Õhtulehe blogid

ARVUSTUS | „Seitsme õe saladus“ on nii rumal film, et selle üle on hea sõpradega nalja visata

13:33, 20. september 2017
1979. aastal kehtestati Hiinas ühe lapse poliitika, mille kohaselt tohtis peres olla vaid (ilmselgelt) üks laps. 2015. aastal oli elanikkonna keskmine vanus tõusnud niivõrd kõrgeks, et seadus tühistati. AGA! Mis juhtuks, kui ülerahvastatus oleks reaalne oht ülemaailmselt, mitte ainult Hiinas? Täpselt selle ideega mängib ka Tommy Wirkola ulmefilm “Seitsme õe saladus”.
3

Ville Arike | Andi Nooda näitel: kas Serbia korvpallurid pidanuks pühapäeval sloveenidele pasunasse andma?

10:11, 19. september 2017
Jõhvi rahvajooksu võitja Ibrahim Mukunga poolt välja sirutatud käe vastu võtmata jätnud teise koha mehe Andi Nooda tegevusele pole vähematki õigustust. Ükskõik, kuidas asjaosalised juhtunut pehmendada ei püüa, ei saa seda veel mingil moel lõppenuks kuulutada.
106

Kuidas Narva saatis toiduabi Ivangorodi lastele

04:00, 18. september 2017
Ivangorodi võimud süüdistasid 1998. aasta sügisel narvalasi üle jõe naabrite juures käimises – toidupoed ostetakse tühjaks ja isegi lasteaedades pole enam pisipõnnidele süüa anda.
6

Deivil Tserp | Kellyl sama riskitase nagu rahuvalvajatel

00:10, 18. september 2017
Äsja Kelly Sildarut tabanud põlvevigastus tekitas Eestis üldrahvaliku valukarje. Muidugi on see väga kurb uudis, paraku ei ole tippspordis traumadest pääsu, vigursuusatajat võib võrrelda Afganistanis patrulliva rahuvalvajaga, kes võtab riski teadlikult.
11

ARVUSTUS "Ruut" – kas me sellist tulevikku tahamegi, või on see juba käes?

08:28, 17. september 2017
Tänavune Cannes'i võidufilm „Ruut“ on väga mõjus ja mitmetisi tundeid tekitav portree lähituleviku Rootsist ja läänelikust ühiskonnast üldse. Tänapäevase pealiskaudsuse ja poliitkorrektsuse tragikoomika paneb mitmes kohas muigama, kuid kokkuvõttes jääb hinge mõru maik.
4

ARVUSTUS | Teejuht eesti talurahva maagiaga täidetud maailma

18:29, 16. september 2017
Vähemalt osa meie esivanematest uskus, et seljahaiguse vastu on abi sellest, kui kevadel esimest korda piksemürinat kuuldes kolm kukerpalli lasta. Või et metsas on keelatud vanduda ja mõelda kurje mõtteid. Nii tuleb välja folklorist Reet Hiiemäe koostatud raamatust „Eesti rahvatarkused kodust, loodusest, tervisest ja suhetest“.
1

ARVUSTUS | „Inhumans“ on Marveli esimene suurejooneline ebaõnnestumine

12:30, 15. september 2017
Praeguseks hetkeks on muutunud normaalseks see, et iga paari nädala tagant jõuab kinodesse järjekordne koomiksil põhinev film või Netflixi pildiraamatute alusel valmis vändatud teleseriaal. Kuigi neid vorbiti ka enne seda, tuleb selle kõige eest eelkõige tänada siiski 2008. aastal ilmunud “Raudmeest”, mis lükkas käima selle suure ühendatud filmiuniversumi kontseptsiooni, mida üritavad järgida ka paljud teised filmistuudiod.
1

FOTOBLOGI | Kuidas näeb välja noorpaari pulmapäev

13:11, 12. september 2017
Kahest fotograafist ja ühest jumestajast koosnev fotoblogijate rühmitus Fotoraat otsis kokku ühe ilusa pulmapeo vingeimad fotod. Viska pilk peale!
0

ARVUSTUS | „See“ on üdini hirmus ning tõenäoliselt siiani aasta kõige mõjuvam õudusfilm

14:38, 11. september 2017
Kätte on jõudnud september ning tänavatel lonkivad lapsed on lõpuks ometi koolihoonete seinte vahele naasnud. Kui aga tunned, et nüüd on keskpäeval linnas liiklemine kuidagi liiga rahulikuks jäänud (seda möödunud nädalavahetuse jooksuhullust eirates) ning kohe kuidagi ei ole võimalik laste rumala käitumise peale närvi minna, siis soovitan sammud kino poole seada ja vaadata ära Stephen Kingi samanimelisel romaanil põhinev “See”. Seal neid võimalusi ikka jagub.
6

Kuidas Tallinna telefonid luulelisuse kaotasid

04:00, 11. september 2017
Tallinna telefonivõrgus oli 1928. aastal umbes 200 telefonipreilit (Nõmme omaette linnana veel lisaks), kui Rahvaleht kirjutas 11. septembril: „Tallinnas hakkab paljukirutud ja paljuarmastatud telefonipreili pikkamisi välja surema. Tulevikus vastab keskjaamast inimese asemel külm metall. Hiljem hakkab sellest kahju ka neil, kes telefonipreilisid seni ainult kirunud. On ikkagi väga armas telefonipreililt midagi viisakalt paluda ja sealt vastabki juba ta hääl nagu hõbeda kõlin: „Valmis!“ Automaadist kostab praeguse „Valmis!“ asemel ju vastav heledakõlaline signaal. Kui aga soovitud number ei ole vaba, siis vastav madalamatooniline signaal. Kui ühendus saadud, kutsub aparaat abonendi telefoni juurde kella abil, nagu seda teeb ka praegune telefonipreili.“
1

Henry Rull | Mõistliku spordisõbra kvaliteedimärk

20:06, 10. september 2017
„Ragnar Klavan on tõeliselt kohutav!“ „Klavan on sama kasulik kui kanuu tormi ajal.“ „Usun, et Oxfordi sõnastikus tähendab sõna „Klavan“ kedagi, kes on täiesti kasutu.“ Need on vaid mõned näited sõnavõttudest, mis levisid sotsiaalmeedias pärast Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani koduklubi 0:5 kaotust Manchester Cityle laupäeval. Klavan ei teinud küll head partiid, kuid sellest olenemata on halvas mõttes vapustav näha, kuidas võib üks jalgpallur fännide jaoks heast leiust muutuda sõimusõnaks.
3

ARVUSTUS: „Rachel, mu piin“ räägib järjekordse õnnetu armastusloo

13:18, 8. september 2017
“Rachel, mu piin” on Daphne Du Maurier’ romaan, mis on inspireerinud ka filmitööstust ning samanimeline film ongi hetkel ka Eesti kinodes jooksmas. Kahjuks filmi ma veel vaatamas käinud ei ole, kuid selleks, et lugu korralikult mõista, ongi parem lugeda enne läbi raamat, kui vaadata filmi.
4

ÕHTULEHE FILMISPIKKER | Sel nädalal mine kinno vaatama aasta parimaks õudusfilmiks nimetatud linateost „See“

11:19, 8. september 2017
Suvel leiab kinodest mitmeid kõrgelt hinnatud filme, ent mida ja kuhu vaatama minna? Õhtuleht aitab leida tulevaks nädalaks parimad filmid, toome ka välja veebilehtede Rotten Tomatoes või IMDB hinnangu filmidele. 
8

ARVUSTUS | „Ebateadusest ja imekividest“: kristallimaagia müütide purustamine vale meetodiga

17:32, 5. september 2017
Geoloog Anto Raukase raamat, mis seab eesmärgiks ebateaduse ja imekristallidesse uskumise meeletut populaarsust pisut nõrgestada, teeb nii mõneski osas iseendale karuteene. Mis on eestlaste kristallilembuse põhjustajaks? Inimeste teadmatus? Euroopa Liit? Marju Lauristin?
6

Kuidas esimene vabariik pagulasi tõrjus

04:00, 4. september 2017
„Pühapäeva varahommikul saabusid Rootsist mootorpaadil Sõrve poolsaare Karuste küla randa 16 juudi soost põgenikku endisest Tšehhoslovakkiast, kes olid välja saadetud Rootsist. Põgenikest olid 14 meest ja üks naine kümneaastase lapsega. Meie piirivalve poolt anti põgenikud üle politseile, kelle korraldusel nad pärast ülekuulamist, mis kestis terve pühapäeva, paigutati Kuressaare vanglasse,“ kirjutab Uus Eesti esmaspäeval, 4. septembril 1939.
11

Pluss, miinus, ennustus | Vaimustav Kaia Kanepi, nigelad judokad ja Magnus Kirdi sügisene purakas

00:20, 4. september 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi mööduva nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 4. septembri valik.
0

Deivil Tserp | Piinlik tegu Audentese spordigümnaasiumis

00:15, 4. september 2017
Viimasel ajal tundub mulle üha sagedamini, et meie ühiskonnas surutakse igasuguseid uuendusi läbi lausa idioodi järjekindlusega. Kõik soovivad oma valdkonda tuua värsket verd ja nii käibki üks suur aadrilaskmine.
6

Mart Treial | Reimi taktikat kritiseerida on asjatundmatu

13:12, 1. september 2017
Eesti jalgpallikoondise eilne 0:0 viik MM-valikmängus Kreekaga nende enda kodus on väga korralik tulemus. Mitte ausamba vääriline, aga kindlasti väga korralik. Ometi suutis osa rahvast lõpuvile järel esimese asjana peatreener Martin Reimi taktikavalikut ja meeste esitust kritiseerida. Asjatundmatu kriitika, väidan ma.
5

Kuidas daamide pesust ja Ruhnu vangimajast juttu tehti

04:00, 28. august 2017
Täna 95 aastat tagasi ilmus esimene Eesti kõmuleht, kord nädalas ilmunud Esmaspäev. Lüheldases teates lugejatele rääkis ajaleht kõmust vaid ääri-veeri: „Esmaspäev tahab poliitiliselt vabu käsi hoides ilmuda vabameelses sihis…“. Asjaloos on olulisem, et tegemist oli esimese rohkelt illustreeritud ajalehega Eestis ja kuulsaks sai selle veergudel karikaturist Gori (Vello Agori).
0

Võrdlus Riiaga anno 2015 - võrkpalli EMi pale on oluliselt inimlikum

23:01, 27. august 2017
Võrkpalli EM on eestlaste jaoks kulgenud täpselt nii, nagu võis arvata. Koondise tase on piisav, et suurtele vastu hakata, aga võitude noppimine on juba keerulisem ülesanne. Polnud me ju ka soomlaste vastu favoriidid, nii et 2:3 kaotus polnud üllatus.
1

Kossumehed, adra seadmiseks pole aega neli aastat - mudaliiga võib peagi uuesti ähvardada

17:38, 21. august 2017
Eesti korvpallikoondis täitis selle suve eesmärgi ja pääses MMi põhivalikturniirile, kus mängib Euroopa 32 paremat meeskonda. See ei tähenda aga, et B-divisjonist ehk mudaliigast pääsemine on nüüd pikaks ajaks tagatud. Ei ole.
4

Kuidas sõdurid Eesti raadiomaste vallutasid

04:00, 21. august 2017
Tallinna teletorni juures 21. augusti varahommiku- ja päevasündmusist 1991. aatal teatakse hästi, kuid Vene sõdurid kippusid ka teiste mastide kallale.
5

Ville Arike | Korvpalluritel on aeg seada uusi sihte

00:15, 21. august 2017
Eesti korvpalliringkond mõistis tänavuse suve tähtsust hästi. Meeste koondise jaoks oli maailmameistrivõistluste eelkvalifikatsiooni näol tegemist väga ohtliku võistlusega, mille ebaõnnestumine tähendanuks riigi korvpallielule väga tugevat hoopi. Ning eestlased suutsid mobiliseerida parimad olemasolevad jõud.
0

Pluss, miinus, ennustus | Tänaku ilus ralli, ilmetu universiaad ja võrkpallikoondise tõehetk

22:50, 20. august 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi mööduva nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 20. augusti valik.
0

EMOJI-FILM | Hoidke enda lapsed selle filmi seanssidelt eemal

18:57, 17. august 2017
Ligi kolme-aastase lapsega poes käimine on meeletult keeruline. Ta haarab korvi, kõnnib piimaleti juurde, siis haarab õnnetul kombel lemmikuks saanud lumekrabipulgad ja leiva. Seejärel tatsab ta korvi järel vedades kassa poole, et jääda seisma seal seisvate värviliste pakendite juurde, mis pakuvad magusat – kohe, värviliselt ja agressiivselt. Sellest letist möödaminek nõuab korralikku diplomaadioskust.
16

ARVUSTUS | Põrandaks sõnnikukiht – Eesti talurahva karm argireaalsus

11:49, 15. august 2017
Heiki Pärdi raamat „Eesti argielu. Teekond moodsasse maailma“ lõhub idealiseeritud arusaama Eesti talurahvast. Pärdi näitab, et talurahva argielu oli suisa uskumatult kole. Eeskujusid siit ei leia.
33

ARVUSTUS | „Amityville 19“on õudselt jama, aga mitte väga õudne film

14:13, 14. august 2017
Kui „Amityville: Kurjuse ärkamine“ oli jõudnud umbes tund aega ekraanil ajaloo kõige igavamat õudusfilmi etendada, palus üks tegelastest teatraalselt end ära tappa. Mitte kunagi varem pole ma suutnud ühe filmitegelasega niivõrd hästi samastuda, sest tolleks hetkeks kaalusin tõsiselt seansilt välja jalutamist, et notarile helistada ja oma viimne testament kirja panna.
1

ARVUSTUS | „Annabelle: loomine“: on vahepeal isegi päris õudne

14:13, 14. august 2017
Aastal 2013 vorpis õudusžanriga sina peal olev režissöör James Wan valmis 100% päriselul põhinev filmi „Kurja kutsumine“, mis oli üdini tõene ega koosnenud kohe absoluutselt ülepaisutatud lugudest, mille keskmes tuntud deemonikütid Lorraine ja Ed Warren, kelle amet, kusjuures, on enam kui legitiimne!
2

Kuidas peaminister lubas, et Eesti on valmis võitlema

00:01, 14. august 2017
Kui sakslased okupeerisid Tšehhoslovakkia, alustasid Inglismaa, Prantsusmaa ja Nõukogude Liit 1939. aastal kõnelusi, kuidas abistada riikidele, kes võivad samuti sattuda Hitleri ohvriks. Eestis jälgiti neid kõnelusi kasvava rahutusega. Kardeti, et  nõukogud saavad õiguse meile sisse marssida.
1

Kaarel Täll | Janek Õiglane - mees, kes julgeb nautida

19:15, 13. august 2017
Sportlane on tegelikult oma olemuselt meelelahutaja. Mõni teeb oma tööd paremini, teine kehvemini, nagu kõikidel elualadel. Janek Õiglane tõestas, et tema kuulub omal alal igal juhul tipu lähedale!
2

Pluss, miinus, ennustus | Taaramäe positiivne üllatus, Balta nukker esitus ja korvpallikoondise ülikõrged šansid

18:42, 13. august 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi mööduva nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 13. augusti valik.
0

Inimesed elavad tänapäevalgi telkides ja see on normaalne!

12:37, 12. august 2017
Mongolid on nomaadid, ajalooliselt on nende loomuses olnud oma elukoha muutmine ja ühest kohast teise rändamine. Tänapäevalgi elab suur hulk rahvast sellist elu, ülejäänud pool ehk umbkaudu poolteist miljonit on peamiselt kogunenud pealinna Ulanbaatarisse.
7

Helikopterirööv: ole sa pätt või pankur, profina tegutsedes kehtivad ikka samad reeglid

15:00, 11. august 2017
Jonas Bonnier „Helikopterirööv. Tõsielul põhinev lugu Rootsi ajaloo suurimast raharöövist“. Tõlkinud Aive Lauriste, Helios, 2017
0

Mongoolias on kõik odav – aga on midagi, millele pead rohkelt kulutama!

11:36, 11. august 2017
Aasias on enamik riike meie jaoks väga odavad. Selles osas ei ole erandiks ka Mongoolia. Kohalik raha on tugrik ning 1 euro väärt 2700 tugrikut. Nii võibki juhtuda, et raha vahetama minnes on su rahakott järsku nii paksult raha täis, et see ei lähe enam kinni.
4

Trans-Siberi lood: tõeline nukumaa keset järve – elekter jõudis sinna hiljuti ja pole pangaautomaate

13:03, 10. august 2017
Olhon on Baikali suurim saar ja maailmas suuruselt neljas järves asuv saar. Mina nimetasin seda saarele jõudes aga nukumaaks.
2

Trans-Siberi lood: 6 kasulikku nõuannet Trans-Siberi läbimiseks

12:02, 9. august 2017
Toon välja kuus head nõuannet, mis võiksid kuluda marjaks ära, kui oled suundumas Trans-Siberi raudteele Venemaal.
0

Kuidas inimesed uskusid õnneraha võimu

04:00, 9. august 2017
„Vanarahva usu järgi on seesugust raha olemas, mis alati omaniku tasku tagasi tuleb,“ kirjutab  Matthias Johann Eisen. Pakub ka retsepti.
0

Trans-Siberi lood: te ei tohi seda kohvi juua, see on rongirestoranis keelatud – ehk kuidas seal asjad tegelikult käivad?

09:57, 8. august 2017
Rongidesse saab kaasa tuua enda toitu, kuid ka osta kohapealt. Selleks on mitu võimalust, esimene siis oma vagunis vagunisaatjalt, teine aga käia rongirestoranis.
6

Kuidas Eestit rüüstas meeletu äikesetormide jada

04:00, 8. august 2017
Eesti on klimaatiliselt suurriik, aga info keskendub Tallinnale. Nii ei teadnud keegi, et 8. augusti varahommikul 2010 käis saartest üle äikeselaine tugeva tuule ja rahega. Ilm oli olnud suisa kuum, aga nüüd kukkus temperatuur seal mõnes kohas 10 soojakraadi lähedale.
1

Trans-Siberi lood: ööpäevad ja lõppematud kilomeetrid – kes sõidavad Trans-Siberil?

07:45, 7. august 2017
Trans-Siberi raudtee on eelkõige venelaste endi jaoks. Nad kasutavad seda, et sõita külla lähedastele, minna puhkusele või liigelda hoopistükkis tööasjus. Kes olid siis need inimesed, kellega kohtusin mööda Trans-Siberi raudteed sõites?
7

Kuidas Eestis oli oma erakust Martin Luther

04:00, 7. august 2017
„Toimetust külastas kummaline mees. Võõras ei ütle tere ega võta kaabut peast,“ kirjutas Uudisleht 1934. aasta suvel.
1

Mart Treial | Nõrk Neymar

00:10, 7. august 2017
3. august 2017 läheb maailma jalgpallilukku päevana, kui Pariisi Saint-Germain (PSG) ostis 222 miljoni (nafta)euro eest FC Barcelonast 25aastase Brasiilia pallivõluri Neymari.
2

ARVUSTUS "Ismaeli vaimud" – hullud inimesed hullus maailmas

08:56, 6. august 2017
Kui lähedane inimene jäljetult haihtub, siis soovime loomulikult üle kõige, et ta koju tagasi pöörduks. Et ta poleks surnud, nagu kardame. Ent kui suudame pikki aastaid hiljem viimaks oma eluga ilma temata edasi minna, siis kas tahamegi enam, et kadunu meie ellu naaseks? Või on ta pigem hirmutav kummitus minevikust? Just viimane juhtub tänavuse Cannes'i festivali avafilmis "Ismaeli vaimud", mid nüüd meiegi kinodes näeb.
0

ARVUSTUS | „Daam kullas“ – pigem perekonna kui portree erakordne lugu

14:10, 5. august 2017
Vaatamata pealkirjale sukeldub Anne-Marie O’Connori „Daam kullas. Gustav Klimti meistriteose, Adele Bloch-Baueri portree erakordne lugu“ ühe kunstiteose sünniloost märksa sügavamale 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse Viini kultuuriellu. Aga veelgi põhjalikumalt ajalukku.
0

Kuidas Tallinna muuseumlinn loodi

04:00, 2. august 2017
Eile oli Tallinnas viis kruiisilaeva, vähemalt 9400 turisti vanalinnas kui muuseumis hulkumas. Mõttele vanalinnast just nimelt linn-muuseum teha tuli Helmi Üprus  juba 1955. aastal, täiendades seda hiljem ideega kogu vanalinna hõlmavast muinsuskaitsealast. Eesmärk oli turismi elavdamine ja sealtkaudu raha (võimalik, et isegi valuuta) sissevool.
0

Kuidas raudtee Tallinnast Viljandisse läks

04:00, 1. august 2017
Kitsarööpmeline raudtee tõi nii mõnessegi Eesti kohta õitsengu. Esimene selline juurdeveotee ühendas Pärnu Mõisaküla kaudu Valgaga, kus kaup laiarööpmelistese vagunitesse ümber laaditi. Raudtee sai valmis kavandatust aastajagu hiljem, 1896. aasta oktoobris. Järgmisel aastal lisati sellele liinile Mõisaküla–Viljandi jupp ja alles siis hakati raudteed Tallinna poole pikendama. Täna 1901. aastal algas regulaarne liiklus raudteel, mille üks ots oli Tallinna sadamas, teine Viljandis ja Mõisakülas.
1

Kuidas taluniku moonipõld jõuga maha niideti

04:00, 31. juuli 2017
Edgar Savisaar oli siseminister ja Ain Seppik politsei peadirektor, kui keskkriminaalpolitsei narkorühm ja K-komando saadeti 31. juulil 1995 Viljandi lähedale hävitama talunik Ilmar Kõvatomase moonipõldu.
0

Ats Kuldkepp | Noored korvpallurid väärivad rohkem melu

00:10, 31. juuli 2017
Nagu arvata oli, on korvpallikoondiste mängud suutnud koduse meistriliigaga tekkinud segaduse varjutada. Korvpalliliidu kallal on sügisel aega võtta küll, seega keskendume meiegi korraks koondiste tegemistele.
3

Pluss, miinus, ennustus | Epeenaiste erakordne temp, küsitav vutidiil ja kergejõustiklaste keeruline seis

22:30, 30. juuli 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 30. juuli valik.
0

Trans-Siberi lood: aga kuhu jäi internet?

18:28, 30. juuli 2017
"Ma oleks arvanud, et sellist mastaapi rongis on internet,“ ütleb üks mu sõber, kui kurdan, et söö-maga-loe-kirjuta-vaata filmi muutub rutiinseks ja tahaks välismaailmaga suhelda.
11

Katrin Lusti blogi: Jüri Ratas on IRLi ja sotside pantvang

14:56, 30. juuli 2017
Sel nädalavahetusel avaldas Edgar Savisaar Facebookis video, milles ta ähvardab taas välja tulla oma valimisnimekirjaga. 
66

Trans-Siberi lood: milliseid mugavusi leidub ja mida pole Trans-Siberi rongides?

13:29, 29. juuli 2017
Kui ma hakkasin rongiga Tallinnast Moskva poole sõitma, alustasin Paulo Coelho raamatu „Aleph“ lugemist. Tegemist oli suurepärase seltsilisega, sest ka see rääkis Trans-Siberi läbimisest. Autor jutustas enda loo ja kõige selle taustaks oli ööd ja päevad rongis. Aga ilmselgelt oli Coelho sel rännakul (mis leidis aset kümme aastat tagasi) luksusklassis, meil nii mugavad asjalood polnud.
17

Kuidas Eestis tekkis nudistide liikumine

04:00, 29. juuli 2017
"Tähtis on rahva kõlblise eetika kasvatamine. Seda saame teostada vaid mehe ja naise alasti koosviibes," tsiteerib Uudisleht insener D-d (Erich Differt), kes viis koos kaaslastega 29. juulil 1932 siseministeeriumile kinnitamiseks nudistide, ametlikumalt Eesti vabakehakultuuriühingu, põhikirja. Paljud mõtlevad, et alastiolek ei ole esteetiline.
13

FILMIBLOGI: Valeriani parim osa on Rihanna kosmiline striptiis

17:14, 28. juuli 2017
Prantsuse päritolu koomiksid on minu meelest üldjuhul alati veidrad olnud, vähemalt võrreldes muu maailmaga. Täpselt sama lugu on ka 1967. aastal alguse saanud seeriaga “Valérian et Laureline”, mille alusel lõpuks ometi ka üks suurejooneline mängufilm valmis otsustati vorpida. Ent, mis kõige tähtsam, projekti taga ei seisa keegi muu, kui kultuslike linateoste “Fifth Element” ja “Léon: The Professional” autor Luc Besson, seega see tähendab, et tegemist on hea filmiga, eks? Eks…?
0

Trans-Siberi lood: miks sõita 5000 kilomeetrit mööda Venemaad?

07:28, 28. juuli 2017
Blogi nimi on Seljakotiga maailma, kuid ausalt öeldes pole ma ammu päriselt oma suurt seljakotti selga pannud. Igatahes nüüd oli õige aeg seda teha tagasi ja minna seiklema. Venemaale.
2

Päevatoimetaja

Maria Rozbaum
Telefon 51993733
maria.rozbaum@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis