Õhtulehe blogid

FILMIARVUSTUS | Kolmas katse, aga "Autod" on endiselt Pixari kõige nõrgem teos

19:31, 26. juuli 2017
Esimene “Autode” animafilm ilmus juba 2006. aastal, aga tänase päevani ei ole ma suutnud läbi hammustada selle filmiuniversumi kõige suuremaid pähkleid. Lootsin, et ehk kolmas osa toob vastused, sest kuidas muidu õigustada seda, et enda 30ndatele eluaastatele lähenev meessoost kodanik “Autod 3” filmi kinno vaatama läheb.
0

ARVUSTUS | "100 silmapaistvat Eesti naist" – valik, millega saab vaielda

18:10, 25. juuli 2017
Kellegi või millegi seast kõige-kõigemaid pjedestaalile tõstvad ülevaated tekitavad lugejas pea alati kihku koostaja valikule vastu vaielda. Mõte hakkab juba sisukorda uurides arutlema, kuivõrd me esiletoodud nimekirjaga nõustume ja miks. See võrdlushasart ongi ehk nende suurim võlu ja annab hästi tunnistust, et liialt tõsiselt ei tohi ühtegi taolist väljanopet võtta.
0

ARVUSTUS | Sofia Coppola uue filmi peamine temaatika on peenis

15:06, 25. juuli 2017
Sofia Coppola uusim üllitis pidavat olema väärtfilm. Noh, teate küll, selline linateos, mille ajal kinos vaadates popkorni kahe suupoolega ei matsuta, sest muidu keerab eesmises reas istuv vanaproua pea sinu poole, manab tusase näo ette ning viib sõrme torru aetud suu juurde, et üks tugev “Shh!” teha. Aga kas ta on ka väärt film (heh, heh, kas te nägite, mida ma siin tegin)?
3

"Dunkirk": suurepärane film, kus pole midagi ette heita

13:09, 24. juuli 2017
Iga kord, kui ma oma sõbraga Christopher Nolanist räägin, kasutab ta režissööri kirjeldamiseks ülivõrdeid, justkui oleks tegu Jeesuse teise tulemisega.
4

Kuidas Lendav Läänlane sõitma hakkas

04:00, 24. juuli 2017
Vaba Maa kirjutab kolmapäeval, 24. juulil 1935: "Alates reedest Tallinna–-Haapsalu liinil hakkab pidama ühendust seniste aurureisirongide asemel diiselmootorvagun, mis on esimene Eesti raudteedel ja proovisõitudel sai nimeks Lendav Läänlane. Mootorrong katab Tallinna–Haapsalu vahelise sõidumaa ligi poolteist tundi kiiremini kui senised aurureisirongid. Raudteevalitsusel on kavatsus Tallinna–Viljandi–Mõisaküla kitsarööpalisel liinil panna mootorvagun käiku alates 1. augustist. Mootorrongide käikupanemisega lüheneb seal sõiduaeg kolm ja pool tundi. Rong saab nimeks Mulgi Ekspress, ühendab ju Tallinna Mulgimaa pealinnaga."
1

Deivil Tserp | Eesti kergejõustiku ilutulestik Itaalias

04:00, 24. juuli 2017
Eelmine aasta oli Eesti kergejõustikule edukas: kettaheitja Gerd Kanter võitis EMil järjekordse medali, kaugushüppaja Ksenija Balta ja odaviskaja Risto Mätas tulid samal jõuproovil neljandaks; Rio olümpial jõudsid esikuuikusse Balta, Kanter, 400 m tõkkejooksja Rasmus Mägi ja kettaheitja Martin Kupper.
0

ARVUSTUS | Õppus Zapad: venelane on Tallinnas loetud päevadega

22:07, 23. juuli 2017
Aasta on 2023 ning venelased peavad enda lääneringkonnaõppust Zapad, mis kasvab üle sõjaliseks tegevuseks Eesti vastu. Idapiirilt jõutakse mängeldes kolme päevaga Tallinna. Kunnase „Sõda 2023“ kui n-ö dokumentaalromaani tugevus peitub just selle ideelisuses, tuues sõja tähenduse eestlastele hulga samme lähemale.
58

ÕHTULEHE FILMISPIKKER | kuidas hindavad kriitikud suve oodatuimat filmi "Dunkirki"?

13:56, 21. juuli 2017
Suvel leiab kinodest mitmeid kõrgelt hinnatud filme, ent mida ja kuhu vaatama minna? Õhtuleht aitab leida tulevaks nädalaks parimad filmid, toome ka välja veebilehe Rotten Tomatoes hinnangu filmidele.
5

Kuidas ajakirjanik sõbrale kuulid selga kihutas

04:00, 19. juuli 2017
"Jalutasime Kose ja Pirita vahel ja mulle hakkas silma üks mänd tee servas. Küsisin Peikerilt, kui vana see puu võiks olla ja võtsin revolvri taskust, et männi pihta märki lasta. Relv läks kogemata kohe lahti. Peiker sai selga haavata ja karjatas. Ehmatusest lasin tema pihta veel ühe kuuli." Nii seletas tolleaegne tuntud ajakirjanik Johann Juhtund, kuidas ta välisministeeriumi laekahoidja Christoph Peikeri puhtkogemata tappis.
2

Kuidas voorimeestega streigi pärast riieldi

04:00, 18. juuli 2017
Täna 1873. aastal viskas Tallinna voorimeeste närv üle, kui võimud vägisi nende takse vähendasid. Kuulutati välja streik. Meie kandi esimene transpordis.
0

Uus Ämblikmees: lõpuks peaosalisega, kes näeb vähegi usutav välja

14:08, 17. juuli 2017
“Ämblikmees, Ämblikmees. Teeb mida iganes ämblik teeb. Punub võrku, väike või suur. Püüab pätte kui kärbseid, neid ootab puur. Vaata ette, siit tuleb Ämblikmees!”
2

Kuidas elektriraudtee alguse sai

04:00, 17. juuli 2017
"Tallinn-Nõmme elektriraudtee vagunite ehitus raudtee peatehastes on juba nii kaugele jõudnud, et eile depoos esimese valmis saanud mootorvaguniga proovisõite tehti. Proovisõit õnnestus hästi, nähtavale tulid vaguni juures ainult mõned vähemad puudused. Ühtlasi konstanteeriti korralikku alajaama töötamist ja voolusaamist Ellamaa jaamast. Teine vagun saab valmis nädala lõpuks ja kolmas lähemal ajal," kirjutab Päevaleht 17. juulil 1924. Elektriraudtee Tallinnast Pääskülla avatigi sügisel nende kolme mootorvaguniga.
0

Henry Rull | Oleks Pärnu korvpallimeeskond loobunud...

04:00, 17. juuli 2017
Tuleval hooajal osalevad Eesti meistrivõistlustel korvpallis kaheksa võistkonda. Kui pankrotistunud Rakvere Tarva järglast Viru Bulli ei lasknud alaliit Maarjamaa kõrgeimasse sarja, siis möödunud nädalal esialgu loobumisest teatanud Pärnu jätkab. Ent oleks meistrivõistlused tõepoolest suvepealinlasteta mängitud, olnuks sellel üks positiivne mõju.
1

Pluss, miinus, ennustus | korvpallikoondis, Kupper ja vollemehed MMile

04:00, 17. juuli 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 17. juuli valik.
0

PANE END PROOVILE | Kuula sünnipäevalaps Sven Lõhmuse megamixi!

11:39, 13. juuli 2017
Palju õnne, Sven Lõhmus, kes sa oled meid õnnistanud kümnete lauludega, mis jäävad meie rahvaga alati kaasa liikuma. Aga kui suur Lõhmuse fänn sina, kallis Õhtulehe lugeja, oled?
3

"AHVIDE PLANEEDI SÕDA" | Pigem hea, aga kindlasti "Transformeritest" parem

11:32, 13. juuli 2017
"Ahvide planeedi" saaga tuleb kinodesse alates homsest. Sten Kohlmann käis vaatamas, kas ikka maksab sellele filmile enda elust 2,5 tundi kulutada.
2

Karl Juhkami | Miks eeldame eurosarjast edu?

19:20, 12. juuli 2017
Eile, täna ja homme mängitakse jälle eurosarja mänge. Silmadega meeskondi üle käies ei saa üle ega ümber nukrast tõsiasjast, et Eesti klubisid on alles jäänud ainult üks (Nõmme Kalju). Ka mina kasutasin eelmises lauses väljendit „nukker tõsiasi“ ja tegin seda võrdlemisi automaatselt, kuid miks on nii, et aastast-aastasse me euromängudelt automaatset edu ootame?
8

Nähes, kui saamatud on meie poliitikud tekib küsimus, kellele Eesti eesistumist üldse vaja on? Kindlasti mitte Euroopa Liidule

09:30, 12. juuli 2017
Vaatasin just "Aktuaalset kaamerat", mis näitas meie ministrite esimest esinemist Brüsselis.
122

Kuidas juulis Eesti saatust otsustati

04:00, 12. juuli 2017
Alustan kolme 1940. aasta juulipäeva kirjeldust Tallinnast tulnud käsuga: "9. juuli 1940., telegraafi antud kell 23.50. Vältida riigivolikogu valimiste kasutamist Eesti Vabariigile ja Eesti rahvale kahjulikkude eesmärkide huvides – tuleb (valimiste) ringkonnakomiteedel esitada hiljemalt 10. juuliks kell 14 vastava kandidaadi valimisplatvorm. Mitteesitamisel tühistamine. Korraldus pannakse kehtima telegraafi teel. Joh. Vares, peaminister, M. Unt, siseminister, K. Terras, riigisekretär." Päev hiljem saatis aga Inglismaa siinne konsul
0

Kuidas Rootsis eestlasi kokku loeti

04:00, 11. juuli 2017
"Raske on kindlaks teha, keda lugeda eestlaseks," kurdab Eesti Päevaleht Stockholmis esiküljel 12. juulil 1985. "Tihti esitatud väite kohta, et Eestist põgenes Rootsi (koos eestirootslastega) 32 000 isikut, on raske kinnitust leida. Tegelik arv peaks olema tunduvalt väiksem."
1

Kuidas Tartu tudengid kõrtsitüdrukut kimbutasid

04:00, 10. juuli 2017
Kindralkuberner Johan Skytte kinnitas Tartu ülikooli (toona Academia Gustaviana) avamisel 1632. aastal, et ülikool peab ärgitama Liivimaad voorusele ja kõlbelisele elule.
3

Pluss, miinus, ennustus | MMiks vormi rihtiv Mägi, jalgpalliklubid eurosarjas ja korvpallikoondise turniir Portugalis

04:00, 10. juuli 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 10. juuli valik.
2

Ville Arike | Tarvas tulnuks juba mitme aasta eest pihtide vahele võtta

04:00, 10. juuli 2017
Eelmine nädal tõi Eesti korvpallimaastikule metsikult emotsioone, kui alaliit keeldus Rakvere ja Valga meeskondadele erandeid tegemast. Korvpalliliidus nähakse regionaalse korvpalli hävitajat. Nüüd on paras aeg vaadata asjale otsa ka kaine pilguga ja emotsioonideta.
7

ARVUSTUS | "Tema verine sepitsus" – kas meeleheitele aetud mõrvarile peaks kaasa tundma?

08:25, 9. juuli 2017
Mulluse Bookeri auhinna üllatuskandidaati, šoti autori Graeme Macrae Burneti romaani "Tema verine sepitsus", soovitan soojalt lugeda nii ajaloohuvilistel kui ka kriminullide austajatel. Tõsi, mõrvar on algusest peale selge ja kogu lugu keerleb selle ümber, mis noorukit veretööle tõukas. Kuid tema teekond roimani on põnev ning pakub ohtralt mõtteainet, samuti pilguheitu 19. sajandi karmile külaelule ja tolle aja psühhiaatriale.
1

Kuidas pardid kukutasid Eesti sõjalennuki

04:00, 8. juuli 2017
1933. aasta juuli algas Eesti lennuväele kurvalt. Lennukooli instruktor kapten Mihkel Parsman(n) oli koos aviamotorist veebel Johansoniga teinud ülelennu Tallinnast Rakverre. Tagasiteel sattus ta lennuk õnnetusse.
1

Kuidas suvi ka vanasti inimesi kiusas

04:00, 7. juuli 2017
90 aastat tagasi polnud suvi sugugi parem kui tänavu. Sakala kirjutab neljapäeval, 7. juulil 1927: "Suvi on seni olnud võrdlemisi jahe ja vihmane, mis oma iseloomult sarnanesid rohkem sügistele sadudele. Mitmelt poolt tulevad teated suurtest kahjudest, mis sünnitas ränk rahe ja ägedad vihmavalingud. Kohati on rahe hävitanud viljaväljad peaaegu täielikult ja rukis, mis vaevalt õitses, on otse kui rulliga üle sõidetud."
0

"Transformerid: viimane rüütel": halb montaaž ja stsenaariumiga võib tagumikku pühkida

17:20, 6. juuli 2017
Olete ju kuulnud seda väidet, et alkoholi tarbimine hävitab ajurakke, mida kunagi tagasi ei saa? Sama öeldakse ka kanepi tarbimise, aevastamise, liigse testosterooni, suitsetamise ja tüüpiliste peavigastuste kohta, olgugi et kõik neist sajaprotsendiliselt tõesed väited ei pruugi ollagi. Peale seda, kui olin "Transformerid: viimane rüütel" seansilt lahkunud, tundsin end justkui Alzheimeri tõve käes vaevlev staažikas alkohoolik, kes on trepist alla kukkunud ning enda pea vastu igat astet ära löönud.
9

Ville Arike | Tänaku näitel: kas alati peab kaotuse korral keegi süüdi olema?

04:00, 4. juuli 2017
Aastaid BC Kalev/Cramo korvpallimeeskonna peatreenerina töötav Alar Varrak küsib ajakirja Basketball viimases numbris retooriliselt: "Aegade jooksul on mu tekkinud küsimus, miks peab keegi alati süüdi olema. Miks ei võiks mõnikord olla nii, et keegi pole süüdi? Kaotasime näiteks viie punktiga. Tegime jumala korraliku mängu endast tugevama vastu, aga ka vastane tegi hea mängu, kaotasime – kes siis süüdi on? Arvan, et on olemas ka mõned sellised päevad, kui ei peagi keegi süüdi olema."
2

Mart Treial | Videokohtunik minema!

17:01, 3. juuli 2017
Lugesin õudusega FIFA presidendi Gianni Infantino sõnavõttu, milles ta avaldab toetust videokohtunike kaasamisele järgmise suve MMile. Palun ei!
10

Pluss, miinus, ennustus | Tublid noored, lõpmatuseni kisklevad suusahundid ja loomulikult Kontaveit

04:00, 3. juuli 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 3. juuli valik.
1

Kaarel Täll | Rõuge ja Vitipalu vallutavad maailma

04:00, 3. juuli 2017
Eestlased on ikka üks väga südi rahvas. Mitte, et see nüüd kellelegi üllatusena peaks tulema, aga kordamine olevat tarkuse ema. Töökuse ja meelekindluse musternäidete hulka kuulub ka meie orienteerujate kogukond.
2

Kuidas jaanituled toomkirikut põletasid

04:00, 3. juuli 2017
Lossiteenrid olid lubanud 1624. aastal tartlastele enneolematu jaanitule teha. "Aegsasti hakkas linlasi jaanitule paigale kogunema. Juba hakkas torupillimees lugusid puhuma. "Aeg käes jaanituld põlema süüdata," hüüdis üks lossivalvur ja ruttas esimest tõrvavaati süütama. Pea põles see lõhinal. Selle järel teine, kolmas, järgmised. Varsti pisteti ka puuriit põlema. Hele valgus paistis kaugele ümbrusesse, paksu musta suitsu ajas tuul toomikiriku poole. Pool tundi võis tants, torupillimäng ja laul ju kestnud olla, kui korraga keegi hüüdis: "Tulekahju!". "Kirik põleb! Toomkirik põleb!" karjusid nüüd paljud. Ammuli suuga vaatas rahvas päält, kuidas Tartu ilu ja toredus põles," kirjutab Matthias Johann Eisen Tartu toomkiriku põlemisest jaanipäeval (praeguse kalendri järgi 3. juulil) 1624.
0

Mart Treial | Vutiklubid eurosarjas: kes jäi avavaatuse järel pinnale, kes uppus?

16:22, 30. juuni 2017
Poolaeg. Eesti jalgpalliklubide eurohooaja avamängud on selja taga ning aeg on vahekokkuvõtteks. Kes mängis šansid maha, kes mitte?
1

Lugu depressioonist: lootusrikas teekond tunneli lõpus kumava valguseni

15:00, 27. juuni 2017
Depressioonil on miljon nägu ehk depressioon on selle inimese nägu, keda ta parasjagu kimbutab. Üks võimalikest nägudest on kirjeldatud Matt Haigi raamatus "Põhjused, miks valida elu".
5

ARVUSTUS | Kurb või lohutav? Lasteraamat kirjeldab lemmikloomade paradiisi teispool vikerkaart

12:56, 27. juuni 2017
Mis saab meie armsatest karvastest ja sulelistest lemmikutest, kui nad ühel kurval päeval meie juurest lahkuma peavad? Kuhu nad lähevad? Kas nad mäletavad meid? Kui sügav saab olla side inimese ja looma vahel? Kindlasti on selliste küsimuste üle pead murdnud paljud lemmiklooma kaotanud inimesed, eriti lapsed.
1

Mart Treial | Kas Flora ongi kõva või hoopis Premium liiga on nõrguke?

17:47, 26. juuni 2017
Kas FC Flora ongi tänavu väga hea meeskond või on lihtsalt meie armas Premium liiga nõnda kehvake? Tollele lihtsale, aga valusale küsimusele saame vastuse järgmiseks neljapäevaks, mil on peetud mõlemad Euroopa liiga 1. eelringi kohtumised Sloveenia karikavõitja NK Domžalega.
4

Ville Arike | Mis on ühist Anett Kontaveitil ja võrkpallikoondisel?

09:01, 26. juuni 2017
Viimaste kuude jooksul on Eesti spordisõpradele ühed suuremad rõõmuhetkede pakkujad olnud Anett Kontaveit ja meeste võrkpallikoondis – kusjuures nad on olnud heas vormis juba pikemat aega!
0

ARVUSTUS | Kuulake Kivirähki! Neil Gaimani "Eikusagi" viib rentslirahva värvikasse maailma

08:02, 26. juuni 2017
Hoogne ja värvikas ehk veelgi napimalt väljendudes kaasahaarav on esimene mulje Neil Gaimani raamatust "Eikusagi". Seejuures haarab mind selle imede ja julmuse maailma sündmustest enamgi võikavõitu tegelaste ning olukordade detailne kirjeldus. Autor igatahes värve kokku ei hoia.
0

Kuidas võrukad Eesti Panka tüssasid

04:00, 26. juuni 2017
26. juunil 1923 oli ajalehel Vaba Maa peauudis varnast võtta: kelmid olid Eesti Pangast umbes 1,8 miljonit marka välja petnud. 23. juunil oli Eesti Panga Tallinna osakonda tulnud noormees, kes näitas ette Võrus välja antud isikutunnistuse ja panga Võru osakonna tšeki 840 000 marga peale. Sai raha. Paar tundi hiljem astus sama noormees panga peakontori uksest sisse ja näitas taas Võrust pärit tšekki. Sai 730 000 marka. Kolmandana tuli naine, taskus isikutunnistus Liisa Seebi nimele ja näpus jälle Võru pangaosakonna tšekk. Seekord 750 000 margale. Pangatöötaja hakkas ometi kahtlema, sest naine näis märksa vanem kui passis kirjas, ja kutsus politsei.
0

Pluss, miinus, ennustus | võrkpallikoondis, kergejõustiklased ja Tänak Poolas

04:00, 26. juuni 2017
Õhtulehe sporditoimetus vaatab igal esmaspäeval tagasi möödunud nädala sündmustele ja teeb kiire ettevaate ka tulevikku. Selline on meie 26. juuni valik.
0

Kuidas pulmalised imekombel veehauast pääsesid

04:00, 22. juuni 2017
Jaanilaupäeval 1924. aastal jõudis ajalehtedesse hingekraapiv lugu pulmaliste hädast Peipsi järvel, mis siiski imekombel õnnelikult lõppes.
0

Rohelised köögiviljad - mitte vaid varasuvine maitseelamus

17:23, 20. juuni 2017
Rohelised köögiviljad aitavad suurt hulka terviseprobleeme ennetada ning sestap võiksid need toidulauale kuuluda mitte pelgalt varasuvisel ajal, vaid igal ajal sõltumata kohast.
0

Ville Arike | Anett Kontaveit – One To Watch

04:00, 19. juuni 2017
Nagu üks poliitik kord ütles ühe asja kohta: harjuge ära! Samamoodi peavad Eesti – ja tegelikult terve maailma! – spordihuvilised harjuma ära sellega, et naiste tennisetippu on jõudnud Anett Kontaveit.
2

Kuidas viimasel hetkel püüti korda hoida

04:00, 19. juuni 2017
Venelased olid kümnete tuhandete kaupa sisse tulnud, kui Eesti võimud püüdsid veel viimasel hetkel hoida korda. 19. juunil 1940 ilmusid teated, et kõigil palutakse öist liikumist piirata kella 11 õhtul kella viieni hommikul. "Politseile on tehtud korraldus kontrollida tänavatel, parkides, platsidel, teedel jne. liikujaid tähendatud ajavahemikul ja neid vajaduse korral kinni pidada," märgib Rahvaleht. Politseitalituse direktor andis veel erikorralduse, et alkoholi võib müüa ainult kella 22.30. Kinod ning kohvikud tuli sulgeda ja avalikud ettekanded lõpetada hiljemalt kell 11 õhtul.
2

Kuidas venelaste tulekust ääriveeri teatati

04:00, 17. juuni 2017
Tänu ajaloolastele ja tollaste sõjaväelaste ning riigimeeste mälestustele teame, kuidas Eestile esitati ultimaatum ja seejärel kümned tuhanded NSV Liidu sõdurid sisse marssisid ning Eesti ööl vastu 17. juunit 1940. aastal annekteerisid.
19

ARVUSTUS | Täna "Haiuime ja Sichuani pipraga" randa päevitama, järgmisel suvel juba Hiinasse pulkadega pusima

08:22, 16. juuni 2017
Nagu Sichuani pipar paneb süües huuled mõnusalt surisema, paneb ka „Haiuim ja Sichuani pipar“ lugedes mõtte särinal jooksma: mida kõike nad seal küll nahka ei pane. Aga nagu autor Fuchsia Dunlop oma raamatus kinnitab, on söök ja jook hiinlase jaoks sotsiaalse suhtluse süda. Sestap annab ka esmapilgul kokaraamatuna tunduv „Haiuim ja Sichuani pipar“ üsna hea ettekujutuse hiinlaste igapäevaelust. Seda kohati eurooplase mõnusalt eneseiroonilise pilgu läbi.
1

ARVUSTUS | Mart Sanderi ajalooline ulmeromaan: kuidas kõlaks küsimus kõigile vastustele?

14:41, 14. juuni 2017
Hea raamatu tunneb kohe ära. Ta haarab su oma lummusesse juba esimestest lehekülgedest ja hoiab tugevas haardes lõpuridadeni välja. Mart Sanderi romaan „Lux Gravis. Raske valgus“ on keerukalt konstrueeritud jutustus: ühtaegu ajalooline põnevik ja ulmemüsteerium.
5

Ville Arike | Miks ei küsinud Kruuse 2009. aastal Ansipilt: "Piinlik. Ajad Eesti asja või, härra?"

18:21, 13. juuni 2017
Oli aasta 2009, kui toonane peaminister Andrus Ansip ütles surematud laused: "Minu hinnangul ei pea sport olema riigi sport. Üle maailma on spordi toetamine eraettevõtete õlul, riigi suur panus on totalitaarsete režiimide nähtus." Tegemist oli vastusega… võrkpalliliidu abipalvele Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriks valmistumisel.
14

Siim Kera | Jalgpallihaigla, võta end kokku!

04:00, 12. juuni 2017
10 176 inimest. Just nii palju silmapaare jälgis reedel toimunud MM-valikmängu Eesti ning Belgia jalgpallikoondiste vahel. Maailma mastaabis pigem pisuke number, kuid Maarjamaa mõistes kiiduväärt.
4

Mart Treial | Ennustus Eesti alg11 kohta MM-valikmängus Belgiaga

13:22, 9. juuni 2017
Eesti jalgpallikoondis võõrustab täna õhtul Lillekülas toimuvas MM-valikmängus Belgiat. Nagu tavaks on saanud, ei poetanud peatreener Martin Reim õhtuse algkoosseisu kohta enne matši silpigi. Seega peab Õhtuleht ise nuputama ja ennustama, millised 11 meest õhtul täismaja publiku ees algrivistuses platsile sammuvad.
0

Mihkel Raud ja Mari-Liis Lill, makse maksab maksta!

12:58, 7. juuni 2017
Möödunud nädala Eesti Ekspressis ja tänases Eesti Päevalehes köitis mu tähelepanu Tartu ettevõtja ja suure puidutööstuse Tarmeko juhi ja omaniku Jaak Niguli artikkel, milles ta käsitles meie loomingulise eliidi kahepalgelist maksumaksmist.
90

Mis jääb Valga ja Riia vahele ehk tasub ette võtta suvine reis Lätti

13:12, 6. juuni 2017
Otsustasin möödunud nädalal sõita Lätti, et uurida, kuidas lätlased elavad ja missugused linnad jäävad ikkagi alternatiivse Rail Balticu trassi peale ehk pean silmas seda, kui trass läheks läbi Tartu ja Valga.
14

VILLE ARIKE | Anett Kontaveit on väga huvitaval ajal suures mängus

09:00, 5. juuni 2017
Prantsusmaa lahtised tennisemeistrivõistlused on küll poole peal, kuid Anett Kontaveiti liivaväljakute hooaeg sai mitu päeva tagasi läbi. Ta ei jõudnud Pariisis sama kaugele kui Stuttgartis või Roomas, kuid suutis ka Roland Garrosi väljakutele jätta oma värvika jälje.
1

Kuidas lahvatas landesveeri sõda

04:00, 5. juuni 2017
4. juunil 1919 saatis ülemjuhataja Johan Laidoner 2. ja 3. diviisi ja soomusrongide ülemale ning Läti polgu komandörile käsu: "Andke teada Landeswehri osadele, kui nemad tahavad sõdida enamlastega, siis pööraku ida poole. Põhja pool liini Koiva jõgi kuni Segevoldini ja Uus-Svanenburgini enamlasi ei ole. Sellepärast nõuan, et mingisugused Landeswehri osad põhja poole nimetatud liini ei saaks lastud. Iseäralist tähelepanu juhin Ramotski raudteesõlme ja Ramotski-Svanenburgi raudtee peale." Ramotski on praegu Ieriki lõuna pool Ce-sist (Võnnut). Raudteed seal enam ei ole. Võeti üles 2009. aastal.
2

Jarmo Jagomägi | Eesti võrkpall on erakordselt võrratu!

04:00, 29. mai 2017
Mullu sügisel pääses Eesti meeste võrkpallikoondis üle noatera viimase kaheksa aasta jooksul neljandat korda Euroopa meistrivõistlustele. Pime õnn? Kindlasti mitte!
0

Päevatoimetaja

Geidi Raud
Telefon 51993733
geidi.raud@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis