Õhtulehe blogid

"Hr. Banksi päästmine" näitab, kuidas võimatud asjad saavad teoks

20:15, 16. aprill 2014
Disney stuudio mängufilmis "Hr. Banksi päästmine" räägitakse sellest, läbi milliste raskuste jõudis ekraanile kinoklassikaks saanud film "Mary Poppins". See on lugu uhkusest, põikpäisusest ja võitlusest selle nimel, et võimatuna näivad asjad teoks teha.
0

Psühholoogia blogi: kuidas rääkida lapsega surmast?

11:54, 16. aprill 2014
Surma teema on väga raske teema ka täiskasvanute jaoks. Lastele on see teema võõras ja paljud lapsevanemad tahavad lapsi sellest raskest teemast hoida. Loomulikult on mõistetav, et lapsevanemad tahavad lapsi kurbadest asjadest säästa.
2

Kuidas hülgekütid jää ja tormiga võitlesid

07:00, 16. aprill 2014
«62 päeva hülgejahil. Viis Kihnu meest jõudis pühiks koju. Paatides 122 hüljest,» kirjutab Rahvaleht laupäeval, 16. aprillil 1938. Mihkel, Jüri ja Jakob Vetiku, Taniel Oadi ja Jakob Suti võitlus merega algas kohe pärast Kihnust lahkumist, kui sattusid ajujäässe, triivisid Ruhnu alla, Läti vetesse ja lõpuks Riia muuli suhu.
0

Pulmablogi: esimesed tagasilöögid planeerimises

14:47, 15. aprill 2014
Kui arvate, et pulmade planeerimine ning organiseerimine on üks suur lust ja lillepidu ning tore, kui suhkrusai, siis eksite rängalt. Isegi lihtne pulm, kus suurt midagi planeerida polegi, on paras peavalu. Eriti, kui asjad ei lähe nii, nagu loodetud.
5

SA KUULA VAID: Kanye West pandi otse ja omadega laulu sisse!

14:41, 15. aprill 2014
Ütled Kanye West, mõtled Kim Kardashian. Ütled Atmosphere, mõtled Kanye West. Mis mõttes? Sa kuula vaid!
0

STATISTILINE ANALÜÜS: Kui tähtis on Vilmantas Dilys Tartu Rockile?

12:45, 15. aprill 2014
Põhihooaja statistiliste näitajate poolest on leedukas ja nüüd sülitamis- ning alkoholiskandaali kistud Vilmantas Dilys üks kahest Eesti meistriliiga põhihooaja parima mängija tiitli kandidaadist.
3

Kuidas ajakirjandus julgeolekumuret lahkas

07:00, 15. aprill 2014
Eesti julgeolekust arutleti pingsalt Eestis ka esimese vabariigi ajal. Püüti mitte paanitseda isegi veel siis, kui maailmasõda ukse ees seisis. Aga oleks vale öelda, et toona ei teatud karta ega ennustada Molotovi-Ribbentropi lepingu tulekut.
1

Ott Järvela | Kas Liverpool ja Steven Gerrard vääriksid Inglismaa meistritiitlit?

17:30, 14. aprill 2014
2003. aastast Liverpooli kaptenipaela kandnud Steven Gerrard on küll Meistrite liiga võitja (2005), ent pole mitte kunagi tulnud Inglismaa meistriks. Keegi ei vaidle, et Gerrard on oma aja paremaid Inglismaa jalgpallureid, aga autasusid tal selle tõestamiseks oma ainsa koduklubi Liverpooli edutuse tõttu napib.
8

Martin Plaser | Maadlus on üle maailma kõvasti vaeva näinud, et meediasse jõuda

17:20, 14. aprill 2014
MTÜ Toeta Eesti Maadlust on olemas tänu meediale. Eestis on maadlust harrastatud, kuid peetud niivõrd enesestmõistetavaks, et sellest pole väga räägitud ega seda näidatud. Hiljutise ERRi skandaali taustal tundub vast mõistetav.
2

Ats Kuldkepp | Rockil varblane pihus, Cramol tuvi katusel

13:39, 14. aprill 2014
Eesti korvpalliklubide jaoks lõppes rahvusvaheline hooaeg eile*, kui Tartu Ülikool/Rock lõpetas Balti liiga kolmanda kohaga. Vaadates mängijate näoilmeid pärast Tampere Pyrintö alistamist, paistsid rocklased tulemuse üle siiralt õnnelikud olevat.
5

Nädala ennustus | Kui suur on tõenäosus, et maailmameister Beljajeva paneb kinni Eesti võistlused?

12:00, 14. aprill 2014
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 14.aprilli valik:
1

Trenniblogi: kas naised on paremad ultrajooksjad kui mehed?

10:48, 14. aprill 2014
Oleme harjunud looduse otsusega, et üldjuhul on mehed naistest füüsiliselt tugevamad. Üllatav fakt on aga, et mitmete ülipikkade, ultramaratoniks kutsutavate jooksuvõistluste lõpetanud osalejate esikümnes on rohkem naisi kui mehi (selgituseks: ultramaratoniks kvalifitseerub distants, mis on pikem kui tavaline, 42,195 kilomeetri pikkune maraton). Kuidas see võimalik on?
2

Ökojumestusega modellid ja kuidas ökotooteid peale kanda

10:25, 14. aprill 2014
Nagu eelmises postituses lubasin saate näha pildimaterjali moeetendusest, mille puhul modellid on jumestatud vaid ökotoodetega.
0

Kuidas Eesti ja Venemaa kõnelusi alustasid

07:00, 14. aprill 2014
Täna 22 aastat tagasi istusid Pärnus koos Eesti ja Venemaa läbirääkimisdelegatsioonid riigiminister Uno Veeringu ja eriülesannetega saadiku Vassili Svirini juhtimisel. Teemasid oli neli: endise NSVLi vägede Eestist väljaviimine, sotsiaalküsimused, majandus (Venemaa oli osalt blokeerinud kaubavahetuse ja rubladega oli siinpool kitsas käes) ning piirileping. Viimane on tänaseni sõlmimata.
1

Poliitikas ei oma sümpaatia mingit tähtsust

19:29, 13. aprill 2014
Mind kui Tartus üles kasvanud inimest puudutavad kodulinnaga seotud küsimused alati. Ka siis, kui elasin välismaal või nüüd, kui olen Tallinnasse natuke pikemaks ajaks peatuma jäänud.
9

Kuidas eestlased Soome bensiinikuningad olid

08:00, 12. aprill 2014
1934. aastal asutas Soome merekapten Mauritz Skogström paari tuttavaga koos Trustivapaa Bensiini, et vedada Eestist odavat mootorikütust. Helsingi Herttoniemisse rajati õlisadam.
7

Miks on puhastus- ja niisutustooted jumestajate jaoks tihtipeale tooted, milleta hakkama ei saa?

10:58, 11. aprill 2014
Korralikult puhastatud nahk, millel on hea niiskustasakaal, muudab jumestuskunstniku töö hulga lihtsamaks. Tooted kinnituvad paremini nahale.
0

Vaene elu, tugev füüsis?

10:01, 11. aprill 2014
Mis on ühist sellistel riikidel nagu Bangladesh, Mosambiik ja Komoorid? Need kõik kuuluvad maailma vaesemate riikide hulka, mida iseloomustab madal oodatav eluiga ning kus levib hulgaliselt eluohtlikke nakkushaigusi.
1

Kuidas kuritegevus politseil üle pea kasvas

07:00, 11. aprill 2014
Aprill oli 20 aastat tagasi Eestis närviline. Riiki piinas küsimus, kas venelased ikka viivad oma väed 31. augustiks välja, inimesed olid mures tohutu hinnatõusu ja plahvatuslikult kasvava kuritegevuse pärast. Eriti Tallinnas. Kõmuleht Post kärgatas: "Tallinna politseiprefekti ameti vastuvõtmine on vabatahtlikult endale vee peale tõmbamine."
3

Kuidas erakonnapead teineteise musta pesu pesid

07:00, 10. aprill 2014
1929. aasta aprillis lahvatanud tüli kahe parteilise konkurendi – Tööerakonna ja Rahvaerakonna vahel algas ägedate kirjutistega ajalehtedes. Tööerakonna liider Ado Anderkopp oli ju Vaba Maa ja Rahvaerakonna juht Jaan Tõnisson Postimehe peatoimetaja.
0

"Kohutav ilu" – otsides puuduvat puzzletükki

14:17, 9. aprill 2014
"Meie teekond on kujutlus.  Ja see on ta jõud. Sa pead ainult sulgema silmad, sest see on teisel pool elu." Selle Louis-Ferdinand Céline'i tsitaadiga romaanist "Reis öö lõppu" (The Journey to the End of the Night) algab film "Kohutav ilu" ("La grande bellezza"). Film, mis kirjutatud  ja lavastatud Paolo Sorrentino poolt, pälvis käesoleval aastal parima võõrkeelse filmi Oscari, Kuldse Gloobuse (Golden Globe) ja Briti Filmiakadeemia  (BAFTA) auhinna.
2

Eesti elab ja õitseb Põhja-Ameerikas

07:39, 9. aprill 2014
Toronto on nagu siil udus. Vihmavarju pole otseselt nagu vaja, aga ilma selleta pärlendab nägu peagi veepiiskadest kui äsja värskendatud juurvili supermarketi letis.
2

Kuidas Eesti esimesed rahuvalvajad hakkama said

07:00, 9. aprill 2014
Horvaatia on nüüd Eesti kolleeg Euroopa Liidus. 1995. aastal, kui (Wikipedia andmeil) esimene Eesti rahuvalveüksus Estpla-1 seal 9. aprillil Taani pataljoni koosseisus välismissioonile asus, loomulikult veel ei olnud ja riigis käis sõda.
2

Kuidas Eesti poisid jänestena Peruusse põrutasid

07:00, 8. aprill 2014
See on dramaatiline lugu, mille Päevaleht oma lugejatele rääkis 8. aprillil 1934. aastal. Kuus eesti poissi – vanim 16aastane – pugenud Peruule müüdud miiniristlejate Lennuk ja Vambola pardale, et Lõuna-Ameerikasse seigelda ja mereväeohvitseriks hakata.
3

Viljar Voog | Vormelimootori pinin hävitas tiimikorraldused

16:11, 7. aprill 2014
Kui isegi meeskonnakäskude keelustamine ei olnud piisav nende jagamise lõpetamiseks, siis kuidas saaks neile praegu piirid peale panna? Vastus oli üllatavalt lihtne: F1 tuleb muuta talumatult igavaks.
2

Deivil Tserp | Rusuv kabelivaikus Eesti (tali)spordis

12:00, 7. aprill 2014
Sotši olümpiast, kus eestlaste etteasted ebaõnnestusid peaaegu täielikult, on möödunud juba poolteist kuud. Kuid mõtteid ja ettepanekuid, mida tuleks süsteemis muuta, et nelja aasta pärast toimuvatel mängudel natukenegi paremini läheks, pole avalikkus veel kuulnud.
1

Nädala miinus | Midagi positiivset Eesti spordis polnudki!

12:00, 7. aprill 2014
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 7. aprilli valik:
6

Ühendusest, mis reguleerib looduslike kosmeetikatoodete turgu

10:36, 7. aprill 2014
Eelmises postituses oli juttu sertifikaatidest. Mõned nimetatud sertifikaatide loojatest on ühistööna loonud süsteemi, mis seab piirangud ja nõuded toodetele.
0

Kuidas tulla toime kevadiste allergiatekitajatega?

08:13, 7. aprill 2014
Kevade tulekul, mil õhk õietolmu ning muid võimalikke allergeene täis on, võib väljas treenimine allergiku jaoks keeruline olla. Kuid päikeselise ilmaga tahaks ju võimalusel ometi metsa vahel joosta, mitte sisehallis kilomeetreid mõõta.
0

Kuidas keskerakondlased Savisaare hülgasid

07:00, 7. aprill 2014
Postimehe noor agar reporter Urmas Paet kirjutas 1996. aastal: "Seni ametlikult registreerimata Arengupartei volikogu otsustas, et Arengupartei ei ole opositsioonipartei. Partei esimees Andra Veidemann ei välistanud võimalust, et Arengupartei võib liituda praeguse või tulevase valitsuskoalitsiooniga."
3

Väärika noore trehvamine on tänapäeval eraldi sündmus

14:56, 6. aprill 2014
Viisakaid noori näen mina kahjuks viimasel ajal üha vähem. Eriti paljude kaakidega puutun tavaliselt kokku ühistransporti kasutades. Tartu bussi peal või Tallinnas trammis on ikka noorukeid, kes karjuvad ja röögivad. Sülitavad, tatistavad ja ropendavad. Leidub ka selliseid, kes valjuhäälselt teisi reisijaid ebaviisakalt kommenteerivad ning neid, kelle käest võib (neid korrale kutsudes) lausa tappa saada.
25

21 asja, mida kindlasti enne pulmi võiks teada (2. osa)

11:22, 6. aprill 2014
12. Ära planeeri oma fotosessiooni lõunaks, kui päike on kõige eredam. 
8

Möllukomöödia "Kes iganes" paljastab tavaelu absurdsuse

13:04, 5. aprill 2014
Järgmisest neljapäevast saab kinos Sõprus näha prantslase Raphaël Frydmani pseudobiograafilistmöllukomöödiat süüdimatust prantsuse naljamehest Remi Gaillardist. Netipätist internetikuulsusel on probleem: nimelt ei suuda ta naljategemist lõpetada.
2

Kuidas huligaan Tartu Pauluse kiriku süütas

08:00, 5. aprill 2014
Õnneks oli kõrvalasuva gümnaasiumi valvuril terane nina ja ta ei maganud varasel hommikutunnil. Tundis 5. märtsil 2005 kärsahaisu ja tellis Tartu Pauluse kirikusse tuletõrje kohale.
2

Martin Plaser | Maadluspeost Tallinn Open, treeneri vastutusest ja Anija maadlusklubi tegemistest

13:16, 4. aprill 2014
Eelmisel nädalavahetusel, 28. kuni 30. märtsini toimus maadluse Tallinn Open Kristjan Palusalu mälestusvõistlused. Osalejaid jäi alla 1000, kuid oli kahe päeva peale tugevalt üle 800.
2

Mille järgi saab aru, kas jumestustooted on ökoloogilised?

10:19, 4. aprill 2014
Kas kevad on toonud beebibuumi? Minu tutvusringkonnas küll. Sellega seoses leidis möödunud teisipäeval aset fotosessioon ühe väga kauni lapseootel naisega. Koostöös niilodesign´iga käivitasime kampaania, mille tulemustest pilte jagan teiega siin ja muidugi võite suurema huvi korral varsti pilte näha ka Mikfelt MakeUp´i Facebook´i lehelt.Jumestus nagu arvata võite on tehtud ökoloogiliselt puhaste toodetega. Lapseootuse ajal on see eriti oluline.Aga kuidas saame olla kindlad, et tooted on usaldusväärsed ja „puhtad"?Üks võimalus on tunda usaldusväärseid ja üldtunnustatud sertifikaate ning tasub uurida ka need loonud organisatsioonide tausta.
4

Kuidas kindral Laidoner sõjakoolile kõneles

07:00, 4. aprill 2014
Kevadel 65 aastat tagasi jäid loetud kuud II maailmasõja puhkemiseni. Lühikese ajaga olid oma iseseisvuse kaotanud Austria ja Tšehhoslovakkia (ilma ulatuslike rahvusvaheliste sanktsioonideta Saksamaa vastu), kui 4. aprillil 1939. avaldati Eesti sõjavägede ülemjuhataja kindral Laidoneri eelmisel päeval peetud kõne sõjakooli 20. aastapäeval.
5

Ärge unustage: ühesse inimesse võib mitu korda armuda

16:33, 3. aprill 2014
Paarisuhe peaks olema püha ja sellega tuleb töötada. Paarisuhe on just nagu elav taim, mis vajab hoolitsust. Kuidas saaksime hoolitseda oma paarisuhte eest?
3

Trenniblogi: venita ennast terveks!

13:47, 3. aprill 2014
Sageli keskendutakse treeningul küll kilomeetrite läbimisele või raskuste nihutamisele, kuid venitamiseks kipub pahatihti liiga vähe aega jääma või satub see sootuks ununema. Kergele venitamisele tasuks aga siiski iga trenni lõpus veidi aega võtta.
2

Tuviralli, mis see on? Loomulikult popp sport Indoneesias!

13:39, 3. aprill 2014
Kes veel ei tea, siis tuvi on vanim kodustatud lind! Kes nimetab neid lendavateks rottideks, kes niisama muidusööjaks. Kuid siiski leidub ka neid, kes peavad neid ilmetuid linde intelligentseteks, arukateks ja lojaalseteks lindudeks.
0

21 asja, mida kindlasti enne pulmi võiks teada (1. osa)

11:37, 3. aprill 2014
Ehk nagu ühest leitud artiklis kangesti manitsetakse, „miljon ja üks asja võivad valesti minna“. No see on küll üllatus, eks? Asjad lähevad nagunii valesti, kõigel ei saa lihtsalt silma peal hoida ja midagi läheb ikka untsu. Ma olen sellega kohe täitsa arvestanud. Aga et olla paremini kursis, mis asjad siis ikkagi närve söövad, siis siin on peamised 21 faktorit, mis paljudele üllatusena tulevad. Isegi mulle :)
2

Kuidas kultuurikeskust tabas mõrvalaine

07:00, 3. aprill 2014
Ilm oli kuiv ja aastaaja kohta soe kell 11.20 esmaspäeval 3. aprillil 2000. aastal, kui Marian Haitov oma kodumajast Tallinnas Kungla tänavas välja astus, kurvasilmsesse hõbehalli Mercedesesse istus ning automaakäigukasti drive’ile lükkas.
1

"300: Impeeriumi sünd“ viib vaatajad kiskjalikult homoteemasse

21:34, 2. aprill 2014
Eesti kinodes juba eelmise kuu algusest laineid löönud film "300: Impeeriumi sünd" ("300: Rise of an Empire, 2014) räägib ajaloost just nii nagu see oli: toimub merelahing pärslaste ja kreeklaste vahel ning toonase ühiskonna lahutamatu osa oli ka homoseksuaalsus.
20

Miks on eestlasel Ansipi raamatut tarvis?

14:48, 2. aprill 2014
Esmaspäeval toimus Tallinnas Viru keskuse Rahva Raamatu poes raamatu "Andrus Ansip - halva iseloomuga tark poiss" esitlus.
62

Kuidas venelastele rublad meelde tulid

07:00, 2. aprill 2014
Teisipäeval, 2. aprillil 1996 astus peaminister Tiit Vähi kabinetti naeratav Venemaa saadik Tallinnas Trofimov, näpus memorandum.
2

Ville Arike | Milano Euroliiga võitjaks? See polegi enam nali

07:00, 2. aprill 2014
Seda, kes hooaja alguses pakkus Kristjan Kanguri koduklubi Milano Emporio Armanit korvpalli Euroliiga võitjaks, vaadati ilmselt kui kuu pealt kukkunut.
3

"Naabriplika": projekt "Kusti"

12:11, 1. aprill 2014
Kui jätta kõrvale halekoomiline juhtum Liisi vanatädi tuha ja peapiiskopiga, siis näib "Naabriplikas" enim mõtlemisainet pakkuvat Liisi projekt "Kusti".
14

Kuidas kurjategija armastatud teletähte ründas

07:00, 1. aprill 2014
Kõmu oli palju. Aga tulemus null. Meie hulgast juba lahkunud, aga tollal Eesti kõige kuulsamat teletähte Urmas Otti rünnati täna 15 aastat tagasi öösel Merivälja muuli juures, kuhu ta oli oma Mercedese parkinud.
5

Saage tuttavaks Õhtulehe uue ilublogijaga!

17:00, 31. märts 2014
Alates tänasest liitub Õhtulehe blogijatega Martina Midrilin Mikfelt. Et Martina ja tema ökojumestuse blogiga lähemalt tuttavaks saada, esitasime talle mõned küsimused.
10

Nädala pluss | Võrkpallur Ardo Kreek tõestas, et lootusetuid olukordi pole olemas!

11:58, 31. märts 2014
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 31. märtsi valik:
0

Ott Järvela | Eesti spordimaastiku kirevust ei määra teleaeg, vaid alaliitude töö kvaliteet

11:48, 31. märts 2014
Vallandamisega silmitsi seisva Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) sporditoimetuse juhi Marko Kaljuveeri toetuseks vallandunud avalik võitlus ei ole tegelikult võitlus Kaljuveeri või jalgpalli poolt, vaid võitlus telefoni- ja kabinetiõiguse vastu.
9

Trenniblogi: reisil? Säilita tervislik eluviis!

10:26, 31. märts 2014
Olgu eesmärgiks töö või puhkus, reisides jäävad trenn ja tervislik toitumine tihti tagaplaanile. Loomulikult tasub proovida kohalikke toite ja jooke, võtta trennist paar päeva puhkust ning nautida rutiinist väljasaamist. Selle kõigega ei tasu aga liialdada, sest vastasel juhul võtad suveniiriks koju kaasa paar lisakilo ning kehvast toitumisest ja joogiga ülepingutamisest tingitud raske enesetunde.
0

Kuidas 1. aprill Tallinnas valelähte sai

07:00, 31. märts 2014
Aeg kaob, aga kergeusklikkus ei muutu. 1935. aasta 31. märtsil tegi Päevaleht 1. aprillile valestardi, kui kirjutas: «Täna hommikul saabus Riia kiirrongiga Tallinna maailmakuulus tõeprohvet ja selgeltnägija fakiir Tarandrach Birmhandhelly, kes sõitis Tallinna kohalike metaphüüsika ja okultistlike ringide kutsel. Eestist sõidab prof. Birmhandelly Londoni ja sealt ühes egüptoloogidega Egüptusesse, et avastada Kleopatra hauda.»
1

Viljar Voog | Ei midagi uut siin vormelipäikese all

13:32, 30. märts 2014
Suurfavoriit stardib esimeselt positsioonilt, juhib terve sõidu ja kihutab viimastel ringidel üliturvalises eduseisus veel ka päeva parima ringiaja, Red Bulli austraallasest piloodil on kolossaalsed probleemid ning Felipe Massale öeldakse, et meeskonnakaaslane on kiirem, lase ta mööda – vormel 1 läbis enne tänavust aastat suured muutused, aga väga paljud asjad on täpselt samamoodi nagu varem.
10

Kui Facebook elu üle võtab vol. 2

20:11, 29. märts 2014
See oli paar kuud tagasi kui rääkisin oma blogis sellest, kuidas ma üritasin Facebookis oma nime muuta.
10

Päevatoimetaja

Telefon 614 4072
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis