Õhtulehe blogid

Deivil Tserp | EM-kullale järgnes torm veeklaasis

06:01, 27. juuni 2016
Eesti epeenaiskond koosseisus Irina Embrich, Erika Kirpu, Julia Beljajeva ja Kristina Kuusk võitis Poolas toimunud EMil kuldmedali, teisisõnu hoidsid nad latti sama kõrgel, kuhu olid selle juba mitu aastat tagasi tõstnud.
1

Nädala pluss, miinus ja ennustus: vehklemisnaiskond, Zopp ja jalgpall

06:00, 27. juuni 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
0

Kas meie poliitikud julgevad brittide eeskujul korraldada referendumeid? Ilmselt mitte

15:43, 24. juuni 2016
Ärkasin täna pisut hiljem kui tavaliselt. Avades oma arvuti ja kirjakasti olin üllatunud, et mu jänkist sõber oli saatnud kirja suurte küsimärkidega. “Mis toimub? Kas UK polegi enam EU osa? Uskumatu!” Niiet enne veel, kui olin uudised avanud, oli mu sõber mind Suurbritannia lahkumisest teavitanud. See on ilmselt üks suuremaid ja tähtsamaid uudiseid, mida ma olen Suurbritanna kohta üldse kuulnud. Ja nagu ma praegu BBC puhul näen, siis on see ka britte vapustanud. Vaatasin eile sotsiaalmeedias oma briti sõprade reaktsioone Euroopa Liidule. Enamus neist oli liidust lahkumise poolt. Räägiti sellest, et Suurbritannia on kaotanud oma identiteedi, London on eikellegi linn ja et Suurbritannia on piisavalt tugev, et üksi hakkama saada. Oluline on veel mainida, et puhastverd britid, olgu nad töölisklass või aristokraat, on ühes asjas üksmeelel: inglased on väga uhked oma rahvuse, riigi ja ajaloo üle ning tunnevad end ikka veel elamas Kuninganna Victoria impeeriumis, kus päike ei loojun
172

Henry Rull | Austria Martin Müürsepp, Sabonise poeg ja Prantsusmaa lendur ehk Euroopa dessant NBAsse

10:05, 23. juuni 2016
Ehkki NBA hooaeg on läbi ning Cleveland Cavaliers tähistab arvatavasti tänaseni tiitlit, alustatakse juba sel nädalal ettevalmistusega uueks hooajaks. Eesti aja järgi reede varahommikul toimub NBA draft, kus osutuvad valituks 60 pallurit üle maailma.
0

Ott Järvela | Suurem EM = tugevam Euroopa

06:01, 20. juuni 2016
Jalgpalli EM-finaalturniiri laiendamine 16 riigilt 24-le pole mitte üksnes sportlikult põhjendatud – esimese 24 mängu jooksul nägi ainult kahte enam kui kaheväravalist võitu –, vaid on ka Euroopa jalgpalli tuleviku nimel vajalik.
0

Kuidas eestlased protestisid San Franciscos

06:00, 20. juuni 2016
"20. kuni 25. juunini toimub San Franciscos ÜRO asutamise kümnenda aastapäeva erakorraline istungjärk. Põhja-Californias tegutsevate Eesti, Läti ja Leedu rahvuslike organisatsioonide esindajatest on moodustatud erikomitee, kes töötas välja kava baltlaste nimel toimuvate meeleavalduste läbiviimiseks. Esimene demonstratsioon leiab aset esmaspäeval, 20. juunil ja kujutab endast loosungitega varustatud autodel sõitu läbi linna," kirjutab Stockholms-Tidningen eestlastele 1955. aastal, märkides, et Valgevene ja Poola pagulased on üürinud äriruumi peatänaval ja panevad üles näituse, kus püütakse tabelite ja pildimaterjaliga selgitada kommunismi tõelist palet ja raudse esriide taguste maade olukorda.
0

Ka Eestis kohtab klassivahesid ehk mida teha kui korteriühistu nõuab purskkaevu?

14:18, 19. juuni 2016
Kõige paremaid lugusid kuuleb ikka alati niiöelda õllesaalis. Käisin nädalavahetusel Tartus ema juures. Sain vanade sõpradega kokku, sõitsin jalgrattaga ja tegin Küüni tänava põõsas salaja ühe väikese õlle. Mulle meeldib seal Barclay kuju juures pargis istuda ja lihtalt niisama Küüni tänava poole kõõluda ja omi mõtteid mõelda. Barclay kuju juures toimus eile ka väike kraaklus, aga pätttide omavahelisse sõnasõtta ma sekkuma ei hakanud. Ja ega nad mulle ka liiga ei teinud. Sulandusin oma dressidega suurepäraselt seltskonda ja rääkisin isegi Tartu kodututega paar sõna juttu. Neist ma tean päris palju, sest seoses oma möödunud sügise kodututest rääkiva dokfilmiga "Hüvastijätt miljonivaatega"  käisin koos nendega prügikastides sorimas ja õppisin tundma nende hingeelu. Päeval käisin ka ühes oma armastatud paigas ja selleks on Karlova linnaosas asuv Kuu pood. See on tõeline saurus, mis on elanud üle metsikud üheksakümnendad, börsikrahhid ja internetibuumi. Kes Tartut ei tunne,
57

Henry Rull | Cleveland Cavaliersi võimatuna näiv missioon põhitsentrita tiitlikaitsja vastu

14:30, 16. juuni 2016
Korvpalliliiga NBA finaalseeria võib-olla viimases kohtumises võõrustab Cleveland Cavaliers Eesti aja järgi reede varahommikul kell 4 algavas kohtumises tiitlikaitsjat Golden State Warriorsit. Nelja võiduni peetavat seeriat juhib viimane mängudega 3:2, ent Cavs pole oma viimast sõna öelnud.
0

Reisiblogist ja tunnustustest ja sellest, kuidas mul on vedanud...

21:08, 13. juuni 2016
Laupäeval jagati teist aastat blogiauhindu ning õnnestus minulgi väike preemia saada. Kuigi reisiblogi kategoorias ma ei võitnud, sain siiski kolmanda koha. Ausalt öelda ootamatult, sest ei pööranud üritusele eriti tähelepanu. Aga... superüllatus oli, et nii palju inimesi ikka hääletas minu poolt :)
5

Henry Rull | Taani, Kreeka ja X - kes šokeerib EMil jalgpallimaailma?

17:33, 13. juuni 2016
1992 võitis jalgpalli EMi üllatajana Taani. 12 aastat hiljem samuti šokktriumfi sepistanud Kreeka. Et hellenite võidust on möödas tosin aastat ja seaduspärasus selge, võib väita: ka tänavu võidab EMi üllatusmeeskond.
0

Mart Treial | Tänavakakluse EMilt tuleb koju saata kõik, mitte ainult inglased ja venelased

16:13, 13. juuni 2016
Jalgpalli EM on alanud õõvastavalt. (Sotsiaal)meedia upub veres. Marseille, kus toimus laupäeva õhtul Venemaa – Inglismaa (fänni)lahing, on ristitud Prantsusmaa peksupealinnaks. Aga rõvedaid vägivallavideoid laekub teistestki linnadest. Esimese kolme päeva tulemus on see, et Prantsusmaa valitsus keelas mängupaikade läheduses ja muudel kriitilistel aladel alkoholi ning UEFA hoiatas Inglismaa ja Venemaa alaliite, et kui nende „fännid“ veel huligaanitsevad, siis lendavad koondised koju kui varakevadised haned.
0

Viljar Voog | Peruulase käega löödud värav oli õige otsus, Brasiilia krahhis tuleb süüdistada kohtunikke

11:01, 13. juuni 2016
Uruguai kohtunikele, kes lubasid Peruul läbi ilmse käega loodud värava 1:0 alistada Brasiilia ja selle otsusega viiekordsed maailmameistrid Copa Americalt välja kukutasid, ei tohi enam kunagi ühtegi vilet müüa!
7

Deivil Tserp | Spordikuninganna tunneb end mõnusalt

06:00, 13. juuni 2016
Täna õhtul peetakse Tartus Eesti kergejõustikuhooaja üks olulisemaid võistlusi ehk Gustav Sule memoriaal, mis pakub Amsterdami EMile ja Rio de Janeiro olümpiale pürgivatele sportlastele väärt võimaluse normide jahtimiseks.
0

Kuidas politsei käis hulguseid püüdmas

06:00, 13. juuni 2016
Linnavalitsus oli politseiprefektile kaevanud, et Ülemiste järve ümbruses rikuvad kindla elukohata pätid koopaid kaevates linna noort metsa. Prefekt saatiski 13. juunil 1928. aastal kella nelja paiku pärastlõunal üle saja ratsa- ja jalapolitseiniku neid püüdma, uskudes, et just sellel kellaajal siirduvad hulgused südalinnast Ülemiste serva puhkama ja toitu tegema. Päevaleht kirjutab, et politseinoot oli tihe, aga ühtegi hulgust põõsast ei leitud. Liivaaukudes mängisid vaid lapsed.
0

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Kontaveit ning pallimängukoondised

06:00, 13. juuni 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
0

Henry Rull | Jala amputeerimisega ähvardatud palluri Kolgata tee NBA tiitlini

06:00, 10. juuni 2016
Korvpalliliiga NBA finaalseerias on tiitlikaitsja Golden State Warriorsi üks tähtsamaid vahetusmängijaid rünnakute dirigent Shaun Livingston. Ent üheksa aastat tagasi vigastas ameeriklane nii rängalt põlve, et arstid ähvardasid: võib-olla peame su jala amputeerima.
0

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Grigori Minaškin, jalgpallikoondis ja Ksenija Balta

06:00, 6. juuni 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
0

Ott Järvela | Traditsioonilise Balti turniiri ängi tekitasid kaks asjaolu

06:00, 6. juuni 2016
Eesti jalgpallikoondis jäi Balti turniiril teist korda järjest ilma ainsatki väravat löömata viimaseks. Seda kalki ja ebameeldivat fakti ei muuda ka ükskõik kui ilus mängupilt, sest turniiridel maksab tulemus. Eesti viimane triumf Balti turniiril pärineb jätkuvalt aastast 1938. Tänavune turniir läks eelkõige kahe asjaolu nahka.
4

Kuidas saada sularaha, kui pank keeldub oma klienti aitamast?

15:12, 5. juuni 2016
Viimasel ajal räägitakse palju sellest, kuidas sularaha üritatakse ära kaotada. Inimesed peaksid saama kõikjal kasutada pangakaarti ja teha internetimakseid. Pangakontorid on kinni pandud ja isegi pangabussid likvideeriti hiljuti. Kõik ikka selleks, et me kasutaksime rohkem elektroonseid kanaleid. Eriti kehv lugu on maapiirkondades, kus sularaha on kasutusel, aga pangaautomaate praktiliselt üldse pole.
58

Kuidas alustas eestikeelne Ameerika Hääl

06:00, 3. juuni 2016
"Täna on erakordse sündmuse päev. Milline sensatsioon! See teeb hinge tagakambri nii valgeks ja soojaks. Tänasest päevast peale hakkas Ühendriikide valitsuse korraldusel ja kulul Ameerika Hääl eestikeelset raadiosaadet andma ja veel kolm korda päevas. See peab midagi tähendama. Midagi on nüüd meie suhtes otsustumas ja tulemas. Kui meid oleks saatuse hooleks jäetud, siis ei tehtaks seda. Esimene saade oli täna kell 18.30. Sisse juhatava kõnega esines Eesti konsul Ameerikas (Johannes) Kaiv. Ta ütles muu seas: Ameerika Ühendriigid ei ole iialgi tunnistanud Eesti liitumist Nõukogude Liiduga ega tunnista seda kunagi. Selle asemel on nüüd Ameerika valitsus teatanud, et see aeg ei ole kaugel, mil Eesti maa ja rahvas vabanevad Vene julmast ikkest ja saavad jälle vabaks," kirjutab oma päevikus 3. juunil 1951. aastal ennast võimude eest peitnud bibliofiil Jaan Roos.
4

Henry Rull | 3 tähtsaimat küsimust NBA finaali eel

06:00, 2. juuni 2016
Maailma tugevaima korvpalliliiga NBA finaalseerias kohtuvad teist aastat järjest Golden State Warriors ja Cleveland Cavaliers. Õhtuleht annab aimu, mida Eesti aja järgi reede varahommikul kell neli algavast duellist oodata.
0

Ott Järvela | Pehrsson eiras mängus Leeduga loogilisi valikuid

15:03, 30. mai 2016
Eesti jalgpallikoondise pühapäevane 0:2 kaotus Leedule Balti turniiri avamatšis tekitas nördimust. Tulemuse võiks ju alla neelata – 0:2 kaotus Leedule iseenesest ei ole fiasko – aga mitte sellele kaasa aidanud asjaolusid.
10

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Taaramäe-Kangert, Kontaveit ja Lindpere

06:00, 30. mai 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie 30. mai valik:
0

Ville Arike | Milles sarnaneb BC Kalev/Cramo Madridi Atleticoga?

06:00, 30. mai 2016
„Arike on päris aru kaotanud“, arvab pealkirja lugeja ilmselt. Ei keela arvamast, kuid võrdlemiseks ei lähe siiski kahe klubi poolt saavutatud tulemused, vaid miski muu. Nii et enne lõpliku hinnangu andmist võib edasi lugeda.
1

Ott Järvela | Meistrite liiga finaal - meisterlikkuse ja meeskondlikkuse duell

09:00, 27. mai 2016
Meistrite liiga finaalis kordub tunamullune duell kahe Hispaania pealinna Madridi jalgpalliklubi, Reali ja Atletico vahel. Muutunud pole midagi – tegu on endiselt Taaveti ja Koljati võitlusega, kus esimese relvaks meeskondlikkus, teisel meisterlikkus.
0

Kuidas mäest jooksis kapjadega poisikene välja

06:00, 27. mai 2016
"Sõmerpalu saladuslik Kalmetumägi," pealkirjastab Esmaspäev 25. mail 1925 ja räägib, kuidas uue kooli ehitajad seal vundamenti kaevates endise matmispaiga peale sattusid. Vanarahva jutu järgi olevat olnud selle koha lähedal venelaste ja sakslaste taplus ning surnud maetud lahinguväljale. Kaevajad leidsidki luukerede juurest üle paarikümne raha Ivan Julma nimega ja suurema Rootsi mündi kuninganna Kristina nimega. Jutt surnuaiast olevat olnud ennegi liikvel ning veel mõnikümmend aastat varem jäänud selle koha juures möödasõitjad haigeks, kirjutab Esmaspäev.
1

Henry Rull | Miks on NBA tiitlikaitsja hooaeg huku äärel?

01:00, 27. mai 2016
Maailma tugevaima korvpalliliiga NBA konverentside finaalid pulbitsevad põnevusest: kui idas võitles Toronto Raptors tagasi 0:2 kaotusseisust, siis läänes on Golden State Warriorsi hooaeg huku äärel.
2

Põhja-Korea lood 22. osa: võtame kokku - kui palju see kõik maksma läks?

18:33, 26. mai 2016
Üks sagedasemaid küsimusi, mida mulle seoses Põhja-Korea reisiga esitatakse, on see, kui palju kõik maksma läks. Ma arvan, et selle teemaga oleks tore minu Põhja-Korea blogisari lõpetada.
3

Martin Šmutov | Kas Tanel Kurbas ületas spordiviisakuse piiri?

10:56, 24. mai 2016
Jooksevad viimased sekundid Tartu Ülikool/Rocki ja BC Kalev/Cramo kolmandast finaalmängust, kus Rock on võidu kindlustanud, kuid Tanel Kurbas murrab sõna otseses mõttes viimasel sekundil korvi alla ja paneb palli võimsalt pealt - seis on nüüd 75:68. Ilus! Punkt mängu lõpule ja hüüumärk Rocki emotsioonidele.
14

Nädala pluss, miinus ja ennustus | olümpiakoondis täienes, Tänak kraavis ja Kalev/Cramo - Tartu Rock

06:00, 23. mai 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
1

Kuidas Lätist Eestisse salakaupa voolas

06:00, 23. mai 2016
"Suve saabumisega on hakanud jälle meie lõunarajal salakaupa rohkesti üle piiri tilkuma," kirjutab nädalaleht Esmaspäev 26. mail 1931. aastal.
1

Viljar Voog | Vabandan Ott Tänaku ees

06:00, 23. mai 2016
Ott Tänaku Portugali ralli lõppes kraavis. Jälle. Meie esipiloodil juhtub neid hetki, kus kõik ei lähe kuis peab, neetult tihti ja see kõik on ainult rõõmuks kurjadele netikommentaatoritele, kes saavad tema kallal ilkuda.
8

Mihkel Uiboleht | Julgusest kihlveopettuste hunti nimepidi kutsuda sõltub Eesti spordi tulevik

10:09, 22. mai 2016
Õhtuleht avaldab täismahus Eesti Jalgpalli Liidu (EJL) ajakirja "Jalka" maikuu numbris ilmunud artikli.
0

Kas karma on kättemaksuhimuliste salasoov?

15:14, 21. mai 2016
Sel nädalal tegin TV3 saates "Kuuuurija" pikemalt juttu Veet Manost. Kui alguses hakkasin uurima, millist abi Mano pakub, siis hiljem tundsin juba laiemat huvi kogu selle teema vastu.
102

Henry Rull | 6 Euroliiga eurooplast, kes võiksid tuleval hooajal mängida NBAs

06:00, 20. mai 2016
Möödunud nädalavahetusel peetud korvpalli Euroliiga finaalturniiriga lõppes Vana Maailma nimekaima klubisarja hooaeg. Õhtuleht läheb appi maailma tugevaima liiga NBA tiimidele ning toob esile kuus eurooplast, keda Põhja-Ameerika võistkonnad himustada peaksid.
0

Viljar Voog | Miks ei võiks seisva ralliauto tagagi hõljuda permanentne tolmupilv?

06:00, 19. mai 2016
Kuulus sõnakõlks väidab, et oma iidolitega kohtumine pole hea idee – nad ei suuda kunagi vastata nõnda kõrgetele nõudmistele, kui oma vaimusilmas loonud oled. Porgugalis kogesin selle väite paikapidavust.
1

Deivil Tserp | Vägikaikavedu suusatamises

06:01, 16. mai 2016
Varakevad on murdmaasuusatajatel puhkuse ja kergemate treeningute aeg, millal pulssi punasesse tsooni ei aeta. Eesti tippudel kuulub aga juba mitmendat aastat tegevuskavva vägikaikavedu ametnikega, mis röövib kõvasti närvienergiat.
2

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Tolmoff olümpiale, Pootsmanni kõrbemine laulmise EMil ja Kalev/Cramo - Tartu Rock

06:00, 16. mai 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
1

Põhja-Korea lood 21. osa: kas nad usuvad ise seda jama, mida räägitakse?

11:55, 14. mai 2016
Põhja-Korea propaganda on ilmatu suur. Elanikele räägitakse, et nad peavad valitsejatele kõige hea eest tänulikud olema, nemad on maailma parim riik ja kõik ameeriklased on halvad. Lisaks mäletame Kim Jong-Ili surmale järgnevat paanikat – nägime teleekraanil, kuidas tuhanded põhjakorealased lahistasid nutta, sest nende juht on surnud. Seda oli lausa naljakas vaadata. Kas nad päriselt ka usuvad kogu seda jama?
19

Kuidas Jüriöö ülestõus päädis Sõjamäel

06:00, 14. mai 2016
Taani all oleva Eestimaa pärast käis 1330ndatel telgitagune võitlus. Siinseid maid ihaldasid rootslased ja venelased, sest taanlastel polnud enam endist jõudu. 1339. aastal andis Saksa keiser ordule korralduse Eestimaa enda kaitse alla võtta ja aasta hiljem lubas, et pärandina Eestimaa isandaks saav markkrahv Ludwig annaks selle ala päriseks ordule. Väljavaade Taani pehme võimu alt ordu alla sattuda ei teinud kohalikele vasallidele just rõõmu.
2

Henry Rull | Kauaoodatud NBA "sisuline finaal" jääb ära?

01:00, 13. mai 2016
Korvpalliliiga NBA hooaeg on lähenemas kulminatsioonile. Kui Golden State Warriors on läänekonverentsis finaalikoha kindlustanud, ei pruugi põhihooajal tiitlikaitsjale suurimat konkurentsi pakkunud San Antonio Spurs nii kaugele jõuda.
0

REPLIIK | Hea spordisõber, kas Lionel Messiga tohib hispaania keeles intervjuud teha?

16:05, 12. mai 2016
Eile avaldas Delfi Kaunases tehtud videointervjuu Leedu korvpallilegendi Arvydas Sabonisega. Ajakirjanik Andrus Nilk ja Sabonis vestlesid vene keeles ning see fakt iseenesest sai mõneski kommentaaris hukkamõistu osaliseks.
3

Mis Pronkssõduri juures tegelikult toimus?

13:04, 12. mai 2016
Nii nagu ka möödunud aastal, otsustasin ka sel aastal 9. mail Pronkssõduri juurde minna. Kuigi eelmisel aastal hämmastas mind lihtsa külalisena asjaolu, et kohal oli tohutu rahvahulk, siis eesti ajakirjanikke ma seal eriti ei märganud. Tänavu oli aga teisiti.
73

Viljar Voog | Veel kord volleintriigist

06:00, 9. mai 2016
Peaaegu kolm nädalat tagasi kirjutasin ma, et võrkpallifinaalis puudub intriig, mis ajas vastavates ringkondades turri nii mõnedki suled. Persona non grataks mind ei kuulutatud, ent pilkenooli ja ka mõned karmimad sõnad pidin ära taluma. Sellele arvamusele järgnes koduse võrkpalliajaloo pikim finaalseeria, nii et uhkust alla neelates pean tõdema, et eksisin. Aga mitte väga palju!
3

Nädala pluss, miinus ja ennustus | neljapaat, alkohol kergejõustikulaagris ja Flora - Kalju

06:00, 9. mai 2016
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva Eesti spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame uuele nädalale otsa ühe ennustuse abil. Meie seekordne valik:
0

Põhja-Korea lood 20. osa: nuta või naera – mis totrusi kirjutab Põhja-Korea ajaleht?

17:45, 8. mai 2016
Tõin Põhja-Koreast suveniirina kaasa mõne raamatu ja ajalehti, mida nüüd ajaviiteks loen. Tekstid kubisevad propagandast, mida lugedes lihtsalt vangutan pead, muigan või ei oska mitte midagi teha.
19

Kuidas vanasti ärid tohtisid lahti olla

06:00, 7. mai 2016
Praegu käib vaidlus selle üle, et miks peab vanalinna baaride lahtiolekuaega piirama. On ju inimestel kange himu sõbraga maailmaasju arutada just pärast keskööd. Vähese õllega. Ilma lärmi tegemata.
2

Henry Rull | Sloveenia Draakon jagab kiibitsejatele ninanipse

09:00, 6. mai 2016
Mullu 19. veebruaril vahetasid vennad Goran ja Zoran Dragic maailma tugevaimas korvpalliliigas NBA klubi. Sloveenid viskasid Phoenix Sunsi särgid nurka, tõmmates selga Miami Heati vormi.
0

Katrin Lust | Inimesed, kes te olete Reidi tee vastu! Kas te ise ka aru saate, mille vastu te olete?

10:54, 4. mai 2016
Pühapäeval tulin töölt ja mõtlesin pärastlõunal natuke linna vahel jalutada. Tavaliselt lähen ilusa ilma puhul kas Kadriorgu või mere äärde.
52

Kuidas viimasel Vabadusristi paraadil marsiti

06:00, 2. mai 2016
 Ilus ilm tõi tänavaile palju rahvast, kui Tallinnas ja suuremates linnades peeti 3. mail 1940. aastal Vabadusristi 21. aastapäeva auks sõjaväe ja Kaitseliidu paraadi. Tallinnas oli Vabaduse väljak sõjaväeüksusi tulvil. Osa mehi rivistus lähedastel tänavatel. Vabadusristi kavalere oli kohal 250 ringis.
0

Ott Järvela | Leicester City edu on vaimu triumf võimu üle

06:00, 2. mai 2016
132 aastat tagasi asutatud Leicester City pole mitte kunagi Inglismaa meistriks tulnud. 1929 võideti hõbemedal, seejärel on parim tulemus olnud 1963. aasta neljas koht. Hooajal 2008-09 mängiti Inglismaa tugevuselt kolmandas liigas ning mullu oldi kõrgliigas enamiku ajast viimased, kuniks tänu vägevale lõpuspurdile püsima jäädi.
2

Henry Rull | Paul George – ränga trauma kiuste NBA paremuselt 9. skooritegija taltsutajaks

06:00, 29. aprill 2016
Toronto Raptorsi korvpallur DeMar DeRozan viskas põhihooajal NBA paremuselt üheksandana keskmiselt 23,5 punkti, ent play-off’i esimses ringis taltsutab Indiana Pacersi superkaitsja Paul George DeRozanit nagu kogenud dresseerija lõvi.
0

Põhja-Korea lood 19. osa: mis saab, kui leitakse, et sul on kaasas pornot?

17:42, 27. aprill 2016
Põhja-Koreasse on keelatud tuua pornot ja seda kontrollitakse agaralt piiri peal.
17

Kes on kõige õigem eestlane?

21:08, 26. aprill 2016
Vaatasin nädalavahetusel Vahur Kersna suurepärast retrospektiivi Alo Mattiisenist. Mulle jäid kõrvu Mattiiseni isamaalised laulud, mida esmaesitati 1987. aastal. Kõik me teame neid lugusid nagu "Ei ole üksi ükski maa" jne. Kersna dokumentaalfilmis esitati originaalkaadreid Tartu Levimuusika Päevadelt ja Öölaulupeolt.
73

Deivil Tserp | Eesti laskesuusatamises on miski päris mäda

06:01, 25. aprill 2016
Eesti laskesuusahooaeg väärib hindeks koolipoisi tugevat kolme. Noorte ja juunioride tiitlivõistlustel harjumuspärast medalisaluuti polnud, ka täiskasvanud ei toonud tähti taevast alla, kuid Kalev Ermitsa ja Rene Zahkna ilusad sõidud MK-etappidel süvendasid lootust, et Indrek Tobrelutsu taandumisega alanud põlvkondade vahetus läheb kardetust valutumalt.
12

Päevatoimetaja

Telefon 614 4072
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis