Õhtulehe blogid

Kuidas rektor tudengeid viinapatust hoiatas

07:00, 30. jaanuar 2015
«Ja nii nagu suits ajab põgenema mesilased, nii ajab viina ja söögi liigtarvitamine põgenema vaimsed annid. Kui joodik neelab viina, neelab viin joodiku. Joonud mõõtu pidamata viina, ajab ta sageli välja Jumala nime teotust, roppe sõnu ja laimu, tekitab sellega tülisid ja kaklusi,» kirjutatakse Academia Gustaviana rektori ja senati jõulumanitsuses Tartu tudengitele 1646. aastal.
0

Psühholoogia blogi: üksinda reisile

10:23, 29. jaanuar 2015
Kas oleksite nõus minema üksinda reisile? Kas see mõte tundub põnev väljakutse või pisut hirmutav oleneb minu arvates suhtumisest.
0

Valdo Jahilo: Täitsa pael! Higipael

09:37, 29. jaanuar 2015
Pärast intensiivsemat sisetreeningut – olgu selleks siis ujumine, rühmatreening või mõni muu aktiivne liigutamine, higistan ma välja umbes kilo jagu ihuvedelikke. Spordisaalis on seda riietusruumis asuval kaalul hästi näha.
0

Kuidas eestlased vaenlase südameid õgisid

07:00, 29. jaanuar 2015
Jumalateenistus oli pühapäeval, 29. jaanuaril 1223. aastal just alanud, väljas laadakära vaikimas, kui Sakalamaa mehed jutluse ajal kirikusse tungisid ja rüütleid ning nende kannupoisse tapma hakkasid. Mõõgad rabasid ka Viljandi foogti.
2

Sa oled selle riigi ju välja mõelnud ehk mida Puerto Ricol Eestist teatakse

15:51, 28. jaanuar 2015
"Ma olen Eestist. See on riik Euroopa põhjaosas," on minu peamine vastus, kui mult küsitakse, kust pärit olen.
5

Värviliste mantlitega tänavapilt kirkamaks!

11:31, 28. jaanuar 2015
Näitan teile üht ilusat talvemantlit, mis tõsi küll, on netipoest tellitud ja Eesti poodidest sarnaseid vist väga ei leiaks. Miks? Sest see on värviline. (Tumeroheline pole tõesti maailma värviliseim värv, aga sama mudelit on ka erkkollast ja veinipunast tooni.)
4

Kuidas viin esimeses vabariigis muret tegi

07:00, 28. jaanuar 2015
Karskusnädal oli ukse ees ja riigivolikogu mures. 28. jaanuaril 1938 tsiteerisid ajalehed pealkirja «Alkoholiuputus» all riigivolikogu liiget Jaan Tõnissoni, kes ütles: alkohol annab rohkem kui veerandi riigieelarve tuludest, 27,10 protsenti.
0

Psühholoogia blogi: kust saada inspiratsiooni?

10:22, 27. jaanuar 2015
Millest või kellest ammutada inspiratsiooni, et loominguga tegeleda? Eks igal inimesel ole omad viisid, kus inspiratsiooni käia kogumas. Kindel on see, et puhanult on inspiratsiooni kergem leida.
0

Lumi alistas New Yorgi

08:13, 27. jaanuar 2015
Nagu ikka, algas ka minu tänane hommik piimaga tee kõrvale läpaka peal internetis kiiresti ajalehti sirvides. Teed rüübates vaatasin fotosid, kuidas Ukrainas Mariupoli trollipeatuses 30 tsiviilelanikku surma said. Näiteks istub üks vanem mees trollis sirgelt aga surnult, pea lõhki nagu maha kukkunud arbuus. Verelombid, klaasikillud. Möödakäijad stoiliselt pealt vaatamas. Troll ise sõelapõhjaks lastud ja läheb ilmselt mahakandmisele. Kujutan ette, kuidas õige varsti võib sama stseen korduda number 2 trollis Szolnoki peatuses Mustamäel. Ega venelast ju keegi peatada julge.
35

Ville Arike | Milano võttis Kanguri asemele Euroliiga kehvima kaitsemängija?

08:00, 27. jaanuar 2015
Korvpall on hea spordiala, mille kohta annab teha kõikvõimalikku statistikat. Tõsi, statistika ei näita absoluutset tõde, seda näitavad võidud-kaotused ja koht turniiritabelis. Kuid mingeid trende ja järeldusi saab statistika põhjal teha.
3

Ott Järvela | Hüüdnime Kraavi-Ott on Tänak külge saanud asja eest

07:00, 27. jaanuar 2015
Isegi kui Eesti rallisõprade poolt totaalseks ebaõnneks tituleeritud kruusalaik seda oli, ei saa ma ausalt aru, kuidas on võimalik hinnata või pidada Ott Tänaku esitust nädalavahetusel sõidetud Monte Carlo rallil (pigem) positiivseks. Eesti parim rallimees sõitis taas kraavi ja sai MM-sarja punktide asemel kirja väga viletsa 18. koha.
65

Kuidas Murru vanglas õitses relvatootmine

07:00, 27. jaanuar 2015
20 aastat tagasi jaanuari lõpul elas Eesti ärevat elu. Tavalisem rahvas murdis poes suhkrusabas, Virumaal osteti poed võist tühjaks. Kardeti hinnatõusu.
2

Töö lihtsalt jalutab magamistuppa kaasa! Mida teha?

01:04, 27. jaanuar 2015
Hiljuti konkureerivas hostelis Island Time'is sõpradel külas käies sain teada, et sealsete töötajate ööbimispaik ei ole mitte hostelis sees, vaid paar maja edasi. Mõtlesin, et see on küll nõme. Nüüd ma aga tean, miks see hea on.
3

"Nullpunkti" tasub ka vanematel inimestel vaadata

12:47, 26. jaanuar 2015
Uus noorteseriaal "Nullpunkt" jätkub. Pühapäevaõhtuse seriaali teine osa algab sellega, et peategelane Johannes (Märt Pius) on Lasnamäel trenni tegemas, ta käib jooksmas. Ma ei väsi kohe alguses kiitmast Märt Piusi suurepärast osatäitmist, sest isegi Johannese jooks on sedavõrd ehe, siin ei ole mitte mingit mängu – Märt Pius nagu olekski Johannes! 
11

Üksikvanema blogi: kas Eestis päris lapsehoidjaid ei olegi?

11:21, 26. jaanuar 2015
Pärast vanemahüvitise lõppu tuli tööle minna, sellega seoses tuli leida ka lapsehoidja. Igale üksikvanemale kulub igasugune abi ära. Lisaks sugulastele ja tuttavatele, oleks vaja ka siiski kedagi sellist, kellele saad igal ajal helistada ning ta on sinu jaoks olemas.
2

II osa: 2014 aasta ilulemmikud (kosmeetika)

11:18, 26. jaanuar 2015
Teie ees on minu 2014 aasta ilulemmikute teine osa, mis keskendub lõhnadele ja dekoratiivsele kosmeetikale. Enamasti on tegu odavast hinnaklassist pärit super heade leidudega. Seega hind ei saa olla mureks, sest need tooted on üpris kättesaadava hinnaga. Toredat uudistamist.
2

Valdo Jahilo: trepijooks kui tõusev ala

11:13, 26. jaanuar 2015
Nädalavahetusel peeti Viini Danaube teletornis trepijooksu maailma karikasarja finaalvõistlus. Kevadel kuulus samasse sarja ka Tallinna teletorni osavõistlus. Mees, kes võitis Tallinnas, krooniti nüüd ka karikasarja üldvõitjaks.
1

Viljar Voog | Olen kade nende peale, kes nägid kohapeal Cambridge’i kangelastükki Man Unitedi vastu

10:55, 26. jaanuar 2015
Chelsea jäi 2:4 alla Bradford Cityle, Manchester City 0:2 Middlesbrough'le ja Southampton 2:3 Crystal Palace'ile ehk Inglismaa kõrgliiga esinelikust on ainsana FA karikasarjas jätkamas Manchester United, kes viigistas võõrsil 0:0 neist jalgpallipüramiidis 76 astet allpoolasetseva Cambridge Unitediga. Kurat!
1

Pluss, miinus ja ennustus | Tartu Rock, Kaia Kanepi ja noored laskesuusatajad

10:35, 26. jaanuar 2015
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 26. jaanuari valik:
1

Ville Arike | Pallimängija on kaup, klubispordis rahvust enam pole

10:28, 26. jaanuar 2015
Maailm pole enam XIX sajandis. Kus parun Pierre de Coubertin sõnastas üllad olümpiaideaalid. XX sajandil tekkis ja arenes profi sport selle tänapäeva mõistes. XXI sajandil on eriti Euroopas ja pallimängudes protsess nõnda süvenenud, et klubispordil sisuliselt pole enam rahvust. Kohati veel eksisteerivad teatud piirid, aga kui oled heal tasemel, võid põhimõtteliselt teenida leiba kõikjal.
0

Kuidas nunnad kloostritest abiellu põgenesid

07:10, 26. jaanuar 2015
Kui Eestisse ­– ja Liivimaale – jõudis reformatsioon, läksid nunnad elevile. Baltisaksa ajaloolane ­Leonid Arbusow kirjutab, kuidas 1524. aastal Tallinnas tsistertslaste ordu Mihkli kloostrist põgenes paarkümmend aastat olnud nunn, kes abiellus linnakodanik Michel Lodega.
0

AAFRIKA MEISTRIVÕISTLUSED | Kus oled, uus Bruce Grobbelaar?

12:53, 25. jaanuar 2015
Aafrika jalgpallimeistrivõistluste teises voorus jätkati viigilainel ehk et nii nagu avavoorus, lõppes ka nüüd viigiliselt viis matši. See tähendab seda, et viimaseks vooruks on kõik otsad mõnusalt lahti, kui edasipääsu pole kindlustanud veel ükski 16 osalevast koondisest. Mis veelgi märkimisväärsem: veerandfinaalkoha eest võitlevad KÕIK 16 koondist ning eriti "hull" on olukord ses suhtes D-alagrupis, kus kõik senised mängud on lõppenud 1:1 viigiga!
0

Hirm kodutunde ees ja tahtmine põgeneda ehk Miks nad on oma elu jätnud ning siia tulnud

01:28, 25. jaanuar 2015
Rääkisin mõni päev tagasi ameeriklase Joega, kes töötab konkureerivas (?) hostelis Island Time. Jõudsime huvitava teemani: miks tema jättis oma endise elu ja tuli Puerto Ricole.
7

Kuidas Eestist sai presidentaalne vabariik

07:00, 24. jaanuar 2015
Mõni minut enne keskööd astus Konstantin Päts Toompea lossi lahtise akna juurde rahvast tervitama, kui Harjumäel 21 kahuripauku raksatasid. Minut pärast 24. jaanuari saabumist 1934. aastal saali frakkides üles rivistunud poliitikute juurde astudes oli ta juba peaminister, kes täitis ka varasemast palju suuremate võimupiiridega riigivanema kohustusi.
2

Mis asjad hostelis pihta pannakse?

01:02, 24. jaanuar 2015
Kuigi hostelites jagatakse tuba võõrastega, siis asjade kadumine minu hinnangul eriti levinud ei ole. Enamik seal ööbivaid inimesi on tulnud reisimise eesmärgiga ning selle juurde asjade näppamine ei kuulu.
16

Arvustus: "Kaardimaja" - Frank Underwoodi naisteprobleem

12:03, 23. jaanuar 2015
Eelmise nädala pingevabam õhkkond on selleks korraks pöördunud ning „Kaardimaja" jätkab talle omase, tumeda meeleolu viljelemist. Kuigi kõnesolev jagu tõi kaasa olulisi suunamuutusi ja nihkeid eelkõige Peter Russo kampaania jaoks, siis näisid seekord selle oma varju jätvat hoopis muutuvad suhted Franki ja teda ümbritsevate naistega, mis paljastasid nii mõnegi tegelase kohta üht-teist.
0

Kuidas iga eestlane tsaari peos hoidis

07:00, 23. jaanuar 2015
"Asjaomastest ringkondadest on kuulda, et omal ajal Vabaduse platsilt maha võetud Peeter I kuju, mis praegu Kadriorus Peetri maja hoovis lamab, kavatsetakse ära kasutada metallraha löömiseks," kirjutab Päevaleht täna 90 aastat tagasi.
1

Kõige ilusam? Kunagi ei tasu ootusi liiga kõrgeks ajada!

05:44, 23. jaanuar 2015
Üks koht Puerto Ricol, mille kohta väga palju kuulnud olin, oli Culebra saar. Varasemalt oli mul kahe seltskonnaga plaan sinna minna, kuid erinevatel põhjustel jäi reis ära. Kolmas kord läks aga õnneks.
0

Moeblogi: Ühevärviline ei tähenda igavat!

16:43, 22. jaanuar 2015
Üleni musta riietumine on täiesti tavaline asi, aga pealast jalatallani mõnd muud värvi kanda tundub juba veidi totter. 
1

Avasta Eestimaad: millisesse randa tuleks minna talvel?

13:53, 22. jaanuar 2015
Talvised rannajooned Hiiumaal pakuvad suvisest enamgi hingematvalt kauneid vaateid ning meeldivat ümbrust lühemaks või pikemaks jalutuskäiguks.
2

I osa: 2014 aasta ilulemmikud (hoolitsus)

11:47, 22. jaanuar 2015
Uus aasta on pärale jõudnud. Tavaliselt teevad inimesed aasta kokkuvõtteid aasta lõpus, mina eelistan seda teha jaanuaris. Uus aasta on, kui värske leht. Jaanuaris saab rahulikult otsustada, mida möödunud aastast uude võtta ja mida jätta. Tahaksin teile tutvustada oma 2014 ilulemmikuid. Tooteid on palju, sellepärast otsustasin need jagada tootekategooriatesse.
1

Malluka beebiblogi: milliseid kodumaiseid riidest mähkmeid eelistada?

11:29, 22. jaanuar 2015
Nagu te teate, siis nii palju kui mul meelde tuleb ja kätte satub, panen ma Marile riidest mähkmeid alla. Kunagi ammu-ammu, kui Mari alles sündis, testisin ma Hipsikuid ja pean tunnistama, et ei jäänud eriti rahule. Mis siis, et laps pissis siis vähe, lekkisid need kuidagi ja no ei olnud nii mõnusad kasutada kui teised riidest mähkmed, mis mul kodus olemas olid.
0

Psühholoogia blogi: kuidas minna tööintervjuule?

10:27, 22. jaanuar 2015
Läheneb kevad ja paljud lõpetavad ülikooli ja tekib vajadus minna tööle. Kuidas valmistuda tööintervjuuks? Siin toongi mõned soovitused, mida tasub järgida.
0

Valdo Jahilo: Mida saavutab kuu ajaga?

10:13, 22. jaanuar 2015
Viimasel ajal on avaldatud mitmeid vastuarvamusi, et miks kõik need sotsiaalmeedias levitatavad 30päeva treeningprogrammid ja väljakutsed? Mis saab pärast neid edasi?
1

Kuidas sinisukad tulid ja on nüüd kadumas

07:00, 22. jaanuar 2015
Vahest oli Lydia Koidula Eestis esimene, kes sinisukast kirjutas. «Teate, mu härra, mis on üks sinisukk, keda nad veel soovivad muuta «poliitiliseks sinisukaks», läkitab ta kirja Antti Almbergile. Tõsi, tarvitades saksakeelset vastet blaustrumpf.
0

Vaadata kukevõitlust? Verise vaatemängu asemel tasub silmitseda hoopis inimesi!

05:50, 22. jaanuar 2015
Kukevõitlus on Puerto Ricol populaane sport. Inimesed kogunevad mitu korda nädalas spetsiaalsetele kukevõitluse areenidele, et jälgida, kuidas linnud omavahel veristavad.
1

AAFRIKA MEISTRIVÕISTLUSED | Mängijad – samal kombel jätkata! Telemehed – võtke ennast kokku!

15:21, 21. jaanuar 2015
Aafrika jalgpallimeistrivõistlustel on selja taga avavooru kohtumised ning aeg teha esimesed vahekokkuvõtted. Kui mänguliselt ning - nagu mitmel puhul on rõhutanud Eurospordi ekspertkommentaator Mark Bright - "entusiasmi" koha pealt on asi täitsa vahva, siis mõistagi on seoses Ekvatoriaal-Guinea viimase hetke võõrustamisega suuremal või vähemal määral probleeme turniiri korraldusliku poolega. Kõige enam paneb aga kiruma kohati justkui põlve otsas toodetud telepilt.
0

Kuidas ajakiri Aeg Eesti tulevikku ennustas

07:00, 21. jaanuar 2015
Richard Roht võttis oma üleaisalööva boheemlasliku abikaasa Elli kaenlasse ja põrutas Berliini. 21. jaanuaril 1922 võis Vaba Maa avaldada kuulutuse: "Uuest aastast 1922 hakkab Berliinis uus poliitika, kirjanduse ja kunsti ajakiri Aeg üks kord kuus ilmuma. Vastutav toimetaja Richard Roht. Ajakiri ilmub paremal väljamaa paberil, rikkalikult ilustatud kodu- ja väljamaa kunstnikkude töödega… See on esimene sarnane väljaanne Eestis."
0

Avasta Eestimaad: räätsadega mitmeks päevaks rabaavarustele

13:49, 20. jaanuar 2015
Soomaa ei ole vaid suurvete ajal külastamiseks. Talvel, mil rabapealne tahedam ja tüütuid putukaid sumisemas pole, saab seal ette võtta väga erinevaid matkasid. 
0

Malluka beebiblogi: kas lapse saamine viib sõbrad?

11:25, 20. jaanuar 2015
Sain täna kirja ühelt lugejalt, kus neiu on hädas sellega, et lapse saamisega kadusid ka sõbrad.
3

Psühholoogia blogi: mitu elu meil on?

10:18, 20. jaanuar 2015
Noored arvavad ja elavad tavaliselt nagu neil oleks mitu elu. Sageli rikutakse teadlikult oma tervist, tarvitatakse narkootikume, suitsetatakse ja liialdatakse alkohooliga. Kõik vajalik, mida teha tuleks, lükatakse kaugesse tulevikku.
13

AAFRIKA RAHVASTE KARIKAS | D-alagrupp: kahe ajastu lõpp

10:00, 20. jaanuar 2015
Aafrika jalgpallimeistrivõistlustel tehakse täna algust D-alagrupi mängudega, kui vastamisi lähevad Elevandiluurannik ja Guinea ning Mali ja Kamerun. Pärast suvist MMi tõmbasid koondisejalgpallile joone alla pikki aastaid oma riikide (ja tegelikult kogu Aafrika) vutivankrit vedanud Didier Drogba ja Samuel Eto'o - tähendab see vastavalt Elevandiluurannikule ja Kamerunile pikka põdemist või hoopis võimalust uueks ja säravaks alguseks?
1

Tänavafestivalile tulek ja sealt minek – nagu laulupeolt!

07:41, 20. jaanuar 2015
Möödunud neljapäevast pühapäevani toimus Puerto Rico pealinna San Juani vanalinnas tänavafestival San Sebastian.
0

Kuidas maailm Eesti rahuapostlist ei hoolinud

07:00, 20. jaanuar 2015
"Rätsepana oli (Juhan Kivi) ateljee Moden-Kiwy edu küllalt suur, eriti daamide hulgas, kellega tal oli usalduslik vahekord," kirjutab Stockholmi Eesti Päevaleht täna pool sajandit tagasi Saaremaa mehest.
0

Ville Arike | Kas Kreeka korvpalliklubid elavad kõik üle?

07:00, 20. jaanuar 2015
Küsisin eelmise nädala Euroliiga ülevaates, kas Türgi klubid suudavad Serbia treeneritest dinosauruste juhtimisel ükskord ka midagi võitma hakata? Ehkki nagu veel nädal varem sai öeldud, et vahegrupiturniiri algusfaasis on veel vara tibusid lugeda, tuleb tõdeda, et vähemalt eelmisel nädalal jäid Türgi hiiud kaotajateks.
0

"Nullpunkt" – huvitav ja kaasahaarav noortekas, mida tasub ka vanematel inimestel vaadata

13:39, 19. jaanuar 2015
Usun, et "Nullpunkt" on nii Margus Karu raamatuna kui ka Mihkel Ulki kinofilmina populaarsust kogunud. Nüüd on "Nullpunkt" jõudnud kuueosalise sarjana ETV ekraanile. Varasematest inervjuudest on selge, et tegemist on sama kinofilmi pikema versiooniga, kus palju sellist materjali, mis filmi ei mahtunud.
7

Valdo Jahilo: asendusalade ajastu?

10:22, 19. jaanuar 2015
Kui tavapärased ja traditsioonilised spordialad kaotavad oma võlu ja atraktiivsust, tuleb ette võtta väike verevahetus, mis seisma jäänud vee korraks värelema lööks.
3

Pluss, miinus ja ennustus | Rõõm Kelly Sildarust ja masendus tulemustest Otepää MK-etapil

10:15, 19. jaanuar 2015
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 19. jaanuari valik:
3

Kuidas täistuuridel valeraha trükiti

07:00, 19. jaanuar 2015
Jaanuaris 20 aastat tagasi kõmises Tallinn kuulujutust, et Mustamäe autoturg osteti tühjaks. Ostja olla masinate eest maksnud võltsitud 500kroonistega.
1

Kuidas hakkab meie hostel ilma nendeta toimima?

01:17, 18. jaanuar 2015
Ma olen oma eelmistes blogipostitustes väga kiitnud oma vahvaid töökaaslasi Puerto Rico hostelis. Nüüd tundub aga, et meie vahva seltskond hakkab koost lagunema.
4

Kuningate elu

19:23, 17. jaanuar 2015
Lugesin Bloombergist Barry Ritholtzi kolumnit sellest, kuidas tänapäeva inimene elab kordades paremates tingimustes kui luksust armastanud Prantsuse kuningas Louis XIV.
44

VIDEOŠÕU: 10 mängijat, kelle pärast tasub vaadata täna algavaid Aafrika meistrivõistlusi!

15:47, 17. jaanuar 2015
Täna õhtul kell 18.00 antakse Ekvatoriaal-Guinea suurimas linnas Batas avalöök 30. Aafrika jalgpallimeistrivõistlustele, kui väljakule tulevad väljakuperemeeste ning Kongo Vabariigi koondised. Turniiri kannab nagu ikka üle Eurosport (või Eurosport 2) telekanal - seega tuuakse Musta Mandri suurim vutipidu ka Eesti jalkasõbrale koju kätte. Õhtuleht toob omalt poolt välja 10 mängijat, kelle tegemistele erilise tähelepanuga kaasa võiks elada.
0

Õige aeg suvekleitide kandmiseks

12:00, 17. jaanuar 2015
Kas vaatate ka kurvalt kapis seisvaid suvekleite ja mõtlete, et millal küll soojemad ilmad kätte jõuavad, et jälle need lillelised iludused valla päästa? Mina küll vaatan ja tõsi, suve ei ole suutnud veel tekitada, aga suvekleite kannan juba küll. 
6

Kuidas neeruskandaal korraks Eestit raputas

07:00, 17. jaanuar 2015
Viisakas maheda naeratusega Iisraeli kirurg Zaki Shapira oli jõudnud koos patsientidega 1998. aasta jaanuaris eralennukiga Eestist lahkuda, kui ajakirjandus skandaalsele neerusiirdamisloole jälile jõudis.
9

AAFRIKA RAHVASTE KARIKAS I Surma grupp

18:23, 16. jaanuar 2015
Kui 3. detsembril Malabos toimunud loosimise käigus sattusid C-alagruppi ühtejärge Aafrika jalgpalli traditsiooniline suurjõud Ghana, MMil hiilgavalt esinenud Alžeeria, ühtlase koosseisuga ja alati tugev Lõuna-Aafrika Vabariik ning üüratu ründepotentsiaaliga Senegal, võisid "surmagruppide" armastajad taaskord käsi hõõruda, kokku loositud meeskondade treenerid ja fännid hoidsid aga mõistagi peast kinni. Ning arvestades traagilist tõsiasja, et valiksarja käigus tulistati kodumaal surnuks Lõuna-Aafrika Vabariigi koondise kapten ja väravavaht Senzo Meyiwa, on surmagrupi tiitel seda enam õigustatud...
1

Päevatoimetaja

Kristin Aasma
Telefon 614 4068
kristin.aasma@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis