis müügil auväärne 150 aastat tagasi välja antud esimene Eesti luule antoloogia «Lillekessed: mitmed ja mitmesugused laulud Ma rahwale ello parrandamisseks ja ausaks ajawiteks». See oli küll teine trükk. Antoloogia esimese osa esmatrükk ilmus paar aastat varem ja teine osa paar aastat hiljem.
0

Mõtteid loodusest: rästikute õu

20:00, 14. oktoober 2014
Majaõu oli minu ja maja vaadata. Vahel sai öösel pimedagagi väljas käidud ja maja ise ka ei sulgenud siis silmi. Õue peal olid kõik õuepealse vajalikud tegelased, ka rakkekaev ja sissetallatud rajad.
0

Malluka beebiblogi: isa kiri tütrele

13:01, 14. oktoober 2014
Kallis Mari,
6

Kuidas blond Veenus Eesti vallutas

07:00, 14. oktoober 2014
"Praegusaja suurim ning unustamatuim löökfilm. Selles kehastab Marlene Dietrich naise suurimat raffinement’i. Ühendatult ürgtungiga on aineks kõikeohverdav emaarmastus," reklaamis Uudisleht 1933. aasta kevadel linateost "Blond Veenus".
0

ARVUSTUS: "Elavad surnud" uus hooaeg - ei mingit varjupaika...

23:00, 13. oktoober 2014
Maailma infektsioonina haarav ning vaatajarekordeid purustav õudus-seebikas "Elavad surnud" ("The Walking Dead") naasis tele-ekraanile suure ampsuga. Tegemist on juba epideemia viienda lainega, kuid kas televiirus suudab püsida jäädavalt äärmiselt nakkusohtlikuna või on olukord näitamas raugemisilminguid?
4

ARVUSTUS: seekordse "Köögi" süžee oli huvitav ja peategelased on jätkuvalt head!

22:42, 13. oktoober 2014
Komöödiasari "Köök" on jõudnud kuuenda osani ja tuleb tunnistada, et seegi episood oli igati naljakas. Peakokk Viktor Paulust kehastav Indrek Taalmaa ei tee järeleandmisi ning mängib suurepäraselt.
3

Arvustus: "The Knicki" tegelased sammuvad allakäigutrepil

21:53, 13. oktoober 2014
Hooaja eelviimane osa kujutab naistegelaste raskeid valikuid, mis ei tõota asjaosalistele õnnelikku lõppu.
0

Mõtteid loodusest: rebane ja koerad

21:40, 13. oktoober 2014
Minu lapsesilmad harjusid pimedusega ja nii polnudki öös enam vaid tähed ja valge maa. Ja talvehari vedas rebasejäljed igale poole. Öös ja kuupaistel olid nad lumel ja lapsesilmades.
0

Arvustus: "Gothami" mõned head ja mitu viga

17:40, 13. oktoober 2014
Pärast "Gothami" kolmandat episoodi võib vast rääkida juba ka sarja nõrkadest kohtadest ja puudujääkidest, mida ehk senini tunnistada pole tahtnud, kuid praeguseks tõdema peaks. "Gotham" on alustanud äärmiselt ambitsioonikalt, kuid kahtlus, kas ta suudab end tõestada olevat samaväärselt potentsiaalikana, jääb.
1

Päevatoimetaja

Kristin Aasma
Telefon 614 4068
kristin.aasma@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis