Õhtulehe blogid

ARVUSTUS: "Elavad surnud" – ricktaatorluse (igav) tagasitulek

17:15, 31. märts 2015
"Elavate surnute" viies hooaeg on jõudnud lõpule ning on aeg teha sissevaade sellenädalasse episoodi, kuid kohatu ei ole ka retrospektiivne pilguheit varasematele episoodidele. Veelgi tähtsam küsimus on aga: kas hooaja finaalepisood oli nii plahvatuslik, kui oodata oli?
0

KUUGA JALGPALLIKOHTUNIKUKS | Miks ma kaarte jagada ei taha?

13:00, 31. märts 2015
Õhtulehe spordiajakirjanik Merili Luuk õpib Eesti Jalgpalli Liidus kuuajasel kursusel naiskohtunikuks. Koos käiakse seitsmel korral ning lisaks teooriale kuulub koolituse hulka ka praktika ja eksam. Pärast iga õppetundi jagab Merili oma muljeid lugejatega.
0

Avasta Eestimaad: kus asub Eesti oma peeglivabrik?

12:36, 31. märts 2015
Olid ajad, mil Eesti tegutsesid maailmakuulsad tööstusettevõtted, mille toodang oli ka praktiline ja vajalik, erinevalt praegustest kaheldava väärtusega infotehnoloogiatoodetest. Üks taolisi tööstusi oli Rõika peeglivabrik.
2

Ott Järvela | Koondisekarjäär lõpeb, aga Raio fenomen kestab edasi

10:00, 31. märts 2015
Eesti jalgpallis lõpeb ajastu. Lillekülas toimuv maavõistlus Islandiga on 1998. aastast koondises Eesti eest võideldnud Raio Piiroja lahkumismäng. Sündmus on ühtaegu harras, pidulik ja ülev.
0

"KÖÖK": intriigid podisevad täie auruga köögis, elutoas ja magamistoas!

09:00, 31. märts 2015
Restorani kohale kerkivad mustad pilved, kui Šeff ja abišeff tülli pööravad ning kokapoiss Maks ülendatakse kiusu pärast uueks abišefiks. Maks ja Vika kemplevad samas ühise elukoha pärast ning Kaspar ja Natali avastavad armurõõme. Intriigid podisevad täie auruga nii köögis, elutoas kui magamistoas!
2

Kuidas CIA nõukogude eestlasi hindas

07:00, 31. märts 2015
CIA kirjutas märtsis 1958 oma ettekandes antikommunistlikust vastupanupotentsiaalist Balti vabariikides: "Balti vabariikides on olemas kõik Nõukogude Liidus teisitimõtlemist soodustavad tegurid," mainides kolhoose, madalaid sissetulekuid, värskeid mälestusi politseiterrorist jms, mida võimendavad rahvaste riiklik iseteadvus ja ajalooline kogemus.
0

Ville Arike | Korvpalli Euroliiga: Kas Milano suudab ime korda saata?

07:00, 31. märts 2015
Korvpalli Euroliigas on jäänud vahegrupiturniiri lõpuni kaks vooru ja paljudel meeskondadel on veel lahendada omad ülesanded. 16 meeskonnast veerandil pole enam võimalik edasi pääseda, play-off'i koha juba kindlustanud tiimid aga püüavad saada kas koduväljakueelist või soodsamat vastast.
1

Kuulsin, et lähed Kariibide mõrvapealinna!

04:17, 31. märts 2015
Kuulsin, et lähed Kariibide mõrvapealinna – just sellise lause ütles mulle Puerto Ricol Diego (kes veel mäletab, siis oli ta San Juani hostelis töötades minu ülemus).
5

Kalevipoeg ja Jeesus

23:43, 30. märts 2015
Mis need müüdid ja legendid tegelikult ikka muud on, kui kuulujutud. Üleskirjutamata rahvaluule on alati olnud fluiidne. Nii muutuvad vägiteod aegamööda heroilisemaks ja kuriteod verdtarretavamaks.
8

Kuidas vabaneda kevadväsimusest?

11:37, 30. märts 2015
Kevadväsimus kogub tuure. Päevast päeva peame lahendama erinevaid töö, kooli või koduga seotud muresid. Selle tuhina sees vahel unustame enda. Iga üks meist vajab hetke iseendale. Tihtipeale isegi vabal ajal on pea pungil töö mõtetest ja peas keerlevatel to do list`il pole otsa ega äärt. Väga oluline on sisemise pinge ja stressi olukorras osata lõdvestuda. Täna räägin teile, kuidas mina võitlen kevadväsimusega.
0

Malluka beebiblogi: ma ei taha oma pulma lapsi!

10:23, 30. märts 2015
Loomulikult on Mari meie pulma oodatud, aga vot teised lapsed ei ole. Ma tean, et osad ütlevad seda, et kui pulmas oleks keegi, kes lastega tegeleks, siis tuleks osad inimesed suurema tõenäosusega, sest muidu pole neil lapsi kuskile jätta.
19

Põmaki! - peaga vastu seina!

09:14, 30. märts 2015
Spordiajalugu on täis sellistest elulistest näidetest, kus mõne rumala eksimuse või teo tagajärjel spordimees (või naine) omale mõne sedasorti vigastuse kaela tõmbab, mis ta põhitegevusele mõneks ajaks kriipsu peale tõmbab.
0

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Kalev/Cramo vahva võit, vutikoondise ilmetu kaotus ja võrkpalli poolfinaalid

07:00, 30. märts 2015
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse abil. Meie 30. märtsi valik:
0

Kuidas ülemnõukogu Eesti riiki taastama asus

07:00, 30. märts 2015
Märts oli tuuline ja külm, kui vastvalitud ülemõnukogu asus pärast leebemate ja karmimate iseseisvuslaste vahelisi mitu päeva kestnud erajutuajamisi 25 aastat tagasi 30. märtsil arutama otsust Eesti riiklikust staatusest.
1

Ville Arike | UEFA kõva aps

07:00, 30. märts 2015
Euroopa jalgpallimeistrivõistluste valikturniiri nädalavahetuse voorus ei tõmmanud põhitähelepanu endale paraku ükski põnev mäng ega ootamatu tulemus, vaid reede hilisõhtul Montenegro pealinnas Podgoricas toimunu, kus kohe kohtumise alguses lennutati signaalrakett Venemaa koondise väravavahi Igor Akinfejevi pihta.
2

Avasta Eestimaad: kust leiame jälgi sõjategevusest?

12:34, 28. märts 2015
Narva jõe ning Sinimägede vaheline ala on läbi aja pidanud taluma kirjeldamatuid lahinguid. Praegugi näeb seal kõikjal jälgi ajaloolistest kokkupõrgetest.
15

Kuidas Venemaa Eesti oma huvisfääri arvas

07:00, 28. märts 2015
1939. aasta märtsis kadus maakaardilt Tšehhoslovakkia. 20.–22. märtsil loovutas Leedu Saksamaale Memeli (Klaipėda) piirkonna. Kindral Laidoner lubas Soomes, et võimaliku sõja korral on Eesti valmis võitlema põhjanaabrite poolel.
2

Vallot Pukk | Kas Ilja Kovaltšuki lahkumisest saab alguse KHL-i allakäigutrepp?

15:08, 27. märts 2015
Pealkiri ongi selline intrigeeriv, sest kuhu sel Kovaltšukil ikka minna, eriti kui arvestada, et ta alles kaks aastat tagasi katkestas enamusele ootamatult hiigelpika- ja tulusa lepingu New Jersey Devilsiga ja tuli kodumaale? 
0

Viljar Voog | Vutikoondise päevik: mullu sai Pehrsson ehitada sara, nüüd on olemas (tagasihoidliku) lossi materjalid

12:15, 27. märts 2015
Neutraalne Šveits pole päris Argentiina, aga samas ei olnud Magnus Pehrssoni juhitud Eesti jalgpallikoondise viik San Marinoga ka sõjakuritegu. Napilt! Igatahes on Alpi-riik hea koht, kus keerata elus uus lehekülg.
2

Arvustus: "Kaardimaja" – las verevalamine alaku

12:00, 27. märts 2015
Seekordne "Kaardimaja" oli oma tegevuses viidud rohkem "väljale", millel õnnestus sarja uut omapärast hõngu tuua ning mis aitas momendiks unustada kogu selle diplomaatia ja vohava bürokraatia, kuid seda tõesti momendiks, sest üldiselt paneb "Kaardimaja" järjest võimsamatel tuuridel edasi ning on hea nentida, et teisel hooajal on sari võrreldes esimesega omandanud hoopis teistsuguse näo ja teo.
1

Kuidas Eesti Tartu rahulepingu originaalita oli

07:00, 27. märts 2015
Talv oli erakordselt külm. Valitsusele teatati, et kogu Läänemeri on jääs. 13. veebruaril 1940. aastal otsustatigi jäämurdja Suur Tõll tihemini reisilaevana Stockholmi vahet käima panna, et ühendus välismaaga säiliks. Lennukid Soome Talvesõja tõttu ei käinud. Sai sõita rongi või lennukiga Riia kaudu, aga see tähendas liigseid piirisekeldusi. Oma ühendus on ikka oma ühendus.
0

Kas meie läheksime kiriku ette istuma, et võõrastega jutustada?

02:39, 27. märts 2015
Uurisin Kolumbia suuruselt viiendas linnas Cartagenas hostelitöötajalt, kas õhtupoolikul tasub välja jalutama minna. Muidugi võib, julgustas ta.
2

Hugo Tipner | Dopingu tarvitamine on nagu sotsrealism kunstiväljal

07:00, 26. märts 2015
Juba enne Teist ilmasõda muutus radikaalselt spordi ühiskondlik-kultuuriline positsioon. Meelelahutusliku rolli kasvades nihkus sport muuhulgas paratamatult ka (totalitaarsete) riikide ideoloogilise kehtestamise vahendite sekka. Elektroonilise meedia levikuga spordi positsioon üksnes kinnistus.
1

Kuidas pasatskipargis vesti vikist kulpi virutati

07:00, 26. märts 2015
Juhkentali agul oli vanasti Tallinnas tuntud kõrtside rohkuse ja seetõttu ka omaenda arestimaja poolest. Majadest üsna tühja aguli igas kuuris peeti sigu, kelle tänavail pröökamine ja sonkimine lõpuks linnaülemused nii vihale ajas, et kohalik kordnik sai käsu notsud agulist ära koristada.
0

Suhteaudit: parema paarisuhte nimel hädavajalik

13:00, 25. märts 2015
Iga paar jõuab varem või hiljem olukorda, kus on vaja oma suhet analüüsida. Eestlastele on omane aga tagasihoidlikkus ja nii ei osatagi sageli kuskilt alustada.
1

Kui klient näppab poest, siis on varas! Kui pood näppab kliendilt, siis on ta mis?

12:32, 25. märts 2015
Esmaspäeval kirjutasin Õhtulehte loo sellest, kuidas kolm pealinna meest said Tallinnas valearve, mis ületas tegelikku summat 110 euro võrra. Restoran üritas õigustada oma viga sellega, et mehed olid purjus. Mehed ise aga tõid välja selle, et purjus peaga klienti on veelgi lihtsam tüssata. Kellel oli õigus, jäigi selgusetuks.
124

Triibumuster - mitte ainult meremeestele!

10:15, 25. märts 2015
Täna näitan teile üht riietust, mida kandsin paar päeva tagasi, siis kui õues ei sadanud lund ja põhimõtteliselt võis veel kevadet nautida. 
3

Kuidas poisikesigi hakati Siberiga ähvardama

07:00, 25. märts 2015
1949. aasta märtsi lõpp oli nii hirmus aeg, et edaspidi piisas kärgatusest: "Kui ei kuula, on Siberi sõit!", et inimestel käed-jalad värisema hakkasid.
3

Juhime bussi ka? Ei, puhastame hoopis vatitikuga kõrvu!

00:32, 25. märts 2015
Asju võetakse Kesk-Ameerikas ja Kariibidel vabalt. Milleks üldse pöörata tähelepanu sellisele pisiasjale nagu auto või bussi juhtimine?
2

"Unistustest viidud" – igihaljas romaan romantikutele

22:46, 24. märts 2015
Kui sa veedad pühapäeva pärastlõunad teleka ees ning ei saa oma silmi lahti Rosamunde Pilcheri, Inga Lindströmi või Katie Fforde teoste põhjal vändatud romantilistelt filmidelt, on see raamat just sulle.
0

ARVUSTUS: "Elavad surnud" – antikangelastest vol.2

14:01, 24. märts 2015
Selle nädala episoodis („Try“) üritavad tegelased, nagu ka pealkiri viitab, midagi korda saata – kes üritab uue eluga kohaneda, kes üritab midagi kellelegi selgeks teha jne. Kuid see, mis siiski tuleb minu arvates taaskord esile, on kvaliteet-televisiooni "kuum teema" ehk kontseptsioon antikangelastest.
0

KUUGA JALGPALLIKOHTUNIKUKS | Ma olen terve elu teisiti arvanud...

13:53, 24. märts 2015
Õhtulehe spordiajakirjanik Merili Luuk õpib Eesti Jalgpalli Liidus kuuajasel kursusel naiskohtunikuks. Koos käiakse seitsmel korral ning lisaks teooriale kuulub koolituse hulka ka praktika ja eksam. Pärast iga õppetundi jagab Merili oma muljeid lugejatega.
0

Ville Arike | Varrakust, Petšerovist, Pat Rileyst ja treeneri käskudest

13:09, 24. märts 2015
BC Kalev/Cramo ja Volgogradi Krasnõi Oktjabri korvpallimäng andis eile palju kõneainet ja seda jätkub veel tükiks ajaks. Fännid arutavad kõige tulisemalt Alar Varraku kommentaari Oleksi Petšerovi viimase vabaviske kohta ja võtan samuti selle kohta veidi sõna.
13

Malluka beebiblogi: miks vanemad laste pärast pidevalt kardavad?

11:56, 24. märts 2015
Täna küsisin Kardolt, kas ta ka meie lapse pärast kardab. "Mis mõttes kardan?" ei saanud ta mu küsimusest aru.
0

"KÖÖK": Kokahakatised tõusevad fööniksina tuhast ehk joomine on kahjulik teie tervisele

09:14, 24. märts 2015
Seekordne "Köögi" osa algab taaskord Maksi (Kristjan Kasearu) ja Vika (Margaret Kodusaar) armumängudega. Maks kinnitab, et ta on seksinäljas tiger, ei leopard, kuid Vika ajab poisi hoopis duši alla.
0

Kuidas Ilus Lea Eesti luuraja hauda viis

07:00, 24. märts 2015
Poliitilise politsei arhiivis 23aastase Lea Jeiruse fotot vaadates võib imestada, kuidas töntsakast silmapaistmatust tüdrukust hiljem ajalehtedes sale kõrgekasvuline neiu tehti. Koguni Võru ilusaim tüdruk.
4

Ville Arike | Korvpalli Euroliiga: Kas baskide au ja uhkus Vitoria annab türklastele ninanipsu?

07:00, 24. märts 2015
Korvpalli Euroliiga vahegrupiturniiri lõpuni on jäänud veel kolm vooru ning Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris on paraku play-off'i konkurentsist sisuliselt väljas. Seetõttu võtame täna luubi alla karikamängude koha eest edasi võitleva Vitoria Laboral Kutxa.
0

Nädala pluss, miinus ja ennustus | Talispordi lõpp, Kalev/Cramo piinlik kaotus ja vutikoondise EM-valikmäng Šveitsiga

11:49, 23. märts 2015
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis, jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse abil. Meie 23. märtsi valik:
1

Rogaini võlud ja valud

08:48, 23. märts 2015
Ma ei teadnud siiamaani, mismoodi seda spordiala õigesti hääldama peaks. Nagu kuulsin laupäeval paljude inimeste suust - siis täpselt nii, nagu kirjutataksegi. Kuigi - ega see palju ala sisu kohta infot edasi anna.
1

Deivil Tserp: kui raha napib, pole mõtet seda põletada

07:01, 23. märts 2015
Rahanappusest Eestis (tipp)spordis on viimasel ajal kirjutatud väga palju. Valdavalt ikka murelikus toonis, sest mitmed meie senised kulutusalad vaaguvad hinge ja päästeinglit ei paista kuskilt.
11

Kuidas insenerihakatisi "kohvipoest" päästeti

07:00, 23. märts 2015
Õues oli 1936. aasta märts, kui Eesti pühendus suurele vaidlusele: kas tuua Tartu ülikooli tehnikateaduskond Tallinna või mitte.
0

PILTUUDIS: Vogue pani Serena Williamsi taas esikaanele

13:03, 22. märts 2015
Moeajakirja Vogue aprillikuise numbri esikaanel on taas tennisetäht Serena Williams.
0

GALERII: Mart Kivastik esitles Tartus äsjailmunud novellikogu

16:52, 21. märts 2015
Värskel Tuglase novelliauhinna laureaadil Mart Kivastikul ilmus uus novellikogu "Autoportree naise ja hobusega".
0

Miks eestlane ei pea end hea kunsti vääriliseks?

13:44, 21. märts 2015
Hiljuti kirjutasin Õhtulehte arvamusloo. Arutlesin selle üle, miks ehitati sadu miljoneid kroone maksev Kunstimuuseum, mida me kutsume hellitavalt KUMU'ks, kuid maailmanäitusi on selles uhkes hoones vähe.
29

Kolm kevadist komplekti

11:00, 21. märts 2015
Kas kevad on käes või talv tuleb tagasi? Tundub, et hommikuti ärgates ei saa kummagi variandi peale panuseid teha, mis omakorda muudab riiete valimise tavalisest veelgi keerulisemaks. Otsustasingi jagada teiega enda viimase aja lemmikriietusi, mis loodetavasti toovad vähemalt mõnele lugejale kevadisi inspiratsioonipuhanguid ja aitavad nendest tavalistest "Mis ma küll selga panen" mõtetest lahti saada.  
2

Kuidas sõdureid ei lubatud piirile läheneda

08:00, 21. märts 2015
Vähesed mäletavad, et Eesti sõjaväelased pidid kümmekond aastat ennast hoidma viis kilomeetrit eemal Eesti-Vene piirist. Lähemale jalutamiseks oli vaja eriluba. Alles 2004. aasta kevadest võisid nad taas julgelt metsa seenele minna, kartmata reeglite vastu eksimist.
2

Kui suure tüssamise peale tasub närvi minna?

02:14, 21. märts 2015
See on vist reisimise loomulik osa, et võõral maal sind tüssata üritatakse. Natuke vähem langed selle ohvriks siis, kui räägid kohalikku keelt ja oled päevitunum (et on näha, et oled piirkonnas mõnda aega olnud).
5

Pudelist välja ehk saamatust teismelisest maailmamastaabis edukaks ärimeheks

16:36, 20. märts 2015
"Ajalehepoisist miljonäriks" lugusid vormitakse raamatuiks ikka, üks selline on ka hiljaaegu poelettidele jõudnud omanimeliste juuksetoodete sarja ja salongide omaniku Graham Webbi elulugu.
1

Ott Järvela | Jalgpalliliiga 3. vooru ennustus + veel kord Infoneti särgiskandaalist

12:53, 20. märts 2015
Jalgpalli Eesti meistriliiga 3. voorus näeb käimasoleval hooajal esimest korda matši, kus vastamisi mullu esineliku moodustanud klubid - vooru viimases, laupäeval Lillekülas 16.30 algavas matšis võõrustab mullune pronks Tallinna Flora sügisel hõbemedali võitnud Sillamäe Kalevit.
3

KINOELAMUS: "Lahkulööja sari: Mässaja" ("Insurgent")

12:14, 20. märts 2015
Kinol on eriline aura, mis tõmbab filme vaatama. Loomulikult suurt rolli mängivad ka näidatavad filmid. Kinos käin vahelduva eduga 1-3 korda kuus. Eks vahepeal olen sattunud vaatama nii paremaid kui kehvemaid linateoseid. Paraku otsest soovi kirjutada lühiarvustust pole nad minus tekitanud. Kuni tänase päevani.
0

Vallot Pukk | Punamasin möllab KHL-is, tiitlikaitsja langes Siberi muinasjutu ohvriks

11:55, 20. märts 2015
KHL-is selgusid neli paremat meeskonda mõistusevastaselt kiiresti, võitjatel läks edasipääsuks tarvis vaid viite kohtumist. Finaalpaari klaarivad seekord omavahel "armeeklubid" ja kahekordne tšempion Kaasani Ak Bars ning tõelise Siberi muinasjutuna sinnamaale jõudnud Novosibirski Sibir.
2

Arvustus: "Kaardimaja" naised näitavad klassi

10:36, 20. märts 2015
"Kaardimaja" on algusest peale pannud rõhku oma tugevatele naiskarakteritele, kes keeldunud leppimast ainult kõrvaltvaataja positsiooniga ning on peale pelga ambitsiooni ka tegelikult võimelised suurteks tegudeks. Sel korral anti üsna selgelt mõista, et naisi ei tohiks mingil juhul kunagi alahinnata ning õigustust rääkida n-ö meeste maailmast tegelikult ei ole.
0

Kuidas Viiralt absindi jättis ja realistiks hakkas

07:00, 20. märts 2015
Kaur Kender on üsna vanamoeline, kui ta viimases Eesti Ekspressis LSD-laksust räägib. Kirjandusuuenduste ja rokkmuusika kuldaeg, kus narkootikumide ja viskita naljalt midagi vägevat ei tehtud, on seljataga. Kõik on keskklassipäraselt, et mitte öelda väikekodanlikult korrektne.
0

Minu Prantsuse Guajaana – maiuspala looduse- ja matkahuvilistele

14:55, 19. märts 2015
Sergei Põlme sattus Prantsuse Guajaanasse üheteistkümneks kuuks putukaid püüdma ning tulemuseks on raamat, mida on ennekõike nauditav lugeda looduse- ja matkahuvilistel.
0

Malluka beebiblogi: kahtlen oma otsuses laps hoidu viia

13:36, 19. märts 2015
Täna läksime me Mariga esimest korda Väike Päike lastehoidu. Hoiuvärgiga on meil siiani natukene kehvasti läinud. Minu töö hakkas ju sel nädalal, mis tähendab, et eelmisel nädalal pidime Mari hoidu harjutamas käima. Marikesel oli aga nohu ja nõnda me teda sinna loomulikult ei viinud. Lõpuks sai nohu läbi ja saime harjutama hakata. Kuna täna oli nn esimene harjutamise päev, siis olime seal vaid poolteist tundi ja loomulikult koos.
8

Päevatoimetaja

Sander Silm
Telefon 614 4162
sander.silm@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis