"Beverly Hills 90210" uusversioon ehk ülessoojendatud laip (44)

Näe, arvasin, et ei kirjuta enne puhkuse lõppu blogisse enam tuhkagi, aga haigus on mul ju krooniline - keel muudkui sügeleb. Eriti hull haigushoog tabas mind eile õhtul Kanal 2-st uut teinisarja "90120" vaadates. No mis asi see siis nüüd olla tahab?!

Hakatuseks pean vist põhjendama, miks minusugune vanaeit üldse teinisarju vaatab - kolmkümmend-pluss pensionieelikute jaoks on teatavasti "Seks ja linn" ja selle analoogid. Hüva, vabandan ennast välja - asutasin ennast teleri ette, et natuke nostalgitseda. Nimelt on minu põlvkond üles kasvanud uusversiooni ema, omaaegse kultussarjaga "Beverly Hills 90210". Olen minagi olnud armunud Luke Perrysse, postreid seinale kleepinud ja endale Shannen Doherty tuka lõiganud.

Tegelikult oli originaalsari päris hea. Isegi mu ema vaatas seda mõnikord, sest teismeliste probleeme oli seal lahatud usutavalt ja süvitsi. Uusversioonile on ette heidetud aga just pealiskaudsust - kriitikute sõnutsi on viimasel ajal tehtud palju paremaid noortesarju (üks neist näiteks mõni aeg tagasi samuti Kanal 2-s jooksnud "O.C.").

Selles veendusin oma silmagagi. Eile nähtud osa tundus püüdvat esiteks punnitatult paralleele tõmmata vana hea "Beverly Hillsiga" (keskmes kolkast suurlinna sattunud ja sealse glamuurse elulaadiga kohaneda püüdev perekond jne), teiseks tundus, nagu oleks filmilint kiiremini käima pandud - vaevalt jõudis mõni peategelane suurde jamasse sattuda, kui ta sellest juba kiirmeetodil välja keriti, jätmata vaatajale aega kaasa elada ja järele mõelda. Tundus, nagu oleks püütud ühte osasse suruda liiga palju liine ja probleeme. Hirmus pealiskaudne tõesti.

Ei tundu ühestki noorest näitlejastki saavat sama kaliibriga staare nagu originaalis säranud Luke Perry, Jason Priestley, Jennie Garth, Tori Spelling, Shannen Doherty, Ian Ziering, Brian Austin Green... Isegi, kui nad pole pärast telesarja lõppu säravat karjääri teinud, pääsevad nad veel praegugi kunagise kuulsuse paistel pildile - kes sai isaks, kes läks kellestki lahku... (Mõnest "Beverly Hillsi" lõpupäevil sarja tulnud noorest tähest on hiljem teistes sarjades küll asja saanud - näiteks Vanessa Marcil, keda viimati nägi meie teleekraanidelgi jooksnud "Las Vegases").

Eks "Beverly Hillsi" ole varemgi üles soojendada püütud ja palju õnnestunumalt kui "90210", näiteks "Melrose Place" (mis omakorda uuesti üles võetud), kukkus ju päris hästi välja.

 

 

Kommentaarid
mario, 14:47, 16. juuni, 2009
Esiteks ei saa ühe episoodi kohta nüüd küll tervele sarjale iseloomustust anda. Mäletan ise ka seda esimest osa, ei äratanud küll mingeid tundeid. Võrreldes vanema sarjaga. Kuid olles vaadanud ära nüüd terve esimese hooaja, mitte eesti kanalilt, vaid torrentist tõmmanud. Siis ei jõua uut hooaega ära oodata. Ütleme nii, et alates 3 episoodist tõmmatakse asjad ilusti käima.
Soovitan lõpuni vaadata!
17:33, 16. juuni, 2009

jama ju täiega...
k, 19:36, 16. juuni, 2009
eks näis, mis juhtuma hakkab. eriline pärl just ei tundu, aga kes teab.. mõne asjaga on nii, et alguses ei saa vedama ja pärast pidama. no ja tegelikkuses võrreldes paljude teiste filmide, seriaalide jne on isegi vaadatav.
n26, 21:30, 16. juuni, 2009
Ka mina vaatasin huvipärast eile esimest osa. Teadsin, et seal mängivad ka osad endised beverlyhilslased ja tahtsin näha, millised nad tänapäeval on. Ma olen üsna kindel, et edaspidi enam seda sarja ei vaata, kuidagi väga pingutatud värk oli. Liiga peenikesed noored naiivsed tüdrukud ja koledad poisid. Mitte midagi, mida minusugune vanamutt näha tahaks. Samuti on jube mõelda, et sellise mõttelaadiga noori on päriselt olemas! Huh, jube! See Naomi oli Nip/Tuckis päris huvitav, kuigi sama vastik plika. Kuna head sarjad on kõik suvepuhkusel, siis mõtlesin, et ajaviiteks tõmbaks selle 90210-i, aga ei. Seda rohkem ei vaata. Ei tule siit uusi Brandoneid ja Brendasid, Kellysid ja Dylaneid. Liiga magedad kujud kõik.
P., 21:35, 16. juuni, 2009
Täitsa huvitav oli esimene osa. Kahjuks pole nn originaali näinud, kuna sellel ajal ei tundnud veel selliste asjade vastu huvi , niiet ei oska võrrelda. (praegu olen 15) Aga seda hakkan kindlasti igal esmaspäeval jälgima. :)
21:51, 16. juuni, 2009
soomes on see juba peaaegu terve hooaja k2ind.. ja minu arvates on sama mõttetu kui esimene osa
Lauri, 12:22, 17. juuni, 2009
Hilary Swank mängis ka Beverly Hillsis, ja nüüd on 2 kordne Oscari omanik.
19:12, 17. juuni, 2009
Mulle väga meeldis!
22:58, 17. juuni, 2009
Olen ka terve selle hooaja siis läbi vaadanud ja mõned üllatused ning kahjuks ka mõned pettumused avastanud. "Peaosatäitja" on küll ebaõnnestunud valik ja minu rõõmuks vahetatakse välja. Samas on avastuseks AnnaLynne McCord, kes on üllatavalt hea ning mõned head hetked on olnud ka teistel. Ei ütleks, et see on parim saade, mis võib olla, kuid sellel on uskumatu menu, mida võib näha ka kiirusest, millega CBS selle teiseks hooajaks uuendas.
18:55, 18. juuni, 2009
Ära irise, mulle küll meeldis.
Vanessa Marcil, 23:26, 18. juuni, 2009
oli ja on tõeline sexpomm, seetõttu ma küll ei imesta, et tal hästi läheb (a`la Las Vegases jne) :-)
10:13, 19. juuni, 2009
njaa
täiesti õige on see, et ühte seriaali vaid ühe osa järgi krtiseerida on vale
sama hea on kritiseerida praadi olles proovinud vaid salatit.. pole veel põhiosa juurde jõudnudki
Arvaja, 10:40, 19. juuni, 2009
Tere, Katrin, olen 30 ja pluss ning leian, et rumalamalt käituvaid naisi, nagu seda on Seks ja Linnas lihtsalt pole. Kostüümidraama on vägev, kuid meesteliinid ja Carrie mõttetu pidev soigumine. See sari on ilmselt vallalistele, kes kujutavad ette, kuidas nad elavad sama "lahedat" elu...
EV, 14:14, 19. juuni, 2009
Kui kuulda jutte,et ameerikas on palju koledaid ja paksusid,siis jääb arusaamatuks,miks sellistes seriaalides ainult ülespushitud tibid ekraanil.Võiks ju mingi tavalisem ka olla.
Merka, 14:48, 19. juuni, 2009
Mina vaatasin kunagi ka originaali ja kleepisin ka postreid seinale, kuigi olin siis alles eelpuberteetik. Uusversioon ei saa tõesti vanale järele, aga kõige hullem ju ka pole. Olin talvel haige ja vaatasin terve posu neid osasid ära. Lõpuks hakkas isegi mingi huvi tekkima. Kuid esimene osa ei mõjunud tõesti eriti kutsuvalt. Kahju.
See, 07:34, 20. juuni, 2009
on kuldreegel et vägisi tehtu armsaks ei saa. Iga õnnestunud alguse järg on eelmisest kõvasti lahjem. Võtame või 3 musketäri, ehkki 20 aastat hiljem ja 10 aastat hiljem väga viletsad olnudki. Või Kevade, millele järgnes veel seostatav Suvi aga edasi oli kõik sunnitud. Või Tõe ja õiguse, kus ka teised osad enam esimesele vastu ei saanud.
Anna-Rose, 14:05, 21. juuni, 2009
Misasja
mina kui tüüpiline tiinekas arvan küll et see oli suht hea.. vähemalt meelelahutusekski
ootan suure põnevusega järgmist osa..
Ma olen seda õiget beverly hills'i näinud vist paar osa ja seegi oma 5-6 aastat tagasi.. niiet mingisuguseid paralleele ma tõmmata ei oska.. ja üldse kui ei meeldi sis ei pea ju vaatama.. :))
kriitik, 15:42, 21. juuni, 2009
ja kas keegi tõesti arvas, et ameerika telesarjade hulgas ükski normaalne on? püha lihtsameelsus! ma ei saa aru, miks sellist jama üldse näidatakse, kas enam midagi targemat näidata pole?
to kriitik, 19:47, 21. juuni, 2009
Oi, ameerika telesarjade hulgas on kuhjaga pärleid. Soovitan sul uurida ja nendest Venezuela nutukatkujatest veidi kaugemale vaadata, kui silmaring seda muidugi võimaldab.
blond, 23:06, 21. juuni, 2009
armastan seda uut sarja , kahjuks läks teist osa meelest vaadata .
muidugi vb meeldib see mulle niiväga sellepärast , et olen ka ise tõsine pubekas . xp
Sinu nimi , 17:43, 22. juuni, 2009
vanat ei vaadanud aga uus on rohkem meelepärane
Love my ass, 12:05, 23. juuni, 2009
LOVE ^^ MUSHO SARI JU ^^
12:03, 27. juuni, 2009
Elan Inglismaal ja nüüd sai esimene hooaeg läbi, sarjadel on vaja natule aega, et lahti ennast keerutada ;D ta muutun päris huvitavaks....
vana vaataja, 18:38, 27. juuni, 2009
kõige rohkem oli kahju Kellyst- endisest kaunitarist on tänu opereermisele saanud inetu vanamutt- nina peenikeseks lõigatud, põsed punni aetud jne. Brenda samasugune. Mis küll neil tibidel kõrvade vahel toimub, kas tõesti arvavad, et läbi lõikuste ilusamaks saavad? Jäle.
Ja selliseid on kahjuks palju... Või võtame meilt nt. Trinity- oli ilus tüdruk, aga nüüd?
18:54, 27. juuni, 2009
Sa peaksid proovima jälgida ka "Secret Life of an American Teenager" sarja. See on minu jaoks ikka kordi jubedam kui 90210.
Radist, 14:40, 28. juuni, 2009
Sa võiksid peale 90210 proovida töölkäijale veel millegi kättesaamatumaga?
(Aasin kellaaega saatekavas. Sry, armas Katrin!)
Et palusid endale postkasti kirjutada, kasutan luba. Kui möödunud aastal Kivirähk puhkusele läks, asendas EPLO vesteautori teistega. Juba mõne aja pärast hakkasid kommentaatorid skandeerima: Andrus, tule tagasi!
Sind asendab praegu Katrin Lust, vaatan, olete omamoodi toredad mõlemad. Oi-oi!
fänn, 14:58, 28. juuni, 2009
selles suhtes ok kui esimene 90210 käis siis ma olin vb alles mingi 8 aastane jne jne aga praegu vaatan uut versiooni ja see on minu arust jube kõva asi ja mis jutt et OC on parem seda ma enda vaate nurgast nüüd kll ei ütleks minu arust mõlemad sama kaliibriga noorte sarjad!
Sarja eesmärk on näidata noortele et kah rikastel on probleeme jne sari on ju mõeldud lõviosas noortele mitte pensioni eelikutele!!
Ma olen ise terve esimese hooaja ära vaadanud ja ootan suure huviga teist!
Nii et minu arvamus sellest NOORTE sarjast on väga 5+!
Muidugi igal ühel on õigus oma arvamusele aga samas ei tasu kah sealseid näitlejaid ja tervet sarja ühe osa põhjal maha veel teha!
JOONAS, 15:59, 28. juuni, 2009
MÖGAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA:)
kris, 20:57, 28. juuni, 2009
Mulle isiklikult meeldib "90210" rohkem kui teine , aga see on minu arvamus ja igal ühel on õigus omale arvamusele olgu see mis tahes siis :D
telekass, 16:44, 29. juuni, 2009
vaatasin omal ajal seda beverly hillsi, sest ega "noortele" sel ajal miskit paremat ei tulnud. aga jama oli ta küll. st hea oli ta ainult nõndakaua, kui brian austin green oli tagakiusatud kollanokk ja tori spelling oli õpiraskustega puupea. kohe kui tori spelling üleöö nutikaks ning brian popiks muutusid, muutus asi kohe plämaks. sealtalates oli kogu see beverly hills ainult üks mage ajudekepp. juhtusin mõned aastad hiljem nägema "dawson's creek" sarja mõningaid osasid ja see oli beverly hillsiga võrreldes nagu öö ja päev ning pealiskaudse jura asemel nägin tõsist ja kvaliteetset noortesarja. vesi peale sellele beverly hillsile (olen ise ka 30+).
Kommenteeri
Olen tutvunud reeglitega ja võtan vastutuse oma sõnade eest
Teleblogi
Olen pärast pisikest vaheaega tagasi ja kirjutan taas sellest, millest varemgi – oma elu armastusest. Televisioonist läbi elu ja elust läbi televisiooni. Üks sünnibki ju teisest. Omanimelist teleblogi avades olin veel lihtne televaataja, kuid vahepeal on täide läinud mu suur unistus. Lõpuks ometi saan ma ise telesaateid teha! See on minu uus amet, kirg, kutsumus. Olen nii õnnelik, et teineteist leidsime! Oma blogikirjutistes püüan aga mitte liiga tõsiseks ja spetsiifiliseks muutuda, vaid räägin teiega nii, nagu tegin seda varemgi – tavalise televaatajana, siiralt ja avameelselt.

Rehviinfo